PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aldığım Yağın Kutusu Önceden Açılmış Olabilir Mi ?

Uğur
07 Ağustos 2013, 23:44
Herkese iyi akşamlar;

Bu akşam motorumun yağ değişimi geldiği için Shell'den bir kutu yağ aldım. Eve geldim. Motosikletimin yağını boşalttım. Aldığım yağ kutusunun kapağını çıkardım. O da ne :sunny: Yağ kutularının üzerinde olan ve kutunun daha önce açılmadığını gösteren kapak kısmındaki kağıt yoktu.

Şimdi bu aldığım yağ ambalajı önceden açılmış ve içine ne idüğü belirsiz bir yağ konmuş olabilir mi?

Ya da Shell'de satılan yağların ambalajı bu şekilde korumasız mı ? Çünkü ilk kez Shell'den yağ alıyorum.

İçim açıkcası rahat etmedi,sizlerin fikirlerine danışmak istedim...

Yağ tam olarak bu....

http://www.shell.com.sg/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/motorcycles/find-right-bike-oils/4-stroke-engine-oils/shell-advance-ax5.html

mete_han
07 Ağustos 2013, 23:49
kapak altında bi iç kağıt illaki var aga...biliyosun...tongaya geldin belkide...

Uğur
07 Ağustos 2013, 23:51
kapak altında bi iç kağıt illaki var aga...biliyosun...tongaya geldin belkide...

Abi o kağıt yoktu kutuda. :silent:

COMTAN
07 Ağustos 2013, 23:52
kapakta açıldığını gösteren kilit mekanizması yoksa içinde jelatin olmalıdır.bence yağı aldığın yere git diğer muadilleriyle karşılaştır.aynısımı bakalım zira kilit jelatin vs yoksa açıldığını gösteren aldığın yağda dümen olabilir.

Uğur
07 Ağustos 2013, 23:54
kapakta açıldığını gösteren kilit mekanizması yoksa içinde jelatin olmalıdır.bence yağı aldığın yere git diğer muadilleriyle karşılaştır.aynısımı bakalım zira kilit jelatin vs yoksa açıldığını gösteren aldığın yağda dümen olabilir.

Dediklerinizin hiç biri yoktu :silent:

tahsins
07 Ağustos 2013, 23:57
benim bugüne kadar piyasada bulabildiğim en ucuz yağları kullandım. litresi 10tl olanlardan.
onlarda bile kapak altında zar vardı uğur.
bana normal gelmedi..

Uğur
08 Ağustos 2013, 00:00
benim bugüne kadar piyasada bulabildiğim en ucuz yağları kullandım. litresi 10tl olanlardan.
bana normal gelmedi..

Günah almak istemiyorum ama benim de içime sinmedi hiç.İnsallah sacma sapan ne idüğü belli olmayan bi yag yoktur icinde :silent:

oguzhansan
08 Ağustos 2013, 00:05
Abicim hic riske girme yagini koy posede, git bisey demeden diger yag kutularini kontrol et, onlarda var ise koruma jelatini, cagir mudurlerini. Saniyede degistirirler zaten... Cirkeflik ederlerse bisey deme shell mudurluge sikayet et. Denetime gelsinler, ne olduklari belli olmaz. Sende baska bi yag al. Bi kardesten tavsiye sadece.

COMTAN
08 Ağustos 2013, 00:06
Günah almak istemiyorum ama benim de içime sinmedi hiç.İnsallah sacma sapan ne idüğü belli olmayan bi yag yoktur icinde :silent:

işi karambole brakma olayı netleştir derim.daha kararsız kaldın satıcıyla görüş açılmamış varsa değiş değilse parasını iste oda olmadı yapacağınız işinde dersin boşaltırsın yağı kafan emin olduğun bir marka alıp koyarsın

cool113
08 Ağustos 2013, 00:10
kilitli kapak yokmuydu. bencede koruyucu jelatin olmalıydı

Mengu16
08 Ağustos 2013, 01:08
bana normal gelmedi..
Ben 4 litresi 25 liralık yağ kullandım onda bile kapağı açınca folyo vardı :cherry:

Tİme_shİft42
08 Ağustos 2013, 01:14
Ben 4 litresi 25 liralık yağ kullandım onda bile kapağı açınca folyo vardı :cherry:

Ne imiş o 4 litresi 25 lira olan yağın markası felan varmı :queen:

canerol
08 Ağustos 2013, 01:19
fritöz yağı :)

safakk
08 Ağustos 2013, 01:23
bende shell advance 10/40 yağ koydum dün. yaklaşık 200km yaptım bugün ve bir sıkıntım yok. yağın kapağı: su pet şişelerinin kapağı gibi ilk açılışta çıt çıt eden cinstendi onun haricinde bir jelatini yoktu bende de.

erro
08 Ağustos 2013, 01:28
bu ara yağ sahteciliği çok fazla...herkes bahsediyor...onun için aldığınız yeri shell e ihbar edebilirsiniz denetim amaçlı...yağın fiyatı normalinden ucuz ise bi bit yeniği aramak lazım, burası türkiye...

oyunageldim
08 Ağustos 2013, 01:35
Kilitsiz ambalajsız yağ olmaz,çünkü yağ belirli bir zaman açık kaldığında bozulur,diğer yağların kapaklarına bakmanıza gerek yok
Aldığınız yağın açılmış olduğunu belirtip yenisini isteyin

Mengu16
08 Ağustos 2013, 01:37

fritöz yağı :)
http://www.katkici.net/image/cache/data/luboco%2010w40%204%20lt%2025-500x500.jpg

Uğur
08 Ağustos 2013, 14:07
İlgi ve alakanız için hepinize teşekkür ederim.

Aldığım yağı geri götürdüm. Durumu izah ettim. Kasiyer çocuk sağolsun çok ilgili davrandı. Diğer kutuları da kontrol ettirdim. Onlarda da jelatin,kağıt adı herneyse, yoktu. Patronu aradık. Böyle böyle dedik. Bizim müessesemizde böyle şeyler olmaz falan filan dedi. Kasiyerde,abi geri ver istersen benden kessinler hesabı dedi. Bende üstelemedim.. Çünkü kasiyer mağdur olacaktı...

Neticede aynı müsseseden bir daha alışveriş falan yapmam. Yağımı da gider bildiğim,kullandığım markalardan alırım. Macera aramam artık... Ama bayramdan sonra bi shell genel merkezi arayıp soracagım...

Gece gece 2 kez yağ değişimi ve saçma sapan stresten başka elime geçen olmadı açıkçası..

Yağ alırken mutlaka yağ kutusunu kontrol edin derim. Ne olur ne olmaz... Bu bana ders oldu :)