PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor ısınınca vuruntulu çalışıyooo

cbf_salih
02 Ağustos 2013, 01:08
motorum kanuni windys 1 bucuk sene önce motor sanzıman 3.vites dişlisi arıza yapdıgı için motor komple söküldü sanzıman dişlileri komple grup olarak degişdi yanlız motoru servise verirken sadece 3.vitesde ses vardı....neyse motor toplandı ilk calışmada gayet düzgün calışdı soguk motor oldugu için test sürüşü flan yapdım kısa mesafede sanzıman hersey cok güzeldi motorcuya dondum parasını ödedim kaskımı takdım 300 metre ileriye giddim ısıklarda durudm motor vuruntulu calışmaya basladı ısınınca ve sadece rolantide bu ses olusdu ewe giddim yarın tekrar servise götürdüm orasına burasına bakıyolar volantına bakıyolar cözüm bulamadılar..üzerinden 1 bucuk yıl gecdi ben öyle vuruntulu bir sekilde dolaşdım hemde baya bi dolasdım 20 bin km yapdım o tamirden sonra ama hala dewam ediyo o ses...ses şöyle bişey motor ısınınca rolantien dururken vuruntulu calısıyo ayaklıklarda hissediyorum o vuruntuyu :)ama motoru sol tarafa hafifce yatırınca ses kayboluyo orjınal sesine dönüyo motoru kaldırınca dik hale vuruntu baslıyo..ayrıca motoru saga sola oldugu yerde sallayınca ses gidip geliyo..gaza basınca ses filan kalımıyo sadece ısınınca ve rolantide yapıyo giderken ses flan yok...:sunny:ben bu sorunu cok merak ediyorum hiç bi usta cözemedi bu sorunu zonguldakda:silent::silent:

zaferkarizma
02 Ağustos 2013, 01:28
şanzıman dişli milinin oturtturulduğu bilyede sorun var veyahut yatağında direk bakılacak yer.

serkanADH13
02 Ağustos 2013, 01:42
bende oyle sanıyorumkı debrıyaj tasında boşiuk var.
bakılmadan bışıy denmez,,,

cbf_salih
02 Ağustos 2013, 02:17
volant kapagı sökülünce volantdan ileri geri sallayınca bıraz bosluk var normalmi o peki arkadaslar