PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çözüm bulamadım mikrofon sizde

mterayes26
30 Temmuz 2013, 15:10
Kymco 50 agility sahibiyim , motor düşük rölantide çalışmıyor çalışsada stop ediyor . Rölnati yüksek çalışınca sarsıntılı çalışıyor . Işıklarda fren yapınca stop ediyor . Benzin filtresi hava filtresı hortumlar bujı degıstı karbüratör ayarını ne kadar yapsamda 2.5 - 3.5 tur arası kabüratör temızlıgıde yapıldı bu motor bır türlü saat gibi çalışmıyor fikirlerinizi beklıyorum . Subab ayarı yaptım ama yine olmadı normal ayarından 1 mm fazla açtım artık stop etmıyor gidişi güzel ama o şakırtı yakıt artısı hiç degısmıyor ( yakıt subablara baglı degıldır ) .

Teo23
30 Temmuz 2013, 15:49
Karbüratörü değişmek en temiz çözüm gözüküyor

varan22
30 Temmuz 2013, 20:43
Zamanın da bizde mondial scooterin karbüratörüne ne yapsak ayar tutmadı. Meğerse karbüratörün yenisi 35 tl imiş karbüratör kolay değişecek bir malzeme denilsede bence bu scooterler için geçerli değil. Hiç uğraşmaya değmez

mterayes26
30 Temmuz 2013, 23:05
bu arada karbüratörde değişti

GrafiQer
03 Ağustos 2013, 00:48
Statör sargıları, tetik okumasında problem veya ateşleme bobini kısmı. Buji pipo direnci, kabloda direnç olup olmadığı, ateşleme bobinine marşa bastığınızda kaç volt geldiğini en önce, statörü sökmeye girişmeden ölçebilirsiniz.

yamyamaha
03 Ağustos 2013, 00:58
emiş monifoltuna bakmanı tavsiye ederim. oring contası iyimi bir göz at.