PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ramzey Cross Marş Basma Sorunu

ugrgnr
28 Temmuz 2013, 23:19
Arkadaşlar merhaba. Ramzey Cross 200 motorum var ve son zamanlarda marşıyla ilgili sıkıntı yaşıyorum. Marş motoru muu marş rublesi mi marş rolesi mi yoksa bunlar degıl de düğme oksit mi yaptı. marş motoru ruble ve role konusuna giremedim vaktim olmadıgından dolayı fakat düğmeye baktım sıkıntı pek yok gibi ama hafif oksitlenme var yarın onu temızlıcem bakalım. fakat ümitsizim. çünkü, marş hiç basmadıgı zaman gazla oynayınca gaz acıp kapayınca bazen marş alıyor. bazen de marsı alıyor 1-2 kez zaten motor o 1-2kezle calısmıyor bazen ve tekrar marşı kesiyor kırrr roleden ses yapıyor. o ses de sanırım gereklı enerjıyı alamayınca yapıyor oyle bılıyorum. sıze detaylı bır sekılde anlattım. eger varsa bu sorunu yasayan, kesin çözümü nedir. ne yap neyi dene diyorsunuz.

Teo23
29 Temmuz 2013, 02:18
Önce tam dolu başka bir akü ile dene derim ben...

ugrgnr
29 Temmuz 2013, 16:31
sorunun aküden kaynaklanmadıgını dusunuyorum. marşı iyi alıyor çünkü. sanki biryerde bir temasızlık var ya da marş motoru donduremıyor gıbı.. bu aksam ugrasıcam motorla zaten ama dedım belkı buradan bırsey cıkar da ısım kolaylasır. hanı bu sorunu yasamıs olan biri gibi..

Teo23
30 Temmuz 2013, 15:58
Benim MCT'de bazen yapıyor, onu anlatayım fikir verir: Marş bazen almıyor, ama hiç ses yok. O zaman koltuğun altındaki bağlantı kablolarını şöyle bir sallıyorum, anında alıyor. Ufak bir temassızlık var. Ama vakit ayırıp halen tespit edebilmiş değilim. Senin problem aküden değilse şayet, bütün anahtar ve bağlantıları tek tek oksitlenmelerden temizlemek gerekecektir. Akü kutup başları oksitlenince çok yapıyor bu sorunu. Detaylı incelersen sorunu bulursun, kolay gelsin

ugrgnr
31 Temmuz 2013, 13:50
dünden itibaren sorunu halletmıs bulunmaktayım. mars rolesının civatalarından bir tanesi düşmüs. ne alaka anlamadım ama şaseyi o civatadan alıyormus. taktım marş şıkır şıkır. motorcu bi abime sordum hayırdır bu dedım ne alaka, dedi şase civatası o. dedim e şaseyi rolenin üstündeki civatadan almıyo mu, alıyo ama bundan da alması gerekıyo dedı. cozemedım ama sonucta ogrendım. sagolun az ve öz yorumlarınız için

Teo23
01 Ağustos 2013, 03:54
Ben de bir kontroledeyim röleyi bari... :)

acayüp
01 Ağustos 2013, 03:59
Şimdi akü , röle ve marş motoru kablolarını kontrol et yazıcktım :)
Hadi geçmiş ola .