PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeniden Merhaba ve 1 Kücük Sorum :)

D C R
28 Temmuz 2013, 10:56
Cümleten tekrar merhaba :)

Uzuun bir aradan sonra tekrar bu forumu takip etmeye baslamaktan buyuk bir sevinc duyuyorum.. :)
Eski gunler bir bir canlandi gözümde.. ::utangac:

Eskiler hala burdaysa insallah beni hatirlarlar, herkese tek tek merhaba demek isterim :)
Uyelik tarihime baktimda baya bi olmus, o zamanlar 17 yasinda motora yeni baslama asamasindaydik, ama malesef o gunler bizim icin cok aci gunlerdi. Forumdan bir cok arkadasimizi kaybettik..
Tekrar buradan onlari yad etmek isterim, Allah rahmet eylesin..
Bu sebeplerden dolayi bana o yillarda motor nasip olmamisti, acikcasi beni cok etkiledigi icin askimi icime gommustum..
Bazilarinizin bildigi gibi Toronto'ya yerlestim, ben motordan ne kadar kacmaya calissamda o beni sagolsun birakmadi :)
Burada sans eseri tanistigim motorcu bi Turk arkadas tekrar kanima girdi, onun yuzunden ilk motorumuda 2 hafta önce burada alabildim.. :)
Motorum her zaman hayalini kurdugum, Suzuki DRZ400SM oldu..

Hem size merhaba demek istedim hemde motorla ilgili bi soru sormak istemistim, özellikle DRZ400 kullanlara sormak istiyorum, motordan asiri bi sekilde metalik bir sürtünme sesi geliyor, zincir sesi olabilir ama burdaki mekanikcilere gittigimde zincirin saglam deniliyo, bi turlu o sesi cozemedim..
Bu genel bir sorunmudur, yoksa zincirle ilgilimi yada baska bi sorunmudur..
Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim, tekrar herkese merhaba ve tesekkurler simdiden.. :)

kefeeee
28 Temmuz 2013, 11:52
Tekrar hoşgeldin,

Devir ile senkronize bir şekilde metal sesi mi yoksa hızlandıkça artan bir ses mi? Yada sesi tarif edebileceğiniz bir yöntem varsa büyük ihtimalle sorununuzu tanımlayabilirim.

D C R
29 Temmuz 2013, 06:23
Tekrar hoşgeldin,

Devir ile senkronize bir şekilde metal sesi mi yoksa hızlandıkça artan bir ses mi? Yada sesi tarif edebileceğiniz bir yöntem varsa büyük ihtimalle sorununuzu tanımlayabilirim.

Hoabulduk :)

Evet, devir ile sekronize bir metal sesi.. Rolantide gaz verince hic bir ses gelmiyo, ancak yurumeye baslayinca gicik bir metal surtunme sesi geliyor.. Ozellikle 3. Vitesde cok daha belirgin..

extrem_015
29 Temmuz 2013, 08:22
öncelikle hoşgeldin
soruna gelirsek dediğine göre şanzumandan geliyor olabilir ama böyle konularda motosikleti görmeden bişey demek çok zor

Jubaa
29 Temmuz 2013, 08:29
Gorunce aklima eski bulusmalar falan geldi.:mrgreen:
Hosgeldin tekrardan dostum.

Haluk, nihayet istedigin tarz motora kavusmussun cok sevindim senin icin.
En son tophanede bi bulusmada supermoto istiyorum demistin.:mrgreen:

Bu bahsettigin sesi bi videoya cekmen falan mumkun mu?

kefeeee
30 Temmuz 2013, 11:15
Dostum sanırım sorun şanzımanından kaynaklanıyor, eğer rolantide gaz verirken olsaydı endişe verici olurdu ama korkman gerektiğini sanmıyorum.

Boştayken motoru ileri geri itip disklerinden gelip gelmediğini de kontrol etmelisin. Bazen Balatalar senkronize olmayan bir şekilde aşınıp ses çıkartabiliyor.

Bunun dışındaki sorunlarda ise şanzımanını bir motorcuya göstermeni öneririm.

D C R
06 Ağustos 2013, 08:42
öncelikle hoşgeldin
soruna gelirsek dediğine göre şanzumandan geliyor olabilir ama böyle konularda motosikleti görmeden bişey demek çok zor

Hosbulduk :) tesekkur ederim mesajiniz icin, cok sukur sorunu halledebildim :)
Bir sonraki mesajimda yazicam, cok basit bir olayi ne hale getirmisim :D

Gorunce aklima eski bulusmalar falan geldi.:mrgreen:
Hosgeldin tekrardan dostum.

Haluk, nihayet istedigin tarz motora kavusmussun cok sevindim senin icin.
En son tophanede bi bulusmada supermoto istiyorum demistin.:mrgreen:

Bu bahsettigin sesi bi videoya cekmen falan mumkun mu?

Vay :) hosbulduk kardesim nasilsin, vay be zaman ne cabuk gecmis dile kolay 5 sene :)
Aynen hatirliyorum o konusmayi, burda ise basladim falan nasip oldu aldim sonunda :D
Baskan buralara yolun duserse beklerim, olmadi bi dahaki yaza oraya surmeyi planliyorum. California'dasin dimi sen?
3 gun once o ilk mesajimda bahsettigim arkadasim burdan California'ya dogru yola cikti, 2-3 gune varir oraya :D Ontario plakali FZR600 gorursen durdur, arkadas yabanci degil :D

Dostum sanırım sorun şanzımanından kaynaklanıyor, eğer rolantide gaz verirken olsaydı endişe verici olurdu ama korkman gerektiğini sanmıyorum.

Boştayken motoru ileri geri itip disklerinden gelip gelmediğini de kontrol etmelisin. Bazen Balatalar senkronize olmayan bir şekilde aşınıp ses çıkartabiliyor.

Bunun dışındaki sorunlarda ise şanzımanını bir motorcuya göstermeni öneririm.

Abi cok tesekkur ederim, mesaji birak gec cevapliyorum kusura bakmayin. 3-4 gundur hava kotuydu video falan cekemedim, bugun cektikten sonra elim yalnislikla arka ayakligin demirine deydi, ayni sesi ordada duyunca cildirdim :D sorun o ayakligin gevsemesinden kaynaklaniyormus, motor hareket edince titresimden gicik bir ses yapiyodu, bantlayip yola ciktim sesten eser yok :D
Cok sukur cozduk olayi, yardimlariniz icin cok tesekkur ederim :)