PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 250 5500 RPM ses sorununa yönelik piston segman değişimi ve getirdikleri!

ödemiş35
28 Temmuz 2013, 09:51
16.05.2013 çıkışlı 2013 model cbr 250 yi 5500 rpmden gelen zırıltı sebebiyle Mnr servise götürdüm servis motoru bırakmamı söyledi. İlk önce egzantrik gergisini değiştirmişler, zırıltı devam ettiği için piston segmanları değiştirmişler, bu da çözüm olmadığı için en son krankı değiştirdiler. 25 günlük bir bekleme sonunda gittiğimde zırıltının devam ettiğini ses yapacak tüm parçaları değiştirdiklerini söylediler. Sonuç aynı. Başka cbr 250 kullanmadığım için 0 motora akü takıp denettiler o motorda da ses vardı. Sonuç olarak bütün cbr 250 lerde o sesin olduğunu anladım fakat parçalar değişmiş oldu, tabi bir servisin bunu bilmemesi ayrı acayip.

Sizlere sorum piston segmanı ve diğer parçaları değişen motor için tekrar rodaj mı yapılmalı, 1000km sonunda tekrar yağ değiştirilmesi gerekli mi? Motoru biraz sıkıştırdığımda 140 km nin üstüne zar zor çıkabildiğini, motorun eski performansında olmadığını farkettim. Bu süreç geçici mi? Yardımcı olursanız memnun olurum. Artık motordan soğur hale geldim. !!

sbr
28 Temmuz 2013, 10:06
dediğin parçalar değişmişse tekrar rodaj yapmalısın. motorunun 140ı geçmemesinin sebebide budur.

serkanADH13
28 Temmuz 2013, 13:11
motorun halen sıfırkm ;) rodaj elbet gerekir,,,

ödemiş35
28 Temmuz 2013, 14:39
Söylediklerine dikkat et biraz terbiyeli ol. CBR 250 lerin tümünde olan sesi servis bilmiyor ise ben nereden bileyim. Yok motora binmeymiş. Servise diyorum ki bu parçalar yeni yine rodaj yapılacak mı, 1000 km sonra yağ değişimi olacak mı.? Servis gerek yok yağ değişimine falan aynı hızda seyretme diyor. Şimdi sen kalkmış sanki annenin karnından motor ile çıkmışsın gibi saçma sapan konuşuyorsun. Nereden bileyim motorun parçalarını, motor ustası mıyım ben.

zaferkarizma
28 Temmuz 2013, 14:42
iş bitmiş zaten sen yapıcanı yapmışssın ne biş idemeye gerek kalmış nede bişi yapmaya bundan sonra 10 km yi bile geçmesen bi faydası yok.

ödemiş35
28 Temmuz 2013, 14:44
Söylediklerine dikkat et biraz terbiyeli ol. CBR 250 lerin tümünde olan sesi servis bilmiyor ise ben nereden bileyim. Yok motora binmeymiş. Servise diyorum ki bu parçalar yeni yine rodaj yapılacak mı, 1000 km sonra yağ değişimi olacak mı.? Servis gerek yok yağ değişimine falan aynı hızda seyretme diyor. Şimdi sen kalkmış sanki annenin karnından motor ile çıkmışsın gibi saçma sapan konuşuyorsun. Nereden bileyim motorun parçalarını, motor ustası mıyım ben.

zaferkarizma
28 Temmuz 2013, 14:46
bilmediğin anlamadığın merete niye biniyosun o mzn. madem hiç tecrüben yok git dandik ucuz bişi al biraz bişi ogren tabikide yağı değişecek tabikide yeniden rodaj yapılacak. asıl sen terbiyesizlik yapıyosn bide yaptıklarını bir marifet möiş gb anlatıyosun. sen zaten yapıcanı yapmışssın nie konu açıp sorma gereksinimi duydun . eleştirilere açık olman gerek. bilmemek ayıp deil öğrenmemek ayıp amakendin diosun bak servisten çıkar çıkmaz bunları yaptım die. derdin neydi ?

ödemiş35
28 Temmuz 2013, 14:51
Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derken aynı zamanda bilmediğin aleti niye alıyorsun diyorsun :) Cahillğini belli etme ben bu işin ustasının söylediklerini ve yaptıklarını anlatıyorum bu adam bu işin ustası ve Honda servisi söylese ya arkadaşım bu motorun kronik sorunu 0 motorda da aynı ses var. Sen annenin karnından motor ile mi çıktın. Terbiyesizlik yapma eğer varsa soruma cevabın güzel bir dille söyle. Ukalalığa gerek yok. Burası bilgi paylaşım platformuysa, insanlar tecrübelerini anlatıyor, bilmediklerini sorup öğreniyorlarsa senin böyle konuşmaya hakkın yok. Bütün sorulara sen mi yanıt veriyorsun. Millet soru sormasın o zaman oturup düşünsünler.

erro
28 Temmuz 2013, 14:53
sen servise gitmeden önce gelip brda araştırsaydın boşuna elletmemiş olurdun..bu olay çok konuşuldu kapandı gitti...geçmiş olsun

ödemiş35
28 Temmuz 2013, 15:00
Yukarıda fikirlerini İNSANCA belirten ve bilgisini UKALALIK yapmadan paylaşan serkanADH13 ve sbr ye teşekkür ediyorum. Sağolun arkadaşlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

sen servise gitmeden önce gelip brda araştırsaydın boşuna elletmemiş olurdun..bu olay çok konuşuldu kapandı gitti...geçmiş olsun

Forumda sordum bir tek wolky diye bir arkadaş aynı sorundan dolayı Yükseliş'e gittiğini egzantrik gergisi değiştikten sonra sesten kurtulduğunu söylemişti. Dün yine CBR 250 forumundan Atilla adlı arkadaşla buluştuk ona sordum var mı böyle bir ses diye, kendi motorunda böyle bir sesin olmadığını söyledi. Sonra sesi dinlettiğimde kendi motorunda olduğunu ama önemsemediğini belirtti. Şimdi koca foruma soru sorduktan sonra 1 kişi daha bende o ses yok diyorsa o zaman insan haliyle sesin giderilebileceğini düşünüyor. Servis bana deseydi ki arkadaşım bu motorun hiçbirşeyi yok güle güle eyvallah. Onlarda iyi niyetinden sesi kesmeye çalıştılar ama demek istediğim insanlar bu işin ustası olsa dahi bilemeyebiliyorlar. İşi tecrübe etmeden yaşamadan göremeyebilirsin. Benim demek istediğim yukarıda hakaret eden şahıs terbiyesizlik yapmaktan vazgeçsin! Teşekkürler...

zaferkarizma
28 Temmuz 2013, 15:06
ben ne diorum sen ne diosun arkadaş biz anlaşamıcaz boşver yolun açık olsun. tekerin düz baassın....

atizm
29 Temmuz 2013, 15:03
ben ne diorum sen ne diosun arkadaş biz anlaşamıcaz boşver yolun açık olsun. tekerin düz baassın....

iyi niyetli olabilir ama, söyleyiş tarzın çok kaba, buda söylediğin iyi bişey bile olsa, olumsuz anlam yaratmış, daha dikkatli olalım biz birbirimize saygı göstermezsek, kimse bize saygı göstermez...

selamlar.

Volkan Serezli
23 Ağustos 2013, 04:41
Bendede aynı sorun var gergi değisti ve ses kesildi ama tekrardan basladı komple zincir gergi vs değişecek bakalım sonuc ne olacak.