PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni Tiger Eksoz sorunu

STEWARD26
25 Temmuz 2013, 00:24
Arkadaşlar selamlar

Tigerın eksozlarını tutup salladığımda ses geliyor veya kasisten geçerken tıkırtı yapıyor.
Çözümü nedir?Eksozları mı değiştiricem yoksa bir tamir yolu varmı???

canerol
25 Temmuz 2013, 13:31
hocam ne tigerın varmış yav :)
aynı sorun bendede vardı fakat benimki olduğun yerde gaz verdiğinde oluyordu sorunu nasıl çözeceksin biliyormusun :)
şimdi egzozun içinde manifoltdan beri bir boru daha gidiyor bunun amacı manifoldun veya dönemeçlerde falan sararma veya zamanla sıcaktan kopma düşme olasın...
o duyduğun ses egzozla içerdeki borunun birbirine vurması...
bunu benim ustam silindirin ordan çıkıp motorun altına doğru dönen kısım varya oraya ince matkap ucuyla delik açıp bi tane vida atmıştı.böylece ne oldu içerdeki boruyuda sabitleyince birbirine vurmamaya başladılar.bir süre sonra öteki egzozda ses yapınca onuna bu şekilde kendim yaptım fakat bir zaman sonra vida düşüyor ne kadar sıkı sıkıya girse bile.en son egzozcuya götürüp o delikten beri içerdekini dışardakine kaynakladı en temizi böyle oluyor.benim egzozun sesi dediğim yerden geliydu bu şekilde yapıldı seninkinide incele egzoza yumruğunla tık tık vur en çok nerde ses yapıyorsa ordan dediğim işlemi yaptır.

STEWARD26
25 Temmuz 2013, 15:38
aynı sorun bendede vardı fakat benimki olduğun yerde gaz verdiğinde oluyordu sorunu nasıl çözeceksin biliyormusun :)
şimdi egzozun içinde manifoltdan beri bir boru daha gidiyor bunun amacı manifoldun veya dönemeçlerde falan sararma veya zamanla sıcaktan kopma düşme olasın...
bunu benim ustam silindirin ordan çıkıp motorun altına doğru dönen kısım varya oraya ince matkap ucuyla delik açıp bi tane vida atmıştı.böylece ne oldu içerdeki boruyuda sabitleyince birbirine vurmamaya başladılar.bir süre sonra öteki egzozda ses yapınca onuna bu şekilde kendim yaptım fakat bir zaman sonra vida düşüyor ne kadar sıkı sıkıya girse bile.en son egzozcuya götürüp o delikten beri içerdekini dışardakine kaynakladı en temizi böyle oluyor.benim egzozun sesi dediğim yerden geliydu bu şekilde yapıldı seninkinide incele egzoza yumruğunla tık tık vur en çok nerde ses yapıyorsa ordan dediğim işlemi yaptır.

Erol hocam işte bunun adı tecrübe teşekkür ederim.
Tiger a gelince ne yapalım memur işini düzeltmeye çalışıyoruz.Motorcuya gitsek onlar bizi düzeltiyor.
Çok sağol

fromghetto
25 Temmuz 2013, 23:30

wallahi helal olsun tecrübe böyle bişi satın alamıyosun :thumleft:

canerol
26 Temmuz 2013, 01:11
çok teşekkür ederim bu kadar şımartmayın beni :)
bende ustaya bakımlar için götürmüştüm baktı etti en son bi ara gazı verdi egzozdan ses geliyor bi bakalım dedi.bi baktım elinde matkap benim kıyamadığım motara matkapla daldı :)tiger bölümünede yapıştırayımda arayanın işene yarar :)