PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : atlantic 200 kayış aşınma

erdalbaser
21 Temmuz 2013, 16:09
merhabalar

taktığım kayışın 1200 km sonra baktığımda kopmak üzere olduğunu gördüm aşırı derece aşınmış.ve varyatör kısmından garip çığlık sesi gibi ses gelmeye başladı. sorun sizce ne olabilir.

tr_select
21 Temmuz 2013, 16:14
Varyatörde eğrilik olabilir... Bir kaç kez kayış yüzünden yolda kaldım. Bütün parçaları söküp incelediğimde hiç bir şey yoktu. Sorun kayıştaymış. Abi çok kaliteli kayış takıyoruz şöyle kaliteli 20000 gider cart curt derler inanmayın. Orjinal kayışlarda tırt... Bando-malossi-mutsubismi(emin değilim) bu kayışları kullandım bu zamana kadar, işi çözdükden sonra... Yolda kalmadım, mutluyum... Bando kullanıyorum şu sıralar. Aşırı zorlamama rağmen sıkıntı yaratmadı. Tavsiye edilir.

erdalbaser
21 Temmuz 2013, 16:18
malossiden kayış getirttim oda bu problemi yaptı.acaba ölçülerimi uymuyor. herşeyini kontrol ettirdim fakat bir problem bulamadılar.

tr_select
21 Temmuz 2013, 16:31
Kafanıza göre kayış takmayın. Ölçüleri vardır kayışlarında. 10-20 / 20-30 vs vs öyle gidiyor. Sizin motorunuza uygun kayış hangisi ise onu takın.

Varyatörde kasnakda bir yamukluk olabilir. Sökün parçaları iyice bir inceleyin. Kayışı yıpratabilecek çıkıntı-kırık vs varmı diye...

erdalbaser
24 Temmuz 2013, 22:29
uygun kayış ölçüsünü aprillia dan bile alamadım. kullanan varsa ölçü verebilirmi.