PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biyel Kolu Değişti Fakat Ses Var Yardım Lütfen

ferad
21 Temmuz 2013, 00:51
İyi akşamlar arkadaşlar çok şükür biyel kolunu hallettik fakat motorda subap sesine benzer ama değil bir ses var.Ne yaptıysak bulamadık ses sanki üst kapaktan geliyor gibi.
Şimler sağlam subaplar gevşek değil
Eksantrik zinicirnde uzama yok
Gergi ayarı doğru şekilde
Yağlamada sorun yok
Performans da iyi hatta eskisinden daha iyi diyebilirim ama acayip bir ses var motorda sizce başka neyden olabilir ?Kol presle bağlandı boşluk falan da yok.Teşekkürler

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

Bu arada ses bazen kesiliyor

serkanADH13
21 Temmuz 2013, 01:37
dostum debrıyaj tasını kontrol et,
boşluk olabılır,
ve o boşluk ses yapar...

acayüp
21 Temmuz 2013, 02:03
Bir motoru aynı şikayetle açtığımda eksantirik milinin yatağında sallandığını görmüştüm. elle felan anlaşılamıyor sağlam bir tornavidayla yada levye ile kastırınca yerinde uynuyordu.
Sübop sesine benzer daha tok bir tıkırtı sesi veriyordu.
Ayrıca Serkanın dediği gibi tasıda kontrol et.
İnşallah montaj hatası olmamıştır.
Birde kol değişme nedeni nedir. Rutinmi , bir soruna bağlımı.

ferad
21 Temmuz 2013, 09:54
Sagolun arkadaslar ilk is debriyaj tasini kontrol etmek olacak bugun.Bilyasi dagilmisti hocam o yuzden degistik

ferhatkars
21 Temmuz 2013, 10:18
memleket memleket değilki... doğru düzgün motosiklet tamircisi olsun... :pr::pale:

hacı ekzantrik zincirini biraz fazla gerdirip deneyin...
benim motorda da öyle bir ses vardı.. egzantrik zincirini gerdirdim... biraz fazla olmus...
ses kesildi ama bu seferde gaz verdikce zincir gergiye cok sürtündüğü için vu vu diye ses cıkmaya başladı... hosuma da gitti ama mecbur geri gevşettim... o sesle yaşlamaya mecburum...

ufukk
21 Temmuz 2013, 11:56
tensör yayı özelliğini kaybetmiş olabilir benim başıma gelmişti motor soğukken tıkırtı geliyordu motor ısınınca genleşmeden dolayı zincirin boşluğu azalıyordu ve ses kesiliyordu[COLOR="Silver"]
sesin nerden geldiğini araştırmak lazım debriyaja basınca ses kesiliyor mu. gazı açtıkça ses artıyor mu? krank yataklarında aşınmadan kaynaklı boşluk olabilir.

ferad
21 Temmuz 2013, 21:57
Krank yataklı değil hocam bilyalı ayrıca ses şey gibi nasıl desem dikiş makinası gibi sanki.

ferad
22 Temmuz 2013, 18:28
http://www.youtube.com/watch?v=c76X-9k9uDc&feature=youtu.be arkadaslar ses bu videodakine cok benziyor

cenkito
22 Temmuz 2013, 19:26
insallah toplama sırasında hata olmamıstır kardesim

ateslemeyle ilgili olabilirmi her zaman olması gerektiği anda olmuyorsa atesleme böyle ses yaparmı ?
tecrübeli ustalar sizce ondan olurmu

ferad
22 Temmuz 2013, 19:52
İlk başta benimde ilk aklıma gelen montaj olmuştu dostum ama üst kapak zaten hiç ellenmedi sökülüp kenara koyuldu debriyaj taşında da oynama yok bugün başka bir motorcuya götürdüm egsantrik zincirini tutan kemikliklerden gelebileceğini söyledi

ferad
27 Temmuz 2013, 01:13
Bugun gergiyi kontrol ettim yay saglam gibiydi yinede daha iyi bastirmasi icin araya pul koyduk ama fayda etmedi

---------- Post added 27-07-2013 at 00:13 ---------- Previous post was 26-07-2013 at 23:52 ----------

Ses bu arkadaslar http://www.youtube.com/watch?v=0nJuHs3rvh8