PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Bir Şeyin...

canerol
19 Temmuz 2013, 14:19
Başlık değişik olursa çok bakan olur dedim :)
vites göstergesiz motor hiç sürmedim(sadece scooter onada gerek yok:queen:) bence gerekli bişe fakat şimdide göstergesi olmayan motor alacağım böyle bir ürün buldum bunun çalışma prensibi nasıldır bunu alsam tek başına yeterli olurmu?...
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Super-Thin-6-Speed-Universal-Digital-Neutral-Gear-Indicator-for-Motorcycle-A1958/860181503.html

Thracian
19 Temmuz 2013, 14:41
Montajı düzgün yapıldıktan sonra tabii ki işe yarar.Bu tarz bir şeyin montajını hiç yapmadım bu konuda tecrübem yok sadece okuduklarımdan anladıklarımı söylüyorum.Gösterge vitese takılan 2 sensörle beraber geliyor.Mevcut vitesi hız ve devirden tespit ediyor sonraki vites değişimlerini vitese takılan sensörlerden.Sanırım kullanma klavuzunda ayrıntılı olarak montaj anlatımı vardır.Elinden geliyorsa klavuza bakarak sen de montajını yapabilirsin.Eğer elinden gelmiyorsa iyi bir ustaya montajını yaptırabilirsin.

Eagle7
20 Temmuz 2013, 13:59
Buna bende bakmıştım ama alıp yapma ihtimalim olmadığından ve nereye yaptıracağımı bilmediğimden kaldı :)

canerol
20 Temmuz 2013, 18:51
parası bişe değil bide diğer araştırdığım sistemler hem pahalı hemde motorun orasını burasını açmadan olmuyor bunun sistemi kolay anladığım kadarıyla bir kaç güne sipariş etmeyi planlıyorum bu aralar çok yurt dışı alışverişim oldu takılır falan diye sipariş edemedim :)

Re!S*33
20 Temmuz 2013, 19:35
valla bence gerek yok vites göstergesine :mrgreen:

Eagle7
22 Temmuz 2013, 14:06
parası bişe değil bide diğer araştırdığım sistemler hem pahalı hemde motorun orasını burasını açmadan olmuyor bunun sistemi kolay anladığım kadarıyla bir kaç güne sipariş etmeyi planlıyorum bu aralar çok yurt dışı alışverişim oldu takılır falan diye sipariş edemedim :)

o zaman sen al bizde senden görelim bakalım :)

canerol
22 Temmuz 2013, 14:50
o zaman sen al bizde senden görelim bakalım :)

alacam fakat şimdide aklım depo üstü çantalara kaydı onu sipariş ettim :) aldığım zaman resimlerini çalışma prensibini yazarım :D

Eagle7
22 Temmuz 2013, 18:38
İyi olur bende merak ediyorum niye koymazlarsa şu kadarcık şeyi diye söyleniyorum sürekli :) Bu arada motorunuz neydi ?

canerol
22 Temmuz 2013, 19:39
İyi olur bende merak ediyorum niye koymazlarsa şu kadarcık şeyi diye söyleniyorum sürekli :) Bu arada motorunuz neydi ?

motorsuzum :)fakat kle 500 alacağım 6 vites aşşa yukarı unuturum :) motoru almadan ekipman aksesuar işini halledeyim dedim :)

nietzsche
22 Temmuz 2013, 19:50
Bende de vites göstergesi yok. Alıştım ben.

Motorda olsaydı iyi olurdu ama ekstradan da yaptırmaya gerek yok bence.