PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ustalar yardım=( Motor çalışmıyor MR vulture

KukLa13
19 Temmuz 2013, 04:17
Arkadaşıma motor kullanmayi öğretiyordum ilk çalıştırırken marşı bir kac kez uzun tuttu gibi birşey oldu sonra motor çalışmamaya başladı bunun sebebi ne olabilir artık motor çalışmıyor aküde sorun yok gibi ışıklar çalışıyor

Samet Ağır
19 Temmuz 2013, 04:26
marş motoruna giden ana sigortası atmıştır..ayak marşı ile dene..yada 2. viteste kontak açıkken vurdurarak çalıştırmayı dene..çalışırsa dediğim sorundur..sorun da değildir aslında...

KukLa13
19 Temmuz 2013, 04:37
marş basıyormu derken tam anlayamadim basiyor sanırım her zamanki sesi cıkartiyor calismiyor.(

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:32 ----------

marş basıyormu derken tam anlayamadim basiyor sanırım her zamanki sesi cıkartiyor calismiyor.( bujiyi yakmış olma ihtimalim ?

Samet Ağır
19 Temmuz 2013, 04:39
anlayacağın şekilde anlatayım..bazı çinli motorlarda elden stop etme düğmesi vardır..o kapalıysa motor stop eder..rengi genellikle kırmızıdır..on-off da yazabilir,start-stop da..işin garibi bazılarında o kapalı iken de marş basar..ama motor çalışmaz..o düğmeyide kontrol etmelisin..yanlışlıkla eli deyip kapatmış olabilirsiniz..

KukLa13
19 Temmuz 2013, 04:41
ha yok direk start dügmesi var vitesli motor marş motorunu bozmuş olabilir mi tırsıyorum.

Samet Ağır
19 Temmuz 2013, 04:45
normalde nasıl stop ediyordun?? kontak anahtarından mı?? başka bir düğme ile stop edebiliyormuydun??

KukLa13
19 Temmuz 2013, 04:46
Kontak anahtarı motor mondial mr vulture ya sigorta ya buji ya mars motoru herhalde sorunum mars motorundan ses geliyor gibi ama bilmiyoum ayaktan calistirmayi deneyeyim bir

kanlıcalı
19 Temmuz 2013, 09:15
iyi günler
150 mr vulturede yan ayak vardır bu ayak açıkken motor kesinlikle çalışmaz.Eğer yamn ayak kapalı iken çalışmıyorsa benzin musluğu kapalı olabilir.Sorun o da değilse yan ayakla çalıştırabilirsin.yada 2 viteste rampa aşağı kontak açıkken yürüt mutlaka çalışır. bujide sorun olacağını sanmıyorum bunlarlada çalışmazsa tamirci yolu gözüküyor hoşcakal.

Tİme_shİft42
19 Temmuz 2013, 09:27
Yan ayaklık müsürüne bak vee benzin muslugunun ordaki hortumu sök vanayı sag sol yap benzin geldigini gör tekrardan hirtumu tak benzinin geldigi tarfa cevir vanayı

Olmadı buji olabilir sorun ateslemede sorun vardır belki basit bir seydir :)

KukLa13
19 Temmuz 2013, 13:58
yan sehpa iptaldi bnm zaten ayak marsi ile calistrdim servise geldim simdi marstan calisio biraz bekliycemv bakalim bekliyincede calsicakmi

flame
19 Temmuz 2013, 14:19
Akü yeterli güç veremiyordur.Jel akü'dür tahminen.En adisinden hemde markası belli olmayan plastik poşet artığından yapılmıştır dış kasası.Korna sinyaller hatta yanıyorsa far bile çalışır ama marş motoru yeterli devirde çalışmadığı için yeni motosikletinde kompresörü yüksek olduğu için iş yapmaz...Serviste kadar kendini biraz şarj etmiştir o sebeple 2 vıj vıj vıj da alır.

Kısacası akü ekmeğini yemiş :)

KukLa13
19 Temmuz 2013, 15:19
Islak tip aku farlar fln olmasi gereken gibi yanio simdi calismaya basladi sikintisiz sekilde ;) bakalim akunun suyu.biraz azalmis yarin bir denerim bakalim.ne durumda ;)

flame
19 Temmuz 2013, 21:19
Ha ıslak tipse güzel.Herhangi bir fabrikasyon arızası yoksa suyunu tamamlayıp bağlayın şarja.İşinizi görür tekrar.