PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyanan Ön Rüzgarlıktaki Boyayı Çıkarmak İçin Ne Yapabilirim ?

Yanagisawa
17 Temmuz 2013, 22:00
Yeni aldığım motorumun benden önceki sahibi ön cam rüzgarlığını siyaha boyatmış ve boyuda bi hayli uzun olduğu için bir sorun yaşamamış ama ben 177 boydayım rüzgarlık uzun olduğundan önümü göremiyorum sadece üstten çok ileriyi görebiliyorum,bugün servise gittim rüzgarlığın yenisi 240$ +kdv adam ne düşünerek boyatmış kimse bir anlam veremiyor bir arkadaş rüzgarlığı sök boya sökücü solvent sür o boyayı söker demiş bir mesajda bugün servis bi şekilde kazımak lazım diyor çok kararsız kaldım ne yapacağimla alakalı aklınızda bir fikir varsa yada buna benzer bir uygulama yaptıysanız fikir verirseniz sevinirim o boyayı bişekikde mutlaka sökmem lazım !!!

farcob
17 Temmuz 2013, 22:07
İşin zor. boya sökücüler malzemeyede zarar verebilir. ufak bi köşesinde deneme yap.
zarar verirse polisaj yaptırıp tekrar parlatman lazım.

acayüp
17 Temmuz 2013, 22:14
Ruzgarlıgı sokup cıkar.
Sonra cesıtlı yonlere esneterek uzerındekı boyayı kaldırmayı dene .
Boya esnek olmadıgından camı esnetınce buyuk tabakalar halınde kaldırıp temızleyebılırsın .
Insallah boyadan once zımpara yapmamıslardır . Zımpara yaptırlarsa ıs bıraz daha zor olur .
Herhangı bır cozucu solvent vs kullanırsan camada zarar verır .
Oncelıkle esneterek dene . Sonucuda yaz ama buraya .
Bıkac resım ekleseydın keske .

Zamanın musaıtse yarın bu konuda sana yardımcı olabılırım .

bykemik
17 Temmuz 2013, 22:39
http://www.youtube.com/watch?v=NEI5bsdZARY
Bu şekil bişey olabilir belki... Kimyasal madde zarar verse bile böyle bi uygulamayla düzelmez mi ki.. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=cLCAjcm84Ss
Burda adam fairy sıkıyo garip.... :)

scooboy
17 Temmuz 2013, 22:46
Boyayan kişi boya atmadan önce zımpara atmışsa siz boyayı çıkarınca parlatmak zorunda kalabilirsiniz?
Benzin istasyonlarında plastik parlatıcılar var bir tane alıp denenebilir. yukarıda videoda far parlatma olanı
kesin çözüm sağlar ama

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 01:37
Başımıza iş aldık yarınki mesaimiz bu konu kaporta pasta cila :)

yusufozugenc
18 Temmuz 2013, 02:32
Autowax gibi büyük oto kuaförlerindeki far parlatma muhtemelen işe yarayabilir. Otomobilin 4 farını 30 tl gibi bir fiyata yaptırmıştık zamanında. Polisaj için bir şey sürüp makinalarıyla ince bir katman soyuyorlardı isimleri hakkında bilgim yok. Far sıfır km gibi oluyordu. Muhtemelen aynı şekilde bir kat soyarak sorununuzu çözebilirler. Sararma yapmış motosiklet camları için de aynı yöntemi uyguladıklarını duymuştum

Tsubasa
18 Temmuz 2013, 02:38
eger sprey boya değil ise. speragum, yada korrektörle bi dene derim..

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 03:15
eger sprey boya değil ise. speragum, yada korrektörle bi dene derim..

Bunların açılımı nedir yani sıpreymi,yada sürülen bişeymi?Nerede bulurum ?

Samet Ağır
18 Temmuz 2013, 03:18
eğer pendiğe gelme şansın olursa yardımcı olmaya çalışırım..pazartesi iş başı yapıyorum..

Mengu16
18 Temmuz 2013, 03:21
Geçmiş olsun, ya boyayı yeterince çıkaramazsın cam saydam olmaz ya da boyayı makineyle kazıyım derken camı kırarsın. Eski sahibine fiyatı kırdırsaydınız keşke cam için, sonuçta bunlar parçaları 50-100 lirayı geçmeyen çin motorlarından değil.

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 03:23
eğer pendiğe gelme şansın olursa yardımcı olmaya çalışırım..pazartesi iş başı yapıyorum..

Çok teşekkürler yarın Kartal sanayide aynı zamanda fibercide olan bir arkadaşım var Eyüp usta kardeşide oto boyacısıdır ona gidicem orada bakıcaz bi çaresine müsait olursan gel tanışmışta oluruz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Geçmiş olsun, ya boyayı yeterince çıkaramazsın cam saydam olmaz ya da boyayı makineyle kazıyım derken camı kırarsın. Eski sahibine fiyatı kırdırsaydınız keşke cam için, sonuçta bunlar parçaları 50-100 lirayı geçmeyen çin motorlarından değil.

Evet çok anlamsız bişey yapmışlar:jocolor::jocolor: yenisi citti para:pale::pr::pr:

Samet Ağır
18 Temmuz 2013, 03:25
çok isterim ama yarın değil cuma dersen kesin gelirim..yarın çocukları bana bırakıp ziyarete gidecekler..ikindiden sonra ancak gelirler..
ters oldu..fırsatı kaçırmak istemezdim açıkçası...
cumaya sarkıtsana şu işi...:joker:

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 03:27
:flower:
çok isterim ama yarın değil cuma dersen kesin gelirim..yarın çocukları bana bırakıp ziyarete gidecekler..ikindiden sonra ancak gelirler..
ters oldu..fırsatı kaçırmak istemezdim açıkçası...
cumaya sarkıtsana şu işi...:joker:

Yarın lastik işini hallederim ozaman cuma gideriz be kardeşim senimi kırıcam:flower:

Samet Ağır
18 Temmuz 2013, 03:32
tamam harika olur..Cuma buluşuruz..cumadan sonramı öncemi gidersin??
şimdi sahur faslına geçiyoruz..yarın haberleşiriz..0 535 302 44 24...samet:cat:

efecan0303
18 Temmuz 2013, 03:35
Yakmayı Denesen ? Sonra sprey boyayla tekrar istedigin renge boyarsın :pl:

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 03:40
tamam harika olur..Cuma buluşuruz..cumadan sonramı öncemi gidersin??
şimdi sahur faslına geçiyoruz..yarın haberleşiriz..0 535 302 44 24...samet:cat:

Muhtemelen 10:30 -11:00 gibi giderim kesin arıycam :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Yakmayı Denesen ? Sonra sprey boyayla tekrar istedigin renge boyarsın :pl:

Rüzgarlık zaten pleksy gibi bir malzeme onada zarar vermek istemiyorum ama sıkıntım baya citti yolu göremiyorum çok ileri ufuk çizgisine bakar gibi kullanıyorum aralardan geçerken trafikte çok zorlanıyorum motor zaten iri çok zor oluyor bugün bir iki kere viraj girişini kestiremeyip çok zorlandım anlık gittiğin yeri zemini görmüyorum:pr::pr::pr::pr:

efecan0303
18 Temmuz 2013, 03:42
İlla o rüzgarlık şartmı sök takmıyver ? hem rüzgar tutmaz daha hızlı gidersin

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 03:44
:
İlla o rüzgarlık şartmı sök takmıyver ? hem rüzgar tutmaz daha hızlı gidersin

Motorun orjinalinde olan yüksek bir rüzgarlık sonradan takılan ekstra bişey değil mecbur ya boya çıkıcak yada benden 240$ +kdv çıkıcak :sunny::sunny:

efecan0303
18 Temmuz 2013, 03:47
Çok Pahalı ya cc ' si büyük olan motorun masrafıda büyük oluyor. benim öyle bi derdim yok parçası ucuz benzini az yakıyo vergisi yok. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz o ayrı meseLe :)

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 03:49
Çok Pahalı ya cc ' si büyük olan motorun masrafıda büyük oluyor. benim öyle bi derdim yok parçası ucuz benzini az yakıyo vergisi yok. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz o ayrı meseLe :)

Herşeyde olduğu gibi Ev,Araba,motor ne olusa olsun ne kadar büyürse okadar masrafıda büyüyor:jocolor:

Samet Ağır
18 Temmuz 2013, 04:22
:

Motorun orjinalinde olan yüksek bir rüzgarlık sonradan takılan ekstra bişey değil mecbur ya boya çıkıcak yada benden 240$ +kdv çıkıcak :sunny::sunny:

Herşeyde olduğu gibi Ev,Araba,motor ne olusa olsun ne kadar büyürse okadar masrafıda büyüyor:jocolor:

öyle bişey olursa Mete üzüntüsünden döver seni kesin...:pl::queen:

maxi97
18 Temmuz 2013, 04:27
diş macunu ve pamuğu deneyin.

far parlatma ile aynı mantık.

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 04:38
öyle bişey olursa Mete üzüntüsünden döver seni kesin...:pl::queen:

Mete küstü bize galiba hiç selam sabah yok,hiçbir msj yok :salut:

Samet Ağır
18 Temmuz 2013, 04:42
çağırıp köfte ısmarlamadıkça barıştıramayız sizi...hazırlıklı olmalısın....:pl::queen:

Yanagisawa
18 Temmuz 2013, 04:43
çağırıp köfte ısmarlamadıkça barıştıramayız sizi...hazırlıklı olmalısın....:pl::queen:

Canı sağolsun hep beraber afiyetle yeriz :)

cool113
18 Temmuz 2013, 05:32
baktın olmuyor yurtdışından camını ısmarla gitsin. en fazla 1 ayda gelir. hemde çok daha uygun fiyatlara.

http://www.ricambimoto2000.it/accessori/parabrezza-e-cupolini/6717-parabrezza-faco-kymco-xciting-250-300-500.html?keyword=xciting+500
http://www.ricambimoto2000.it/accessori/parabrezza-e-cupolini/2327-parabrezza-paravento-per-kymco-xciting-300-500-2009.html?keyword=xciting+500

Tsubasa
18 Temmuz 2013, 14:09
Bunların açılımı nedir yani sıpreymi,yada sürülen bişeymi?Nerede bulurum ?
matbaa baskı malzemeleri,
speragum tinerden daha sert ve ofset blanketini silmek üzere kullanılır. solventten daha keskindir.
korrektörde kalıptaki hatalı görüntüyü silmek için kullanılır.
bir matbaaya gidip bir deneyebilirsin. buna biraz speragum ve korrektör sürermisiniz cıkartacakmı diye.
büyük ihtimal matbaadaki usta cıkartmaz diye başından gönderecek seni.
gecen yıl speragumla korrektörle kaskın üzerindeki baskıyı cıkartmıştım ben..

Yanagisawa
19 Temmuz 2013, 03:40
Bugün motoru aldığım kişiyi arayıp neden bu rüzgarlığı boyadıklarını ve neyle boyattıklarını sordum:jocolor:
Motorun ön camında çıkartmalar olduğunu ve onları kazıyınca pislik kaldığını onları temizleyemediklerini oyüzden boyattıklarını söyledi :pr::pr::pr:
Ve boyanı sıprey siyah araç boyası olduğunu söyledi,bende iyi halt etmişsiniz dedim şakayla karışık sinirimi kustum ama en azından yarın atılan boyanın sıprey boya olduğunu öğrenmiş olup ona göre başımızın çaresine bakıcaz..

acayüp
19 Temmuz 2013, 05:26
Stıker ları tıner gıbı bırseyle cıkarmaya calısıp camın cılasını bozmustur buyuk ıhtımal .
Boyayı sokup , zımpara ve pasta cıla yaptırırsan cıddı oranda duzelır .
Hatta far camı parlatan yerler yapar . Aynı ıslemler .

KaPTaNHaSaN
19 Temmuz 2013, 11:42
ispirto ile yumuşatılabilir diye düşünüyorum.
orjinal camı yerine kappa felan bakabilirsiniz .. çok pahalıymış camı yaa yarı parasına kappa cam vardır diye düşünüyorum.

pistolpitt
19 Temmuz 2013, 11:56
sonuçları yazarsanız sevinirim

Yanagisawa
19 Temmuz 2013, 21:08
sonuçları yazarsanız sevinirim

Bugün Samet kardeşimle Kartal sanayide 11 de buluştuk sağolsun beni başka bir motorcu abimize götürdü orada motorun camı hakkında baya bir konuştuk abimizde bizi aynı zamandada motorcu olan bir far temizleme işi yapan birine gönderi uzunca bir süre cam üzerine konuşulup temizleye bileceğine kanaat geirip usta saat 12 gibi camı söküp abi akşam 7 gibi gel olursa artık deniycem bişeyler dedi ve biz Sametle beraber tekrar ilk buluştuğumuz abinin yanına gittik epey bir süre motor üzerine yapa bilecklerimizi konuştuk ve ben belli bir süre sonra Sametten ve abimizden ayrıldım bu arada Samet iki arada biderede motoru orta ayak üzerine almayı öğretti bana şu an motor garajda orta ayakta duruyor :)
Ben oradan kendi arkadaşım olan boyacıya gittim oradanda sigortacıya vs akşam oluncada camı söküp temizleyen ustanın yanına çok güzl bir Goldwingleri var camın üzerindeki boyayı çıkara bilmiş sonuçta beyazlamış ama bildiğiniz bir buzlu cam gibi olmuş ama işimi simsiyah olmasından daha çok gördüğü kesin bugün bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

yaşar35
19 Temmuz 2013, 23:00
http://www.feyizoglu.com/Xciting-250-300-500-on-Cam-Siperlik_45683.html#0 bunun fiyatı makul hocam al bunu hiç uğraşma boyayı çıkarıcam diye :)

farcob
19 Temmuz 2013, 23:13
Polisaj yaptırırsan şeffaf hale gelir.

antilop_skul
19 Temmuz 2013, 23:46
kolay yolu ıyı bız cızık gıderıcı al ustubuyle yavas yavas temızle sonra bıde cıla attınmı cıncık gıbı olur 10-20 tl verır tertemız ıs yaparsın

Yanagisawa
20 Temmuz 2013, 02:10
http://www.feyizoglu.com/Xciting-250-300-500-on-Cam-Siperlik_45683.html#0 bunun fiyatı makul hocam al bunu hiç uğraşma boyayı çıkarıcam diye :)

Öyle gözüküyor :cyclopsan

Samet Ağır
20 Temmuz 2013, 02:27
Bugün Samet kardeşimle Kartal sanayide 11 de buluştuk sağolsun beni başka bir motorcu abimize götürdü orada motorun camı hakkında baya bir konuştuk abimizde bizi aynı zamandada motorcu olan bir far temizleme işi yapan birine gönderi uzunca bir süre cam üzerine konuşulup temizleye bileceğine kanaat geirip usta saat 12 gibi camı söküp abi akşam 7 gibi gel olursa artık deniycem bişeyler dedi ve biz Sametle beraber tekrar ilk buluştuğumuz abinin yanına gittik epey bir süre motor üzerine yapa bilecklerimizi konuştuk ve ben belli bir süre sonra Sametten ve abimizden ayrıldım bu arada Samet iki arada biderede motoru orta ayak üzerine almayı öğretti bana şu an motor garajda orta ayakta duruyor :)
Ben oradan kendi arkadaşım olan boyacıya gittim oradanda sigortacıya vs akşam oluncada camı söküp temizleyen ustanın yanına çok güzl bir Goldwingleri var camın üzerindeki boyayı çıkara bilmiş sonuçta beyazlamış ama bildiğiniz bir buzlu cam gibi olmuş ama işimi simsiyah olmasından daha çok gördüğü kesin bugün bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
şimdilik yeni cam alma..yolculuğunu tamamla git gel,gerekirse motoru,olmaz dersen bugünkü şekil sadece camı bana bırak..
inceleyelimişeffaflaştırabileceğimi düşünüyorum..ama haftasonu olmalı....
elimden geleni yapıcam o cama..hatta plastik aksamla ilgili kötü emellerim var....:pl::queen:

Yanagisawa
20 Temmuz 2013, 02:31
şimdilik yeni cam alma..yolculuğunu tamamla git gel,gerekirse motoru,olmaz dersen bugünkü şekil sadece camı bana bırak..
inceleyelimişeffaflaştırabileceğimi düşünüyorum..ama haftasonu olmalı....
elimden geleni yapıcam o cama..hatta plastik aksamla ilgili kötü emellerim var....:pl::queen:
Farcı baya uğraştı vidalardan 1tanei kayboldu Pilastik aksama çok geçicide olsa bi çare bulduk şimdi cillop gibi oldu:pl:

Samet Ağır
20 Temmuz 2013, 02:33
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119126-moto-kuafor-detayli-temizlik.html

şu konuya bir gözatsana..Murat samimi arkadaşımdır..yapılan iş de senin plastik kısımlarının ihtiyacına benziyor..bence boyadan çok daha güzel,kullanışlı ve orjinal...

Yanagisawa
20 Temmuz 2013, 02:36
:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119126-moto-kuafor-detayli-temizlik.html

şu konuya bir gözatsana..Murat samimi arkadaşımdır..yapılan iş de senin plastik kısımlarının ihtiyacına benziyor..bence boyadan çok daha güzel,kullanışlı ve orjinal...
Şu an bakabilecek gibi değilim en kısa zamanda inceliycem ev misafir kaynıyo ben kaçarrrrrr mesajları bile zor bela kaçak yazıyorum misafirlerden gizli :salut:

Samet Ağır
20 Temmuz 2013, 02:40
mutlaka bak ama..ben beğendim..:wiinkk::cat: