PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinin gerçek fiyatı 1.32 Lira...

mete_han
17 Temmuz 2013, 18:27
.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/aslinda-benzin-ne-kadar-/ekonomi/detay/1737913/default.htm

evet arkadaşlar kafaları karıştıran vergisiz ham petrole ödenen para bu imiş...

1.32 ganyato...

yüzde 2 rafineri payı..yüzde 7 dağıtıcı paylarınıda katsan 1.5 lirayı geçmemeli...

insancıl..hatysiyetli...siyasi ahlaka uygun bir vergilendirmeyle 2 lirayı geçmemeli ...

ama hangi ahlak..hangi şeref...hangi ahlakdan bahsediyoruz tabi siyasiler için...

polo34
17 Temmuz 2013, 18:33
padişahım çok yaşa, hülooggg, kılı oleyimmm.... artık ciddi bir şey yazasım gelmiyor, herşey o kadar meydanda ki...
benzinden esinlenerek % bilmem kaç kar ile halka ehliyet satmaya çalışmışlardı ya yatacak yerleri yok derler ya o laf artık aklıma geliyor, bir malın değeri 100 tl den 15 tl hiç düşer mi, hele bunu 100 tl ye milyonlarca kişiye satmak vurgun değilmidir, yazmayacağım diyorum ama dayanamıyorum ...

bykemik
17 Temmuz 2013, 18:35
padişahım çok yaşa, hülooggg, kılı oleyimmm.... artık ciddi bir şey yazasım gelmiyor, herşey o kadar meydanda ki...
benzinden esinlenerek % bilmem kaç kar ile halka ehliyet satmaya çalışmışlardı ya yatacak yerleri yok derler ya o laf artık aklıma geliyor, bir malın değeri 100 tl den 15 tl hiç düşer mi, hele bunu 100 tl ye milyonlarca kişiye satmak vurgun değilmidir, yazmayacağım diyorum ama dayanamıyorum ...
Abi 101 den 15 e düştülerde bi yandan da fark ettirmeden bişey daha sokcaklar.. :) Sağlık raporu paraylan alıncak artık.. :) 100 küsur liracıkmış herhalde o da... :) Ehliyeti değiştirirkende isteyeceklermiş raporu.. :)

polo34
17 Temmuz 2013, 18:43
Abi 101 den 15 e düştülerde bi yandan da fark ettirmeden bişey daha sokcaklar.. :) Sağlık raporu paraylan alıncak artık.. :) 100 küsur liracıkmış herhalde o da... :) Ehliyeti değiştirirkende isteyeceklermiş raporu.. :)

demek ki hesap bir şekilde tutturulacak, aman kimse ses çıkarmasın, olay çıkmasın, satırlı abiler araya girmesin, herkes sabretsin, zor günler geçer, bekleyin ...

canerol
17 Temmuz 2013, 19:21
bu gitse başkası gelse benzin gene bu aralarda oynar çünkü hazır para kim istemezki....
oyüzden yüzde50 muhabbetine girmeyeceğim.
istanbulda kacaman bi etkinlik yapılsa gezi parkının iki katı kadar bu milletin artık koyun olmadığı iyice anlaşılır.

satoyama
17 Temmuz 2013, 19:39
bu millet nasıl geçiniyor nasıl para kazanıyor bu insanlar onca akan trafik nasıl gidiyor aklım almıyor.

nasrettin hoca hesabı "et burdaysa kedi nerede kedi buradaysa et nerede"

ilkayözdemir
17 Temmuz 2013, 19:53
aynen katılıyorum

flame
17 Temmuz 2013, 22:28
Bir de şu var.Çoğu ufak esnaf,yakıt istasyonları ve bim a101 diasa tarafı belli alışveriş merkezlerinde SADAKA KUTUSU.Merak ettim sordum makbuzla topluyorlar dedi.Başka yere sordum muhtar alıyor dedi başka yere sordum kuran kursuna gidiyor dedi.Hepsi aynı renk aynı zımbırtı var üstünde.Lale arapça bir yazı bir de Hz.Muammed'in bir hadisi şerifi.

Tuhaf geldi.Sonra bu adamların eski gençlik kolu başkanlarına sordum böyle birşey var size faydası varmı diye.Açıklaması şuydu; %50si devlet vergisi,%10u diyanet,%20 TOPLAYICI FİRMA %15'i VAKIF!!! %15 ise deniz feneri rehberliğinde fakir ülkelere yardım.PES.

Khutuck
17 Temmuz 2013, 23:27
Benzinde bayi ve rafineri karını düşünce %347 vergi var.

Yuh...

ramazan06
17 Temmuz 2013, 23:31
%35 benzin % 65 vergiyle çalışıyor bizim araçlar saolsun devlet bizi çok sevio kucağından indirmio

xismailaydin
18 Temmuz 2013, 00:55
Beyler şöyle bir fıkra vardı:

Birleşmiş Milletler toplantılarının birinde başbakanlar bir araya gelmiş.
Almanya başbakanı: Bizde açlık sınırı 1000€, asgari ücret 2000€. Vatandaşımız kalan 1000€ ile ne yapıyor bilmiyoruz.
İngiltere başbakanı: Bizde açlık sınırı 1000£, asgari ücret 2000£. Vatandaşımız kalan 1000£ ile ne yapıyor bilmiyoruz.
Amerika başbakanı: Bizde açlık sınırı 1250$, asgari ücret 2500$. Vatandaşımız kalan 1250$ ile ne yapıyor bilmiyoruz.
Türkiye başbakanı: Bizde açlık sınırı 1200 TL, asgari ücret 800 TL. Vatandaş 400 TL'yi nereden buluyor bilmiyoruz!!! ;) ;) ;)

Her zaman söylüyorum, bu ülkeyi savaşlarla, uluslararası oyunlarla elimizden alamadılar. Ama vergilerle ülkemizden nefret ettirip bizim terk etmemizi sağlayacaklar nerdeyse!