PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ER6F Doğru seçim midir?

Bilalancer
17 Temmuz 2013, 00:28
Herkese merhabalar. Aslında bu konuyu ER6 Kullanıcıları başlığında da açtım ama henüz geri dönüş alamadım. O sebepten burada da paylaşmak istedim.

2011 den sonra üretilen ER6 F modellerine ilgi duyuyorum uzun süredir. Özellikle yakıtının az olması beni bu motosiklete yöneltti. Ayrıca kolay kullanılabilir olduğunu duydum.

Öncelikle kullanım amacımı belirteyim:

Ağırlıklı olarak 200–300 km'lik yol seyahatlerinde kullanmakla beraber şehir içinde de 10-20km'lik mesafelerde kullanmayı planlıyorum. Genellikle geniş caddeler bunlar.

Araziye girmeyi düşünmüyorum. Ancak çok sık olmasa da yıllık izinlerimde Karadeniz yaylarına gitmekteyim. Buralar genellikle eski tip (zift dökülüp üzerine çakıl serilen) asfalt veya tamamen stabilize yollar.

Şimdi bu bilgiler ışığında bu motosikletin bu koşullarda;

1. Dengesi ve yol tutuşu nasıldır?

2. Satış(2.el) / servis durumu nasıldır?

3. ABS hangi model yılından sonra var?

4. Titreşim durumu ne seviyededir? Titreşimi daha önce kullandığınız hangi motosikletlerle kıyaslayabilirsiniz?

5. Artçı konforu nasıldır?

6. Uzun dönem kullanımında karşılaşılabilecek kronik sorunlar var mıdır varsa bunlar nelerdir?

7. Parça fiyatları nasıldır? Örneğin sağ sol grenajlar, sinyaller, zincir-dişli takımı, balatalar vs. vs. gibi.

8. Süspansiyon konforu nasıldır? Yol konforu nasıldır? 110km civarı hızlarda stabilitesi nasıldır?

9. Frenleri nasıldır?

10. Çanta olarak ne kullanıyorsunuz? Önerdiğiniz marka/model hangisidir?

11. Motosiklet seçimimde benim için önemli olan şey kullanırken keyif vermesi ve mekaniğinin, elektrik sisteminin sağlam olması çok önemlidir. ER6F keyifli ve sağlam bir motosiklet midir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

çelikatlı
17 Temmuz 2013, 01:03
ben sana kısaca cevap vereyim. arıza yapmaz mekaniği elektriği vs. kaliteli sürüşü stabil keyifli az yakar çok çook kaçar. kötü yönleride azcık yağ yakar grenejlarda 4bin devir civarında ufaktan zırıldama olur diğer devirlerde yapmaz. parça pahalı ha deyince bulamayabilirisin. ama bunlara rağmen alınır. esaslı motor er6

flame
17 Temmuz 2013, 01:50
Ben askerlik öncesi bir süre er6n kullanmıştım.Torklu gayet klas makina.Altın elbiseli adamın sık sık kullandığı tabir varya "bu motor gidiyor abi" aynen öyle.Hayvan gidiyor.Bir xj6 gibi taksi soundu yok.Hafif daha titreşimli ama çok hafif.Hani sürekli 4silindir kullanan adamın farkedeceği kadar.Benim kullandığımın dişlileriyle oynamış ilk sahibi.biraz geç olsada 220 km gibi bir sürat yapıyordu.Onun harici şehir içi süper.Şehirler arası touring gibi değil bazen rüzgar rahatsız edici olabiliyor.Naked olduğu için.Ama f sanırım biraz daha iyidir daha touring soundunda.

Bence hiç düşünmeden alın...Fiyat ve karşılığı gerçekten iyi.

satoyama
17 Temmuz 2013, 03:36
R6N deki gösterge keşke R6F de de olsaydı :joker:

ama touring hizmeti açısından kesinlile F alınmalı çünkü N deli gibi rüzgar alıyor. faka çok iyi motor.