PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda para toplasak ?

emrb
17 Temmuz 2013, 00:19
aramızda bi banka hesabına para toplasak sağlam bi reklam şirketine versek ekranlarda güzel bir motosikletleri fark edin reklamı çıksa olmaz mı ?

mesela reklamın içeriği yollarda motorun üstüne kıran bi apaçi rüyasında motosiklete biniyor ve giderken 2. karakter olan yine kendisi kendisinin üzerine sürüyor ve ölüyor?

search16
17 Temmuz 2013, 00:25
Başlıklarına benzin 5 tl oldu diye konu açıldı. Kalk şimdi aranda para topla... Fikir güzel ama sinerji yaratmak lazım:queen:

tr_select
17 Temmuz 2013, 00:25
Güzel bir düşünce. Motorcu, reklam işiyle uğraşan birisini bulduğumuzda ucuza gelir :mrgreen:

Panter38
17 Temmuz 2013, 00:45
Ogrenciyim ve motor almayacagim ama hem motor hem motorcular kalbimde o nedenle ben varim elimden ne gelirse veririm ;)

gokayugur
17 Temmuz 2013, 00:55
Okan Bayülgen' e rica edelim. Hem motorcudur kendisi hem reklamcı, eşiyle ortak reklam ajansları var diye biliyorum. http://www.fakulteistanbul.com/

zaferkarizma
17 Temmuz 2013, 01:03
Bu ck iyimis olmuck bisi deil

mete_han
17 Temmuz 2013, 01:06
o parayla bir öğrenci MT liye motor alsak...

Green Arrow
17 Temmuz 2013, 01:11
Reklam paraları suan uçmuş durumda bırakın milyarları ses getiricek topluluga gözükücek reklam trilyonlara mal oluyor nefesimiz yetmez bu işe.Bu işin yolu yordamı kalabalık lazım ve gösteri yapmak lazım.

adem80
17 Temmuz 2013, 01:12
yaşanmış bir motosiklet.net refrektörlü yelek krizi çıkmıştı. Bu krız bu sitede gördüğüm en büyük krizdi. Buda böyle bişey olursa şaşmam.
Hani sinbo sponsor olmuştuya.

puser
17 Temmuz 2013, 01:14
altın elbiseli adam bu işi organize edip üstesinden gelebilir diye düşünüyorum.

bykemik
17 Temmuz 2013, 01:15
Reklam paraları suan uçmuş durumda bırakın milyarları ses getiricek topluluga gözükücek reklam trilyonlara mal oluyor nefesimiz yetmez bu işe.Bu işin yolu yordamı kalabalık lazım ve gösteri yapmak lazım.

Aynen ses getirecek birşey lazım...Ana haberlerde 3-5 sn'lik görüntüden,bi kaç cümlelik açıklamadan ibaret olmayan birşeyler....!

tanertc
17 Temmuz 2013, 01:15
yaşanmış bir motosiklet.net refrektörlü yelek krizi çıkmıştı. Bu krız bu sitede gördüğüm en büyük krizdi. Buda böyle bişey olursa şaşmam.

Evet eleman bariz olarak yeleği gasp edip, yaptığı gaspın videosunu buraya eklemişlerdi.

bykemik
17 Temmuz 2013, 01:17

Adem abi o olay nasıl birşeydi.. :cyclopsan

muhittinKaplan
17 Temmuz 2013, 01:21
Neydiki Bu Kriz.

adem80
17 Temmuz 2013, 01:29
sinbo sponsor olup üstünde hem mt reklamı hemde sinbo reklamı olan yelek dağıtmıştı. Tam hatırlamıyorum ben almadığım için ama ya maliyetine yada bedavaya dağıtılmıştı. Bi gurup mt toplanıp geziye çıkılmıştı. tabi kamera çekimleri falanda var. Guruptan bi arkadaş bu yelekteki sinbo yazısını daha evvel sökmüş sadece mt yazısı arması kalmış. Bu sponsorluğa aracı olmuş arkadaşta yolda durdukları zaman bu yeleği giyemezsin diye bu arkadaşın üstündeki yeleği saldırırcasına çıkartmaya çalışıyor. Tabi kameralara yansıyan bu olay çok büyüyor ve sayfalarca tartışılıyor. Bu konu ya mt sorun eleştiriler bölümünde yada gerı dönüşüm kutusunda. Üstü en son çizilmişti ama silinip silinmediğinden emin değilim. 1 yıl falan geçmiş olması lazım üstünden. Mt sponsorlu yelek diye taratırsanız belki çıkar.

bykemik
17 Temmuz 2013, 01:34
Hmm tamam abi sağolasın.. Bu tarz şeylerde olumsuzkların olması üzücü...

cd0345
17 Temmuz 2013, 01:39
reklam işi biraz çok bütçe gerektiriyor iyi bi kanalda yani herkesin izlediği kanallarda dikkate alınır bi reklam için ama bunun yerine sitemiz moderatörleri bi erkinlik organize eder ve eğer grupçuluk çıkmazda tüm motosiklet grupları siteleri ve federasyon başta olmak üzere bu etkinliğe el verirse olur bu iş mesela ünlü isimler gelmeli dikkat çeksin her kanalda habere çıksın gazeteye çıksın filan

okan bayülgen olabilir barkın abi gelmeli bence tamer karadağlı kenan sofoğlu mesela ama bu işe site kurucuları ciddi kafa yormalı ardından bizde bu işi gidip desteklemeliyiz boykot ama sessiz bi boykot yada ne bileyim korna olur belki sonra bi açıklama ama dikkat çekici bi yerde taş zopa o bu olmadan motosikletçinin kişiliğine ve efendiliğine sığacak duyarlılığı göstermeliyiz

Garip
17 Temmuz 2013, 01:41
ağa ne parası..
millet haldır haldır motor almak için para biriktiriyor sen para toplamak diyorsun :)

motorcu adam parayı oraya buraya vermez..biriktirir.. motor alamasa bile benzin alır biner:)

6PaTLaR
17 Temmuz 2013, 01:42
kamu spotu olarak yayınlanabilir.
Yetkili mercilerle görusecek biri lazım.
Ve change.org dan tv de motosikletletleri farkedin reklamı çıkması için imza toplamak da bir çözum.

adem80
17 Temmuz 2013, 01:42
sitemizin moderatörlerinin bidaha böyle bişeye karışacağını zandetmem. Kabak hep onların başında patliyo :queen:

6PaTLaR
17 Temmuz 2013, 01:44
Aslında reklam değilde, meydanlarda toplanıp motosikletleri farkedin desek pankartlarla vs ses getirebilir. Ama periyodik olarak toplanmalıyız.

cece89
17 Temmuz 2013, 02:17
Dusunce mantikli ama ne kadar ses getirecegi tartisilir fosforlu motosikleti farket stickerlarini bile dagitma sansimiz olsa cogaltabilsek buda bir reklamdir illa tv de cikacak diye odaklanmamaliyiz.

Mengu16
17 Temmuz 2013, 22:18
Motosiklet kullanımı daha da yaygınlaşmalı, herkesin çocuğu motosiklet kullansa trafikte çok daha iyi fark edileceğimize eminim. Motosikletçilerin imajına yarış yapan kasksız gençler ve ticari motorcular da zarar veriyor bunlar da kendine çeki düzen vermeli.

emrb
17 Temmuz 2013, 23:39
Mengu16 Ankaradaysanız iyi bilirsiniz.Ara yollar modifiyeli,kasksız,egzozu açık ybrcilerle dolu.ben bile motor kullandığım halde bunlardan tiksiniyorum.Altımda araba olsa ezesim geliyo.öncelikle bunları ortadan kaldırmak lazım.

Bu arada herkesin çocuğu motosiklet kullansa demişsin.iş yerinde bi abim ucuz cup motor almıştı çoluğu çocuğu istemediği için mecburen 1 ay sonra sattı.o bile diyo eskiden araba sürerken hiç takmazdım şimdi 20 saniyede bir gözüm motosiklet arıyor yol versem diye demişti.

motosiklet tecrübesini araba sürenlere yaşatmak lazım...

Wazaa.35
18 Temmuz 2013, 04:28
Güzel ses getirecek bi protesto yapıp haberlere çıkmak maliyetsiz olabilir. :)

cool113
18 Temmuz 2013, 05:47
sanatçılardan destek alınıp böyle bir girişimde bulunulursa bencede ses getirir. motosiklet sürmeyi seven bir çok sanatçımız var. bence onlarda desteklerini esirgemeyecektir. çünkü bizim yaşadığımız problemleri onlarda yaşıyorlar.

SUN
27 Mart 2015, 16:52
Madem para işleri zor ve medyaya ulaştırmak bi okadar güç, ozaman moderatörlerimiz diğer forumların moderatörleriyle görüşüp
Türkiyenin en büyük motosiklet buluşmasını yapabiliriz.
Toplanma alanının yerine de 50m2 brandadan motosikletleri fark edin amblemini yaptıralım. (Branda benden)

Eğer ki ortalama 500 motorcuyu alana toplayabilirsek emin olun o alanın üstünde haber kanalı helikopteri olacaktır.

Çok kişi olduğumuzda terör muhabbeti yapabileceklerini de göz ardı etmemek için emniyetten bilgi de alırım.

Madem medyaya ulaşmak zor, bırakın onlar bizi bulsun.

turkish39
27 Mart 2015, 16:55
https://www.facebook.com/video.php?v=653083131427898&set=vb.192183390851210&type=2&theater

Aha sana farkedilmenin babası

SUN
27 Mart 2015, 17:06
Bu arada geçen hafta motorumu aldığım bayan, samanyolunda spiker çıktı.
Durumu kararlaştırdığımız an onunla da iletişime geçerim.

Yeterki bi hareket yapalım. Boş boş ekrana yazıp havada kalmasın artık.
Unutmayalım ki nekadar çok kişi katılırsa, ölümünü yada sakatlığını engelleyebileceğimiz anne,baba,çocuk okadar çok olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Ben başlığı görünce gaza geldim yanlış yere yazmışım :queen:

CHaTaN
27 Mart 2015, 17:08
Hem reklamcıyım hem motorcuyum ve net söylüyorum bu işler para toplamak ile olmaz. Reklam zaten bütçeli bir iş ama asıl olay reklamı çekmekte değil.
Bu reklamı izlenen kanallarda yayınlamak gerekir ki işte o zaman işin ucu kaçıyor. Dersen ki forumlarda yaparız. O işte yalan olur çünkü kendi kendimize çalar ve oynamış oluruz.
yurt dışında gelişmiş ülkelerde hani yollardaki dur tabelası var ya orda durmayan şöför nerdeyse yok gibi bir şey herkes sağdan gelen araca yol veriyor vs. vs. adamlar trafik kurallarına %99 uyuyorlar. Bu adamlara motorsiklete dikkat etmesi gerektiği öğretilebilir. Ama bizimkiler motoru görsede yola atlar nasılsa motor duracak diye
başka konularda yazdığım gibi. Motorcu önce elinden geldiği kadar kendini farkettirecek daha sonra farkedilmeyi bekliyecek.
Ama sorun da burada bitmiyor o farkeden insanın size saygılı olması lazım ki fark ettiği zaman size zarar vermeyecek davranışlarda bulunsun.
hadi araçlar farketti. Daha belediyeler bizi farketmedi ki. çiçek sulayıp şov yapıp oy alıcaz diye kaç motorcu kaza yaptı kimi hayatını kaybetti kimi biryerlerini kırdı.
Neyin reklamını yapıcaz hepimiz izlemedik mi hatalı olduğu halde motorun çarpmasına sebep olanlara bırakın ilkyardım yapmayın zaten ayakta olsa ben hastanelik edeceğim. Bunu söyliyen adama reklam ile farketmeyi öğreticez.
Güzel bir hayal. Ben göremem de belki torunlara kısmet olur.

Oldjack
27 Mart 2015, 17:57
bence branda ve sticker bastırabiliriz bu stickerları yapıştıran arkadaş yada bırandayı asan arkadaş resmini çekip burada paylaşır bizde sosyal medyada paylaşırız bu resimleri.Böylece bu stikerlar insanların ilgisini çeker.

SUN
27 Mart 2015, 18:10
bence branda ve sticker bastırabiliriz bu stickerları yapıştıran arkadaş yada bırandayı asan arkadaş resmini çekip burada paylaşır bizde sosyal medyada paylaşırız bu resimleri.Böylece bu stikerlar insanların ilgisini çeker.

sosyal medyadan olacak iş değil. Büyük bir organizasyon yapalım ki insanların dikkatini çekelim.

Gazetelerin yüzde ellisi magazin. Adamlar saçma sapan şeyleri haber yapıyorlar. Elbet haber olur.

Ama önemli olan haber olabilecek kadar çok motorcu toplamak.

Harley davidson markası altında boğaz sürüşü yapılırken paso gazetelerde ve tv de çıkıyor.

Düşünsenize mecidiyeköyden 500 motorlu aynı anda geçiyor. Gel de haber yapma.

C@LiMeRO
27 Mart 2015, 18:24
Bence motosikletlileri farketmesinler, farkettiklerinde daha bi tribe giriyorlar..

berkcigdem
27 Mart 2015, 20:48
aramızda bi banka hesabına para toplasak sağlam bi reklam şirketine versek ekranlarda güzel bir motosikletleri fark edin reklamı çıksa olmaz mı ?

mesela reklamın içeriği yollarda motorun üstüne kıran bi apaçi rüyasında motosiklete biniyor ve giderken 2. karakter olan yine kendisi kendisinin üzerine sürüyor ve ölüyor?

fikriniz çok güzel. ben reklamcı olarak size cevap veriyim isterseniz.

yapım amiriyim öncelikle.

bir işin en başından en sonuna kadar ilgileniyorum. bütçelendirmesinide ben yapıyorum butun organizasyonunuda.

öncelikle tahminen 60-70 bin tl gibi bir rakamı gözden çıkartmak gerekir. buda ben piyasamızdaki insanları tanıyorum bütçesiz bir iş çekiyoruz vs diyeceğim için yoksa emin olun en az 2 katı. hadi filmi çektik tv de yayınlatmak istiyor iseniz ayvayı yedik buyuk kanallarda atv- star- show- kanal d gibi mesela 10 saniyelik reklamlara 1-2 milyon tl ler ödeniyor tek seferlik gösterim için.

fakat diyorsanızki biz tv de göstermeyelim viral reklam olsun yani internette gösterilcek reklamlar. bunlar tabikide çok daha ucuz. sitenin popülerliğine göre bu rakam 200 - 300 tl den başlar 10 bin 20 bin tl lere kadar uzar gider.

birde artık sosyal medya çok güçlü mesela motor kullanan ünlüler var çokca. onlardan rica edilicek. bakın bu filmi hesabınızda paylaşın vs vs gibi kendileride motorcu oldukları için para talep etmicekler zaten edicek olurlarsa kendileri hiç bir zaman 2 teker sevdalısı olmamış demektir.

Adventure58
27 Mart 2015, 21:27
fikriniz çok güzel. ben reklamcı olarak size cevap veriyim isterseniz.

yapım amiriyim öncelikle.

bir işin en başından en sonuna kadar ilgileniyorum. bütçelendirmesinide ben yapıyorum butun organizasyonunuda.

öncelikle tahminen 60-70 bin tl gibi bir rakamı gözden çıkartmak gerekir. buda ben piyasamızdaki insanları tanıyorum bütçesiz bir iş çekiyoruz vs diyeceğim için yoksa emin olun en az 2 katı. hadi filmi çektik tv de yayınlatmak istiyor iseniz ayvayı yedik buyuk kanallarda atv- star- show- kanal d gibi mesela 10 saniyelik reklamlara 1-2 milyon tl ler ödeniyor tek seferlik gösterim için.

fakat diyorsanızki biz tv de göstermeyelim viral reklam olsun yani internette gösterilcek reklamlar. bunlar tabikide çok daha ucuz. sitenin popülerliğine göre bu rakam 200 - 300 tl den başlar 10 bin 20 bin tl lere kadar uzar gider.

birde artık sosyal medya çok güçlü mesela motor kullanan ünlüler var çokca. onlardan rica edilicek. bakın bu filmi hesabınızda paylaşın vs vs gibi kendileride motorcu oldukları için para talep etmicekler zaten edicek olurlarsa kendileri hiç bir zaman 2 teker sevdalısı olmamış demektir.

DAha çok mantıklı geldi.

alp_tunay
27 Mart 2015, 21:36
Reklamla meklamla olacak iş değil..
Farkındalık için başka şeyler düşünmeli...
Değişik şeyler türeten olacaktır...
Tartışmak lazım..

Adventure58
27 Mart 2015, 21:50
broşür yaptıralım 3 5 kişi belli aralıklarla Mecidiyeköyde dağıtalım trafiktekilere :)

Her motorcu apaçi değildir,
Onların sonu olma
Motosikletleri farket.
Yol hakkını elinden alma

Yiğit_
27 Mart 2015, 21:59

Yaz Arabalı apaçi motorcuya,motorlu apaçi arabalıya sonra hepsi arabalı apaçiye:queen:

alp_tunay
27 Mart 2015, 22:45
Bu çok mantıklı...
Yetenekli arkadaşlar vardır eminim....

http://http://i58.tinypic.com/35i8521.jpg

CHaTaN
27 Mart 2015, 23:11
Bu konuda yazdım birdaha yaziyim. BU tarz reklam vesaire ile bu olacak iş değil önce biz tüm sürücülere saygılı olmayı öğretmemiz gerekiyor bunun başka ne yolu var ne yordamı.
Siz farkındalık için birşeyler yapılmadığını mı düşünüyorsunuz. yıllar önce yapıldı ve hala ara ara yapılıyor ama ne değişti?

https://www.youtube.com/watch?v=fobWo6jf2nI

motosiklet farkındalığı üzerine şarkılar bile yapıldı toplam izlenme sayısı 721 daha ne diyim ben

https://www.youtube.com/watch?v=5eFJld-Z3wQ

Motosikletçiler her dönem birşeyler yapmaya çalıştı ama hep o sözler yapılanlar havaya karıştı gitti. Öküzler öküz olarak yaşamlarını sürmeye devam ettiler

https://www.youtube.com/watch?v=1FZrThnuI0c

Bu da sanırım insanların anlaması için yapılması gereken

https://www.youtube.com/watch?v=bPk3-tsg9BY

Daha benim bildğim birsürü video var ama başka site isimleri olduğu için paylaşamıyorum.

EVET BİZİ FARKEDİN AMA FARKEDİNCE DE SAYGI DUYUN VE TAŞIDIĞIMIZ CANIN FARKINA VARIN BİZLERİ DE EVDE BEKLİYENLER OLDUĞUNU UNUTMAYIN. ÖKÜZ GELDİNİZ BU DÜNYAYA AMA ÖKÜZ OLARAK GİTMEYİN.

Bu konuda da daha fazla. Ne denir bilmem

potasyum
27 Ağustos 2015, 06:58
para toplanarak da aslında bu işler yapılabilir bence
kgm den yol kenarında reklam amaçlı izinler alınarak farkındalıkla alakalı panolar asılabilir örneğin e 5 de trafiğin sıklıkla yoğun olduğu yerlerde köprü girişleri, cevizlibağ merter arası v.s

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Root/SSS/Tesisler.aspx
forumda bu konuyu ayrıntılı inceleyen var mı?

HaktanAksu
27 Ağustos 2015, 08:44
Biz bu tür etkinlikler, reklamlar, toplantılar yaptıkça, bu tür pankartlar açıp stickerlar yapıştırdıkça bu bilinci aşılayabiliriz arkadaşlar. Yapıldı ama birşeye yaramadı demeyin. Bundan 7-8 sene öncesi ile şuandaki durum bir mi? İyi bir reklam çekip ulusal kanallarda bu reklamı yayınlatmak gerçekten inanılmaz büyük rakamlara patlar. Ancak şöyle bir şey yapabiliriz; "Bir tarih belirleriz. Bu tarih gelene kadar stickerlarımızı, pankartlarımızı, nerede ne şekilde toplanacağımızı, nasıl bir sürüş yapacağımızı kararlaştırır, hazırlıklarımızı yaparız. Bu tarihe kadar tüm motorcu arkadaşlarımız gerek sosyal medyada gerek reel hayatta, sohbetlerde vs konuyu gündemde tutar her türlü paylaşımı yaparız. Bu işlerden anlayan kişiler kısa birkaç saniyelik videolar montajlar, şu gün şu saatte motosikletleri fark edin sürüşü var diye paylaşımlarda bulunurlar. Yapamayan arkadaşlar iletisine yazar, not defterine yazar sosyal medya hesaplarından paylaşırlar. Ben ve benim gibi arkadaşlar motosiklet kullanan ünlülere ulaşır durumu paylaşırız, davet ederiz. Haber ajanslarına haber veririz. Ben şahsım adına en az 8-9 tane uyduda yayın yapan kanal, 2-3 tane büyük-ulusal kanal muhabir-kameraman getireceğime söz veriyorum. Bu etkinliği biz motosiklet kullanıcıları öyle bir içtenlikle paylaşarak çoğaltırız ki sadece İstanbul'da değil aynı gün aynı saatte Türkiye'deki bir çok ilde kendi meydanlarında toplanırız. Her il de haber ajanslarına haber kanallarına haber verilir." Ve böylece az da olsa sesimizi biraz daha duyurur. Otomobil kullanıcılarının küçük bir kısmını daha duyarlı olması için kazanabiliriz. Bu vesile ile yetkili makamlara da gerekli çalışmaları yapmaları için seslenmiş oluruz. Ne dersiniz?

savinelli
27 Ağustos 2015, 09:01
reklama ne gerek var? yüzlerce kişi toplanıp adam akıllı bir video çeksek o bile yeter. hatta video çekimine basını da çağır. sonra videoyu da at youtube'a, sosyal medya da duyur. Akşamına ana habere çıkar zaten. reklama ayrılacak para da cebinde kalsın..

serkan24
28 Ağustos 2015, 22:45
Neden tüm motor kullanıcılarının işine yarayacağı rahat edeceği bir iş yerine bir kişi için birşey yapılsın?

SuleymanE
28 Ağustos 2015, 23:07
Kol dışarda, içinde çoluk çocuk tüm ailenin (yaklaşık 6-7 kişi) dolu olan her yanı dökülen kartalla her dönüşte yanlamaya çalışan bir barzo o reklamı görünce : " aaa nekadar da hayvanca davranıyormuşum, motosikletlileri artık ezmeyeyim..." diyecek mi sence?

Bizzat yakın zamanda gördüm, hani yalnız olsa yine neyse ufak tefek bebeler de vardı hala arabanın arkasını kaydırmaya çalışıyordu az gelişmiş canlı...

Bence para biriktirip daha kaliteli ekipman alalım, en azından kaza anında daha az hasar alacağımızı garantileriz...

potasyum
29 Ağustos 2015, 22:51
iyi güzel de o barzolarla yaşadığımız ülke de, en kaliteli ekipmanıda alsan en iyi eğitimlere de gitsen...

eninde sonunda bir can yanacak ve bizimde canımız yanacak...

devleti harekete geçirmenin de yolu önce ses vermektir...haklı çığlıkları duyması lazım ki birilerinin yauw biz bu hayvanlığı yapmayalım demeliler ve ona göre davranmalılar...

yol kenarlarına yazılacak bir pano ile bu işler çözülür mü tabi ki çözülmez bunun için devlet kanallarının harekete geçmesi lazım ama en azından farkındalık yaratılabilir...en azından okuma yazma bilen barzolar için :)

biyeybaraküs
29 Ağustos 2015, 23:07

konudaki ilk mesajı okudum sadece hiç gerek yok bu işlere trafikte kimse zaten birbirini görmüyor ve saygısı yok hiç görmüyorlar ve farketmiyorlar gibi sürmek daha güvenli bence motorlara özel bir slogan değilde tüm trafiğe topyekün bir çözüm ve sürücülere eğitim lazım

uçanmotor
29 Ağustos 2015, 23:26
Reklamda kız oynasa daha çok dikkat çeker erkeklerin aklı şeyinde zaten.pek işe yaramaz öküzlük doğuştandır yol vermeyen yine vermez

Usercom
29 Ağustos 2015, 23:27
Güzel ülkemin medyası da eğlence sektörü de o denli yozlaştı ki istersen boğaz köprüsünde harley aragaz resitali ver tınlamazlar haberlere falan çıkamayız

Kültürel olarak yozlaşmaya doğru giden toplumlarda ünlü olmanın yolu "saçmalamaktır" veya "şakaya vurmaktır"

Şu zamanlarda en çok tıklananlar en saçma olanlar

Cebinde sürücü belgesi olmasına rağmen aynaların işlevını bilmeyenler motosikletlileri "serseri" olarak görenler var

Türkiyede kırmızı ayakkabılı audili kıroların altın çağı yaşanıyorken kimse bir reklam ile fikrini değiştirmez

Devlet bile teşvik etmiyor motosiklet kullanımını (vergisi az çünkü) devlet teşvik etmezse kullanım yaygınlaşamaz

Motosiklet kazaları haberlerinden başka bir şey yayınlamayıp milleti motordan soğutan medya dallamalarına değil para günahımı bile vermem

Sosyal medya ile olacak bir iş değil hedef kitlemiz olan kişiler sosyal medyayı haber almaktan çok yazışmak ve ilkokul arkadaşlarını bulmak için kullanıyor bizim paylaşımlarımızı görmezler bile

Ayrıca büyük bir kanala reklam vermek çoook para bee

Yapabileceğimiz en iyi şeylerden biri motosikletin espirili yönünü ortaya çıkarmaktır işin içine espri girince motosiklet nefreti önemini yitirir MotoCaps gibi bir oluşum ortaya çıkarabiliriz

Tasarımın ilahi bir değer sayıldığı ve asgari ücretli çalışanların iphonea binler bayıldığı günümüz dünyasında motor sektörünün canlanması vespa gibi markaları ucuz ama "tarz" görünümlü scooterlar üretmesi ile mümkün olacaktır

Ve çocukluktan itibaren motosikleti sevdirmeliyiz insanlara yoksa yaş ilerleyince ya motosiklet düşmanı ya "motosiklet şeytan arabası"cılar ya da "motorcu işte"ciler elde ediyoruz