PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Ruhsat İşleri

ged34
16 Temmuz 2013, 21:34
arkadaşlar bugün 2013 model yeni kasa tvs apache aldım...

ama plaka işleri falan karışık geldi yakınlarda yapan varsa yardımcı olabilir mi acaba...

sigorta 260 lira çıktı ek1 dosyasını da ben hazırlarım dedi sigortacı diğer işler nasıl olacak...

Thracian
16 Temmuz 2013, 22:06
Benim de geçen haftaya kadar bir fikrim yoktu.En başta sigortacıya gittim.Sigortacı tanıdık ve 5-6 farklı şirketin acentalığını yapıyor.Benim motosiklete de farklı fiyatlar çektiler 350 TL de çeken vardı,280 çeken vardı en son 110 TL gibi bir rakam bulmuş 250cc motosiklet için.Sakın olaki 260 TL verme farklı sigorta şirketlerine bak mutlaka 100 TL hatta 80 TL gibi bir rakam bulursun hatta daha ucuza bulma imkanın var 150 cc motosiklet için.En ucuz sigortayı bulduktan sonra evraklarınla beraber sigortayı şasi no üzerine yaptır.Ek-1 dosyasını hazırlıyor bazı sigortacılar benim ki öyle yaptı.Ek-1 dosyasını nufus kağıdı fotokopisi,sigorta poliçesini motosikletin bütün evraklarını bir dosyaya koydu bana verdi.Ben dosyayı Trafik ilçe müdürlüğüne götürdüm,bana boşta ki plakaları gösterdi ordan plaka seçtim,yaklaşık 15-20 dakika işlemden sonra 160 TL (yanlış hatırlamıyorsam o civarda bir şeydi) karşılığında ruhsatı ve plaka çıkarmak için gerekli evrağı verdiler.Bu evrak ile şöförler odasına gidip plakayı çıkarttırdım.Plaka ücreti de 17-18 TL gibi bişey tutmuştu.Plaka aldıktan sonra sigortacıya geri dönüp sigortaya plaka kaydı yaptırmakta da fayda var.