PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooterim fazlamı yakıyor banamı öyle geliyor ?

Kaangngr
16 Temmuz 2013, 17:52
Merhaba arkadaşlar 125zn mondialim var. Geçenlerde okula giderken yokuş yukarı benzin bitti 22 tl benzinle 120 km kadar gitti. Birde motoru ilk çalıştırmada gaz vermessem stop ediyor rölantiyi açıncada yüksek çalışıyor illa gaz yemesi lazım. Isınana kadar 2 3 dk sonra kendine geliyor karbüratör yeni değişti hesapta iyidi :( ama gene aynı sorun başladı. Birde Motoru çalıştırıp gaz vermeyince stop ediyor ardından egsozdan benzin kokusu geliyor ara sıra gazı kökleyip bıraktığımda egsoz patlatıyor bunun nedeni nedir ?Karbüratörü ilk değiştirdiğim zamanlarda marş yapınca motor stop etmiyor fakat stop etcek derecede ısınana kadar tık tık tık tık diye çalışıyordu şimdi o bile olmuyo motorda değişenler:
Karbüratör
Kayış
Buji

tr_select
16 Temmuz 2013, 17:55
Kanuni ronny 150 ile 6 litre 250 km gidiyorum şehir içi. Hakkını vererek... Siz motoru benzin döküp yakın hocam :mrgreen:

İkinci motor olarak aldım ben bu scooterı. Karbüratör değiştirdim. Değişimden önce ne yaptıysam ayar tutmamıstı sizinki gibi yakıyordu. Malkım marka tawian karbüratör taktım muhteşem oldu şuan.

Kaangngr
16 Temmuz 2013, 18:03
Bende bundan kurtulup vitesliye geçmek istiyorum ama vitesli sürmedim. trafikte bunun kadar rahat olurmu acaba diye düşünüyorum istanbuldayım sonuçta. Heryer trafik heryer insan arabadan soğuttular beni o derece vitesli olarakta tvs apache düşünüyorum

tr_select
16 Temmuz 2013, 18:40
Scooter rahatlığını yakalayamazsınız . . . :) İşe gidip gelmede kullanıyorum. Yola ne zaman çıksam full trafik. RR ile çıkınca ızdırap oluyordu. Gerektiği zaman aralardan geçmek, dur kalklar... Hararet... Hayattan soğuyordum.

Kaangngr
16 Temmuz 2013, 18:47
Sağlam 3-3.500 tl arası nasıl bişey alınır sıfır olmasada olur ne alabılırım

tr_select
16 Temmuz 2013, 18:48
Kymco super 8 olabilir. Şu aralar adını çok duyuyorum. Adam 80.000 yapmış çok memnundu.

Kaangngr
16 Temmuz 2013, 18:50
125 cc yükseltmek istiyorum scooter olunca bide dahada düşüyo hızı

cool113
16 Temmuz 2013, 22:07
karbüratör ayarsız olabilir. iyi bir ustaya ayarlattırın

F54
16 Temmuz 2013, 22:11
3500 tl ye eski kasa sym joride al 15 hp senin motordan çok daha güçlü 2 kat desek yeridir yani
2007 2008 hem çin malı gibi zırt pırt bozulmaz

DEISIS
24 Temmuz 2013, 19:12
Kanuni ronny 150 ile 6 litre 250 km gidiyorum şehir içi. Hakkını vererek... Siz motoru benzin döküp yakın hocam :mrgreen:

İkinci motor olarak aldım ben bu scooterı. Karbüratör değiştirdim. Değişimden önce ne yaptıysam ayar tutmamıstı sizinki gibi yakıyordu. Malkım marka tawian karbüratör taktım muhteşem oldu şuan.

usta bu tam olarak nasıl yazılıyor

öyle ki google hiç bir şey bulamıyor "malkım tawian "da