PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gereksiz konu açmak istemem

alikan
16 Temmuz 2013, 03:24
selamlar abilirm 17 yaşımı doldurdum bu zamana kadar her şey çok güzeldi şimdi ehliyet almama aileden vize yok sıkıntılı bir dönem 18 yaşımı beklemek zorundayın

sizlere bir sorum var malum bobber tipi motor lar piyasada çok yok bu yüzdende seçme şansınız fazla değil mesela regal raptor 350 bobber aldık

bunun direksiyonu değişir ruhsata işlenir

egsoz değişir

reng değişir bunlar akıl karı aklıma yatıyor fakat

motor kısmı değiştirile bilinirmi yani o şase nin altı kocaman bi boşluk orası +600 cc V motor konula bilinir mi ??

yasal olarak uygunmu bir bilginiz varmı :silent:

konuyu bayadır araştırdım sordum soruşşturdum ya çok saçma bi düşünce yada daha önce hiç kimse bunu düşünmemiş ilki daha olumlu gibi

birde ben şimdi ehliyet almaya kalksam sağlık raporuna doktor gözlük kullanıyo dese bunun bi sıkıntısı olurmu Tamam kask takmada bi sıkıntı yok gözlük kullandığım sürece görmedede bi sorun yok

cevaplarını iiçin şimdiden teşekkür ederim

not: ilk sorum banada saçma geldi değiştirilmez ama kesin bi sonuç almak istiorum merak fazla iyi bişey değil adamı kemiriyor

Samet Ağır
16 Temmuz 2013, 03:26
adamlar koca amerikanlara fındık motor takmıyorlarmı??
şahinlere audi dizel motoru???

ama diğer yandan misalen ybr nin 200 cc yapıldığında artan güçle şasesinin dağılacağını iddia edenler döverler bu konuya göre seni..haberin ola...:pl::queen:

fare662
16 Temmuz 2013, 03:27
hocam gözlük takmadan doktorun gösterdiği harfleri okuyabilirsen sorun yok :D diğer konuda benimde bilgim yok

alikan
16 Temmuz 2013, 04:09
hocam gözlük takmadan doktorun gösterdiği harfleri okuyabilirsen sorun yok :D diğer konuda benimde bilgim yok

gözlüğü çıkardığımda 18 yaşındaki kız ile 50 yaşındaki teyze arasında hiç bir fark yokmuş gibi oluyor. Gözlüksüz bulanık görme net görememe sorunum var 3.5 numara gözlük kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:05 ----------

işte tam bi fikir sahibi olamadığımdan bir görüş ortaya koyamıyorum ortada kalmış ortalık kişi sıfatındayım şuan

mesela örnek verdiğim motora 600 cc V motor takılsa ortadaki boşluk kapansa gidon aşağı doğru iğmeli olsa aynalar aşağıdan olsa gerçekten güzel olur lakin motor değiştirilirse motorsikletin kalbi değişmiş olur yani kalp nakli yapılan bir hasta kalbi verenin mi ismi ni alır yoksa kalbi alan kişi aynı ismimi taşır ?

valla üstad olan sizlersiniz

mehmettayfur
16 Temmuz 2013, 10:32
gözlüğü çıkardığımda 18 yaşındaki kız ile 50 yaşındaki teyze arasında hiç bir fark yokmuş gibi oluyor. Gözlüksüz bulanık görme net görememe sorunum var 3.5 numara gözlük kullanıyorum

Bu kötü bir şey sayılmaz.Rus'ların meşhur lafı ''çirkin kadın yoktur,az votka vardır''.Doğal bir şans yani.
Ben de gözlük kullanıyorum :mrgreen:

canerol
16 Temmuz 2013, 10:45
arkadaşım şimdi sen 350 bobberı aldın 8 10 bin arası
bide ayriyetten 600cc v motor alacaksın onun fiyatını tahmin edemiyorum bile :)
bide motoru indirdin taktırdın kestirdin gbi dünya parça masrafı çıkacak bu kadar para vermeyi göze alıyorsan bence sorun yok...o fiyatlara çıkana kadar başka bobberlar yokmu yüksek ccli...

flame
16 Temmuz 2013, 12:23
Yaşınız 17 olduğuna göre tahminen ilk motosikletiniz.O sebeple 600cc olurmu diye fantaziye girmeye gerek yok.Zaten başlangıç motosikleti olabilecek bir motosiklet değil,tahminimce 160kg filandır o....Ha alırsınız dinlemezsiniz buna bişey diyemem.Ben dinlememiştim kimseyi.Sonu pek iyi olmadı :)

Motor kısmı değişirmi evet değişir şimdi baktım sığabilir belki.Şaside bayağı bir oynama yapmak lazım.Öyle lastik jant değil bu iş.Yani harcı bilmemnesini kurtarmaz.

Siz alın öğrenin satın ardından hayaliniz olan "custom" olayına girin,bence.

alikan
16 Temmuz 2013, 18:08
FLAME abicim canımı yolda bulmadım sıfr tecrübe ile 600cc motor kullanmam ben sadece kafama takılan soruya sizler sayesinde cevap aradım ve buldum şase ile oynamadan da olabilir bence

zaten motor alcak olsam ybr 125 den şaşmam