PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devir kesici iptali

maddox
16 Temmuz 2013, 01:11
Merhaba arkadaslar kuba xcg 150 almayı düşünüyorum ve bu motorlarda devir kesiciler oluyor ben maximum hız için devir kesiciyi iptal etmek istiyorum bunların 2 türlüsü oluyormus
1.si bir kablo varmıs sökünce iptal ediyormus (varsa o kablo ne? )
2.si devir kesiciyi iptal eden beyinler varmıs onlardan nerden bulabilirim?

birsekilde bunu iptal etmek istiyorum ve sizden yardım bekliyorum.

NOT: Tork düşer , krank , subap , piston dağıtırsın demeyin lütfen bunun durması var , motora zarar , şöyle böyle gibi yorumlarda yapmayın arkadaslar lazım ve sizden yardım istiyorum :)

saygılar.

boora
16 Temmuz 2013, 01:22
cg ateşleme beyni diye arattır google da. aradığını bulursun. kablo iptali ile olur mu bilemem onu da deneyerek bulursun diyeceğım ama o daha uğraştırır. en iyisi al bi tane cg beyni sök benzin deposunu en önde duran kara kutuyu sök yerine yenisini tak o kadar. ayrıca o motor 5. vites te kaç bin devirde kesiciye giriyor ?

151rsfa
16 Temmuz 2013, 01:29
150 cc motosiklette devir kesiciyi iptal etmeye uğraşmak bence fuzuli bi uğraş. al 20 liralık benzinini, tak kaskını, tak güneş gözlüğünü paşa paşa 80-90 ile git gez toz. sonuçta altındaki motosiklet supersport bir makine değil. kullanma alanı belli kullanma amacı belli. bence motosikletini rahat ve olduğu gibi bırak. en güzel motosiklet ruhsatı cebinde olan motosiklettir bunu unutma. :cat:

utkan35
16 Temmuz 2013, 01:31
kardeşim hazır almışken performans cdi beyin al derim bende alıcam baya işe yarıyormuş kuba xcg yi bilmemde mh driftte bir abi ateşleme zayıf demişti yanı performans beyin filan takılırsa daha iyi oluyormus...

search16
16 Temmuz 2013, 01:33
Yanlışın var bu motorda devir kesici yok. Belli bir devirden sonra benzin yetiştiremediği için ve ateşleme sapıttığı için kesiciye giriyormuş gibi oluyor.

utkan35
16 Temmuz 2013, 01:44
Yanlışın var bu motorda devir kesici yok. Belli bir devirden sonra benzin yetiştiremediği için ve ateşleme sapıttığı için kesiciye giriyormuş gibi oluyor.

zaten dediginiz gibi ateşleme yetersiz geliyor o yuzden kesiciye giriyor performans bobin ateşleme regülatör filan yapıcam ben ozaman elektrik yettğininden motor kesmiyecek tabi yüksek devirelere getirmek zarar wericek:thumleft:

maddox
16 Temmuz 2013, 01:46
Arkadaslar devir kesiciyi iptal ederek max hız arttığını motorsikletçilerin hepsi dedi ve bende düşündüm o yüzden uğraşa girdim
ve bu xcg lerin max hızı nedir ve 150 mondial mcx mi geçer kuba xcg mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

cg ateşleme beyni diye arattır google da. aradığını bulursun. kablo iptali ile olur mu bilemem onu da deneyerek bulursun diyeceğım ama o daha uğraştırır. en iyisi al bi tane cg beyni sök benzin deposunu en önde duran kara kutuyu sök yerine yenisini tak o kadar. ayrıca o motor 5. vites te kaç bin devirde kesiciye giriyor ?

Hocam bi sonuç bulamadım LİNK olarak bulan arkadaslar atabilirmi bana ?

boora
16 Temmuz 2013, 01:49
kardeşim hazır almışken performans cdi beyin al derim bende alıcam baya işe yarıyormuş kuba xcg yi bilmemde mh driftte bir abi ateşleme zayıf demişti yanı performans beyin filan takılırsa daha iyi oluyormus...

kim dedi sana onu ? bende var bi halta yaramıyor parana yazık alma!! bende hem performans beyin hemde performans tipi ateşleme bobini var ne hız değişti ne çekiş resmen para tuzagı. son devirde aynı hatta. 30+30=60 lira verdim bide

utkan35
16 Temmuz 2013, 01:56
kim dedi sana onu ? bende var bi halta yaramıyor parana yazık alma!! bende hem performans beyin hemde performans tipi ateşleme bobini var ne hız değişti ne çekiş resmen para tuzagı. son devirde aynı hatta. 30+30=60 lira verdim bide

walla benim öğrendiğim baya pahalıydı gasoli marka italyan malı...

search16
16 Temmuz 2013, 02:04
zaten dediginiz gibi ateşleme yetersiz geliyor o yuzden kesiciye giriyor performans bobin ateşleme regülatör filan yapıcam ben ozaman elektrik yettğininden motor kesmiyecek tabi yüksek devirelere getirmek zarar wericek:thumleft:
Elektrik yetmeme gibi bi durum söz konusu olamaz neden!!! Ateşlemeyi yapan küçücük bir kıvılcımdır. Onuda zaten motor yeterince veriyor. Yeni alınan bir motordaki rodaj bittikten sonra düzgün yapılacak bir sübap ayarı ve karbüratör ayarı sorunu çözecektir. Bendede bezer bir durum söz konusu idi. Hatta bundan kullanıcı sayfasındada bahsetmiştim. Elektrik yatmediğini söylemişti ustaların hepsi. Kaale almadım ve düzgün bir karbüratörle değiştirdim. Sonrasında ise max hıza sorunsuz ulaşmaya başladı.

---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 01:01 ----------

walla benim öğrendiğim baya pahalıydı gasoli marka italyan malı...
Aysını ben yazacaktım. Para tuzağı. Yüksek cc lerde işe yarayabilir fakat düşük cc lerde olamaz öyle bişey.

flame
16 Temmuz 2013, 02:56
Tuhaf bir tartışma olmuş.Evet ECU değişirse extra güç olur ama hangi marka model bilmiyorum.Yanında volant egzantirik subap ayarlarıda yapılmalı.Çok derin mevzular forumlarda uzun uzun anlatılacak şeyler değil.Fazla vakit harcanacak 1 motor parası daha harcanacak işler.

Gerek yok yapma demiyorum.Motosiklet tutkusu ve modifiye farklı bir şey.Umarım yapabilirsin.

fare662
16 Temmuz 2013, 15:38
yaw ne gerek var böyle şeylere sat kübayı al drift 120 130 gez fazlasıyla yeterlı gelecektir :D

boora
16 Temmuz 2013, 15:56
bence gasoli felan filan hikaye benimkinin markası aklıma gelmedi şimdi ama dış görünüşü dediğin marka ile aynı turuncu renki orjinal beyinden büyük alimünyum dışı altı siyah bi maddeden hatta altında tornavida ile dönen bi vida gibi bi şey var yanında rakamlar vardı . kendi kendime sevindim ne güzel avans ayarı yapabileceğim motor da artık istediğim gibi oynarım demiştim.motorun orjinal soketleri olmadı kestim kabloları tekrardan bağladım felan o vidayı çevirdim hiç değişiklik yok. motor bazen 9 bin devire geldiğinde tekleme yapıyor. bazen dördüncü viteste 11 bin yapıyorum sıkıntı yok. yani elektrikten ziyade karbüratörle alakalı

maddox
17 Temmuz 2013, 23:02
Mondial 150 mcx mi geçer yoksa bu kuba xcg 150 mi ?

search16
17 Temmuz 2013, 23:30
Mondial 150 mcx mi geçer yoksa bu kuba xcg 150 mi ?
Sidik zoruyla mcx geçer. Fakat diğerinden fazla yakar

maddox
18 Temmuz 2013, 14:50
Sidik zoruyla mcx geçer. Fakat diğerinden fazla yakar

Ama hocam ibreye performansa ivlenmeye bakınca , kuba hep önde ?

Tİme_shİft42
18 Temmuz 2013, 14:57
Mcx her türlü alır arka lastik daha kalın torku daha yüksek ivmelenmeside Kuba hafif olması rüzgarda sorun yaratabilir hele karşıdan hızlı bi kamyon geçtikten sonra rüzgar seni savurur :queen:

maddox
18 Temmuz 2013, 18:50
Mcx her türlü alır arka lastik daha kalın torku daha yüksek ivmelenmeside Kuba hafif olması rüzgarda sorun yaratabilir hele karşıdan hızlı bi kamyon geçtikten sonra rüzgar seni savurur :queen:

Hocam , peki birşey soracağım yarıştınız mı şimdi motorsikletine baktığımda mondial kullanıyorsun ? yani bence kuba alır gibi

Mengu16
18 Temmuz 2013, 19:20
Kuba'nın tekerleri çok ince, uzun yol yapacaksan sıkar. Rüzgarda çok savrulur.

maddox
18 Temmuz 2013, 19:34
Kuba'nın tekerleri çok ince, uzun yol yapacaksan sıkar. Rüzgarda çok savrulur.

Peki hocam lastikleri kalın yaparsak?