PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Cbr 125 Hk. Yardım..

ethemm76
15 Temmuz 2013, 23:06
Arkadaşlar, yarın yakın bir akrabama, çok samimi olduğunu söylediği, iş yerinde aynı ofiste birlikte çalıştıklarından bahsettiği bi arkadaşından satın almayı düşündüğü bi cbr 125 e bakmaya gideceğiz, benimde gelmemi rica etti. Söylediğine göre motor 2005 model ve 40 binde, dışardan görülebilen unsurlar, balatalar, zincir dişli grubu, lastikler. grenajlar vb, haricinde nerelerine bakmamı, kontrol etmemi tavsiye edersiniz. Sürme imkanım olacak, sürüş konforu veya sürüş kalitesinde nelere dikkat etmeliyim. Benim bilmediğim, özellikle kullanıcıların bilgiği, bu masrka ve modele özel motorun hassas veya özellikle konttol edilmesi gereken kısımları var mı ? Akrabam bana motorun servis bakımlı olduğundan bahsetti, oldukça da ucuza ayrıca taksitle satıon alacakmış. Üzerine oturmuş, oturma posizyonunu falan beğenmiş, kendisinin ilk vitesli motoru olacak. Cbf 150 bakmaya gitsem, kendime göre az çok anlarım, ama konu Cbr 125 r olunca hayli yabancıyım. Kullanıcısı olan ark..lardan yardım bekliyorum. Şu anda işteyim. gece 01:00 da evde olacağım, mesajlarınıza eve gidene kadar karşılık veremeyeceğim. Yardımcı olan, mesajları ile destek veren tüm ark..larıma şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı iftarlar

Motor 2800 tl ye ve taksitle alınacak, bakım unsurları, balataları, deb. balatası, zincir dişli grubunun değiştiğinden bahsediliyor. Akrabamın dediğine görede dış görünüşte herhangi bir sıkıntı da yokmuş. Sizler ne dersiniz...Satan kişi bi motor bulmuş ve kaçırmak istemiyormuş, ayrıca alacak olan akrabamın çok yakın iş arkadaşı...Fiyat bu yüzdne hayli uygun sanıyorum, yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Güncel.....

mete_han
15 Temmuz 2013, 23:40
canı çıkmış bir makina olabilir..ben yerinde olsam vesile olmam anlamadığım bir motor deyip işin içinden çıkardım..şasi nosuna baksak kazalardan kaza beğen...fiyat uygun diyelim ayağını yerden keser diyelim ama ilerde olacak her sıkıntıda vebal altında kalırsın Ethoşum..sen girmezdin böyle işlere...

ethemm76
16 Temmuz 2013, 02:07
Metocum, ben zaten sadece dışarıdan görebileceğim unsurlara bakabileceğimi kendisine söyledim, fren balataları, zincir dişli grubu, lastikler grenajların genel durumu vb.
Akrabamın motoru alacağı kişi, ofis arkadaşı, senelerdir birbirlerini tanıyorlar, sadece banada bi gör dedi, ben sadece dışardan bakılarak görebileceğim unsurlar konusunda yardımcı olabileceğimi kendisine söyledim, sadece cbr 125 r ın özellikle bakılması gereken hassas noktaları varmı acep diye kullanıcıların fikrini almak istedim ama, herhal bu motor taş gibi motor, bakmadan al dercesdinede kimse bişeycik yazmamış baksana :)

Konca
16 Temmuz 2013, 02:08
Motorun km si harbiden çok yüksek bana kalırsa anlamam deyip geri adım at saten motor cbf 150 ile aşağı yukarı aynı ama grenajlı motor olduğundan içerideki kıraklara vs. bir fener yardımıyla bakın birde değişen aksesuarlarda önemli