PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Camdaki lekeler

cemerol88
14 Temmuz 2013, 22:04
Arkadaşlar dün istasyondan benzin alırken, eleman pompayı kenardaki demire denk getirdi ve motorun heryerine benzin sıçradı,öncamda lekeler oluştu,pleksiglas olduğu için benzin malzemeyi yaktı diye düşünüyorum,bugün pastayla denedim olmadı,bu ön cama kask vizörleriyle aynı malzemeden,kaskının yada öncamının başına böyle bişey gelip halledebilen oldumu acaba,çocuk karşılıcam abi dedi ama 250 tl yenisi ben sanmıyorm o parayı vereceğini.varmı çözümü olan?

Gok2
14 Temmuz 2013, 22:40
Başıma gelmedı ama o lekenın cıkacagını sanmıyorum mağlesef gecmıs olsun ödemek zorunda gerekırse benzınlık yetkılısıyle müdürle falan gorusmenı tavsıye ederım

gazo0202
14 Temmuz 2013, 22:49
benım de depoda oldu aynısı cok ufak pasta denedim geçmedi :)
sanmıyorum çıkacağınıda ama pompacı çocuğuda madur etmemek lazım :)

oyunageldim
14 Temmuz 2013, 22:58
O malzemenin adı pleksi dir istediğiniz kalınlıkta istediğiniz renkte düz olarak bulabilirsiniz (reklamcılarda)
Şekil vermek için ısı uygulanır sıcak su yada sıcak hava tabancası,eskisini yerinden çıkarabilirseniz birebir aynisi yapılabilir,
Yapacak kişinin eli böyle işlere yatkın olmalı

Makinelerin tehlike arz edecek yada parça ve yağ sıçramasını önlemek amacı ilede kabin malzemesi olarakta kullanılır

Uğur
14 Temmuz 2013, 23:51
Karbon kaplama yapılabilir görsel açıdan kötü gözüküyorsa.

Misal şu ilandaki gibi.... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-cami-karbon-kaplama-120412254/detay/)

cemerol88
15 Temmuz 2013, 00:10
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum,çünkü çok önemli bir sorun,malum hepimizin kask vizörüne yada öncamına bu durum olabilir. İnternette araştırırken şöyle bir yazı buldum fikri olan varmıdır?
''Pleksiglas temizliği için en doğrusu tüm akrilik yüzeyler gibi polisaj keçe. Sadece motorsikletlerde değil, tüm pleksi yüzeylerde uygulanabiliyor. Özellikle yat sektöründe pahalı pleksi ve fiber glass parça temizliği için Mercar'ın ürünleri var. Fiyatları pahalı ama 3-4 sene kullanabilirsiniz. 3M'in de malzemeleri var hatırladığım kadarıyla.

Uygulamayı yapabilmeniz için Praktiker, Koçtaş gibi yerlerden 40-50 TL ye alabileceğiniz spiralli aletlerden almanız gerek. Aynı yerde pleksi polisajı için alternatif malzeme de bulabilirsiniz. Bu yatırımı sadece motorun ön camı için alıyorsanız bence gereksiz. Bunu yapan yerlere gitmek daha uygun olur.
Kask vizörü için de kullanabilirsiniz. Hatta gerekli solüsyonu aldıktan sonra metal yüzey temizliği için de kullanılabilir.

Daha önemli çiziklerde ve bahsettiğiniz tiner ve kimyasal yanıklarında önce ince zımpara ile temizleyip ardından bu solüsyonlarla parlatmanız gerekiyor. Çok zor iş değil sakın gözünüzde büyütmeyin.''

Arjantinli69
16 Temmuz 2013, 05:33
Anadolu yakasında bir arkadaş var vizör-ön cam-ön far polisajı yapıyor fiyatı gayet uygun,google Kemal işler yaz adresi ve telefonu çıkar.

flame
16 Temmuz 2013, 12:30
O malzemenin adı pleksi dir istediğiniz kalınlıkta istediğiniz renkte düz olarak bulabilirsiniz (reklamcılarda)
Şekil vermek için ısı uygulanır sıcak su yada sıcak hava tabancası,eskisini yerinden çıkarabilirseniz birebir aynisi yapılabilir,
Yapacak kişinin eli böyle işlere yatkın olmalı

Makinelerin tehlike arz edecek yada parça ve yağ sıçramasını önlemek amacı ilede kabin malzemesi olarakta kullanılır

Aynen Yusuf beyin dediği gibi.Kask vizörü bağlantı yerleri sebebiyle olmayabilir ama motosiklet için bu parçanın yapıldığını biliyorum.