PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır motor Garip soru :)

0ni0n
14 Temmuz 2013, 15:43
Arkadaşlar biraz garip görünebilir ama ilk defa sıfır motor alıcam kısmetse yarın bi mondial 125 mg classic almayı düşünüyorum Soruya gelelim;

Şimdi yetkili satış bayisi evimden 1-2 km kadar uzak ben bayiden motoru aldığım gibi yağı benzini içinde olurmu yoksa motor elimde eve yürürüm sonra benzinlğe gider yağını benzininı alıp tekrar gerimi döncem nasıl olcak kredi kartını çektim motoru alcam gitcem bumudur yoksa motoru önce servis bi kontrol falanmı ediyo ?

emrb
14 Temmuz 2013, 15:45
motora binip benzinliğe gidecen sadece yağını benzinini koyuyolar ama benzin 1-2 lt koyuyolar benzinliğe kadar git diye.

tahsins
14 Temmuz 2013, 15:46
10tl benzin koyup parasını senden isteyebilirler. çalışır durumda alırsın

Ufuk İnkaya
14 Temmuz 2013, 15:47
Servis satış işlemini tamamladıkdan sonra e yağını suyunu ve bir miktar benzin koyar.( Yarım saat sürebilir sıra varsa, ya da gitmeden ara ben geliyorum ayarlayın de ama bence gözünün önünde yapsınlar ) . En yakın benzinliğe kadar gidip benzin alıp evine dönersin.

Blackeagletr
14 Temmuz 2013, 15:50
Rodaj yağı içinde mevcut olur zaten, yetkili bayide de en yakın benzin istasyonuna yetecek kadar benzin koyarlar genelde depoya. Servise de aküyü bırakırsın şarj olsun diye ertesi gün takarsın akünü bu kadar :)

boora
14 Temmuz 2013, 15:51
ben bayiden aldım onlar motoru servise gönderdiler aküsü sarj olması gerekiyor diye iyi dedim ertesi gün gittim benzin yoktu gittim benzinciden pet şişeye benzin alıp geldim. beş liralık benzin alıp ta git en azından uğraşmazsın

0ni0n
14 Temmuz 2013, 15:59
Teşekkürler Sağolun :)

Samet Ağır
14 Temmuz 2013, 16:51
motoru teslim almadan önce bunun yağını nereden nasıl kontrol ediyoruz diye sor ve aha da şurdan demelerine aldırmadan fiili olarak göstermelerini iste..bu durumda olası yağ koymama unutkanlığının önüne geçmiş olursun...motorda yağ olduğundan emin olursun..

Gok2
14 Temmuz 2013, 16:54
Kardesım bende 0 motor aldım gıttıgımde ıcınde benzın falan yoktu ,gittim benzinliğe beslılarak sıseye aldım, koydum öyle gıttım sonra doldurdum benzını , sen bes lıralık alda gıt

0ni0n
14 Temmuz 2013, 17:54
Dükkanın 300 metre ilersinde benzinlik var en kötü ihtimal iktirerek motorla giderim şişeyle almak istediginde kıllık yapıp ne için kullancaksın falan diyip sorguluyorlar sinirim bozuluyor