PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsanoğlunun Özünde Motosikletmi Var

K_R_A_L
14 Temmuz 2013, 15:27
Dikkatinizi çekmiştir.Araba kullanan bir çok kişi,kavşakları göbekleri dönerken sağa sola yatar.Yani zorluyor arabayı yatıracam diye camdan çıkıcak.Bunun oluşan merkez kaç kuvvetini vücutta dengelemek için olduğunu biliyorum.

Ama gözüme çarpan baya değişik durumlar var.Mesela pazar arabasıyla giden teyzelerin sokakları dönerken yatması,merdiven çıkarken dönüşlerde racing yatıran insanlar.Veya dolmuş otobüslerin arka koltuğunda hayabusa sürenler.gibi

At süren jokeylerin,SS sürenlerle aynı pozisyon hareketleri kullanması.Atların insanların en eski taşıtı olduğunu düşünürsek bu işin merkez kaç kuvvetini dengelemek ve vücudu dengede tutmaktan,veya motosikletlerin buna göre tasarlanmasından daha değişik bir konu olduğunu düşünüyorum.

mLh
14 Temmuz 2013, 15:53
Arkadaşım gücenme, niyetim alay etmek değil yalnız git bi elini yüzünü yıka

Tİme_shİft42
14 Temmuz 2013, 15:53
Kafa bi yerlere doğru sünüyor elbet :queen:

Bende virajlara motoru yatırmıyorum ama yatıyormus gibi yapıyorum kafayı hafiften virajın icine dogru bakıyorum bazen istemsiz benimki :)

gokhanbeyaz
14 Temmuz 2013, 15:56
fazla düşünmenin zararları

Panter38
14 Temmuz 2013, 16:16
İnsanoğlunun icinde var mi bilmiyorum ama herkesin hevesi var motordan korkan kizlar bile 1 saat benle takikiyolar tamam onlarda motorcu olup cikoyolar :) herkes istiyo aslinda motosiklet surmeyi kimisi harley kimisi kawa istiyo ama gerçekten herkeste var bu motor sevdasi :)