PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yaşasın ebay

KTM07
14 Temmuz 2013, 13:08
Spormotodan 235 euroya almaya heveslendigim far maskesini
ebay den 51 euroya almış bulunuyorum
İnş alarm setinide alirim
tamamen mutlulugumdan açtım konuyu .d.

Guven
14 Temmuz 2013, 13:10
Benden de bir ''yaşasın Ebay'' yorumu gelsin.
Arabam için TR.de kullanılmış parçaya kargo hariç 150 TL. dediler. Ebay'dan sıfır parçayı kargo dahil 86 TL.ye getirttim.:thumleft:

canerol
14 Temmuz 2013, 13:17
bende kısaca yaşasın yurt dışı alışverişi diyeyim ozaman :)
3te1 fiyatına 15 20 alışverişim oldu.türkiyeden aldığım parçaların fiyatlarını ebayda aliexpresste görünce nasıl kazık yiyormuşuz birkez daha anladım...
bide ebayın açık arttırma işi yokmu onun sayesinde 50 dolarlık kask kılıfını 10 dolara aldım :D :D

brooklynnn
14 Temmuz 2013, 13:19
Far maskesinin linkini paylaşabilir misiniz ben de alacağım

KTM07
14 Temmuz 2013, 13:27
Tek vardı onuda ben kaptim
adamın motorunun yaninda gelmis takmam diye satyodu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Bitanede arai kask alasim var
139 euro .D

McWarnaly
14 Temmuz 2013, 13:30
Bende simdiye kadar ebay dan 20 den fazla urun aldim.Yalnizca bi tanesi gelmedi o da 99 cent idi zaten.Gercekten piyasada satilan urunleri yari fiyatina hatta daha ucuza temin edebiliyorum.Tek kotu yani ucretsiz kargo olan urunlerin gelmesi 1 ayi buluyor.

Tsubasa
14 Temmuz 2013, 13:33
Tek vardı onuda ben kaptim
adamın motorunun yaninda gelmis takmam diye satyodu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Bitanede arai kask alasim var
139 euro .D
100 euro dan sonrası gümrükte takılıyor diyorlar ?

oknglr
14 Temmuz 2013, 13:37

75 Euro sınırı var veya onun dolar karşılığı neyse. Ama satıcıyla konusup gift yada 50 60 euro falan yazdırabilirsiniz. Gümrüğe takılsa bile giders ödersiniz vergisini falan daha ucuza gelir yine :D

KTM07
14 Temmuz 2013, 13:37
onu bilmiorum zaten 51 euroya aldim

Tsubasa
14 Temmuz 2013, 13:39
onu bilmiorum zaten 51 euroya aldim
valla usta benimde aklımda cok begendim icon variant ın kaskı ve montu var 400 doları geçiyor fiyatı.
2 senedir sadece bakıyorum girip girip. 100 dolar 100 euro olayı canımı sıkıyor..

KTM07
14 Temmuz 2013, 13:45
Satıcı ile irtibata geçip soracağım
50 60 euroluk yazar olur biter tabi kabul edrrse
abim mont almisti 150 euroya onu alamadik gumruge gidip sorduk vermediler para iade oldu ama

Tsubasa
14 Temmuz 2013, 14:04
abim mont almisti 150 euroya onu alamadik gumruge gidip sorduk vermediler para iade oldu ama
geri kalan parayı nasıl göndericeksin?

Phoenixs
14 Temmuz 2013, 14:40
hocam bende dün motorum için K&N hava+yağ filtresi 4 tane NGK İridium Buji aldım ebay dan :) aliexpress den spor manet + ön arka komple balata seti aldım

bide motorcyclehidxenonlight diye bi site var :) her kelvin xenon hid marka 1 sene uluslararası garantili kargo dahil set :) 49 dolar bide ondan aldım türkiye de bunlara 2-3 kat fiyat biçiyorlar :)

KTM07
14 Temmuz 2013, 14:45
75 euro sinir varmış mış diyorlar
ama bende alman vatandaşlığı da var alman ebay den alyom herhangi bir avantaj saglarmi vatandaşlık yurt dışından alışverişe

agilty
14 Temmuz 2013, 16:03

o artık olmuyor. satıcılara çok büyük cezası var. artık yapmıyorlar.

canerol
14 Temmuz 2013, 16:39

artık yapmıyolar diyosunda geçen gün 15 dolarlık bacak çantası aldım geldi üzerinde 5 dolar yazıyor şimdiye kadar ne aldıysam 2 5 dolar arasında yazdılar hep.
bide satınlarıken hediye yazarmısın diyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.
75 euro*2,55=191 tl yapar onun altında aldığı ürünler gümrüğe büyük ihtimal takılmadan geçer üstünde bişe alırsan yüzde 20 vergi ile gümrük dairesinden alabiliyorsun...
burda mühim olan devlet kargoları gönderenlerden alışveriş yapmak özel kargo ile gelenler yüzde yüz gümrüğe takılıp bi dünya masraf çıkarıyor...

Ercument
14 Temmuz 2013, 17:16
Bende simdiye kadar ebay dan 20 den fazla urun aldim.Yalnizca bi tanesi gelmedi o da 99 cent idi zaten.Gercekten piyasada satilan urunleri yari fiyatina hatta daha ucuza temin edebiliyorum.Tek kotu yani ucretsiz kargo olan urunlerin gelmesi 1 ayi buluyor.

8-10 sefer ücretsiz kargo ile ürün aldım hepside 10-12 gün aralığında kapaya teslim edildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Yanlış bir bilgi olabilir. Adamlar siz söylemeden ücreti düşük yazıyorlar. En azında bana 3-4 sefe oldu.

KTM07
14 Temmuz 2013, 18:20
Far maskesinin linkini paylaşabilir misiniz ben de alacağım
ebay italya da var far maskesi fakat 190 euro artı 18 euro kargo tr fiyatına geliyor

izmir3535
15 Temmuz 2013, 15:34
vay benim ülkem....... avrupada çalışanların gelir seviyesi yüksek aldıkları ürünler in fiyatları çok düşük. bizde gelir seviyesi düşük aldığımız ürünlerin fiyatları çok yüksek...böyle bir yaşam tarzı dünyanın başka bir yerinde yoktur sanırım...bizde çalışan bir maaşıyla arabasının deposunu 4 kez full lerken avruppda 50 kez 70 kez 100 kez fuul leyebiliyor. aradaki farka bakın. benim masum yurdumun insanıda kendini şöyle avutuyor orada da domates pahalı ama :santa:

Syanur
15 Temmuz 2013, 15:37
Bir link koyaydın bari .... :pale:

McWarnaly
27 Aralık 2013, 02:28
Arkadaslar konu biraz eski ama burdan devam edeyim dedim.Yaklasik 2 ay once arkadasim icin ebaydan emniyet kemeri bandi siparsi ettim.Gelmedi.ebay a sikayet ettim.ama urunun bana teslim edilmis gibi gozukuyor.sonucta ulasmadigini ispatlayamiyorum.Ayni urunu 3 ay once siparis etmistim ve 1 hafta icinde bana geldi.makbuzu imzalayarak teslim aldim.Anlamiyorum simdi imzam olmadan nasil teslim edilmis gibi gozukuyor.10 dolar bisey.fazla degil ama dolandirilmak gucume gidiyor.Ne yapabilirim?

Macit250
27 Aralık 2013, 03:46
Ebay pahali geldi bana aliexpres nerdeyse burasiyla yari yariyo.Nolan kasklar 200 dolar diyor peh

Tİme_shİft42
27 Aralık 2013, 03:49
Aliexpresin çoğu Çin Hong Kong :(

Redneck
27 Aralık 2013, 05:22
benimde camım geldi,burrada 200 lira,ben 35 tl ye kargo dahil aldım,annem sabah sana paket geldi diyince havada 3 takla falan atmışımdır yani

Seko
27 Aralık 2013, 10:01
Alabiliyosanız herşeyi yurtdışından alın, bizdeki çakallara para kazandırmayın. Dünyanın en kötü niyetli en kazıkçı esnafı malesef bu ülkede yaşıyor. Hem devletin vergisinden şikayet ederler hem de o verginin 2 misli kar koyarlar.

cool113
27 Aralık 2013, 10:14
aracımın far ampulu kesmişti. servis tanesine 750 TL fiyat istemişti. hatta şaşırmış komple farımı değiştireceksiniz diye ısrarla sormuştum :) öyle ilginç bir durumki o sıralar bu ampul firması ülkemize bu seriyi getirmiyor. tekel oluşturmuşlar yani. ülkemizde sadece servislerde vardı. servis randımanlı olması açısından çift olarak değiştirmeyi öneriyordu, yani çifti 1500 TL. hüleyn bende size bu parayı yedirirsem dedim ve girdim ebay sitesine. baktım aynı marka aynı model ampulun kargo dahil amerika fiyatı 160 TL. siparişi verdim 5 gün içinde gümrüğe geldi, bizim ampulu çok sevmiş olacaklarki 15 gün sonrada nihayet gümrükten çıkıp evime geldi ampul. ülkemizde bize 10 kat fazla paraya çakmak isteyen distribütörler ve servisler utansın. alacağınız bir parça varsa mutlaka yurtdışından da araştırın.

rambomert
27 Aralık 2013, 13:42
bende ebaydan alışveriş yapıcam ufak mevlalı şeyler ama paypalımda para var ama kredi kartım olmadığı için alma sırasında paypal hesabımı girince kredi kartı eklememi istiyor :salut: yapacak birşey varmı acaba yoksa kredi kartı eklemeden alamammı :silent: