PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hey yavrum Beee Alem Cup Görsün. 90 nı geçmez diyenede kapak olsn :)

Sayfa : [1] 2 3

efecan0303
13 Temmuz 2013, 04:11
tek elimle ölme tehlikesini göze alarak çektim biliyorum kesin tepki göstereceksiniz ama videonun yan oldugunu pc ye atınca ögrendim düzeltemedim 2. vites 80 motorun son hızı degildir kamerayı da sabitleyip son hızı çekecem Afyonlu~03:pl:[[
http://www.youtube.com/watch?v=kUsD9Co3OZM

muhittinKaplan
13 Temmuz 2013, 04:15
Başın Göğe Erdi mi, Söyle Söyle ? Egonu Tatmin Ettin mi ?
Bravo Sana Muhteşem Hızlanmış sın Dememizi mi bekliyorsun ?

efecan0303
13 Temmuz 2013, 04:17
öyle bi amacım yok diyen diyor zaten kardeşşşş :)

acayüp
13 Temmuz 2013, 04:18
120 ile giden cup ları 90 la solluyorum bazen :) bu nassı olucak .

efecan0303
13 Temmuz 2013, 04:28
Lafım Meclisten dışarı ;

Benimle burda zıtlaşıp yeminler içen cup motor 90 nı geçmez diyen arkdaşları kızcanıza gelip burda olmicak laflar diyorsunuz DÖVSEYDİNİN ßari kardeş !

Moturun 90 ı geçtigini kanıtlamak suçsa eger Hepinizden çok çok ÖZÜR diliyorum... Gençligime verin .!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

dogrudur acayüp kardeş param anca buna yetti.

acayüp
13 Temmuz 2013, 04:46
Lafım Meclisten dışarı ;

Benimle burda zıtlaşıp yeminler içen cup motor 90 nı geçmez diyen arkdaşları kızcanıza gelip burda olmicak laflar diyorsunuz DÖVSEYDİNİN ßari kardeş !

Moturun 90 ı geçtigini kanıtlamak suçsa eger Hepinizden çok çok ÖZÜR diliyorum... Gençligime verin .!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

dogrudur acayüp kardeş param anca buna yetti.

Para ile satınalınamayacak şeylere sahip olmaya çalış kimseye birşey ispatlamak zorunda kalmazsın.
Gps ile ölçülmemiş hiçbir hızın önemi yoktur sen İstersen 160 yap gps ne diyorsa odur.
Boşuna kendini riske attığına değmez. Ayrıcada yinede kimse ikna olmaz. İstersen ön lastiğinle kuş tut.
Benim için yada bir başka üye için değil , kendi keyfin ve güvenliğini düşünerek kullan . Gerisi tırt.
Senin o motordan aldığın keyfi 100 bin tl lik motordan alamayan var. Tadını çıkar bırak milletle takışmayı. boş işler. anlarsın zamanla.

Samet Ağır
13 Temmuz 2013, 04:47
paranın değil aklının neye yettiğidir önemli olan yeğen...:cat:

Gok2
13 Temmuz 2013, 04:57
Kardes tamam ıyı hos da , Kafanda kask yok senın , Aynaların yok , ıstersen 300 Yap sen bunlara dıkkat etmıyorsun ki , ben senın hızına yorum yapmam bıle suan da iyi ve ya ötü diye oncelık onlar benım ıcın

adem80
13 Temmuz 2013, 04:59
benim biraderde yuki cup la 140 yapıp videosunu çekmişti. Yani o kadar göstermişti. Ama neye yarar, ne faydası var?

efecan0303
13 Temmuz 2013, 04:59
Gök2 Kardeşim haklısın kask yok ayna yok ehliyet yok ruhsat yok plaka yok egsoz açık. Çok iyi bişeymiş gibi sayıyorum ama Bunların hepsine para verirsem bu motor gibi bi tane daha alırım. ayrıca kask takınca hiç bi yeri göremiyorum kaza yapmıcaksam da yaparım. Denedim Göremiyom kask olunca

Gok2
13 Temmuz 2013, 05:03
Gök2 Kardeşim haklısın kask yok ayna yok ehliyet yok ruhsat yok plaka yok egsoz açık. Çok iyi bişeymiş gibi sayıyorum ama Bunların hepsine para verirsem bu motor gibi bi tane daha alırım. ayrıca kask takınca hiç bi yeri göremiyorum kaza yapmıcaksam da yaparım. Denedim Göremiyom kask olunca

Taktıgın kasklar senın baş ölçüne uygun degıl demek ki (Başının olcusune gore deneyerek aldıgın zaaman en fazla 3 gun ıcınde alısırsın kask kullanmaya ) , Allah korusun bir kaza anında 90 yapıyorum dıyorsun 90 la gıderken basını vursan sag kalabılecek misin ? Mağlesef hayır , yada dıyelım 30 la gıderken kaza yaptın 1400 Tl ceza odeyecekmısın ehlıyet olmadıgı ıcın , bence herseyı sırası ıle tamamla snra cooook pısman olursun cook kardesım

PEHLİVAN94
13 Temmuz 2013, 05:04

Kask takinca goremiyomusun ? Senin gozlerin farkli bi yerde mi yada gozlerini acmayi unutuyosun

muhittinKaplan
13 Temmuz 2013, 05:05
Yerini Ayırttın mı ?
Benden Sana Abi tavsiyesi, Ölümden Daha Kötüsü de var.

omeruby
13 Temmuz 2013, 05:07
Yanlış yerdesin kardeşim. Burada bu tip şeylerle prim yapamazsın maalesef.

efecan0303
13 Temmuz 2013, 05:09
bir sürü kask markası taktım kafa ölçüşü degil nedenini bilmiyorum kask takınca bunalıyorum vede cidden yola konsantre olamıyorum.

Gok2
13 Temmuz 2013, 05:11
Takma kardesım o zaman bosveeeeeer ne gerek var yahu , ağır bir şey zaten hem terletıyor yaz ayında takma sen takma :)

efecan0303
13 Temmuz 2013, 05:12
Gök2 nasiyetlerin için teşekkür ederim. Sabah ilk işim kask almak olacak samimiym.

Gok2
13 Temmuz 2013, 05:15
Cok sevınırım , bilinçli motor kullanıcısı ol kendını dusunmuyorsan arkanda kalacak gozu yaslı ınsanları dusun

ferhatkars
13 Temmuz 2013, 08:35
benim 250 sisi çapır da 155 yapıyor...
normalde 130 yapıyordu( bir kaç dişli değişim ile)
şuan da 105 e kadar göstergede normal hızlanma görünüyor...110 den sonra motor gene hızlanıyor ama gösterge yavaş ilerliyor...
130 a geldiğinde sanki nos-turbo-roket vermişim gibi birden 155 e çıkıyor:sunny::santa:...
sonra acıyorum motora ve gazı bırakıyorum...:)
bu dediklerim 30-40 sn felan sürüyor...

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 09:10
Egzozu sen komple acmışşın motoru rahatlatır bu egzozu acmak

Daha dün kaza yaptım sen kaza yapmadan bilemessin bu kaskın önemini

100 le giderken direge vur bilerekten sonra bakkala giderken bile kask takarsın :santa:

Egzozu komple acmana ve ibren ile alakalı bence 2 viteste 80 :santa:

Garip
13 Temmuz 2013, 09:28
ben çok diyorum adamlar hemen üye olup anında konu açabiliyor..

bu konu direk ölüme teşebbüs.

kafada kask da yoktur %90..

müthiş derecede olmaması gereken özendiren motosiklet ile apayrı olan bir paylaşım..

yiqit
13 Temmuz 2013, 10:18
efecan sende ibrenin yalancısısın :wiinkk:

alp_tunay
13 Temmuz 2013, 10:28
Geçenlerde scooterimle havada durdum... Şahitlerim var...

Deryali
13 Temmuz 2013, 10:40
bir sürü kask markası taktım kafa ölçüşü degil nedenini bilmiyorum kask takınca bunalıyorum vede cidden yola konsantre olamıyorum.

Bak arkadaşım, öncelikle böyle bir video koyuyarsan tepkilere hazırlıklı olacaksın. Ayrıca altını çizerek söylüyorum.. Kask Takınca bunalıyorum ne demek?
Henüz küçük yaştasın fazla deneyimin yok belliki kazada geçirmedin. Ancak bu sözün sein hayatına mal olabilir. Allah ömür verirde 5 sene falan daha yaşarsan ne kadar büyük cahillik yaptığını anlarsın.
Yada bırak kazayı yoldan minicik bir taş bile kafana sıçrasa senin için çok geç olabilir.

Eğer kask takmayı sevmiyorsan motoru hemen bırak. Asla binme. Hiç birşey canından kıymet değil.

http://www.kaliteliresimler.com/data/media/386/bisiklet.jpg

Ha birde eğer senin 7 canın yok..

http://yenikarikaturler.com/wp-content/uploads/2013/07/oglum-kask-taksana-karikat%C3%BCr%C3%BC1.jpg

KTM07
13 Temmuz 2013, 10:46
Ninem bile daha iyi hizlanyor
hava atmak gibi olmasn ama sen hizlanana kadar ben 1 km fark atarm
hersey son hız degil

sozerten
13 Temmuz 2013, 11:24
Burası motosiklet.net , apaçi.net değil.

otopsici
13 Temmuz 2013, 12:05
karışmayın çocuğa iki kuruş para kazanacaz müşteriden etmeyin beni

scooboy
13 Temmuz 2013, 12:07
100 le giderken direge vur bilerekten sonra bakkala giderken bile kask takarsın

Kardeş 100 le giderken direğe vurursa gideceği yer bakkal olmaz arkadaşın. :)

oknglr
13 Temmuz 2013, 12:34

Yani sen şimdi bukadar tepki alacağını bile bile şu konuyu açtınya ozaman susup dinlemen lazım insanları. Şimdi bu motoru almaya gittin adama şunumu dedin param bukadarına yetiyo egzozu açın aynalarıda istemiyorum. ? Bumu yani ? Amaç ne o aynaları sökmekteki arkanı görmeden giderken nasıl rahat edebiliyosun.

Asıl takıldığım konu ehliyete kaska ruhsata para vermek yerine bitane daha mı cup alırım diyosun senin beyin daha olgunlaşmamış kardeş . Kazaların çoğuna bak ölüp giden kardeşlerimizin çoğunda kask yok onlar etrafını gördülerde noldu ? Azrailin geldiğini görünce ondan kaçabiliceğinimi sanıyosun ? Sen hatanı kabul et ve ilk iş olarak aynalarını tak o egzozuda eski haline çevir hiç hoş değil o ses her gördüğüme küfür ediyorum burda ve birgün elimde kalıcak birisi. hakikaten zevkine çeviricem dövücem birisini.

Sonra git bi kask al eldiven mont vs. al bu arada ehliyetede yazıl ve bidaha böyle konular açma marifet değil yani. o motorla 90 değil 190 yapsan nolucak daha çabuk ölüceksin farkı o yani.

Edit: Yahu bırak kask takmamayı ben camını açınca bile huzursuz oluyorum giren çıkan sineğin taşın haddi hesabı yok.

c3nk
13 Temmuz 2013, 12:51
admin lütfen konuyu siliniz :)

0ni0n
13 Temmuz 2013, 12:57
Bide üstüne yatıversen 110 görürdün bidahaki videoda Motordaki fazla ağırlıklarıda at daha hızlı gider :pr:

Uykusuzcorap
13 Temmuz 2013, 13:11

Senin gibi kasksız aynasız allah bilir ruhsatı ehliyeti olmayan açık egzozlu 3-5 velet var bizim buralarda altında 600lük var gibi bağırta bağırta geçiyoar. Allah bilir yaşında 15-16 falandır. Abicim sizin olayınız nedir? İşiniz gücünüz yokmu soytarılıktan başka? Gidin adam gibi okuyun bu ülkeye faydalı olun.

Karlıyollar
13 Temmuz 2013, 13:11
benimkide 2.viteste 85 görüyor ama ibre fazla dostum :) seninde öyledir

sessizsakin
13 Temmuz 2013, 13:16
tek elimle ölme tehlikesini göze alarak çektim biliyorum kesin tepki göstereceksiniz ama videonun yan oldugunu pc ye atınca ögrendim düzeltemedim 2. vites 80 motorun son hızı degildir kamerayı da sabitleyip son hızı çekecem Afyonlu~03:pl:[[http://www.youtube.com/watch?v=kUsD9Co3OZM

Bisikletle de 30 - 40 yapabiliyosun.

Öncelikle belirtmek isterim ki, gerçekte adı cup değil, cub, "cheap urban bike". Tiplerini az daha güzel yapsalar ben de almak istiyorum bir tane :)

Adı ve yapılış amacı gereği, ucuz, ekonomik kolay basit şehir motosikleti. Yani amacında hız yok.

Niyetim seni yargılamak germek gıcık etmek değil. Ama bu senin yaptığın, kediyi evin önüne bağlayıp gelene geçene havlatmaya çalışmak gibi birşey.

Yani senin motosikletin 650cc sana böyle havadan yazmak kolay gelir diyebilirsin. Ama değil. her aracı amacı ve kapasitesine göre kullanmazsak bi anlamı olmaz.

Mesela ben bazen gezerken arazi yollar görüyorum. dağ bayır olan yerler oluyor. fazla bozuk olmayan toprak yollara giriyorum çünkü benim motosiklet çıplak motordan enduroya doğru hallice. ama enduro değil. şimdi yardırıp yamaca vursam, 125'lik bir kross'un onda biri kadar gidemem. hem motor bayılır kalır hem bi yerde saplanır kalırım.

Ama asfaltta güzel. Bu sebepten dağa bayıra pek girmiyorum. Gönül istiyor tabi. Hani amacım uzun mesafeleri ekonomik gitmek olsaydı, ne işim var gt650 ile. bir cub alırdım bende... laylaylaylaylom koklaya koklaya benzini her yeri gezerdim.

Yani hızlı gitmek istiyorsan, hıza daha müsait bir motosiklet almanda fayda var.

Şimdi imkan meselesi demeyelim buna :) 125'lik herhangi bir commutter, en iyi cub'dan daha müsaittir hız yapmaya.

E şimdi cub alabildiysen az dişini sıksan 125'lik commuter da alabilirsin sonuç itibariyle.

Hayır o diil, şimdi benim bisikletim var. ayna kol ( pedal ) değiştirsem, arka rubleyi değiştirsem, ince yarış lastiği alsam, düz yolda geberene kadar pedal çevirsem 70 - 80 yaparım. yokuş aşağı 120 - 130 görürüm.

de, duramam ki :) bisiklet durur ben fırlarım. bisiklet dediğin, yolda en fazla 30 - 40, bilemedin 50 km ile güvenli olur. üstünde hem sana çok gereksiz yük, hem bisiklete..

cub da öyle. cub ile güvenli yapacağın sürat, taş çatladı 60 - 70 bilemedin 80. commuter'lar için bile güvenli maksimum sürat 100 km den fazla değil.

100 km üstü güvenli hız yapmak için en azından 250'lik olması lazım motosikletin. tabi bütün olay hacim cc değil. donanımı da ona müsait olduğundan dolayı öyle diyorum.

Ha, cub'a kaliteli lastikler takarsın, jantları neym değiştirir güzel bir fren tesisatı yaparsın, bütün rulmanları değiştirirsin. güzel bir çift ayna takarsın, karbüratörü değiştirirsin. pistonu silindiri dağıtmayı göze alırsın,

120 - 130 hatta 150 bile yapar. :) ama son 150 yapışın olur.

Karlıyollar
13 Temmuz 2013, 13:17

Kaskı ters giyiyor olma arkadaşım ?

Ekipman giymeden motor sürmek APTALLIKTIR.Belki sen çok iyi sürüyorsundür ona lafım yok karşıdaki adamın hatası yüzündende kaza yapma ihtimalin var.

Uğur
13 Temmuz 2013, 13:33
Başarılarının devamını dilerim,bize de dert olmuştu bu cublar niye 90'ı geçmiyor diye.

La havle.....

alp_tunay
13 Temmuz 2013, 13:49
Şimdi dikkat ettim de...
Aynaları sökmüşsün...
Ondan yapmıştır 100 ü...

TheAzReaL07
13 Temmuz 2013, 14:12
Cuplar 180 i geçemiyo ! bi video daha mı yollucan şimdi :P Otur sakin kafayla bi düşün yaptıklarını sonra konuşalım saçma sapan şeylerle meşgul etme lütfen burayı. Motora binme demiyoruz da madem biniceksin kaskını tak en azından gazetelerin 3. sayfalarına bi bak istersen neler var. Takmassan da sen bilirsin olan annene babana oluyo zaten. İnş bilinçlenirsin ne diyim :)

satoyama
13 Temmuz 2013, 14:20
motorun adı ne?

TAY TAY

:mrgreen:

htmetin
13 Temmuz 2013, 14:28
0-100 km hızlanması bi harika :cyclopsan Böyle cup görmedim :sunny:

beko12345
13 Temmuz 2013, 14:30
150 lik motorum niye 85 i geçmiyordu :salut:

1- En fazla 85 yapıyordu ama gps tede aynı hızı gösteriyordu . Senin 80-90 Allah bilir gps te kaç.
2- Altındaki motor 90 km gibi ciddi hızlarda güvenli seyahat edilecek br motor değil bunu aklının bir köşesine sok .
3- Maşallah güvenliktende ödün vermemişsin. :pr:
4- Aynalarda zaten gereksiz rüzgar alıyor , bende demekki ondan 85 i geçemiyormuşum 150 lik motorla sayende çözdüm işi ...:flower:

Seviyeli yazmak istedim ama dayanamayacağım , kardeşim sen napıyorsun ya ? nedir bu ayna sökme , egzozu açma , oraya buraya yazı yazma , sürekli dipgaz gitme ? Ulan param buna yetti deme !

O motoru aldığında zaten aynaları vardı , sen sökünce motor ucuzlamadı .
Eğer 2.000 tl paran varsa ruhsatı ve plakayıda hesaba katarak 1.500 tl lik motora bineceksin . Çok mu zor bunu anlamak ?
Kaza yapıyorsun ölüyorsun , sonra arkandan annen tüm hayatı boyunca geceleri uyku uyuyamıyor . Binmiceksin kardeşim bu şekilde motora , paran yoksada yoktur , para biriktirene kadar binme . Kimse parası olmayanı dışlamıyor , bugün benim vardır ertisi gün olmayabilir insanlık hali. Ben 4.000 tl param varken niye gidip 4.000 tl lik motor alıp senin gibi binmedim . Gittim 150 lik mondial aldım , korumalarımı aldım , arkadaşlarım bile dalga geçti , o tiple o motora biniyorsun diye.

Sonra üzülüyoruz haberleri okuyunca.

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 14:33
2 viteste 80 diger vitesler ne ise yarıyor :)

Fatih
13 Temmuz 2013, 14:37
http://4.bp.blogspot.com/-LM0UMB_qkUw/TjXDo86xC_I/AAAAAAAABAU/Q4Ak5Vd2PHI/s320/beyin-bedava.jpg

Thracian
13 Temmuz 2013, 14:40
tek elimle ölme tehlikesini göze alarak çektim biliyorum kesin tepki göstereceksiniz ama videonun yan oldugunu pc ye atınca ögrendim düzeltemedim 2. vites 80 motorun son hızı degildir kamerayı da sabitleyip son hızı çekecem Afyonlu~03:pl:[[http://www.youtube.com/watch?v=kUsD9Co3OZM

Burdaki arkadaşlar seni acımasızca eleştiriyorsa sırf senin iyiliğini ve senin çektiğin bu videoya özenip benzer şeyler denemeye kalkacak küçüklerimiz iyiliğini düşündüğünden eleştiriyor.Motosiklet kesinlikle oyuncak ve ego tatmin aleti değildir.Tek elle sürmüşsün,kask yok ayna yok herhangi bir koruyucu malzeme yok.Deneyimsizliğini,ehliyet ruhsat plaka olayına hiç girmiyorum.Yüksek hızlarda kask olmadan bırak kaza yapmayı gözüne iri bir böcek çarpsa kör olursun.Bu hızlarda korumasız şekilde kaza yaparsan başına gelebilecek en iyi şey ölümdür.Eğer 120 üstünde korumasız kaza yaparsan ve sağ kurtulursan vücuduna ve sonrasında hayatına olanları görmek emin ol ki senin için ölümden beter olacaktır.Motosiklete başkalarına bir şey kanıtlamak için biniyorsan lütfen motosikletten koşarak uzaklaş ve bir daha da binme kendi iyiliğin için.Motosiklete biniyorsan kendi zevkin için bin.Son olarak başına hiç bir şey gelmese şansın çok olsa hiç kaza yapmasan bile bu şekilde motosikletini zorlamaya devam edersen bir kaç ay sonra motor elinde tamirci tamirci dolaşırsın.

Samet Ağır
13 Temmuz 2013, 14:44

şimdi cahilliğine bir örnek daha..bu yazdıklarını silebilirmisin??? hayır..peki bu yazdıklarınla ben yada başka bir arkadaş trafik polisi olarak evine gelip seni bu video ve itiraflar yüzünden alıp götürebilirmi?? evet.. peki 2-3 motor parası kadar cezayı sana ve ruhsat sahibine yazabilirmi?? evet..peki bunu yapalımmı..??????? denemeside bedava..deneyelimmi????

Burdaki arkadaşlar senin acımasızca eleştiriyorsa sırf senin iyiliğini ve senin çektiğin bu videoya özenip benzer şeyler denemeye kalkacak küçüklerimiz iyiliğini düşündüğünden eleştiriyor.Motosiklet kesinlikle oyuncak ve ego tatmin aleti değildir.Tek elle sürmüşsün,kask yok ayna yok herhangi bir koruyucu malzeme yok.Deneyimsizliğini,ehliyet ruhsat plaka olayına hiç girmiyorum.Yüksek hızlarda kask olmadan bırak kaza yapmayı gözüne iri bir böcek çarpsa kör olursun.Bu hızlarda korumasız şekilde kaza yaparsan başına gelebilecek en iyi şey ölümdür.Eğer 120 üstünde korumasız kaza yaparsan ve sağ kurtulursan vücuduna ve sonrasında hayatına olanları görmek emin ol ki senin için ölümden beter olacaktır.Motosiklete başkalarına bir şey kanıtlamak için biniyorsan lütfen motosikletten koşarak uzaklaş ve bir daha da binme kendi iyiliğin için.Motosiklete biniyorsan kendi zevkin için bin.Son olarak başına hiç bir şey gelmese şansın çok olsa hiç kaza yapmasan bile bu şekilde motosikletini zorlamaya devam edersen bir kaç ay sonra motor elinde tamirci tamirci dolaşırsın.

anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az....

mertoreis
13 Temmuz 2013, 15:44
Kask Yok Mont Yok Pantolon yok büyük tehlike almıssın

Tsubasa
13 Temmuz 2013, 15:52
devam et usta sen, cenazene davetiye gönder. ikindi namazına yetişir kılarız namazını.
tabi ölürsen cok güzel. sakat kalırsan orası daha berbat,
dua et bu kafayla ölmeyi becer.. sakat kalırsan herkese külfet olacaksın.
sana yorum bile yapmak istemiyorum bu kafayla motora binmek bi tarafa senin bisiklete bile binmemen lazım...

mete_han
13 Temmuz 2013, 15:54
len niye 4 e atmadın yol mu yoktu fırsatmı bulamadın...3.vites de 105 yaptın...olay bu mu sadece birşeyler daha çıkardı o motordan...gideri vardı yani...naptığını anlayamadım şahsen...

ero__
13 Temmuz 2013, 16:57
GPS ile mi ölçtün ? :)

halil altın
13 Temmuz 2013, 17:09
Bi arkadaş resmini vermişte :)
http://www.youtube.com/watch?v=u_FwV2Oc3Bc