PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100cc cup motoru kaç tl dir

rambomert
12 Temmuz 2013, 23:20
arkadaşlar acaba sıfır 100cc komple cup motoru nekadardır marka farketmez en uygunu kaç tldir

0ni0n
12 Temmuz 2013, 23:34
Buyur kardeşim http://www.motorbisikletim.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/176_komple-motor/4592__100kh-ukh-kmpmotor-orj/ taş çatlasa 600 650 tl bulursun Sıfırı , Çıkmayı bilmem nasıl olur ne kadardır ömrü nasıl

utkan35
13 Temmuz 2013, 00:28
kardeşim bu bisiklete motor projeni mobilet pejoya uygulamayı dusundunmu hiç ?

beko12345
13 Temmuz 2013, 00:55
Zaten konu açtınız bisiklete motor takıcam diye niçin tekrar konu açıyorsunuz ? Bencillik .

rambomert
13 Temmuz 2013, 11:51
kardeşim bu bisiklete motor projeni mobilet pejoya uygulamayı dusundunmu hiç ?

Evet düşündüm ama mobilet yok çevremde olsa direk satın alıp cup motorunu uydururdum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Zaten konu açtınız bisiklete motor takıcam diye niçin tekrar konu açıyorsunuz ? Bencillik .
Doğru söylüyorsun ama cevap gelmeyince hani direk fiyat hakkında konu açayım belki bir bilgisi olan yazar benimde içim rahatlar diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Acaba internetten değilde çevresinden fiyatını bilen varmı internet biraz pahalı gibi en ucuzu 580 tl

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 11:54
Sahibinden.comda bir sürü ilan var onlardan al taksitle felan
Zibil gibi cuplar var sagda solda
Freni olmayan bi alete binme ..

rambomert
13 Temmuz 2013, 12:05
Sahibinden.comda bir sürü ilan var onlardan al taksitle felan
Zibil gibi cuplar var sagda solda
Freni olmayan bi alete binme ..

Ya işte sorun orda benim oturduğum yerde hiç ilan yok olsa zaten çoktan almıştım başka yerlerede gitmek gibi bir şansım yok anca cup motorunu böyle sağlam bir bisiklete takmalıyım zaten motorlu biskletim var çift firen yapınca sorun olmuyor zaten fazla hız yapmıyorum bu motorlu bisikletin malzemesi çok dandik o kadar dandikki 3 kere sekman kırdı piston çizdi 3 kere yeni piston gömlek aldım 1 pistonla gömleğin fiyatı 140 tl onun için cup motoru hem parçası ucuz ,fazla büyük değil hem 4 zamanlı yani seside hoş hemde güçlü o yüzden

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 12:08
Nerde yasıyonki :)

rambomert
13 Temmuz 2013, 12:51
Ya ismini boşverde öyle büyük bir yer değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

arkadaşlar yabancılar bu cup motorlara ne diyor cup motor yazınca fazla birşey çıkmıyorda yabancı ismi nedir bunların

amaninmb
13 Temmuz 2013, 13:24
Ya ismini boşverde öyle büyük bir yer değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

arkadaşlar yabancılar bu cup motorlara ne diyor cup motor yazınca fazla birşey çıkmıyorda yabancı ismi nedir bunların

bir ara forumda 1-2 eleman vardı dandik dandik konu açardı. Ve kaç kere banlandı... Neyse; olduğunuz yeri söylemeyin , yardımcı olmak isteyen veya (şu motoru kullanmayı denedin mi? şunu şöyle yap , yada fren bakımından) seni uyarmak fikir vermek isteyenlere kulak asma boş boş kendi kendine konuşur gibi "cup motoru cup motoru" diye sayıkla dur.

Sizin samimi ve yardım isteyen biri olmadığınızı görüyorum.
Boş konuşuyor ve kimsenin söylediklerini dinlemiyorsunuz zaten.
milleti dinlemeyeceksen git sahibindene vesayre ilan ver alınık motor diye.
Burada millet sana motor vs önersede sen kafanda silmişin zaten almazsın ki.

rambomert
13 Temmuz 2013, 13:59
bir ara forumda 1-2 eleman vardı dandik dandik konu açardı. Ve kaç kere banlandı... Neyse; olduğunuz yeri söylemeyin , yardımcı olmak isteyen veya (şu motoru kullanmayı denedin mi? şunu şöyle yap , yada fren bakımından) seni uyarmak fikir vermek isteyenlere kulak asma boş boş kendi kendine konuşur gibi "cup motoru cup motoru" diye sayıkla dur.

Sizin samimi ve yardım isteyen biri olmadığınızı görüyorum.
Boş konuşuyor ve kimsenin söylediklerini dinlemiyorsunuz zaten.
milleti dinlemeyeceksen git sahibindene vesayre ilan ver alınık motor diye.
Burada millet sana motor vs önersede sen kafanda silmişin zaten almazsın ki.
ya benmi anlatamıyorum sizmi anlamıyorsunuz motosiklet alıpta vergisiydi-plakasıydı-devridir uğraşmak istemiyorum hem yaşımda tutmuyor ben birşeylerle uğraşmak istiyorum sizden yardım istiyorum siz bana git hazırını al diyorsunuz tamam anlıyorum bisikletin şahsesi taşımaz dedim sağlamlaştıracağım ve zaten motora yüklenmem bana yokuş çıksın yeter fren konusunda da ön frene kanpana takacağım boş konuştuğumu düşünüyorsanız benide bamlayın ozaman zaten konu açıp sizlerle paylaşmak hata

utkan35
13 Temmuz 2013, 14:52
arkadaşım istedikten sonra sabırlı olunca herşeyi yaparsın yurt dışında yapıyolar burda millet yok çok güzel eline sağlık türkiyede yapınca yok uğraşmayın deymez filan...

rambomert
13 Temmuz 2013, 15:08
arkadaşım istedikten sonra sabırlı olunca herşeyi yaparsın yurt dışında yapıyolar burda millet yok çok güzel eline sağlık türkiyede yapınca yok uğraşmayın deymez filan...
işte kardeş biz yapalım dedikmi boş konuşuyor olduk

utkan35
13 Temmuz 2013, 15:21
öyle ya millet yurt dışında ön kaldırıyor videoya çekiyor burda herkes way be şöyle yetenekli böyle motorcu burdakiler yapıo yok apachi 125 lik motordan sesmi çıkar cart curt anlamadım gitti bak aynı şey araba olayındada war adam şahine wankel motor taktı 1050 hp burdakiler la salak şahine wankel motormu takılır bilmemne yurt dışında adam hurda arabaya supra motoru takınca ooo helal olsun ya bunlar bu işten anlıyor diyorlar böyle bi düşünce tarzımız war...

rambomert
13 Temmuz 2013, 15:24
öyle ya millet yurt dışında ön kaldırıyor videoya çekiyor burda herkes way be şöyle yetenekli böyle motorcu burdakiler yapıo yok apachi 125 lik motordan sesmi çıkar cart curt anlamadım gitti bak aynı şey araba olayındada war adam şahine wankel motor taktı 1050 hp burdakiler la salak şahine wankel motormu takılır bilmemne yurt dışında adam hurda arabaya supra motoru takınca ooo helal olsun ya bunlar bu işten anlıyor diyorlar böyle bi düşünce tarzımız war...

işte hep bu yüzden bir adım gerideyiz neyse ben kafama koydum motor uygun bulursam yapıcam boş boş gezeceğime birşeylerle uğraşmak herzaman iyidir

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 15:26
Glardiyon felan verelim sana :queen:

utkan35
13 Temmuz 2013, 15:26
işte hep bu yüzden bir adım gerideyiz neyse ben kafama koydum motor uygun bulursam yapıcam boş boş gezeceğime birşeylerle uğraşmak herzaman iyidir

aynen öyle walla senın konunu görünce bende mobilete yapmayı dusunduum bak izmirde bir hurdacı war bütün motosiklet parçaları war yedi eminden ihaleyle alıyorlar 100 tane cup motoru belki 300üde geçik mobilet makina şase aklına gelebileceğin herşey war 2.el düsünebilrsin....

rambomert
13 Temmuz 2013, 15:36
işte ancak oradan kargoyla temin edebilirim izmirde olsam hiç oturmam direk hurdacıları motorcuları tek tek gezerimde burda imkanım yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

acaba o hurdacının telefon numarası varmıdır bir fiyat sorayım olmadı izmirde tanıdıklar var onlara söylerim alıp gönderirler bana

cool113
13 Temmuz 2013, 16:10
ya benmi anlatamıyorum sizmi anlamıyorsunuz motosiklet alıpta vergisiydi-plakasıydı-devridir uğraşmak istemiyorum hem yaşımda tutmuyor ben birşeylerle uğraşmak istiyorum sizden yardım istiyorum siz bana git hazırını al diyorsunuz tamam anlıyorum bisikletin şahsesi taşımaz dedim sağlamlaştıracağım ve zaten motora yüklenmem bana yokuş çıksın yeter fren konusunda da ön frene kanpana takacağım boş konuştuğumu düşünüyorsanız benide bamlayın ozaman zaten konu açıp sizlerle paylaşmak hata

peki o motosikleti nerede kullanacaksın. zaten polis görür görmez alacak elinden.

rambomert
13 Temmuz 2013, 16:33
http://www.bidepo.com/images/q58x2.jpg
acaba bu motorun bağlantı yerleri 1.bölgedemi 2.bölgedemi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

peki o motosikleti nerede kullanacaksın. zaten polis görür görmez alacak elinden.
işte bizim bura küçük olduğunda birşey demiyorlar motorlu bisikletlede geziyordum trafik kontrolü yapıyorlardı çağırdı baktı işte nasıl yaptın filan anlattım sonra bıraktı ama hız filan yapma dedi gönderdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

aynen öyle walla senın konunu görünce bende mobilete yapmayı dusunduum bak izmirde bir hurdacı war bütün motosiklet parçaları war yedi eminden ihaleyle alıyorlar 100 tane cup motoru belki 300üde geçik mobilet makina şase aklına gelebileceğin herşey war 2.el düsünebilrsin....
izmirdeki hurdacıya nasıl ulaşabilirim acaba

0ni0n
13 Temmuz 2013, 17:19
Bende izmirliyim kardeş hurdacılardan ne çıkacağı belli olmaz gelip görmen lazım işi bilmeyen adamdan 100 tl ye alırsın cub motorunu anlamaz bilmez değerini. Yanlız şans işi bozuklarıda var taş gibi sağlam olanlarıda Alırken denettirmez bozuksa geri iade almaz öyle :mrgreen:

rambomert
13 Temmuz 2013, 19:50
Bende izmirliyim kardeş hurdacılardan ne çıkacağı belli olmaz gelip görmen lazım işi bilmeyen adamdan 100 tl ye alırsın cub motorunu anlamaz bilmez değerini. Yanlız şans işi bozuklarıda var taş gibi sağlam olanlarıda Alırken denettirmez bozuksa geri iade almaz öyle :mrgreen:
ozaman bu iş sakat ben sıfırını alıcam zaten neyse piyasada fiyatı nasıl acaba

rambomert
14 Temmuz 2013, 11:41
arkadaşlar acaba cup motorda en ucuz marka hangisidir mondial mi ramzey mi yoksa başka bir markamı

serkanADH13
14 Temmuz 2013, 13:11
http://www.bidepo.com/images/q58x2.jpg
acaba bu motorun bağlantı yerleri 1.bölgedemi 2.bölgedemi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

işte bizim bura küçük olduğunda birşey demiyorlar motorlu bisikletlede geziyordum trafik kontrolü yapıyorlardı çağırdı baktı işte nasıl yaptın filan anlattım sonra bıraktı ama hız filan yapma dedi gönderdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

izmirdeki hurdacıya nasıl ulaşabilirim acaba

üstte 1 adet,
ve bırde arkada 1 adet baglantı ayakları mevcut,,,

rambomert
14 Temmuz 2013, 13:57
üstte 1 adet,
ve bırde arkada 1 adet baglantı ayakları mevcut,,,

ozaman bisiklete şu şekil monte edicem ve yeni bir bisiklet buldum bianchi sağlam bir bisiklet ona yapmayı düşünüyorum
bu bisklet bendekinin aynısı bendeki ön amasörlü
http://www.bidepo.com/thumbs/bianchngn.jpg (http://www.bidepo.com/?v=bianchngn.jpg)

buda motorlu hali

http://www.bidepo.com/images/bianchisca.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

arkadaşlar çok oluyorum ama motorun çalışması için neler lazım (akü-beyin-kontak) haricinde neler lazım

rambomert
14 Temmuz 2013, 23:35
arkadaşlar lütfen cevap yazın piyasada en ucuz cup motoru nekadardır ve markası nedir çok acil lütfen (internetteki fiyatlar değil piyasa fiyatını soruyorum internette en ucuzu 580tl)

amaninmb
15 Temmuz 2013, 09:56
ben sana yapamazsın demiyorum.
Sadece motoru bulamazsın, tam veya kazalı , hurda motordan çıkarman gerek diyorum.
Ve kitler kaç hp , cup motoru kaç hp.
Bisikleti ne kadar iyileştirsen bile durmada sıkıntı olacak. gavur yapar arazide vs de biner. Sen? milletin içinde , hadi yaptın sonra durmayacak dalacaksın birine.
Bu sebeple diyorum anlamıyorsun kafanda 1 sekil var sorup duruyorsun diye.
Hem ara mondiali kanuniyi sandık motor ne kadar diye.

rambomert
15 Temmuz 2013, 13:23
ben sana yapamazsın demiyorum.
Sadece motoru bulamazsın, tam veya kazalı , hurda motordan çıkarman gerek diyorum.
Ve kitler kaç hp , cup motoru kaç hp.
Bisikleti ne kadar iyileştirsen bile durmada sıkıntı olacak. gavur yapar arazide vs de biner. Sen? milletin içinde , hadi yaptın sonra durmayacak dalacaksın birine.
Bu sebeple diyorum anlamıyorsun kafanda 1 sekil var sorup duruyorsun diye.
Hem ara mondiali kanuniyi sandık motor ne kadar diye.
acaba bisklete mobilet tekeri veya cup tekeri sığmazmı sığarsa iki tekerde kanpana olurdu

mc-hot
15 Temmuz 2013, 13:30
O motor orda deliler gibi ısıncak tabi eksozda aynı şekilde seni yakar ordan o motor aman dikkat.
Bende bu cup motorlarından alıp tekne motoru yapma projem var :)

rambomert
15 Temmuz 2013, 14:09
O motor orda deliler gibi ısıncak tabi eksozda aynı şekilde seni yakar ordan o motor aman dikkat.
Bende bu cup motorlarından alıp tekne motoru yapma projem var :)

egzoz sorun olmazda motorun üzerine yakmasın diye birşey takılabilir

mc-hot
15 Temmuz 2013, 14:27
Ben bu işi bu kadar kafaya taksam mondial kuba kanuni vs... yedek parçacılarını ararım komple motor fiyatı sorarım Motoru alıncada alırım bisikleti bir tornacı ve gaz altı kaynağı yapan bir yer bulurum ve motoru monte işi bir kaç günden fazla sürmez hepsi bu kadar... yaşın küçük olduğundan işler gözünde büyüyo aslında ama o kadarda zor değil hani randıman alırmısın orasıda artık şansa kalmış.

rambomert
15 Temmuz 2013, 14:33
Ben bu işi bu kadar kafaya taksam mondial kuba kanuni vs... yedek parçacılarını ararım komple motor fiyatı sorarım Motoru alıncada alırım bisikleti bir tornacı ve gaz altı kaynağı yapan bir yer bulurum ve motoru monte işi bir kaç günden fazla sürmez hepsi bu kadar... yaşın küçük olduğundan işler gözünde büyüyo aslında ama o kadarda zor değil hani randıman alırmısın orasıda artık şansa kalmış.
gözüm korkmuyor zaten kaynak vs herşey var bana sade motor lazım oda bu hafta içi temin etmeye çalışacağım birde birşey sorucam motorun çalışabilmesi için neler lazım akü-kontak-beyin vs neler lazım yazarsanız sevinirim

mc-hot
15 Temmuz 2013, 16:02
motoru alacağın yerden komple elektrik tesisatınıda al beyin statör akü kontak o kadar

rambomert
15 Temmuz 2013, 16:14
motoru alacağın yerden komple elektrik tesisatınıda al beyin statör akü kontak o kadar
ilgilendiğin için çok sağol alacağım yere söylerim onlar bana gönderir ben sade aküyü takarım :cat:

Permatiq59
15 Temmuz 2013, 16:17
niye böyle bişeyle ugrasıyorsun kardesım niye cup motoru ? hem ucuz.. hem şaseyi zorlamıyacak. hem daha hafif ve daka küçük montajı kolay bi motor.. sadece bi kasnak uyduracaktın.. senin dediğin gibi sadece bayır cıkıcak.. hız yapmıycak..
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwL74vIFqAkPn14AruCrehc5TTlvfHO 31bzoX81LYKcJb8smXO

rambomert
15 Temmuz 2013, 16:23
niye böyle bişeyle ugrasıyorsun kardesım niye cup motoru ? hem ucuz.. hem şaseyi zorlamıyacak. hem daha hafif ve daka küçük montajı kolay bi motor.. sadece bi kasnak uyduracaktın.. senin dediğin gibi sadece bayır cıkıcak.. hız yapmıycak..
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwL74vIFqAkPn14AruCrehc5TTlvfHO 31bzoX81LYKcJb8smXO
bende zaten 66cc motor kiti var kullanıyorum bu resimdekinden hertürlü güçlüdür benim amacım her yokuşu çıksın ve 4 zamanlı olsun 2 zamanlının sesi beni çıldırtıyor:santa:

Permatiq59
15 Temmuz 2013, 16:29
4 zamanlı extra masraf demek.. extra ağırlı.. extra bakım.. Motorumu aldıgım gün yine bu forumdan bir arkadasla trafik sigortamı yaptırmak için poliçenin hazırlanmasını bekliyoruz dışarı cıkıp bi sigara içelim dedik poliçe kesilirken.. tam cıktık sigara yaktık.. 2 kisi bir bisiklete binmişler tam gaz geliyorlar.. tam önümüzdeki kasiste bisiklet 2 ye ayrıldı.. 2 side ayrı yere savruldu.. allahtan arkadan araba gelmiyordu... zorlama bisikletin şasesini... şase cok önemli bi olay.. motosikletlerde bile aliminyum şase en ufak bi yamuk darbe vs aldıysa atıcaksın o şaseyi..

rambomert
15 Temmuz 2013, 16:40
4 zamanlı extra masraf demek.. extra ağırlı.. extra bakım.. Motorumu aldıgım gün yine bu forumdan bir arkadasla trafik sigortamı yaptırmak için poliçenin hazırlanmasını bekliyoruz dışarı cıkıp bi sigara içelim dedik poliçe kesilirken.. tam cıktık sigara yaktık.. 2 kisi bir bisiklete binmişler tam gaz geliyorlar.. tam önümüzdeki kasiste bisiklet 2 ye ayrıldı.. 2 side ayrı yere savruldu.. allahtan arkadan araba gelmiyordu... zorlama bisikletin şasesini... şase cok önemli bi olay.. motosikletlerde bile aliminyum şase en ufak bi yamuk darbe vs aldıysa atıcaksın o şaseyi..
2 zamnlı ısınıca şişiyor ve gaz bile yemiyor benzine yağ karıştırma derdi var birde bu motorlarda şanzuman yani vites olmadığından çok çabuk sekman kırıyor şahseye gelirsek kalitede çok önemli kaliteli bir bisiklete hiçbirşey olmaz bizim burdada kaç kişini ön maşa kırıldı sade bisiklette ben 1 yıl olacak motorlu bisikletle dağ taş geziyorum birşey olmuyor bisiklet bianchi herşeyi shimano marka

rambomert
17 Temmuz 2013, 00:31
http://www.bidepo.com/?di=O4KX
arkadaşlar bugün bisikletin şahsesini ölçtüm 45 cm acaba cup motoro kaç cm dir cupu olan bir arkadaş ölçerse sevinirim

rambomert
17 Temmuz 2013, 12:46
http://www.bidepo.com/?di=V96O
yabancı bir sitede buldum cup motoruda 43cm miş

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

arkadaşlar merak ettiğim birşey var sıfır motor alınca acaba motorun üstündeki noyu biryere işletmek lazımmı

rambomert
18 Temmuz 2013, 14:47
arkadaşlar yabancılar zaten bu motoru bisiklete takmız videoda 1:40 ta başlıyor
http://www.youtube.com/watch?v=gtnNOomASqM

mert16
18 Temmuz 2013, 15:15
arkadaşlar yabancılar zaten bu motoru bisiklete takmız videoda 1:40 ta başlıyor
http://www.youtube.com/watch?v=gtnNOomASqM
gerçekten süper yapmış adamlar siz nezaman yapmayı pilanlıyorsunuz olursa bende yapacağımda

Mengu16
18 Temmuz 2013, 15:38
Ben motorlu bisiklet yaptım benzinli çim tırpanından, 1 km anca gitti. Şu an denediğimde 2 metre gidemeden zincir atıyor :cherry:

rambomert
18 Temmuz 2013, 15:48
gerçekten süper yapmış adamlar siz nezaman yapmayı pilanlıyorsunuz olursa bende yapacağımda
motoru alınca başlayacağım alınca buraya yazarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Ben motorlu bisiklet yaptım benzinli çim tırpanından, 1 km anca gitti. Şu an denediğimde 2 metre gidemeden zincir atıyor :cherry:
acaba zincir gerdirme makarasını taktınızmı o olunca atmıyor bende motorlu bisikleti sürüyorum bir kaç kere attı oda geri geri gelirken:)

Mengu16
18 Temmuz 2013, 15:55
motoru alınca başlayacağım alınca buraya yazarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

acaba zincir gerdirme makarasını taktınızmı o olunca atmıyor bende motorlu bisikleti sürüyorum bir kaç kere attı oda geri geri gelirken:)
Zincir gerdirmesi benimkinde farklıydı, kendim yaptım halat germe aletinden. Gergiyle ilgisi yok, zincir bikaç kere atınca araya girdi şaseyi yamulttu eski haline getiremedim tam.

rambomert
18 Temmuz 2013, 17:15
arkadaşlar videoyu izlediyseniz adam vitesi elle atıyor ama ben ayakla atmak istiyorum bunun için nasıl birşey yapmalıyım fikirirlerinizi bekliyorum

mert16
18 Temmuz 2013, 17:33
http://www.youtube.com/watch?v=sk4Mv_V1ylQ
arkadaşım bu video ya dikkatli bak sen ilk konu açtığında sordunya ortaya sığmazmı bu videoda sığmış

rambomert
18 Temmuz 2013, 17:56
http://www.youtube.com/watch?v=sk4Mv_V1ylQ
arkadaşım bu video ya dikkatli bak sen ilk konu açtığında sordunya ortaya sığmazmı bu videoda sığmış
evet sığmış bende 3 tane bisiklet var hangisine daha iyi olursa ona takıcam