PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var acill

robien81
12 Temmuz 2013, 20:56
Bende motor hastasıyım fakat daha lise 2 ye geçtiğim için ehlieytimi alamıyorum . Oturduğumuz yer şehir içi değil yani merkeze 15 km uzaklıkta burda birçok kişide motor var ehliyetsiz hepsi pideciler satış yapan kişiler felan . Motor istiyorum fakat normal olarak ailem karşı geliyo siz şimdi ehliyetsiz sürme felan diyceksiniz ama benim amacım ufak tefek gezmek arkada arkadaşımla beraber oturduğumuz yerin civarında gezmek , bakkala gitmek gibi şeyler zaten sadece yaz ayları kullanıcam . Gel gelelimki ailem ise tutturdu elektrikli bisiklete , baba diyorum 2 kişi gezmeyi bırak bayırı tek çıkarmıyo diyorum (bide bizim buralar çok bayır yani heryer bayır desek yeridir ) yok diyo yüksek modelini alırız çıkarır hem arkadaşını alma kendin gez diyo . Benim istediğimde ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-yuki-moni-elektirikli-canavar-2700wat-126159978/detay/

bu model ama buda bayırda zorlanır gibime geliyo ve 3000tl para vermekte akıl işi değil . 1-2 milyara 100cclik cup alalım 2 sene sonra ehliyeti alınca rahat rahat gezerim diyorum haksızmıyım ? Ya elektrikli bisiklet alıcam yada almıycam hiç birşey :pale:

kasta37
12 Temmuz 2013, 20:58
Bir milyar civarı cub al mahalla aralarında takılırsın en iyisi

zaferkarizma
12 Temmuz 2013, 20:58
bir sene daha sabretsen olmuyomu ;?

robien81
12 Temmuz 2013, 21:05
aynısını diyorum ama o kadar korkuyoki babam motordan cub lar çok hızlı gidiyomuş , elektrikli bisiklet alıp 40 ı geçmiycekmişim . Diyorum sorun hız değil sorun fiyat/performans diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

ehliyet alıncada aldırmam sana motor diyo :/

0ni0n
12 Temmuz 2013, 21:15
Yemin ediyorum senle aynı durumdaydım :mrgreen: bu işin içinden çıktıgıma çok şaşırdım bende... Lise 3 e geçtim ehliyet almama 1 sene var daha Ailem senin baktıgın yuki moni elektrikli bisikleti çok güçlü falan diye bana almak istedi bu durumda yapman gerekenleri söyleyim 2 aydır yalvarıyorum.Her lafın arasına motor sokuyorum bkz. Annem: Çöp var atarmısın Ben: Motor olsa 2 dk da atardım :mrgreen: Böyle ufak ufak olaya girdim ve sonunda aldılar

En önemlisi güven vermek elektrikli bisikleti alıp 40 la gideceksin diyosa sürüşüne güvenmiyor En azından bir mobilet istedigini söyle merak etme istesende büyükler mobilete sıcak bakmaz çocuklugunda çok arıza yaptıklarını gördükleri için. Elektrikli bisikletin dezavantajını anlat aküsünün 1 senede tükendigini aküsünün 1000 tl oldugunu falan soyle 2.elde cok ucuza satılıyo de Ve örnekle - Misal arkadasım gecen sene elektrikli aldı bu sene satıyor 1700 e aldı 700 e düştü hala satamadı gibi. İşin zor Allah kolaylık versin :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Polis konusunu kafana pek takma köy tipi bir yerse 11 yaşından beri araba süren tanıdıgım var köyde polis ceza yazmıyor gördügüm kadarıyla durdurana abimin motoru sürmeyi öğreniyorum diyceksin Oda yüksek ihtimal birdaha trafikte görmeyim der :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Ama KÖY tipi bir yerse bu bahsettiklerim aydında yolları topraktan olan bir köy.. Ceza yersen babandan dayak yer motoruda sattırırsın onu söyleyim :mrgreen:

Tİme_shİft42
12 Temmuz 2013, 21:16
Sokak aralarida trafikten sayiliyor hem ara sokak girisleri felan arabalar firlayiverir sakat yani

0ni0n
12 Temmuz 2013, 21:17
Sakat iş oldugu kesin ehliyetsiz bir kaza yapmanda kusur %100 sende ama seni anlıyorum bu yaşlarda motor aşkı başka :mrgreen:

robien81
12 Temmuz 2013, 21:22
kafayı yicem babam bide 20 senelik şoför adamın mesleği her gün trafikte o yüzden bana daha 6 yaşında araba sürmeyi öğretmeye başladı . Şimdi yani araba konusunda kendime aşırı güvenirim babam al arabayla gez diyo ben cesaret edip alamıyorum çünkü 1 kere aldım burnumdan geldi gelen geçen bana bakıyo gibi geliyo sürmede sıkıntı yok heryere giderim ama etraftaki insanlar işte arabayı park ediyorum dik dik bakıyo felan en iyisi motor dedim ama adam öyle bi korkuyoki motordan her lafta Allah korusun motor çok tehlikeli hergün görüyorum tip tip hareketler yapıyolar geçen bitanesi 50 metre sürüklendi felan . Motor olsa polis sorun değil sürmede sorun değil köyde dayımın ybr yi çok sürmüşlüğüm var babamdan gizli dayım veriyodu . Elektrikli alsak içim yanıyo o paraya ve istediğimide alamıycam bayır yukarı çıkmıycak . 80 km hız yapıyo diyolar yuki moni için ama bilmiyorum çok zor durumdayım

0ni0n
12 Temmuz 2013, 22:25
Aynen kardeşim ikizmiyiz yaw :mrgreen: Biz Reklam gibi olmasın Tekyön Turizm taşımacılık adam ehliyetini aldıgından beri servis şöförlügü yapıyor sanırım 5e giderkendi servis çıkışı yanıma oturup site çıkışına kadar bana surdurmustu 70 80 gibi hız yaptım 5 e gidiyorum ve altımdaki araba bi m23 tü 26 kişilik :queen: Arabada bende ustayımdır bana al gez diyo bende geziyom :queen: Bakan falan pek olmadı bana şuana kadar. Ama Motor Ayrı Bir Zevk :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Motor konusunda babamda aynı fikirdeydi senin babanla.. Geçen sene bana elektrikli bisiklet bile almadı çok yalvarmıştım..250 w lık olanlar 25 le gidenler vardı ozamanlar ama onu bile almadı.. Ozamanlar bisikletle 60 km hıza cıkardım rampa assagı keskin virajdan bisikleti yatırıp dönerdim araba çıksa kurtulma sansım yok denecek kadar az allah korumuş.. Bu sene ne yapıp ettiysende aldıramadıysan sana tavsiyem o elektrikli bisikleti alman hiç yoktansa 70 80 le giden elektrikli bisikletin olsun seneye ikna edebilirsen satar direk motorunu alırsın edemezsen ehliyetini beklersin ki ehliyet aldıgında eminimki karsı cıkmayacaklar motor almana.

Pianoblack
12 Temmuz 2013, 22:37
Kardeş yanlış anlama da ehliyeti polis korkusu olmadan gezme anahtarı olarak görmeyin artık. Sadece senin için söylemiyorum bunu yanlış anlaşılmasın. Sokak arasında arkadaşınla gezerken önüne hamile bir bayan atladı ve çarptın diyelim ne olacak?

Kaangngr
12 Temmuz 2013, 23:34
Istanbulda iki sene yaz aylari ehliyetsiz gezdim fazla polis olmadigi yerlerde tabi ara ara cevirmelerden gectim ama efendi gibi suruyorum apaciler gibi egsoz acip kasksiz gezmiyorum polise yakalanman senin kismetine ama elektrikli bisiklet alcaksan alma hic normal daha iyi

0ni0n
12 Temmuz 2013, 23:42
Elektrikliyi bende hiç sevmem ama hiç yoktansa bi elektriklim olsun derdim yerinde olsam yada bir mobilet için ikna etmeye çalış mobiletle başla ufak modifiyelerle 100 110 a kadar çıkarırsın hızını yeterli bulmassan

amaninmb
12 Temmuz 2013, 23:54
3 bin o motora çok , ya moped tarzı küçük birşeyle başla 40-50 km hız yapan düşsende motor patlasada değmeyecek , yada 1000 Tl civarı elektrikliler var.
3bini buna bayılacan , gelecek sene akü yenileyeceksin bunda kaç tane var bilmiyorum fakat;
Akülü araba ve bunların beyin tamirini yaparız arada dayımın işyerinde küçük 16 tane akülü olan modeli bile var. tanesi 25 Tl den ; 400 Tl Akü parası ve düşersen kırılırsa çabuk dökülüyor artı olarak;
motoru tekerde olunca suda selde çabuk arıza veriyor.

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 01:24
Evin etrafında dolasıp bakkala cakkala gidecen demek :mrgreen:

Motor altında olduktan sonra ana caddelerden inmessin her gün sehir turu yaparsın :queen:

Bugraaa
13 Temmuz 2013, 03:30
49cc lik honda today tarzi bir motor dusunebilirsin , bu konuda pek bilgim yok ama a1 tipi ehliyet istiyodu sanirim ama a1 ehliyetini alan kisi tanimiyorum...