PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amele yanığı bi tek bende mi :D

Re!S*33
12 Temmuz 2013, 17:28
iyi forumlar MT ailesi. Malum, yaz günlerinde havalar oldukça sıcak ve motosiklete binerken mont giymek cidden bunaltıyor hele ki bulunduğum ilde. Yazlık da olsa bunaltıyor. Kollarım bildiğiniz amele yanığı oldu ve üstelik beyaz tenli olduğum için daha çok fark ettiriyor. Öneriniz falan var mı bu yaz günlerinde mont dışında kolumuzu güneşten koruyacak bi şey ? :)

rs_guven
12 Temmuz 2013, 17:35
En basit yolu, uzun kollu giyinmek. Ben uzun ve orta süreli sürüşlerde öyle yapıyorum.

astorojna
12 Temmuz 2013, 17:35
full koruma gezerim her daim, ammaaaaa öyle sıcaklar varki mont giderken dahi yakıyor. kısa bi süre mont giymeyi askıya kaldırdım.

beko12345
12 Temmuz 2013, 17:38
Fileli revit mont kullanıyorum biraz terletiyor ama birkere tüm kollarımdaki deriler yerlerde sürünürken yüzülünce birdaha montsuz çıkmamaya söz verdim .

ünaltürkyazıcı
12 Temmuz 2013, 17:45
İlk önce emniyet...Yinede sen bilirsin...:)

audioslave
12 Temmuz 2013, 17:58
yazlık mont şart değil Farzdır! :)

semihg
12 Temmuz 2013, 19:17
Güneş,asfalttan daha az yakıyor unutmayın..

alikan
12 Temmuz 2013, 20:31
abicim motorun koltuk altı bagajına bir güneş sütü koy motoru kullanmadan güneşe direk temas eden bölgelere sür bu işe yarıyacaktır....

mont'un kollarına takılan bir aparat vardı içeri hava girişini sağlıyordu adını unuttum ondan kullana bilirsin (bu arapat değil mont'un kendiside olabilir forumda böğle bir konu vardı)

not: gün boyu araba içerisinde olduğum için kolumu camdan çıkardığımda aynı olay bendede oluyor torpidoda güneş yağı bulunduruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

abi senin için altarnatif bir çözüm daha bu aparatı diyordum işte al kullan fiyatıda uygun hem kolların güneşten yanmaz hem asfalt yakmaz hemde bi miktar serinlersin

http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/VENTZ-HAVALANDIRMA-pmu2292.html

ogzcngdk
12 Temmuz 2013, 20:40
bendede var eldiven kullanırım kısa kollu tşört giyerim birde ve tabiki deri yeleğim :cherry: eller bembeyaz kollarım tşört izine kadar kahverengi oldu bildiğin çok acayip duruyor :) ama güneşte bronzlaştırıcı kremle 2 gün yandınmı düzelir çok korkulacak bişey yok

amaninmb
12 Temmuz 2013, 23:16
fıtık. Kaynımdada var.
Yada eskiden öğretmene vs birşey soracağımızda derdik ya; "örtmenim benim bi arkadaşım var kolları yanmış" yalan, kendisi yanmış sonucunu vs sorar...
Olacak yani. Uzun kollu giymek gerek , motor ceketinin yazlığı vs.