PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Motoru Pahalı Kılan Ne ?

0ni0n
12 Temmuz 2013, 12:13
Arkadaşlar temmuz ayının sonuna kadar vites geçişlerini öğrenmek garantisi bitene kadar kullanıp satmak için 125 lik köylü almayı planlıyorum fakat aklıma takılan detaylar var;

Kanuni breton 125 - 2112 TL 11.34 hp 8000 dev/dak maks. güç

Mondial 125 mg classic - 1690TL 8.0 Kw 8500 dev/dak maks. güç ki buda 10.7 hp gibi bir rakam yapıyor;(Mondialdeki fazla yazılan 500 deviri düştügümüzde gücü dahada düşüyor)

İkiside 125 cc ve sıkıştırma oranlarıda aynı,aradaki 0.6 hp güç bretona nasıl eklendi ? Ve aradaki fiyat farkına değecek ne var bu Kanuni breton 125 te ?

blt_59
12 Temmuz 2013, 12:24
kanuninin bazı amiral modelleri var,bretonda onların arasında,seyhan serilerini bazıları sevmez ancak neredyse 10 senedir çıkıyor ve devam ediyor,arz talep meselesi,ilk çıkan bretondan eniştem almıştı,kasasına göre çok güçlü motoru var,benim tarzım deil ama baya dayanıklı bi makina,enişte kullanmasını ögrendi düşe kalka,vurdura vurdura,2 sene sonra sattı taş gibiydi..

0ni0n
12 Temmuz 2013, 12:28
Daha önce bende breton kullandım çok hoşuma gitti fakat fiyatı biraz pahalı mondialde kanunide çinden getirip montajlamıyomu sonuçta aynı malzemeden yapılmıyomu mondialde sağlamdır herhalde

KaPTaNHaSaN
12 Temmuz 2013, 13:08
sadece motoruna takılma bence. malzeme kalitesinde de farklılıklar olabilir.

ozgurakman
12 Temmuz 2013, 13:14
sadece motoruna takılma bence. malzeme kalitesinde de farklılıklar olabilir.

komiksin :) çin malı motor işte hangisi ucuzsa onu al nasılsa 2 seneye ikisi de dökülecek

Blackeagletr
12 Temmuz 2013, 13:50
Kanuninin malzeme kalitesi biraz daha iyi belki arada 100-200 TL fark olsa alınabilir, ama Mondial kampanya yapmışken aradaki 400 TL ye kesinlikle değecek kadar değil. Bu fiyata kesinlikle Mondial derim.

0ni0n
12 Temmuz 2013, 14:50
Bende öyle düşünüyorum :) Fakat siyah renk hoşuma gidiyor breton yedek parçasından 2 yan granaj ve siyah depo alsam mondialime takabilirmiyim aynımıdır boyutları

Güzel Şale
12 Temmuz 2013, 15:00
Asya motor genel müdürü bir röpörtajında şöyle demişti: "Yerli diye satışa sunulan bütün motosikletler Çin'den gelir ve montaj olur. Bu yüzden hangi markanın servisi daha yaygınsa ve motosikletin arkasında duruyorsa müşteri onu almalı."

Blackeagletr
12 Temmuz 2013, 15:02
Bende öyle düşünüyorum :) Fakat siyah renk hoşuma gidiyor breton yedek parçasından 2 yan granaj ve siyah depo alsam mondialime takabilirmiyim aynımıdır boyutları

Aynıdır, sıkıntı yaşamazsınız :)

0ni0n
12 Temmuz 2013, 15:08
Tamamdır ozaman biraz kırmızı kullanır sıkılınca siyah yaparım :mrgreen: Peki boya atsam aynı orjinali gibi olurmu bi yerde okumuştum benzin deposunu boyamak felakete yol açıyor falan yazmıstı birisi

satoyama
12 Temmuz 2013, 15:10
inan hepsi aynı cacık.

laf olsun diye.. sanki ince mühendislik varmış gibi rakam farkı yazarlar. oysa biri çinin cyong fiyong fabrikasından aynı kalıp makinada, diğeri çinin miyong ziyong fabrikasından aynı kalıp makinada çıkar.

bizim gibilerde buna kafa yorar...

0ni0n
12 Temmuz 2013, 15:12
İnsan bi düşünüyor ama az fark değil 400 500 TL oynuyor bi çan çin çon olması lazım bu işin içinde yoksa kanuni satış yapamaz 500 tl farkla alınırmı :farao:

nietzsche
12 Temmuz 2013, 15:13
komiksin :) çin malı motor işte hangisi ucuzsa onu al nasılsa 2 seneye ikisi de dökülecek

1- Bencede dökülecek.
2- Çinde 10 kuruşa da kalem yapılıyor, 50 USD'ye de yapılıyor. Hepsini aynı kefeye koymamak lazım.
3- Her zaman söylerim. Motor işi zaten sakat, bir de çin malları ile daha da tehlikeye sokmamak gerek. Japon'dan şaşmama taraftarıyım. Sıfır çin yerine 2. el japon her zaman tercihimdir.

0ni0n
12 Temmuz 2013, 15:17
İkinci elde ne olacak belli değil ki ya güzelide çıkabilir çirkinide 2 sene kullanıcam satıp cbr 600R alıcam planım bu 2 sene götürsün yolda kalmasında 2 sene sora dökülsün :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bi nevi eşşekten ferrariye bincem En kötüsünüde en iyisinide denicem :mrgreen:

Wazaa.35
12 Temmuz 2013, 15:33
Her ikiside aynıdır hiç merak etme bunların pistonu bile 9tl civatalarına kadar aynı şeyler biri kanuni biri mondial etiketi basmıs sana tavsiyem mondial drift olabilir veya motoran cbs balancer bunlar fiyatına göre oldukca iyi motorlar ikinci elde çok uygun bulabilirsin bi araştır. eski japonlara bakma başın agrır benden söylemesi nekadar kaliteli olursa olsun sonuçta eski, parça ömrünü bitirmeye yakın makinalar ama şöyle 15binde falan eski bi ybr falan varsa uygun fiyatta düşünme bile.

mterayes26
12 Temmuz 2013, 15:38
işte tam kazık atılacak müşteri

mondial çok çok çok daha iyi kanuniye 4 yıl bındım

Tİme_shİft42
12 Temmuz 2013, 15:41
Sen hosuna gittiyse al kimseyi tınlama :) sen motorunu sev yeter o zaman japon mallarından bile güzel görünür gözüne titresimli bu cgler mh drift öneririm ben sana

flame
12 Temmuz 2013, 16:05
Gpr'ımla gezmeye çıktığımda bol bol bretonlu gençlerin tacizine uğruyorum.Bir gün birini durdurup binmek için izin isteyeceğim.Mantar gibi türedi breton izmirde...Hele banliyö tipli köyleri sadece breton.Acayip modifiyeler yapıyorlar.Fırsat bulunca bununla ilgili ufak video fotoğraf içeren bir başlık açacağım.Ne kadar komik veya hor görülsede o adamlarda "motorcu" o sebeple "ilginç" görüp dışlamamak lazım...

beko12345
12 Temmuz 2013, 16:09
İkinci elde ne olacak belli değil ki ya güzelide çıkabilir çirkinide 2 sene kullanıcam satıp cbr 600R alıcam planım bu 2 sene götürsün yolda kalmasında 2 sene sora dökülsün :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bi nevi eşşekten ferrariye bincem En kötüsünüde en iyisinide denicem :mrgreen:

hocam yapma. 150 mash ten cbr 250 ye geçtim 1-2 kere ön kaldırdım istemsiz , 1 kere virajda gaza 150 lik gibi basmam yüzünden patinaj çekti zor zar topladım virajda ( ama havalı oldu ) :)) Şaka maka sakın yapma öyle birşey.

0ni0n
12 Temmuz 2013, 20:14
Yavaş yavaş alışcaz artık daha önce 250 lik cbr sürmüştüm aynen degigin gibi arka mahalleden bi tur atıp geldim ter içinde kaldım allahtan düşürmedim motoru :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Sen hosuna gittiyse al kimseyi tınlama :) sen motorunu sev yeter o zaman japon mallarından bile güzel görünür gözüne titresimli bu cgler mh drift öneririm ben sana

Driftide begeniyorumda sıfır istiyorum sıfırı pahalı biraz 2. eldede 2200 2100 gibi fiyat oda pahalı max 1900 tl gibi param var tercihim sıfır, ben 80 90 ı geçmem zaten şehiriçi sürücem gezinmek için sadece titreşim çokta fazla olmuyor o hızlarda

mali_181
12 Temmuz 2013, 22:19
Ben illaki sıfır olayını anlamadım neden illaki SIFIR??

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 22:19

alakası yok kanuni çin mallarının arasında en iyisi ve en dayanıklısıdır.. kesinlikle diğer çinlilerle kıyaslanamaz.. sağlamlık hat safada çinlilere göre.

0ni0n
12 Temmuz 2013, 23:39
Ben illaki sıfır olayını anlamadım neden illaki SIFIR??

Sıfır motor olayı ayrı güzel geliyor insana biraz takıntı gibi ama sıfır başka oluyor bence..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

alakası yok kanuni çin mallarının arasında en iyisi ve en dayanıklısıdır.. kesinlikle diğer çinlilerle kıyaslanamaz.. sağlamlık hat safada çinlilere göre.

Çok pahalı olmasa gönlüm kanunide fakat 500 tl fiyat farkı var :(

Tİme_shİft42
12 Temmuz 2013, 23:41

Önce titresime bi care bulsun

Pisman
12 Temmuz 2013, 23:41
bi yamaha, honda etmez tabi ama inan hepsi bir değil. eğer imkanlar nedeniyle çin malı almak durumundaysa insan elbet araştırıp kötünün iyisini bulacak.

boora
12 Temmuz 2013, 23:47
dıştan aynı gibi görünsede aynı olmuyor işte. kanuniyi bilmem 2007 veya 2008 senesi antalyada otelde çalışırken bir arkadaşta asya vardı bu köylü tipi tel jantlı felan bildiğin klasik cg takildi yani motor daha sıfır dı iki kişi bindik arkadaş 80 kg civarı ben 75 tim o zaman bastıda bastı yolda devir 10500 ün altına indi km 120 yi geçti. hani km saati yanlış gösteriyor diyeceğim aynı yolu bir önceki gün eniştenin ybr si ile geçtim ağaçlaın geçişinden hızdan farkediyorsunuz yani yanlış göstermiyordur. neyse sadede geleyim o gün cg tipi motorlara hasta oldum merak saldım. tipi aynı motor aynıdır diye mondial aldım ama aradığımı bulamadım tek kişi 9000 deviri zar zor geçiyor oda bazen çoğu zaman 8500 devri görmez. iki kişi zaten 8000 devir 100 km yi zar zor görür. bence ikinci el al ben 2000 liraya aldım 300 plaka masrafı 200 de aksesuar yaptım 1500 e satayım dedim alıcı çıkmadı daha eylülde aldım bir yaşında değil yani karar senin çok temiz motorlar 1200-1500 arasında bulabilirsin fuzuli masraf yaparsın senin zararına olur satarkende fazla değer kaybetmeden satarsın

Wazaa.35
13 Temmuz 2013, 01:24
Benim anlamadıgım olay bu motorların parçalarının hepsi birbirine uyuyor tek civatasına kadar aynı blok silindir üst kapak şasi vs ama nasıl oluyorda biri diğerinden daha iyi oluyor biri anlatsın yahu bunlar takılacak şeyler değil parçacıya gidiyorum usta cg üst kapak dedimmi asyası kanunisi mondiali fark etmez içinden birini verir, sizde kanuni daha iyi diyosunuz ben bu motorlarda en ucuzu hangisi ise onu alırdım illaki paran kısıtlıysa git kuba xcg150 bak pazarlıkla istediğin fiyatlara düşürsün en azından elin ayagın titremez onlardan daha iyi bir motora binersin senin dediğin 80-90 km hızlarda adama işkence eder o motorlar.