PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Sınavına Önceden Girmek

0ni0n
12 Temmuz 2013, 09:23
Arkadaşlar ben ya bi yerde duydum ya rüya gördüm :cherry: Şöyle bişey aklımda ehliyet sınavına ve direksyon sınavına yaşı doldurmadan giriyoruz ordan sınavları kazanıp sınavı kazandıgımıza dair belgelerimizi eve götürüyoruz yaşımız tam olarak doldugunda sağlık karnemizide alıp gidiyoruz sürücü kursuna direk ehliyeti alıyoruz böyle bişey mümkünmü ?

MİN yaş sınırı 15 ve sürücü kursundan aldıgımız sınav kazandı belgesi 2 sene geçerlilik hakkına sahip oluyor

Tİme_shİft42
12 Temmuz 2013, 10:04
Yasalar ne diyor acaba hem bunlar denetleniyor kursa kayıt olanların yasları felan

0ni0n
12 Temmuz 2013, 10:10
Böyle bir uygulama oldugundan bile emin degilim aklımın bi köşesinde hep vardı sorayım dedim :queen:

Terapist
12 Temmuz 2013, 10:36
Malesef dediğin şekilde olmuyor. Zaten olmasıda mantıksız neden önceden sınava girme gibi birşey olsun?

0ni0n
12 Temmuz 2013, 10:39
Yaşa girrdiginde direk belgeyi almak avantajlı olur motoru olupta motor ehliyeti sınavına motorla gidenler var :farao:

Terapist
12 Temmuz 2013, 11:27
Yaşa girrdiginde direk belgeyi almak avantajlı olur motoru olupta motor ehliyeti sınavına motorla gidenler var :farao:

Zaten yaşına gırıncede 2-3 ay beklıyosun yanı 2-3 aylık bır beklemede olsun 17yıl beklemışsın 2-3 ay daha bekle. Bu arada o bekledığın 2 yılda aldığın eğıtım bılgılerı körelecek (tamam bır eğıtım yok kursta ama devlet boyle bakmak zorunda). 2 yılın sonunda aldığın sağlık raporu geçerlılıgını yıtırecek yenıden sabıka kaydı alman gerekecek yenıden saglık raporu alacaksın...vs Bunun dışında nasılsa hak kazandım ben dıyıp motosıkletle sokağa çıkacak cocukları saymıyorum bıle...

egelim 43
12 Temmuz 2013, 11:29
Sınav tarihinde içinde bulunduğun yaş önemli :wiinkk: yani Kursa kayıt olurken diyelimki kursa kayıt olmak isteyen delikanlı 17 yıl 11 aylık o zaman kayıt yapılıyor eğitimlere katılıyor lakin sınava gireceği zaman 17 yıl 12 ay lık yani tam 18 yaşında olması gerekiyor :cat: öyle senin deidğin gibi 15 yaşındayken kayıt kabul etmez sürücü kursları :bounce:

0ni0n
12 Temmuz 2013, 11:41
Ozaman ben rüya görmüşüm herhalde birisinin bana böyle dedigini hatırlıyorum sanki :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Dediğiniz gibi mantıksız bi olay ilk başta iyi bir fikir gibi göründü bana gidip sürücü kursuna sormayı bile planlıyordum :cherry:

Panter38
12 Temmuz 2013, 14:13
ee panpa?
http://www.zaytung.com/fotos/obama-milkshake(1).jpg