PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen motordan anlayan arkadaşlar baksınlar LÜTFEN

Filozofiks
12 Temmuz 2013, 04:24
Motorum çok benzin yakıyor(Kanuni Tiger 250) iş yerine gidip gelme amaçlı biniyorum ama 2 günde bir 20 liralık benzin almak zorunda kalıyorum. Millet arabayla geliyor ama 20 liraya 1 hafta gidip geliyor. Forumlardan bakıyorum ve 10 15 kuruş diyorlar yakıtı için. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu lütfen bana yardım edin çok müşkül durumdayım. Ocağıma incir ağacı dikti namussuz :(

audioslave
12 Temmuz 2013, 05:41
Öncelikle lastik havalarını kontrol etmeli,sonra ön ve arka balataları kontrol etmeli,herhangi bir sıkışma vs varmı,sonra rulmanları ve en son ise buji kontrolü ve değişimi,karbüratör ayarlarını,segman ve avans ayarlarını yaptırmalı.Kısaca sizi iyi bir usta paklar;)

NewScooter
12 Temmuz 2013, 06:28
Altın Elbiseli Adam Barkın abimiz açıklamış http://www.uzmantv.com/motosikletin-yakit-tuketimini-artiran-sorunlar-nelerdir

Filozofiks
12 Temmuz 2013, 09:28
Teşekkür ederim akşam hemen servise gideceğim ama yani ustayada bilmiyorum ayağına yatmak istemiyorum biliyormuş gibi yapayımda oldu oldu diyip sallamasın bu yüzden bilgi almak istedim aslında.

serkanADH13
12 Temmuz 2013, 11:16
dostum tıger 250 nasıl oluyorda 10,,15 yakar yahu,,,

bir yanlışlık var bu işte,
benzın lıtresı 5 iraya dayanmışken,
bence arkadaşlarının motorlarında bir arıza var,
en az 20 kuruş km'de yakar o meret,
250 cc 200 kilo cıvarı ve üzerinde siz 80,,90 kilo desek kesinlikle 10,15 kuruşa kurtarmaz,,,

cihan54
12 Temmuz 2013, 11:23
Toprağım doğru söylüyor. Ben de zamanında ne çekmiştim o makineden ::sm_smile Karbüratörü temizlet-ayarlat... Düzeleceğini düşünüyorum. Genel bir bakım yaptır yani.. :cat:

Filozofiks
12 Temmuz 2013, 12:36
20 kuruşa bile razıyım arkadaşlar durum o kadar vahim :( ayrıca 60 kiloyum. Ama her gün 20 liralık benzin alıyorum sadece işe gidip geliyorum taş çatlasın 15 20 kilometre arasındadır 20 zannetmiyorum ama 15 vardır git gel 30 km yapar 20 lira bitiyo 30 km kafayı yiyeceğin lütfen bi yardım edin :(

flame
12 Temmuz 2013, 16:13
Motorum çok benzin yakıyor(Kanuni Tiger 250) iş yerine gidip gelme amaçlı biniyorum ama 2 günde bir 20 liralık benzin almak zorunda kalıyorum. Millet arabayla geliyor ama 20 liraya 1 hafta gidip geliyor. Forumlardan bakıyorum ve 10 15 kuruş diyorlar yakıtı için. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu lütfen bana yardım edin çok müşkül durumdayım. Ocağıma incir ağacı dikti namussuz :(

Burada ki herkes motosikletten anlar :) O sebeple var ya bu topluluk :) Benim blok ve silindire kadar büyütülüp değiştirilmiş zx10 o kadar yakmıyor yahu.Cidden bir anormallik var.Balata buji vs neyse ama karbüratöründe ciddi problem var o zaman.Hiç kullanmadım bilmiyorum normali ne kadar yakar ama 250cc motor aksamı taş devrinden kalma teknolojiyle üretilmiş(aşağılamıyorum yanlış anlaşılmasın çin motosikletlerinin eski modelleri cidden böyle) motosiklet 10 15krş yakamaz onu bilirim...Anormallik olduğu açık.Siz iyi bir ustaya götürün onu.Yalnız sanayide ki herhangi biri olmasın.İy bir usta olmalı.Yoksa 10 parça değiştirip işi çözecekse motosikleti satıp aynından bir daha alsanız daha kafi...

Filozofiks
13 Temmuz 2013, 11:27
Yok tamircim öyle bir insan değil ama dün gece yatmadan önce vanayı kapadım acaba benzin mi sızdırıyo diyerek bakalım bu günde işe geldim lamba hala yanmadı. Eğer geri dönebilirsem yüksek ihtimal sızdırma var. Hep böyle işler beni buluyo yahu