PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondiallerde kampanya yardımcı olur musunuz ?

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 02:25
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1260 , http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1261&x=technical

bu fiyatlar cazip değil mi çinli olsada 1,600 tlye sıfır motor sizce iş görür mü şekil olarak da sizce nasıllar ve daha önce kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabılırseler yakıt tüketimi olsun parça konusu olsun bilgilendirme yaparsalar çok memnum olurum şimdiden teşekkür ederim :silent:

NewScooter
12 Temmuz 2013, 02:29
türkiyede parça konusunda sıkıntı çekeceğin son marka mondial motorlara gelicek olursak bunlar öyle görünüş makinası değiller dedemin eski motoruna benziyor fiyat uygun tabi kalitesi ne derecedir kullanana sormak lazım

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 02:31
türkiyede parça konusunda sıkıntı çekeceğin son marka mondial motorlara gelicek olursak bunlar öyle görünüş makinası değiller dedemin eski motoruna benziyor fiyat uygun tabi kalitesi ne derecedir kullanana sormak lazım

cevabınız için teşekkür ederim şekil olarak kötü olabilirler ancak dediğim gibi fiyatı çok uygun geldi bana

Tsubasa
12 Temmuz 2013, 02:39
cevabınız için teşekkür ederim şekil olarak kötü olabilirler ancak dediğim gibi fiyatı çok uygun geldi bana
sacma sapan modifiye filan yapmayacaksan düzgün motosikletlerdir bunlar
bakarsan binersin. parcası cok uygun. bunların tüm parcası birbirine uyar. köylü modellerin hepsi aynıdır parca konusunda. mondialde pahalıysa başka markadan bulup ayarlarsın.
aslında köylü demelerinin sebebi de bizim burada köyde amcaların cok kullandıgı bir model.

utkan35
12 Temmuz 2013, 02:45
fiyatının hakkını kesinlikle verir arkadaşların dediği gibi parçasını çok kolay bulursun ucuzdur fiyatına göre seni üzmez sağlamdır merak etme akdeniz ve güneydoğu anadolu bölgesinde bunlar çok yaygın şuan tabi tabiri caizse apachi gibi kullanıyorlar ama çok yaygın şuan

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 02:59
sacma sapan modifiye filan yapmayacaksan düzgün motosikletlerdir bunlar
bakarsan binersin. parcası cok uygun. bunların tüm parcası birbirine uyar. köylü modellerin hepsi aynıdır parca konusunda. mondialde pahalıysa başka markadan bulup ayarlarsın.
aslında köylü demelerinin sebebi de bizim burada köyde amcaların cok kullandıgı bir model.

Yok modifiyeyi asla düşünmüyorum tabiri caizse apaçi değilim ilk göz ağrım olcağı için bakarımda herkes aynısını söylüyor dede motoru diye daha 17 yaşındayım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

fiyatının hakkını kesinlikle verir arkadaşların dediği gibi parçasını çok kolay bulursun ucuzdur fiyatına göre seni üzmez sağlamdır merak etme akdeniz ve güneydoğu anadolu bölgesinde bunlar çok yaygın şuan tabi tabiri caizse apachi gibi kullanıyorlar ama çok yaygın şuan

Teşekkürler öncelikle benim de şahsi düşüncem 1000 1250 tlye ikinci el scooter alıcağıma en azında köylü tarzı denilen fiyatı uygun olan ve vitesli olan motorla başlamak daha çok kafama yatıyor

Tsubasa
12 Temmuz 2013, 03:03
çinli vitesli motosiklet alınabilir. karşı cıkmam..
ama asla çinli scooter almam aldırmam.. plastik esaslı motosiklet oldugu için. türkiyenin yolları köstebek yuvası.
her cukura girdiğinde bir civatası düşer. bir yeri catlar..
al bi tane köylü. cık üstüne birde canta tak. gez memleketin heryerini
daha büyük bir keyif var mı

utkan35
12 Temmuz 2013, 03:07
Yok modifiyeyi asla düşünmüyorum tabiri caizse apaçi değilim ilk göz ağrım olcağı için bakarımda herkes aynısını söylüyor dede motoru diye daha 17 yaşındayım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Teşekkürler öncelikle benim de şahsi düşüncem 1000 1250 tlye ikinci el scooter alıcağıma en azında köylü tarzı denilen fiyatı uygun olan ve vitesli olan motorla başlamak daha çok kafama yatıyor

çok güzel düşünmüssünüz tsubasa arkadaşın dediği gibi çin malı scooterlardan hayır gelmez diye düşünüyorum yani en azından 1200 lira civarından hayır gelmez en güzeli 300 400 daha veri 2.el köylü yani cg tarzı denilen motoru almak parçası ucuz her yerde bulursun bütün markaların parçaları uyuyor yani aynı emsaldeki motorlarınkini kastediyorum yakıtı az fiyatına göre kalitesi filan olsun dayanıklı sağlam hemde 0 alıcaksınız kafanız rahat olur...

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 03:07
çinli vitesli motosiklet alınabilir. karşı cıkmam..
ama asla çinli scooter almam aldırmam.. plastik esaslı motosiklet oldugu için. türkiyenin yolları köstebek yuvası.
her cukura girdiğinde bir civatası düşer. bir yeri catlar..
al bi tane köylü. cık üstüne birde canta tak. gez memleketin heryerini
daha büyük bir keyif var mı

Abi öncelikle gerçekten teşekkür ederim hakketen dediğin gibi uzun yol felan yapar mı şekil olarakta çokta kötü duruyor mu sence ?

utkan35
12 Temmuz 2013, 03:09
belki inanmıcaksınız ama bu motorlar 350 cc ye kadar çıkabiliyor tabi şasi olsun ağırlık olsun tehlikeli ama uzun yol için filan ucuz bir maliyetle motoru 150 cc veya 125 cc yapabilirsiniz...

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 03:10
çok güzel düşünmüssünüz tsubasa arkadaşın dediği gibi çin malı scooterlardan hayır gelmez diye düşünüyorum yani en azından 1200 lira civarından hayır gelmez en güzeli 300 400 daha veri 2.el köylü yani cg tarzı denilen motoru almak parçası ucuz her yerde bulursun bütün markaların parçaları uyuyor yani aynı emsaldeki motorlarınkini kastediyorum yakıtı az fiyatına göre kalitesi filan olsun dayanıklı sağlam hemde 0 alıcaksınız kafanız rahat olur...

Abi 300 400 verip sıfır köylü alınabiliyor mondialde evet iyice köylü tipi kafama yatmaya başladı sizlerinde önerisiyle:cat:

utkan35
12 Temmuz 2013, 03:12
bak kardeşim bir arkadaşımın cg si benim çok hoşuma gidiyor aynaları cıkartmış ama sen alırsan sakın çıkartma hoşuna gitmiyorsa spor ayna al https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1003663_432157933549337_1878765918_n.jpg

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 03:14
belki inanmıcaksınız ama bu motorlar 350 cc ye kadar çıkabiliyor tabi şasi olsun ağırlık olsun tehlikeli ama uzun yol için filan ucuz bir maliyetle motoru 150 cc veya 125 cc yapabilirsiniz...

Abi şuanda 125 mg classic 1690 tl pazarlıkla 1600 tlye inerler diye düşünüyorum zaten ilk etapta 125 lik yeterli 350 cc ye felan gerek yok :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

bak kardeşim bir arkadaşımın cg si benim çok hoşuma gidiyor aynaları cıkartmış ama sen alırsan sakın çıkartma hoşuna gitmiyorsa spor ayna al https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1003663_432157933549337_1878765918_n.jpg

Gerçekten çok hoş duruyor ancak motoru yere yaklaştırmış onun bir zararı olur mu birde kullanış olarak rahat mı titreşim nasıl kullanan yok mu hiç acaba:silent:

utkan35
12 Temmuz 2013, 03:23
Abi şuanda 125 mg classic 1690 tl pazarlıkla 1600 tlye inerler diye düşünüyorum zaten ilk etapta 125 lik yeterli 350 cc ye felan gerek yok :)

tabiki gerek yok bu arada yaşım 17 bak motorun tipinde ufak tefek değişiklikler yapabilrisin mesela ön çamurluğu değiştirirsin fara şapka alırsın resimden zaten anlarsın tabi abartmamak şartıyla bu motorların kullanıcısı çok valla ustasınıda bulursun bu arada hangi şehirdesin ?

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 03:34
tabiki gerek yok bu arada yaşım 17 bak motorun tipinde ufak tefek değişiklikler yapabilrisin mesela ön çamurluğu değiştirirsin fara şapka alırsın resimden zaten anlarsın tabi abartmamak şartıyla bu motorların kullanıcısı çok valla ustasınıda bulursun bu arada hangi şehirdesin ?

İstanbul / Büyükçekmece

utkan35
12 Temmuz 2013, 03:51
yaş kaçtı hani gençsen cupta olabilir yani tip bakımından bu motorlar tip olarak tabiri caizse faça diye geçer :queen: ama cuplar biraz daha spordur ama fotoğrafta gördüğün modifiyeler gerçekten yakışıyor sende yaparsın birde spor ayna takarsın tadından yenmez... şöyle bir olayda war 1200 tl ye alcağın scooter başını çok ağrıtır haberin olsun temiz bulursan ne ala...

Akoğlu
12 Temmuz 2013, 04:06
yaş kaçtı hani gençsen cupta olabilir yani tip bakımından bu motorlar tip olarak tabiri caizse faça diye geçer :queen: ama cuplar biraz daha spordur ama fotoğrafta gördüğün modifiyeler gerçekten yakışıyor sende yaparsın birde spor ayna takarsın tadından yenmez... şöyle bir olayda war 1200 tl ye alcağın scooter başını çok ağrıtır haberin olsun temiz bulursan ne ala...

17 bende cub bakıyorumda cubların 2.elleri sahibinden.comda uçmuş durumda 1.400 1.500 arası şekilleri kötü hakketen arkadaşın çok güzel emek vermiş emeğinin sonucundada çok güzel motor ortaya çıkmıs valla çinli olupta temiz bulmak zor ya :mrgreen:

utkan35
12 Temmuz 2013, 04:10
bak tabi yani arkadaşımın yaptığı gibi birşey yaparsan oda hoş olur merak etme...

boora
13 Temmuz 2013, 01:14
al al sıkıntı çıkarmaz bende deluxe modeli var sıkıntım yok yalnız tel jantlar sürekli ayar ister mi bilemem bende ki döküm jant lastik patladı 10 km falan patlak lastik üzerinde gitmek zorunda kaldım sıkıntı olmadı :)

Tİme_shİft42
13 Temmuz 2013, 01:17
Ehliyetin varmı

Kaangngr
13 Temmuz 2013, 01:25
Ruyamda bu motordan suruyodum cok hosuma gidiyo aslinda tel jant beyaz yanak sakal far karartma felan yeter aynalarida nikelaj olsun

boora
13 Temmuz 2013, 01:29
Ruyamda bu motordan suruyodum cok hosuma gidiyo aslinda tel jant beyaz yanak sakal far karartma felan yeter aynalarida nikelaj olsun

Allah gönlüne göre nasip etsin inşallah alırsın bende zamanında çok hayalini kurmuştum şükürler olsun aldım

Kaangngr
13 Temmuz 2013, 01:40
Bu degilde tvs apache dusunuyorum cinli var bi tane basimda hergun biseyi bozuluyo ugrasamam cinlilerle gerci bu daha saglamdir 150cc alcan yaptiran var bide ustune yatcan 180 garanti :) saka bi yana guzel motor