PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : + 600cc Chooper Motorsiklet Önerisi ?

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 01:29
S.a Arkadaşlar Aranıza Forum Olarak Aranıza Yeni Katıldım.. Motosiklet Olarak Yaklaşık 8 Senedir Buralardayım :) İlk Motosikletim, 125cc Cup'dı. İkinci Motosikletim ise Kuba KB 150-9 Ufak Çaplı Bir Motosiklet. Yani Özetleyecek Olursak Eğer Uzun Yıllardır Profesyonel Olarak Motosiklet Kullanıyorum Artık cc Yükseltme Zamanı Geldiğini Düşünerek Görkemli Bir Tork Sesine Sahip Olan 600cc ve Üzeri Bir Cruiser Tarzı ( Halk Dilinde Chopper ) Motosiklet Almak İstiyorum.. Sahibinden.com' dan Epeyce Araştırdım Fakat Bu Tarz Motosikletlerde Bir Bilgiye Sahip Olmadığım İçin Karar Veremedim..

İlk Olarak ;

* Görkemli Bir Tork Sesi
* Motor Gücü Hissedilebilir ve İvmesi Yüksek Olmalı
* Japon Malı, Orjinal Bir Motor Olmalı
* Yakıt Sarfiyatı Pek Önemli Değil, Fakat Belirtirseniz de Makbule Geçer.
* Sağlamlığı ve Güvenilirliği
* Yedek Parça Temini

Biraz Fazla Masraflı Oldum Ama Yukarıda Belirttiğim 6 Seçenekte Önemli Şeyler.. Ha Ayrıca Fiyat Fazla Abartılmamış Olmalı..

Baktığım Markalar..:
Honda Shadow 750
Yamaha Xvs Dragstar 650 - 1100
Kawasaki Vn800

Yardımcı Olan Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürlerimi Sunuyorum..

Samet Ağır
12 Temmuz 2013, 01:51
önerme hakkında yorum yapmak istemiyorum ama..
shadowun yakıt ekonomisi anlamında en makulü olduğunu kullananlar söylerdi..
535 virago kullandım 2 adet..hacmine göre yakıtını haketmiyordu..

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 01:54
viragolar için pek iyi şeyler konuşmuyorlar fakat yamaha olarak bakıldığında xvs dragstarların hepsi için süper performans diyenler var.

Samet Ağır
12 Temmuz 2013, 01:57
viragolar süper motorlar...dı..
ama insan gibi özenle kullanılmış ve temiz bakılmışını bulman zor olacaktır..
bulduğunda ise o paraya v.s v.s alınırdı muhabbetleri ortaya çıkar..ne kaa ekmek o kaa köfte hesabını unutmamalısın..

alacağın motor ne olursa olsun akıllı kültürlü motorun ne olduğunu ve sahibinden ne isterken ona ne verebileceğini bilen birinden aldığın sürece sorun olmaz..

şifreli gibi oldu ama yılların tecrübesi yazdırdı emin ol....:P

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 02:09
:) aynen öyle tabiki önemsenmemiş tabiri caizse eşek niyetini kullanılmış motorlar çok piyasada fiyatları da gayet cuzzi miktarlarda ama dediğiniz gibi yüzüne bakılır bi yanı yok.. aksine sanki fabrikadan yeni çıkmış gibi temiz olan motorlar da var ki sahibi bi o kadar özenerek bakmış temizliğini yapmış kendi evladı gibi titizlikle korumuş.. haliyle böyle adam da uçuk meblalar istiyor ha haketmez mi o motorlar illaki hakeder ama piyasa bazında baktığımız zaman yanaşamıyoruz..

Samet Ağır
12 Temmuz 2013, 02:11
sen kararını verdikten sonra sitedeki arkadaşların motorlarında bakarız..daha güvenilir olur o zaman...

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 02:32
işte sıkıntı da orada yazdığım marka ve modellerin hepside hoşuma giden tiplerde ve aramakta olduğum cruiser tarzda motorlar. sonuç olarak yukarıda belirttiğim markalardan en iyisi hangisi ise onu bulmak istiyorum.

Samet Ağır
12 Temmuz 2013, 02:32
hakkında en hayırlısı hangisi ise o olsun inşallah...

MotorKafa
12 Temmuz 2013, 02:45
Shadowun mükemmel bir yakıt tüketimi var.
sakin kullanımda 3,7 - 3,8 litre civarı yakıyor.
Kalıp olarak yazdığın motorlardan gidersek, benim gözüme en kalıplı gelen motor dragstar1100. Sonra shadow, dragstar650 ve vn800
Torku ivmesi yüksek olsun diyorsan, yine dragstar1100 doğal olarak :) VN800 kullanmadım bir şey diyemem, shadow ve dragstarı kıyaslayacak olursak, shadow yer :P
Ses olarak da dragstar1100 > shadow > dragstar650 > VN800 sıralamasını yaparım
Eskiden dragstarın sesi shadow a göre daha asenkron ve daha hoş gelirdi bana ama dinledikçe yada kendi motorumdan alışkanlık olduğu için şu an shadow diyorum :)

Bunların haricinde Suzuki İntruder lara bakmanı öneririm.
Benim çok hoşuma gidiyor, fazlasıyla cüsseli ve güçlü bir motor

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 03:02
hakkında en hayırlısı hangisi ise o olsun inşallah...

tşk ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Shadowun mükemmel bir yakıt tüketimi var.
sakin kullanımda 3,7 - 3,8 litre civarı yakıyor.
Kalıp olarak yazdığın motorlardan gidersek, benim gözüme en kalıplı gelen motor dragstar1100. Sonra shadow, dragstar650 ve vn800
Torku ivmesi yüksek olsun diyorsan, yine dragstar1100 doğal olarak :) VN800 kullanmadım bir şey diyemem, shadow ve dragstarı kıyaslayacak olursak, shadow yer :P
Ses olarak da dragstar1100 > shadow > dragstar650 > VN800 sıralamasını yaparım
Eskiden dragstarın sesi shadow a göre daha asenkron ve daha hoş gelirdi bana ama dinledikçe yada kendi motorumdan alışkanlık olduğu için şu an shadow diyorum :)

Bunların haricinde Suzuki İntruder lara bakmanı öneririm.
Benim çok hoşuma gidiyor, fazlasıyla cüsseli ve güçlü bir motor

Suzuki İntruder demişiniz ama yukarıda belirttiğim özelliklerden en iyilerine sahip olan motor bu mu ? ve hangisini seçmeliyim?

hakanerdogan
12 Temmuz 2013, 03:04
Hiç kuşkusuz kulak aşinalığı ile insan shadow diyor :)

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 03:18
ya işin garip tarafı nedir biliyormusunuz.. kırşehirde cruiser tarzı kullanan yok aslında var ama 1000-2000 TL lik çin malları onu haricinde bu saydıklarımın hiç biri yok şayet olsaydı herbirini teker teker sorguya çekerdim :D çok karmaşık bir durum içerisinde kaldım bütçem hazır sayılır gecenin bu vaktinde bulayım atlar giderim fakat balıklama atlamak da istemiyorum.. off ya keşke araştırsaydım demek istemiyorum.. ilk motorumda başıma geldi balıklama atladım 2000 km sonra arızalar meydana geldi hiç bir parçasını bulamadık bırak kırşehir ve çevre illeri koca türkiye de bulamadım. bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için başınızı ağrıtıyorum kusuruma bakmayın hakkınızı helal edin lütfen..

MotorKafa
12 Temmuz 2013, 03:19
Suzuki İntruder demişiniz ama yukarıda belirttiğim özelliklerden en iyilerine sahip olan motor bu mu ? ve hangisini seçmeliyim?

Görsellik ve ivmelenme olarak intruder dedim.
Görsellik tabii ki kişiden kişiye değişir ama ivmelenme konusunda kesinlikle intruder derim.
Fakat şöyle bir durum var ki, bu motorlar performans motoru olmadığı için ivmelenmeyi çok da hesaba katmamak gerek.
Shadowdan veya dragstardan yüksek bir motor gücüne sahip ama arada uçurumlar yok sonuç olarak

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 04:00
Görsellik ve ivmelenme olarak intruder dedim.
Görsellik tabii ki kişiden kişiye değişir ama ivmelenme konusunda kesinlikle intruder derim.
Fakat şöyle bir durum var ki, bu motorlar performans motoru olmadığı için ivmelenmeyi çok da hesaba katmamak gerek.
Shadowdan veya dragstardan yüksek bir motor gücüne sahip ama arada uçurumlar yok sonuç olarak

anladım.. peki yakıt sarfiyatı, yedek parça temini, sağlamlık olarak bir bilginiz varmı diğerleri ile orantılı olarak? ayrıca vL 800 mü seçmeliyim?

OGUZHANKY
12 Temmuz 2013, 04:04
intruder ı kullanmadım ama motoru çok düzenli çalıştığı için cruiser tadı vermiyor diyenler var. Dragstar ın0 artısı kalıbı. Shadow un en büyük artısı ise performans, kullanım kolaylığı.

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 04:23
kırşehirde doğduğuma ve büyüdüğüme pişman olasım geldi bi ankara istanbul izmir antalya gibi yerlerde araştırdığım motorlar ganimet gibi bakıp görüp değerlendirirdim ama buara yok öyle bir şansım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

bakalım biraz da anket ile devam edelim genel olarak en fazla oyu hangisi alıcak?

MotorKafa
12 Temmuz 2013, 11:24
Hacı aradıklarının hepsi tek bir motorda yok ne yazıkki.
O yüzden seni en çok cezbeden özelliği seçip ona göre karar vereceksin motora.
Kalıp ve performanssa intruder, ses ve yakıtsa shadow, tork ve sesse 1100 dragstar gibi bi seçim yapman lazım
Ha birde orasını burasını keser biçer custom veya chopper olayına girerim dersen kesinlikle dragstar650 al derim.
Saydıkların arasında en güzel oynanan motor odur

knoyal
12 Temmuz 2013, 12:56
VN900 Custom Special'a da bak derim cok farklı ve güzel bir cihaz

scooboy
12 Temmuz 2013, 13:50
shadow 750

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 13:57
Hacı aradıklarının hepsi tek bir motorda yok ne yazıkki.
O yüzden seni en çok cezbeden özelliği seçip ona göre karar vereceksin motora.
Kalıp ve performanssa intruder, ses ve yakıtsa shadow, tork ve sesse 1100 dragstar gibi bi seçim yapman lazım
Ha birde orasını burasını keser biçer custom veya chopper olayına girerim dersen kesinlikle dragstar650 al derim.
Saydıkların arasında en güzel oynanan motor odur

yok kesinlikle oynama yapmayacağım.. orjinali neyse o .. söylediğin gibiyse seçimim shadow olucak sanırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

VN900 Custom Special'a da bak derim cok farklı ve güzel bir cihaz

aslında hem fiyatı yüksek diğerlerine bakarak hemde bence shadow yada ıntruder daha hoş duruyor benm için.

mterayes26
12 Temmuz 2013, 14:10
Hepsine bindim kmlerce yol yaptım . c4 ile vn 800 ü kıyaslayıp c4 demişler , arkadaş vn 800 un ses tort güç olarak yanından geçemezler .

hepsine bindim suan vn 800 sahıbıyım var bır bıldıgım ;)

tubis
12 Temmuz 2013, 16:02
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/23275-moto-r-siklet-degil-motosiklet.html

scooboy
12 Temmuz 2013, 16:07
çokmu önemli? Başlıkla ilgili bir yorumunuz yokmu?

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 20:05
Hepsine bindim kmlerce yol yaptım . c4 ile vn 800 ü kıyaslayıp c4 demişler , arkadaş vn 800 un ses tort güç olarak yanından geçemezler .

hepsine bindim suan vn 800 sahıbıyım var bır bıldıgım ;)

peki bu iki konuda kıyaslandığında vn800 demişiniz fakat yedek parça temini ve cüsse olarak baktığımızda nasıl bir bilgi verebilirsiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/23275-moto-r-siklet-degil-motosiklet.html

bende buna dikkat ettiğimi umuyordum tuğba hnm.. etmemişmiyim? :)

ogzcngdk
12 Temmuz 2013, 20:44
dragstar hayranıyımdır senelerdir.. sesi kendine özeldir ve hastası çoktur 1100 cc bile olsa gücü diğerlerine göre düşüktür baştan uyandırayım :)

cüssemi ? evet cüsseli.. çokta yakmıyor 5-6 litre arası sanıyorum

İsmail SAÇAK
12 Temmuz 2013, 21:09
yorumlara bakılırsa yönlendirme honda vt 750 c4 shadow oluyor biraz da anket değerlendirmesine bırakalım..

İsmail SAÇAK
13 Temmuz 2013, 00:09
suzukinin cüssesi hondaya göre daha iyi ama herkes honda diyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=UeqUOrA25ug

ama yok ya shadow, shadowdur :D

İsmail SAÇAK
14 Temmuz 2013, 18:10
GünceL Arkadaşlar Anekete Katılım ve Yorumlarınızı Bekliyorum..

İsmail SAÇAK
15 Temmuz 2013, 22:54
Demek Bahsi Geçen Motosikletler İçin Bilgisi Olanlar Koca Forumda Sadece Bu Kadar Oda İyiymiş.. :)

oktay33
16 Temmuz 2013, 00:24
Selam,
Ne amacla bu motorlari dusunuyorsun?
Uzun yolu unut.
Sadece 200/250 km/ gun mesafeler icin uygun.
90 km/h hizini gecersen, ruzgar manyagi olursun, oncam takarsan kafa sallar.

650 cc ,1100 cc ye gore ortalama biraz daha fazla yakar.Tork ve Beygirden dolayi.

Arkadasin biri honda shadow icin 3,8 lt/100 km tuketim vermis.
Bu makinayi ureten fabrika 5,8 lt/100 km olarak tuketim var demis.
Herhalde 250 cc shadow ile karistirmis.

Hepsini yakiti asagi yukari ayni, sehir ici 7-8,5 lt, uzun yolda 6-6,50 lt

3 arkadasim ve bende chopper vardi. 2 adet dragstar 650, 1 adet dragstar 1100 benimki, ve 1 adet VN 800.
Mersin kapadokya yaptik. 1100 yakit olarak 1-1,5 lt daha az yakti.
Ama anamiz agladi, bir daha uzun yolmu? TOVBE...

Sonuc olarak, bu tip motorlar sadece gorsel amacli olarak kullanilir. Ses ve parlak krom goruntusu.

Ikinci motor olarak dusunuebilirsin, ama sadece dusun derim.

MotorKafa
16 Temmuz 2013, 02:01
Selam,
Ne amacla bu motorlari dusunuyorsun?
Uzun yolu unut.
Sadece 200/250 km/ gun mesafeler icin uygun.
90 km/h hizini gecersen, ruzgar manyagi olursun, oncam takarsan kafa sallar.

650 cc ,1100 cc ye gore ortalama biraz daha fazla yakar.Tork ve Beygirden dolayi.

Arkadasin biri honda shadow icin 3,8 lt/100 km tuketim vermis.
Bu makinayi ureten fabrika 5,8 lt/100 km olarak tuketim var demis.
Herhalde 250 cc shadow ile karistirmis.

Hepsini yakiti asagi yukari ayni, sehir ici 7-8,5 lt, uzun yolda 6-6,50 lt

3 arkadasim ve bende chopper vardi. 2 adet dragstar 650, 1 adet dragstar 1100 benimki, ve 1 adet VN 800.
Mersin kapadokya yaptik. 1100 yakit olarak 1-1,5 lt daha az yakti.
Ama anamiz agladi, bir daha uzun yolmu? TOVBE...

Sonuc olarak, bu tip motorlar sadece gorsel amacli olarak kullanilir. Ses ve parlak krom goruntusu.

Ikinci motor olarak dusunuebilirsin, ama sadece dusun derim.

Arkadaşım iyi hoş yazmışsın da, sadece kendine göre yazmışsın.

Uzun yolu unut demişsin. Niye ?
GV-250 ile tek seferde 650 km yol gittim.
Shadow ile tek seferde 800 km gittim.
Evet bi touring konforunda gidemezsin, ancak uzun yolu unut demek çok yanlış olmuş

Hız konusunda haklısın 90-100 km nin üzeri rahatsız ediyor. Fakat bu motorlar zaten hız için tasarlanmış motorlar değil.

Yakıt tüketimiyle ilgili olarak da kime, ne diye yalan söyleyeyim ?
Maksimum 5,5 litre yakabildim, o da İzmir otobanında 120-140 km/h ile giderken.
Benim bu motoru ortalama kullandığım hız 80-90 ve bu hızlarda 3,8 i geçmedim

Tsubasa
16 Temmuz 2013, 03:00
Benim için bir dragstar var, birde digerleri..
bana verecekler onu, kromların hakkını öyle bir veririm ki ..

gokhanarslan
16 Temmuz 2013, 09:32
İlanlarda sana yakın olan bir Hyosung Gv-650'yi git canlı incele derim. Rakiplerine göre çok daha kalıplı, çok daha sportif bir cruiser. Ve 83 HP güç üreten bir motora sahip. Sadece japon demişsin fakat artık kurtulun bre kardeşim şu japon inadından. Almasan da bence bir incele GV650'yi eminim hoşuna gidecektir. Yok illa japon diyorsan içlerinden sadece Shadow'u öneririm. Türkiye piyasasında alınabilecek tek japon Honda (yedekparça, servis açısından)

kerem182
16 Temmuz 2013, 10:42
ben en500 motorumla 2 günde 1100 km yol yaptım. eşimle ve full dolu motorla. çadırlar kamp malzemeleri. istanbul keşan çanakkale geyikli ayvalık cunda balıkesir bursa yalova istanbul. bir haftalık tatil için çıktık, ertesi gün dönmek zorunda kaldık. neyse 2 günde yapılan 1100 km yola rağmen inanın öyle aşırı bir yorgunluk yaşamadım. motor full dolu olduğu için rüzgarlardan biraz daha fazla etkilendi, ama yinede 100/110 km de rahat yol aldım. bence uzun yol için rahat makineler. yere yakın oluşu bence denge açısından daha avantajlı. lkişisel fikrim ve tecrübemdir. kimseyi bağlamaz tabiki :) satıyorum motorumu ama hala satılmadığı içinde deli gibi mutluyum aslında :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-tamamen-orjinal-en-500-acil-129076877/detay/

ARCHANGEL
16 Temmuz 2013, 11:01
Yaklaşık 1,5 aydır Honda Black Widow kullanıyorum.Kullanımı bisiklet gibi o ağırlığı hiç hissetmiyorsun,sesi gök gürültüsü gibi acayip keyif veriyor,yakıtı 4 ila 5.5 lt arasında değişiyor.Servis olarak en azından servis adını taşıyabilecek bir yapılanmaya sahip bir çok markada 10 da 1'i ni bulamazsın garanti veriyorum :) Ancak tarzın cruiser ise sorun yok on numara makinalar ancak benim gibi super sport tan dönüş yaptıysan tarza alışmak biraz zor. (Sürat ve vibrasyon),