PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cup motoru bisiklete takılırmı

rambomert
11 Temmuz 2013, 23:21
arkdaşlar cup motoru bisiklete takılırmı sizce çünkü çok büyük bir motor değil bisikletin üzerinde şuan motor kiti var cup motoru olursa direk motor kitinin dişlisine takarım acaba kople cup motoru nekadardır çıkma veya sıfır yorumları bekliyorum

0ni0n
11 Temmuz 2013, 23:29
Takılır herhalde ama canavar olur kardeş cublar 100 110 km hızla gidebiliyor bisiklette bu hızı düşün o hızda bisiklet ikiye ayrılır :cherry: O değil fren sistemide aşırı yetersiz kalır..

rambomert
11 Temmuz 2013, 23:45
Takılır herhalde ama canavar olur kardeş cublar 100 110 km hızla gidebiliyor bisiklette bu hızı düşün o hızda bisiklet ikiye ayrılır :cherry: O değil fren sistemide aşırı yetersiz kalır..

doğru söylüyon kardeş ama o hızı yapmam zaten en fazla 40-50 km hız yeter zaten bisiklette motor kurulu yani depo-zincir dişlisi gaz yeri filan cup motoru %90 sığar çükü silindiri ileri doğru eğer olursa tatından yenmez hem 4 zamanlı hem vitesli hemde sesi süper neyse boyutunu bilen arkadaşlar yazsın bende bisikletin yerini ölçeyim :)

Kaangngr
12 Temmuz 2013, 00:09
Cup motorunu nerden bulcan

rambomert
12 Temmuz 2013, 00:54
internette satılıyor birde bir tanıdık var motosiklet parçası satan eğer olursa toplatırcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Arkadaşlar düşüncelerinizi bekliyorum birde piyasada en ucuz kople sıfır cup motorunu kaça bulurum

omeruby
12 Temmuz 2013, 00:59
http://www.youtube.com/watch?v=WGuwzVEj66o
Hazır kitler var uygun fiyata gerek yok uğraşmanıza. Daha pahalıya gelir dişlileri falan uydurmasıyla birlikte.

serdar1547
12 Temmuz 2013, 00:59
bisikletin ön tarafına takamazsın o motoru,sığmaz çünkü ama arka tarafa takabilirsin bu seferde ağırlık merkezi arkada olur...sürekli tek tekerde gitmek zorunda kalırsın o da profesyonel şekilde ayarlayabilirsen,hadi onu da geçtim,cup motoru taktığın bisiklet ne yaparsan yap çok titreyecektir,hızını ayarlayamazsan frenler de motoru durdurmaya yetmeyecektir.yani ne yaparsan yap bir yerde problem çıkacaktır ama yapılmayacak iş değil yapılabilir,yapıldıktan sonra da artılarına eksilerine bakılıp zamanla halledilebilir ama bir cup motosiklet fiyatını geçer bu yaptıkların...ben seviyorum arkadaş uğraşmak istiyorum dersen çok keyifli zaman geçireceksin,bende zamanında puf motoru takmıştım racing motordan daha fazla dikkat çekmişti ama çok masraflı işler bunlar

rambomert
12 Temmuz 2013, 01:13
http://www.youtube.com/watch?v=WGuwzVEj66o
Hazır kitler var uygun fiyata gerek yok uğraşmanıza. Daha pahalıya gelir dişlileri falan uydurmasıyla birlikte.

Şuan bende bundan bisiklete kurulu ama çok sorunu çıktı sekman kırdı vs konu açmıştım birde bir pistonu 80 tl sade piston yani cup motoru lazım sade diğer dişli-depo-devriyaj kolu vs var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

bisikletin ön tarafına takamazsın o motoru,sığmaz çünkü ama arka tarafa takabilirsin bu seferde ağırlık merkezi arkada olur...sürekli tek tekerde gitmek zorunda kalırsın o da profesyonel şekilde ayarlayabilirsen,hadi onu da geçtim,cup motoru taktığın bisiklet ne yaparsan yap çok titreyecektir,hızını ayarlayamazsan frenler de motoru durdurmaya yetmeyecektir.yani ne yaparsan yap bir yerde problem çıkacaktır ama yapılmayacak iş değil yapılabilir,yapıldıktan sonra da artılarına eksilerine bakılıp zamanla halledilebilir ama bir cup motosiklet fiyatını geçer bu yaptıkların...ben seviyorum arkadaş uğraşmak istiyorum dersen çok keyifli zaman geçireceksin,bende zamanında puf motoru takmıştım racing motordan daha fazla dikkat çekmişti ama çok masraflı işler bunlar

Arkaya olmazya acaba ortaya sığmazmı çok büyük bir motor değil eğer ortaya sığarsa uğraşırım

serdar1547
12 Temmuz 2013, 01:15
Şuan bende bundan bisiklete kurulu ama çok sorunu çıktı sekman kırdı vs konu açmıştım birde bir pistonu 80 tl sade piston yani cup motoru lazım sade diğer dişli-depo-devriyaj kolu vs var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Arkaya olmazya acaba ortaya sığmazmı çok büyük bir motor değil eğer ortaya sığarsa uğraşırım
ortaya sığmaz çünkü uzun bir motor ama bisikletin şasesiyle oynarsan sığabilir yoksa sığmaz bisikletin şasesini uzatman gerekecek yani orta kısmı biraz uzatacaksın kadronun şeklini değiştireceksin...tıpkı cup kadrosu gibi olacak bisikletin

rambomert
12 Temmuz 2013, 01:19
ortaya sığmaz çünkü uzun bir motor ama bisikletin şasesiyle oynarsan sığabilir yoksa sığmaz bisikletin hem şasesini uzatman gerekecek yani orta kısmı biraz uzatacaksın kadronun şeklini değiştireceksin tıpkı cup kadrosu gibi olacak bisikletin
Şahseyle nasıl bir oynama yapabilirim ki ben sığar diye düşünüyorum acaba boyutları nedir

serdar1547
12 Temmuz 2013, 01:32
boyutlarını santimetresine göre bilmiyorum ama resmine bak sence bu o kadar yere sığar mı
http://k1307.hizliresim.com/1c/d/q58x2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

haojin2005
12 Temmuz 2013, 01:36
Hiç uğraşma al bir mobilet motoru 70 cc ye çıkar canavar olur :)

blt_59
12 Temmuz 2013, 01:38
öyle göründügü kadar küçük bişe deil,bisiklete uydurması hem biçimsiz hemde çok zahmetli olur gibime geliyor,biz bugg tarzı bi araç yapıp taktık,dünta kadar tefrruatı var,ugraşmaya deymez .

semihg
12 Temmuz 2013, 02:00
Şase ile beraber takarsan neden olmasın..

rambomert
12 Temmuz 2013, 11:20
arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama ben bu cup motorunu bisiklete takmak istiyorum sizce şu eski katlanan bisikletlerin şahsesesinde dünya kadar yer var buraya otururmu oturursa birgüzel sağlamlaştırıcam bisikleti
http://img593.imageshack.us/img593/6877/oqon.jpg

0ni0n
12 Temmuz 2013, 11:46
Buna olabilir sanırım koltugun altından direksiyonun başladıgı yere bi kadro demiri çekersin ortada bomboş alan kalır çektiğin demirede parçaları monte edersin güzel olurda masraflı olur bence neden en kötüsünden ikinci el bi cup almıyorsun 700 800 tl ye güzel cuplar var

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:05
Buna olabilir sanırım koltugun altından direksiyonun başladıgı yere bi kadro demiri çekersin ortada bomboş alan kalır çektiğin demirede parçaları monte edersin güzel olurda masraflı olur bence neden en kötüsünden ikinci el bi cup almıyorsun 700 800 tl ye güzel cuplar var

doru söylüyosun kardeş ama max 300-400 tl ye bir cup motoru bulursam diğer herşey bende mevcut photoshota projesini çizdim bugün motorcu arkadaşlarla konuşayım fiyatını ona göre gerçekleştirebilirim(cup motor almamın sebebi yaşım 17 babamla beraber yapcaz bu projeyi her türlü alet mevcut kaynak makinası aletler vs hem birşeylerle uğraşmış olurum )
http://img11.imageshack.us/img11/5300/y4pn.jpg

0ni0n
12 Temmuz 2013, 12:17
Projeyi tamamlayınca kullanışı açısından bi konu aç güzel birşey olacak gibi :queen:

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:25
Projeyi tamamlayınca kullanışı açısından bi konu aç güzel birşey olacak gibi :queen:

inşallah yaparsam neden olmasın her türlü test yaparızda sizce proje nasıl olmuş

Fatih
12 Temmuz 2013, 12:30
Sıcakların artışı foruma olumsuz yönde yansımış :)

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:32
Sıcakların artışı foruma olumsuz yönde yansımış :)
neden acaba

0ni0n
12 Temmuz 2013, 12:34
Bence güzel birşey olmuş bende severim böyle icatları bi ara testere motoru takmıştım bisikletime ses yüzünden söktüm.Ama cub motoru çok fazla gelecek benden söylemesi tehlikeli bir alet olacak elinin altındaki gücü kullanmam desende istisna bir durumda sinirlenip kazı kökledigin olursa şansın çok az o bisiklet frenleriyle..

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:37
Bence güzel birşey olmuş bende severim böyle icatları bi ara testere motoru takmıştım bisikletime ses yüzünden söktüm.Ama cub motoru çok fazla gelecek benden söylemesi tehlikeli bir alet olacak elinin altındaki gücü kullanmam desende istisna bir durumda sinirlenip kazı kökledigin olursa şansın çok az o bisiklet frenleriyle..
doru söylüyor kardeş :queen:acaba hız kesicimi taksak:flower:

0ni0n
12 Temmuz 2013, 12:40
Dayım o konuda kendi motoruna bişey yapmıştı Gaz telinimi kısaltıyodu öyle bişey yapıyodu araştır bi gazı köklesende motor 80 i geçmiyo :cherry:

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:43
Dayım o konuda kendi motoruna bişey yapmıştı Gaz telinimi kısaltıyodu öyle bişey yapıyodu araştır bi gazı köklesende motor 80 i geçmiyo :cherry:
evet biliyorum gaz iğnesindeki yeri değiştiriyorsun oluyor :thumleft:

0ni0n
12 Temmuz 2013, 12:44
Mondialin yedek parça kısmında sanırım 7 tlydi kampana fren pahalı bişey tutmaz ön arka kampana yaptırsan ozaman bisiklet frenine göre iyi olur herhalde :cherry:

+ Gendede onun gaz telini ayarlaman lazım 120 130 a çıkar bisikletteki düşük ağırlık yüzünden.Rüzgar bisikleti kaldırıp atar valla o hızda :queen:

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:48
Mondialin yedek parça kısmında sanırım 7 tlydi kampana fren pahalı bişey tutmaz ön arka kampana yaptırsan ozaman bisiklet frenine göre iyi olur herhalde :cherry:

+ Gendede onun gaz telini ayarlaman lazım 120 130 a çıkar bisikletteki düşük ağırlık yüzünden.Rüzgar bisikleti kaldırıp atar valla o hızda :queen:
tabi bisiklette asla hız yapılmaz allah korusun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

acaba cup motoru nekadardır bügün sorucamda bilgisi olan varsa yazsın 300-400 tl ye bulabilirmiyim

mc-hot
12 Temmuz 2013, 12:50
Bence o motoru yere paralel olarak koy öyle yatık durmasın motor yada arkayada olabilir özel bir tasarımla.
Ama bana sorarsan hiç uğraşma 300 tl ikinci el cup motor bulmak mümkün git al onlardan bir tane onları tamir et mademki her şey mevcut elinde böyle çok sıkıntı çekersin.

rambomert
12 Temmuz 2013, 12:53
Bence o motoru yere paralel olarak koy öyle yatık durmasın motor yada arkayada olabilir özel bir tasarımla.
Ama bana sorarsan hiç uğraşma 300 tl ikinci el cup motor bulmak mümkün git al onlardan bir tane onları tamir et mademki her şey mevcut elinde böyle çok sıkıntı çekersin.
acaba yatık dursa bir sorun çıkarırmı ikinciel cup almayada güvenmiyorum

hayat2teker
12 Temmuz 2013, 12:56
O şaseye cup motoru çoook fazla...
Neden mi?
Süspansiyonun yok, yolda giderken at arabası gibi olur o bisiklet, o maşa fazla dayanmaz, benim gibi yüzüstü çakılıverirsin yere...
Fren sistemi yetersiz, frenleri disk yapmış bile olsan o lastiğin cürmü nedir? Yere ne kadar tutunabilir?.. Acil bir durumda işin çok zor.
Jantlar ve telleri çöp gibi dağılır, aslında şasi komple dağılır, sen bu işe hiç girme bence, illa yapacam diyorsan cup motoru kullanma, ağır olur, hızlı olur. Daha hafif ve güçsüz bir motor kullan

mc-hot
12 Temmuz 2013, 12:58
İllaki sorun çıkar diye düşünüyorum bu motorlar yere paralel olarak tasarlanmıştır. O kadar yatık takarsan yağlama düzensiz olucaktır. Bence sen buna güvenme randıman alman çok zor git cup şasisi al madem kafana göre tasarla.

rambomert
12 Temmuz 2013, 13:02
O şaseye cup motoru çoook fazla...
Neden mi?
Süspansiyonun yok, yolda giderken at arabası gibi olur o bisiklet, o maşa fazla dayanmaz, benim gibi yüzüstü çakılıverirsin yere...
Fren sistemi yetersiz, frenleri disk yapmış bile olsan o lastiğin cürmü nedir? Yere ne kadar tutunabilir?.. Acil bir durumda işin çok zor.
Jantlar ve telleri çöp gibi dağılır, aslında şasi komple dağılır, sen bu işe hiç girme bence, illa yapacam diyorsan cup motoru kullanma, ağır olur, hızlı olur. Daha hafif ve güçsüz bir motor kullan
zaten şuan bisiklette 66cc motor kiti kurulu kullanıyorum ama beni tatmin etmiyor bazı yokuşları çıkmıyor sesi motorlu testere gibi.doğru söylüyorsunuz bende biliyorum bu kadroya o motor fazla ama zaten motoru fazla zorlamıyacağım birde bisikleti sağlamlaştıracağım ön maşaya amasör takıp canları çift cantlar var şuan kullanıyorum onlardan takıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

İllaki sorun çıkar diye düşünüyorum bu motorlar yere paralel olarak tasarlanmıştır. O kadar yatık takarsan yağlama düzensiz olucaktır. Bence sen buna güvenme randıman alman çok zor git cup şasisi al madem kafana göre tasarla.
neyse bir fiyatını öğreneyim fiyat olursa paralelde yerleştiririm akşama sonucu yazarım

rambomert
12 Temmuz 2013, 18:37
Arkadaşlar işlerimden dolayı soramadım acaba sıfır 100 lük cup motorunun fiyatını bilen varmı

rambomert
12 Temmuz 2013, 23:14
http://img811.imageshack.us/img811/8405/bwwb.jpg
projenin sonu bu motor pararlel depoyu filan en son ayarlıyacağım bu bisikletin aynısı bende var ön freni kapana yapacağım cantı çift cant ve kalın lastik takacağım ama cup motorun fiyatını bilen lütfen yazsın arkadaşlar sizce 300 tl yi geçermi sıfır 100 lük cup motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

arkadaşlar sitede cup motoru sıtın alan veya satan yokmu hiçmi fiyat bilmiyorsunuz tahminen kaç tl dir en düşük fiyat

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

cup çular nereye gitti yahu :king:

0ni0n
12 Temmuz 2013, 23:31
300 tl mi ne yaptın hocam sen buyur bak fiyata 600 tl den assagıya bulamassın http://www.motorbisikletim.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/176_komple-motor/4592__100kh-ukh-kmpmotor-orj/

boora
12 Temmuz 2013, 23:32
çok uğraştırır seni 700-800 liraya cup var internette satılık sitelerde. al onu topla düzene sok bence daha zevk alırsın sıfırdan bir şeyi üretmek emek ve zaman istiyor sıkılmam dersen çıkma motor vardır sahibinden.com da bi araştır

rambomert
13 Temmuz 2013, 00:11
300 tl mi ne yaptın hocam sen buyur bak fiyata 600 tl den assagıya bulamassın http://www.motorbisikletim.com/urunler/motorsiklet-yedek-parca/176_komple-motor/4592__100kh-ukh-kmpmotor-orj/

neden bukadar pahalıki mesela piston gömlek 50 tl gövdede 300 tl olsa de 350 hadi 400tl olsun

denizliden
23 Temmuz 2013, 22:43
mobiletin motoru 70 cc ye nasıl çıkartıır bilen varmı

rambomert
24 Temmuz 2013, 00:12
mobiletin motoru 70 cc ye nasıl çıkartıır bilen varmı

arkadaşım 70cc yapman için gömlek-piston takımı alman lazım 100cc lik airsal setler var onlardan al tak

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

arkadaşlar bugün bisikleti toplamaya başadım 1-2 hafta içindede motor gelicek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

arkadaşlar bu cup motorlar en dik yokuşu bile çıkıyormu acaba bugün bisikleti toparladım bisiklete çift cant taktım ve bisiklettin markası bianchi sağlam bir bisiklet bisiklete boya filan attım yeni cst lastik filan taktım yarında sağlamlaştıracağım bisikleti ama sizden biraz fikir ve morel verici yorumlar bekliyorum

deniz ci
24 Temmuz 2013, 00:24
kardeşim istersen bende cup motoru var kenarda duruyor al 200 lira senin olsun istanbulda mısın ??

denizliden
24 Temmuz 2013, 00:53
aslında bende rambomert gibi yapmak istiyodum bisiklete yada mobilete cub motoru takmak ama sağlam motor bulmak falan ayrıca fiyatı 200 lira pahalı geldi biraz mobileti geliştiricem
o kadar tutmaz en azından

rambomert
24 Temmuz 2013, 00:59
kardeşim istersen bende cup motoru var kenarda duruyor al 200 lira senin olsun istanbulda mısın ??

özelden mesaj attım bir bak istanbulda bir tanıdık var o parayı verip alır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

deniz ci arkadaş baktınmı

JafJaf
15 Mart 2014, 00:58
Geçmiş konuyu güncelliyorum farkındayım.

Cub motoru takılır mı bisiklete veya daha iyi bir şaseye, imkan dahilinde güzel bir uğraşa benziyor.

Şunun gibi bir şey çıkar mı ortaya :flower:
http://img600.imageshack.us/img600/3128/u7pq.jpg (http://img600.imageshack.us/i/u7pq.jpg/)

shooter1
15 Mart 2014, 01:25
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/123316-buda-benim-emektar-66cc-motorlu-bisiklet-kiti.html böyle bir şey ortaya çıkıyor
Geçmiş konuyu güncelliyorum farkındayım.

Cub motoru takılır mı bisiklete veya daha iyi bir şaseye, imkan dahilinde güzel bir uğraşa benziyor.

Şunun gibi bir şey çıkar mı ortaya :flower:
http://img600.imageshack.us/img600/3128/u7pq.jpg (http://img600.imageshack.us/i/u7pq.jpg/)