PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yok abi bu böyle olmıycak

Re!S*33
11 Temmuz 2013, 21:52
bugün 2 defa kaza tehlikesi yasadım. ilki sinyal vermeyen mal sürücü. ikinciside sıkıstırmaya calısan diğer bi gerizekalı. Motora her bindiğimde sırtımda cantamı tasırım alacam bi tane muşta tarzı bi şey baktım sıkıştırdı mı, yada sinyal vermedi mi el kol işareti yapıp saga cekmesini söyliycem. cekerse indirecem bi camına. burama kadar geldi ama. 1 değil 2 değil

aranel
11 Temmuz 2013, 22:11
Otomobil sürücüleri %100 hatalı olsa bile en ufak kazada ölüm riski en fazla olan taraf motosiklet sürücüsü olduğu için ona göre sürmeniz lazım. Trafikte motosiklet sürücüsünün bir anlık sinirlenmesi, dikkatinin dağılması vs. çok büyük kazalara sebebiyet verebilmektir. Bugün atlattığın kazaların sonucu olarak muşta almak değilde, arabaların sinyalsiz ani dönüşler yapabilme ihtimaline karşılık kendine fren veya manevra mesafesi bırakmayı ve sıkıştırmaya çalışan arabaya kendi güvenliğini sağladıktan sonra yol verip geçip gitmesini ders olarak çıkarabilirsin.

emrb
11 Temmuz 2013, 22:15
motosiklet dünyasına girerken bunların hepsini göze alarak girmeniz lazımdır.Ben mesela göze alarak girdim.her arabanın arkasında giderken hata yapacak diye bekliyorum ve sıkıntı olmuyo.diğer türlü ne muşta dayanır,ne bilek dayanır,ne kondisyon dayanır.

albaywolf
11 Temmuz 2013, 22:15
Sakin ol şampiyon burası Türkiye. Hepimiz bir sürü kaza atlatıyoruz önemli olan kaza yapmadan ve kimseyle kavga etmeden eve gelmek. Zor ama başka çare yok bu memlekette kimse akıllanmaz. Daha geçen hafta gece saat 1 gibi babamla ikimiz eve gidiyoruz arabayla. Bizim orda metro çalışması yüzünden aylardır ana yollar kapalı hep ara sokaklardan gidiyoruz. Denyonun biri yolu ortalamış ne gidiyor ne duruyor. Ben de sağa döneceğim için geçmiyorum geçmeye kalksam dönemeyeceğim çünkü. Selektör yaptım tık yok. Korna çaldım durdu indi aşağı el kol hareketi yapıp bağırmaya başladı. Yanından geçerken baktım arabada kadın var. Adam da belli zurna gibi sarhoş. Sağa yanaştım el frenini çektim ama sinirden gözlerim karardı o derece. Tam inip suratının şeklini bozacaktım babam tuttu dedi ki şimdi döveriz karısının yanında 2 kişi adamı dövdü derler sktir et gidelim. Ya sabır dedim yürüdüm gittim. Sonra sakinleşince insan mantıklı düşünüyor. Gerçekten orda adamı dövseydik olmazdı. Kimseye derdimizi de anlatamazdık herkes niye karısının yanında adamı dövdünüz derdi. İyi ki o gün tek değildim ve durup kavga etmedim.

raven71
11 Temmuz 2013, 22:43
bugün 2 defa kaza tehlikesi yasadım. ilki sinyal vermeyen mal sürücü. ikinciside sıkıstırmaya calısan diğer bi gerizekalı. Motora her bindiğimde sırtımda cantamı tasırım alacam bi tane muşta tarzı bi şey baktım sıkıştırdı mı, yada sinyal vermedi mi el kol işareti yapıp saga cekmesini söyliycem. cekerse indirecem bi camına. burama kadar geldi ama. 1 değil 2 değil

İstanbul'da olsan kesin katil olursun.

zeytinezmesi
11 Temmuz 2013, 22:51
BEN DİREK SAĞA ÇEKİP, POLİSİ ARAYIP, PLAKAYI VERİYORUM EN. TEMİZİ... :bounce:

blt_59
11 Temmuz 2013, 22:56
daha dün mahallede hafriyat kamyonu vuruyodu bana,sanki şantiyedeler,öle manevra yapıyolarki umrunda deil sagdan soldan gelen giden,sagında geçiyorum araçla,arabada dolu,nluyo demeden abartısız aramızda 10 cm kala kornaya asıla sıla zor durdurdum,bide umursamaz tavırları yokumu,oruçtanmı neyse kendimi kamyonun kapısını yumruklarken buldum,adam kapıyı kitlemiş,görmedim abi tamam git diye bagırıyo,sakinleşincede şunu frkettim durumumuz hiç iyi deil,tahammülsüz bi millet olduk..

Re!S*33
11 Temmuz 2013, 23:12
BEN DİREK SAĞA ÇEKİP, POLİSİ ARAYIP, PLAKAYI VERİYORUM EN. TEMİZİ... :bounce:

valla denedik biz onu. polise söyledik hiç tınlayan olmadı bile

canerol
11 Temmuz 2013, 23:13
bende çok istiyorum öyle yapanı aşşağı indirip güzel bir sopalamayı fakat adamın ne tür bişe olduğunu bilemezsin bi tabanca çıkardımı ne yapacaksın yol vermedin kavgası yüzünden kaç kişi ölüp gitti.en temizi sakin ve dikkatli gibip böyle bir durumda aklına gelen marjinal tüm küfürleri yağdırabilirsin...
sitede birisi yazmıştı şimdi banlanacam gene ama :) böylesine egzozun soğuk tarafını sokacaksın sıcak tarafına eliyle dokunup çıkaramasın:) böyle bişeydi galiba :D

çelikatlı
11 Temmuz 2013, 23:56
öyle herkezi durdurup dövemessin! 2005,de bi araba beni bariyerlere sıkıştırdı durdurdum güya dövücem. bir sopa yedim allah seni inandırsın bidaha kimseye korna bile çalmıyorum. allahtan tam korumalıydımda fazla hasar almadım. arabadan ne ineceği belli olmuyo. benim şansıma boksör gibi bişey indiydi

zerzura
11 Temmuz 2013, 23:59
Şöyle bir şekil yapmayı düşünüyorum. Caydırıcı olabilir.

http://i216.photobucket.com/albums/cc185/jdreyfuss/samuraicyclist.jpg

beko12345
12 Temmuz 2013, 01:45
Hiç sorma,zaten bugün öküzün teki elinde telefon pat atladı yola zor zar durdum . İndim motordan , kaçtı gitti ... Box makinalarında az rekor kırmadım :) tek yumrukta adam sermişliğimde var yapım gereği azıcık iriyim :) tekrar test edecektim performansımı ama olmadı gitti :)

haojin2005
12 Temmuz 2013, 02:05
Hiç sorma,zaten bugün öküzün teki elinde telefon pat atladı yola zor zar durdum . İndim motordan , kaçtı gitti ... Box makinalarında az rekor kırmadım :) tek yumrukta adam sermişliğimde var yapım gereği azıcık iriyim :) tekrar test edecektim performansımı ama olmadı gitti :)
O telefonu zaten onların bir yerine monte etmek gerekiyor.Kazaların çoğu şu cenabet telefon yüzünden oluyor.

amaninmb
12 Temmuz 2013, 02:16
Sakin ol şampiyon burası Türkiye. Hepimiz bir sürü kaza atlatıyoruz önemli olan kaza yapmadan ve kimseyle kavga etmeden eve gelmek. Zor ama başka çare yok bu memlekette kimse akıllanmaz. Daha geçen hafta gece saat 1 gibi babamla ikimiz eve gidiyoruz arabayla. Bizim orda metro çalışması yüzünden aylardır ana yollar kapalı hep ara sokaklardan gidiyoruz. Denyonun biri yolu ortalamış ne gidiyor ne duruyor. Ben de sağa döneceğim için geçmiyorum geçmeye kalksam dönemeyeceğim çünkü. Selektör yaptım tık yok. Korna çaldım durdu indi aşağı el kol hareketi yapıp bağırmaya başladı. Yanından geçerken baktım arabada kadın var. Adam da belli zurna gibi sarhoş. Sağa yanaştım el frenini çektim ama sinirden gözlerim karardı o derece. Tam inip suratının şeklini bozacaktım babam tuttu dedi ki şimdi döveriz karısının yanında 2 kişi adamı dövdü derler sktir et gidelim. Ya sabır dedim yürüdüm gittim. Sonra sakinleşince insan mantıklı düşünüyor. Gerçekten orda adamı dövseydik olmazdı. Kimseye derdimizi de anlatamazdık herkes niye karısının yanında adamı dövdünüz derdi. İyi ki o gün tek değildim ve durup kavga etmedim.

Bende buna karşıyım. Geçen gidiyorum yolda adamın biri dikize bakmadan çat kapıyı açtı. E bende sonda araba var fren falan derken adamın ayağına girdim. ha birazdaha hızlı olsam kapıdayım. Kızdım. Arkamda arkadaşımda var. Yahu karısının yanında uğraşma diyor. Kaza olsa sanki karısı haklı olan yeri yani beni mi tutacakda. İlla bizdemi eşimizle dolanalım. :) Ben taşıyorum şahsen Muşta (produced by aliexpress Muşta (http://www.aliexpress.com/item/Biker-Black-Steel-Iron-Knuckles-Fist-Fighting-Equipment-Outdoor-Self-defense-Supplies-MS012/945418538.html))
Kimse kusura bakmasın. Polisi amiri bile iplemiyor motoru. Bırak görmeyi anca hata yaptığımızda görür , kendisi (Konyada) İstanbul caddesinden ters yönde gider , sinyal vermeden döner kimi kime şikayet ediyoruzda diye düşünürüm.
En iyisi rahatlamak, ya dursun adam gibi sinyal yokmu pzwnk diyim suratına yada bi 5 parmak izi çıksın kaputuna...

öyle herkezi durdurup dövemessin! 2005,de bi araba beni bariyerlere sıkıştırdı durdurdum güya dövücem. bir sopa yedim allah seni inandırsın bidaha kimseye korna bile çalmıyorum. allahtan tam korumalıydımda fazla hasar almadım. arabadan ne ineceği belli olmuyo. benim şansıma boksör gibi bişey indiydi

Bu arada , Şahinci , BMW E30 - BMW 5.20 kasa - X5 , Eski Honda Civic tarzı apaçi araçlarını s*ktiredin gitsin ilerde bulur layığını. Ben bunlara dokunmam.

SULH
12 Temmuz 2013, 02:47
ne kadar doğru bilmemde ben şöyle yapıyorum. sürücü sinyal vermeden ve aniden önüme geçtiyse ve çok yüksek hızlarda değilsek önüne geçip yavaşlatıyorum. anlıyodur heralde ne demek istediğimi:)

yılmazkoç487
12 Temmuz 2013, 11:52
valla kardeşim dün dün 15 dk şehir içinde işim vardı dediğin gibi bir sinyal olayı bir bir sıkıştırma yaşadım ayrıca biriside nede olsa motorluyum diye önüme atladı arabayla..bir muşta bir şey şart..

dreamkiller
12 Temmuz 2013, 12:40
Bazılarınız bilir airsoft sporu ile ilgileniyorum.. Dün akşam bir abime bendeki oyuncağını (Kendisi AK-47 Seyyar Dipçik replikası olur) götürürken onu tüfek kılıfına koyup sırtıma astım :) farkedenler kuzu gibiydiler :P:P:P

mterayes26
12 Temmuz 2013, 13:00
silahı alıp makatına sokacaksın , heeee öyle kolaydı diyeceksınız . Tek yolu sen daha seri olacaksın

hayat2teker
12 Temmuz 2013, 13:19
Mümkün olduğunca sabretmekte fayda var. Karşındakinin ne tür biri olduğunu bilemezsin sonuçta. Canerol'un da dediği gibi trafik kavgaları yüzünden ne cinayetler işlendi.

Ama insan yine de tedbiri elden bırakmamak adına topcase'de şöyle bişeyler bulundurabilir :pl:

http://i41.tinypic.com/2s7hnq9.jpg

EsesLifan
14 Temmuz 2013, 23:48
Ayı çok ya sinyali adamlar arada yaksın eğlenceli olur tık tık sesi diye koymamış mal herif dönerken o sinyali yak diye koymuş sinyal vermeden yaratıklar yüzünden çok kazadan döndüm