PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu motor bir tuhaf

mterayes26
11 Temmuz 2013, 16:24
Honda today 50 sahibiyim , motorun yakıtı 3-4 lt arasına çıktı . Ustama gittim sübap ayarları yapıldı karbüratör ayarı yapıldı değişen olmadı .

buji hava filtresi , kayış , aktarma değişti yine aynı

2000 km sonra motor sabah çalışmamaya başladı motor 15000 de , zorla çalıştırdım , ısındığı halde ani gaz verip bırakınca olsun , ışıklarda fren hatta ani fren yapınca stop etmeler başladı . Yine bir ayardan geçti yine sonuç yok

elimden bu işler gelir , ancak herkes işini yapsın ellerim yağ olmasın diye ellemiyordum , sübapları gevşettim şık şık şık ses geliyor sorun değil o hava ayarını 2.5 tur yaptım . Stop etmeler kesildi fakat yakıt yine değişmiyor . Sonuç yok

Kompresyon mu ?
Motorla 25 km nin üstünede çıkmıyorum ne olabilir acaba , artık fikir danışmak istiyorum çünkü sonuca varamadım .

mterayes26
11 Temmuz 2013, 19:09
Kimse yokmuuu ???

mterayes26
12 Temmuz 2013, 11:52
baksana arkadaş

fabrisio
13 Temmuz 2013, 12:41
Honda today 50 sahibiyim , motorun yakıtı 3-4 lt arasına çıktı . Ustama gittim sübap ayarları yapıldı karbüratör ayarı yapıldı değişen olmadı .

buji hava filtresi , kayış , aktarma değişti yine aynı

2000 km sonra motor sabah çalışmamaya başladı motor 15000 de , zorla çalıştırdım , ısındığı halde ani gaz verip bırakınca olsun , ışıklarda fren hatta ani fren yapınca stop etmeler başladı . Yine bir ayardan geçti yine sonuç yok

elimden bu işler gelir , ancak herkes işini yapsın ellerim yağ olmasın diye ellemiyordum , sübapları gevşettim şık şık şık ses geliyor sorun değil o hava ayarını 2.5 tur yaptım . Stop etmeler kesildi fakat yakıt yine değişmiyor . Sonuç yok

Kompresyon mu ?
Motorla 25 km nin üstünede çıkmıyorum ne olabilir acaba , artık fikir danışmak istiyorum çünkü sonuca varamadım .

Aynı durumlar benim motorda olsa direkt teşhis belli. Gaz kelebek sensörü arızası. (TPS arızası) Ama senin motorda bu zıkkımdan var mı bilemiyorum.

GaCCaLL
13 Temmuz 2013, 14:57
karburatör diyaframlı ise;
"diyaframı bir gözden geçir,
diyaframda sorun yok ise
Diyaframın üzerine kapattığın kapağın tam oturduğundan,
o kapağın ordan hava almadığına emin ol"

Ali Sungur
13 Temmuz 2013, 17:03
Benzin filtresin den yapabilir.Hava tam gelmeyebilir.

mterayes26
19 Temmuz 2013, 14:50
Sevgili arkadaşlar hepsi denendi , ama sonuç yok . Subab ayarlarını açtım şimdi iyi ama ne bileyim yaa
olmadı yeniden motor yapıp bineceğim