PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motorum [İlk Motorum] Arn 125

-Alperen-
11 Temmuz 2013, 14:57
Herkese merhaba,
Sabah itibari ile motoru devraldım. Ayın 20sinde direksiyon sınavım var, 22'sinden sonra ehliyeti almayı planlıyorum.
Motorun sıkıntısı yok çok şükür. Bitek grenajı kırık onuda hallederim. 2. el sonuçta
Fiyat olarak 850 TL ye aldım. Sizce verdiğim paraya değecek motormudur ? Masraf yapmaya değecek motormudur ?
İlk motorum olduğu için bütçeyi fazla zorlamak istemedim. Birde ehliyet yokken işe gidip gelirken kullanmam sizce sıkıntı olurmu ?
Ara sokakları biraz ezberledim sayılır.

Motordan resimler :

http://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4hqy.jpghttp://k1307.hizliresim.com/1c/c/q4hrp.jpg

mehmettayfur
11 Temmuz 2013, 15:03
Güle güle kullan,kazasız belasız.Ehliyetsiz tabiki sorun olur.Kask ve korumaları toparlarsın ehliyetini alana kadar.Sonra da gönül rahatlığıyla binersin moturuna.

-Alperen-
11 Temmuz 2013, 15:03
Güle güle kullan,kazasız belasız.Ehliyetsiz tabiki sorun olur.Kask ve korumaları toparlarsın ehliyetini alana kadar.Sonra da gönül rahatlığıyla binersin moturuna.

kask ve korumalarıda hediye olarak veriyor :)

Gok2
11 Temmuz 2013, 15:12
Böyle bir sitede geliyorsun ehliyetsiz işe gıtsem sorun olurmu dıyorsun birde ara sokak dıyorsun , arkadaşım kazanın nerede nasıl gelecegı hıc bellı olmaz burada kimse sana sür sür bir şey olmaz demez once ehlıyetını al bana kızabılırsın ama yarın obur gun basına bır sey gelırse keske dınleseydım dersın

Tsubasa
11 Temmuz 2013, 15:15
günde 2 kez polis durdurdugu oluyor beni. ehliyetsizin artık canına okuyorlar. 1500 lira cezası var
1500 lira da iyi ihtimalle bir kişinin bir ay emeginin karşılıgı olan maaş.
ben olsam binmezdim motora filan ehliyetim olmadan.
önceden polisin insiyatifindeydi, şimdi seni durdugu anda geçiriyor cezayı.
cevremde cok örnekleri var.

satoyama
11 Temmuz 2013, 15:17
hayırlı olsun.

parça lazım olursa bende trafikten düşürülmüş bir arn150 var (niğdede 88bin km de bitmiş durumda yatıyor 1 kez motor yapıldı)

bana buradan ulaşırsın babama telefon açarım o sana söker gönderir. karenajlar senin motordan daha iyi durumda.

para konusunu onunla konuşursun.

biz zaman motomax getirdi bunu şimdi parçalarını çok fahiş fiyata satıyor.

Uğur
11 Temmuz 2013, 15:38
Hayırlı olsun 850 tl iyi rakam,bi de motor temizse gayet iyi iş görür. Bi iki hafta önce bi arkadaşa alacaktık ama yedek parça konusunda biraz sıkıntılar var dedi sorduğumuz ustalar. İnternetteki parça fiyatları da uçuk olunca vazgeçmiştik. Ama diğer çinli scooterlara göre çok daha iyi bu arnler. Ehliyetsiz de sakın kullanma :)

Pisman
11 Temmuz 2013, 16:03
motorunun nerdeyse 2 katı ceza ödemek istemiyorsan ehliyeti cebine koymadan binme, Allah korusun bunun cezası var, kazası var dönüşü olmaz.

albaywolf
11 Temmuz 2013, 16:21
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ehliyetsiz sakın kullanmayın artık cezası çok fazla. Yazılıyı geçmişsiniz direksiyon kalmış azıcık daha sıkın dişinizi sonra rahat rahat binersiniz.

-Alperen-
12 Temmuz 2013, 02:16
şuan itibari ilede motoru geri iade ettim. Yolda kaldı, jiklemidir nedir kırılmış zaten 90ı görünce titreme yapıyor. Başka motorlar lazım :)

satoyama
12 Temmuz 2013, 02:31
şuan itibari ilede motoru geri iade ettim. Yolda kaldı, jiklemidir nedir kırılmış zaten 90ı görünce titreme yapıyor. Başka motorlar lazım :)

süspansiyon çok esneyince arka şasi demiri çok önceden kırmıştır jikleyi.

en iyisini yapmışsın.

-Alperen-
12 Temmuz 2013, 02:43
süspansiyon çok esneyince arka şasi demiri çok önceden kırmıştır jikleyi.

en iyisini yapmışsın.

ya abi çok aceleciyim ben ya hep hatam bu. 0 motorlarda var nebioğullarında ama yuki marka güvenemiyor insan.

Tsubasa
12 Temmuz 2013, 02:47
ya abi çok aceleciyim ben ya hep hatam bu. 0 motorlarda var nebioğullarında ama yuki marka güvenemiyor insan.
scooter alacaksan çinliye hiç bulaşma. başın agrır sürekli..
yuki puki arora zorara torro haojin pujin filan böyle markalara güvenme.
scooter dedin mi çinliden uzak durucaksın..

-Alperen-
12 Temmuz 2013, 02:48
scooter alacaksan çinliye hiç bulaşma. başın agrır sürekli..
yuki puki arora zorara torro haojin pujin filan böyle markalara güvenme.
scooter dedin mi çinliden uzak durucaksın..

2. el agility 125 ler var onlarda hoşuma gitti

Tsubasa
12 Temmuz 2013, 02:54
2. el agility 125 ler var onlarda hoşuma gitti

yerinde olsam scootere hiç bulaşmam. al bir vitesli
hem daha dayanklı. hemde daha az yakar daha cok kaçar.
parcası daha saglam olur. daha kolay bulunur.. daha ucuz olur..
pişman etmez alanı

-Alperen-
12 Temmuz 2013, 03:21
yerinde olsam scootere hiç bulaşmam. al bir vitesli
hem daha dayanklı. hemde daha az yakar daha cok kaçar.
parcası daha saglam olur. daha kolay bulunur.. daha ucuz olur..
pişman etmez alanı
dostum iyi hoş diyorsunda bizim bütçeye uygunda vitesli motor yok. Bende isterim ama hep çin markalar görüyorsun. 100lük cub gibi falan hayalim yok hiç sevmiyorum o tip motorları zaten.

Gökhan
12 Temmuz 2013, 09:42
Konu sahibinin isteği üzerine kilitlenmiştir.