PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisörler için yardım

Delidavsan
11 Temmuz 2013, 13:53
Arkadaşlar selam

Daha önce hiç motor tecrübem yok ve motorumu alalı 1 ay oldu (BMW F650ST 97 Model). Bir süre önce motordan düşüp kaburgamı kırdım ama kullanmaktan vazgeçmiş değilim ve şu anda tekrar binebilecek durumdayım. Iki gündür de motoru yine kullanmaya başladım.

Malesef motorun amortisörleri berbat durumda. Alırken satan arkadaş amortisörlerin kötü olduğunu ve gaz basılması gerektiğini ve 300 TL civarında tutacağını söylemişti. Malesef hiç bir usta tanıdığım yok ve nerede yaptıracağımı bilmediğim için bugün bir yedek parçacıya telefon açıp amortisörleri komple değiştirmek istediğimi söyledim ve maşaların komple değişeceğini önlerin 2.800 TL arka maşanın ise 1.680 TL olduğunu söyledi. Neredeyse motoru aldığım fiyata yakın bu fiyat .

Motor en ufak bir sallamada amortisörler aşırı yaylanıyor. Gerçekten maşaları komple mi değiştirmem lazım yoksa dediği gibi gaz bastırsam yeter mi ve Beylikdüzü civarında yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Blackeagletr
11 Temmuz 2013, 14:05
Ön amortisör yağının değişmesi ön taraf için bir çözüm olabilir. Arka amortisöre de bilen birinin bakması lazım. En kötüsü çıkma parça bakın derim, 97 model bir motosikletin amortisörlerine 4,5 bin TL vermek pek akıl karı değil.

Wazaa.35
11 Temmuz 2013, 14:12
Amortisör yaglarını değiştirmelisiniz keçelerden yağ kaçaklarıda varsa bunlarda değişmeli yag olarak motul öneririm oturdugunuz yerdeki arkadaşlarınıza sorup tavsiye ettikleri bir motorcuda halledebilirsiniz arka amortisöre arkadaşın dediği gibi bilen birisi bakmalı okadar büyük masraf çıkarmaz arka amortisör büyük ihtimalle sağlamdır çünkü.

dreamkiller
11 Temmuz 2013, 14:13
ne maşası hacım.. Armutluda bir usta vardı adı aklıma gelmedi şimdi.. Kendisi BMW doktorudur bir ulaşıp ona danış derim..

EDİT : SAFFET USTA 0 532 700 06 88 telefon numarasını başka bir siteden buldum umarım hala aktifdir..

Delidavsan
11 Temmuz 2013, 14:22
Icime su serptiniz. Teşekkürler.

Bu arada ön amortisörlerde yağ kaçağı var sanırım çünkü maşanın üstünde bildiğiniz yağ var. Keçeler değişecek sanırım ve yağ konulması gerekiyor.
Bu arada Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar çevresinde bildiğiniz bir usta varsa sevinirim. Debriyaja da bakılacak zira balata yeni değişti ve 2. viteste boşa atıyor motor çok yüklenince.

Wazaa.35
13 Temmuz 2013, 01:29
Icime su serptiniz. Teşekkürler.

Bu arada ön amortisörlerde yağ kaçağı var sanırım çünkü maşanın üstünde bildiğiniz yağ var. Keçeler değişecek sanırım ve yağ konulması gerekiyor.
Bu arada Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar çevresinde bildiğiniz bir usta varsa sevinirim. Debriyaja da bakılacak zira balata yeni değişti ve 2. viteste boşa atıyor motor çok yüklenince.

O atma sorunu biraz kötü işte hocam siz usta tavsiyesi alın ve ona baktırın görmeden birşey denmiyor.

Delidavsan
22 Temmuz 2013, 00:28
atma sorunu 2. vites dişlisinden kaynaklanıyormuş. 600 lira masraf çıkardılar ama uğraşacak vaktim olmadığından ve dl 650'ye takıldığımdan bu şekilde fiyatını çok düşürüp satıcam aleti ve DL 650 alacağım.

motorcu48
22 Temmuz 2013, 00:49
honda ps150 nin arka 2 amanstörü 1500 tl bmw 1680 tl ise bedavaymış

makın
22 Temmuz 2013, 02:02
Amortisörleri kendin sökebiliyorsan sök, yada bir motorcuya söktür sonrada aşağıda linkini verdiğim yere götür, garantili şekilde onarıyorlar. Ücret olarak da uygunlar. Zaten amortisör tamiri yaptığını söyleyen çoğu motorcu bunlara gönderiyor amortisörleri. Yada alternatif olarak ebay'den alabilirsin. Eğer elin anahtar tutuyorsa amortisör sökmek çok zor bir iş değil gözünde büyütme.

http://www.namistain.com/iletisim

flame
22 Temmuz 2013, 02:51
İlk motosiklet olarak bayağı bir sıkıntılı işe kalkışmışsınız...Yaylarda bir sorun yoksa (ki yaylanıyorsa yok gibi görünüyor) yağ ve keçe değişimi iş görür.Arka amortisörlerin tamir takımı vardır mutlaka ve inanın o maliyetlerin yanına yaklaşmaz.Esniyorsa halledilmeyecek bir sorunu yoktur.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum İzmir de yaşıyorsanız kendi ustamın numarasını size özelden atabilirim.İyi bmwcidir.Debriyaj için birşey söyleyemem bmwlere çok yabancıyım.Ciddi bir sorun olabilir...

Delidavsan
22 Temmuz 2013, 03:12
İlk motosiklet olarak bayağı bir sıkıntılı işe kalkışmışsınız...Yaylarda bir sorun yoksa (ki yaylanıyorsa yok gibi görünüyor) yağ ve keçe değişimi iş görür.Arka amortisörlerin tamir takımı vardır mutlaka ve inanın o maliyetlerin yanına yaklaşmaz.Esniyorsa halledilmeyecek bir sorunu yoktur.Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum İzmir de yaşıyorsanız kendi ustamın numarasını size özelden atabilirim.İyi bmwcidir.Debriyaj için birşey söyleyemem bmwlere çok yabancıyım.Ciddi bir sorun olabilir...

Evet, o yüzden vazgeçtim ve transalp arıyorum şu anda. Satacağım bu makinayı.
İstanbul'da yaşıyorum. Motoru bu hafta Anadolu Yakası'nda bir ustaya göndereceğim ama yaptırmak niyetim yok. İlan fiyatını çok düşürdüm uğraşacak vaktim olmadığından. Temiz ve uğraştırmayacak bir motor alıp bineceğim.