PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor eğitimi nereden alabilirim ve fiyatları ne kadardır ?

eren1kose
27 Mayıs 2013, 12:31
İstanbul - Ataşehir de oturuyorum. 21 yaşındayım araba kullanıyorum ama motor kullanmışlığm yok. 1 kere scooter kullanmıştım. motor ehliyetimde yok. 125 lik bir motor almayı planlıyorum ama öncesinde bu işe hiç başlamamışken motor kullanıp kullanamicamı görmek istiyorum. bunun için eğitim veren yerler nerelerdir nerelerde vardır ? ve tabiki fiyatları nedir ? bana yardımcı olabilirmisiniz ? yamaha yzf r125 i almayı planlıyorum. görüntüsü çok hoşuma gidiyor ve 125lik fazla hız yapmaz.

evilded
27 Mayıs 2013, 12:49
ben de batı-ataşehirdeyim 1 ay öncesinde senin gibiydim 180TL ye Yamaha riding akademiye gittim kilyos taraflarında , leventten servisle alıyorlar-geri bırakıyorlar, demirci köy taraflarında mis gibi deniz manzaralı yerde ögreniyorsun, ben sürdüm hoşuma gitti kazasız belasız atlattım, 20 nisanda sonra 30 nisanda kawasaki ninja250R aldim, güzel bir motor yavaş yavaş sürüyorum. şimdilik bir sıkıntı yok.

eren1kose
27 Mayıs 2013, 12:52
eğitim heralde sadece 1 gün sürüyor ? yani 1 hafta boyunca fln gidilmiyo ? birde ehliyetim yok bu eğitim almamda sorun yaratır mı ?

MBHoro
27 Mayıs 2013, 12:56
eğitimler trafiğe kapalı alanda yapılıyor zaten.. öncelikle eğitim almayı tercih ettiğiniz için tebrik ederim. darısı "15 yaşındayım scooter istemiyorum ne alayım" diyenlerin başına

eren1kose
27 Mayıs 2013, 13:00
eğitim kesinlikle şart. "motor" bisiklet veya araba gibi değildir. düşmek büyük faciyalara yol açabilir. canım söz konusu zaten. Peki benim motorum yok, motoru eğitim veren yerler mi temin ediyor ? ve 1 gün yeterlimidir sizce ? bence çok az geldi, 1 gün motor kullandıktan sonra trafiğe çıkabilcek kadar kıvama gelebiliyormu insan ?

puser
27 Mayıs 2013, 13:06
http://www.honda.com.tr/m_takvim.aspx

http://fercomotor.com.tr/fiyat_listesi

http://www.yamaha-motor.eu/tr/experience/get-out-there/riding-academy
/YRA_link2.aspx (http://www.yamaha-motor.eu/tr/experience/get-out-there/riding-academy/YRA_link2.aspx)

http://www.gisakademi.com/egitim/motosiklet.html

nietzsche
27 Mayıs 2013, 13:51
Ben de eğitim almak istiyorum fakat çok kararsızım.

Honda eğitimleri çok kalabalık. Güvenli Sürüş 2 eğitimi sadece haftaiçi veriliyor ve fiyat da 425 tl olmuş.

Vespa ile görüştüm. 75 TL/saat özel ders veriyorlar. 2 saat almak istedim, dayanabilir misiniz bilmiyorum dedi, yani zorluyorlar sanırım biraz. 1'er saat alın dedi. Kaç saat ders almam gerekir dedim, tamamen sizin kabiliyetinize bağlı dedi. Daha önce bir süre scooter deneyimim olduğundan dolayı 4-5 saat eğitim yeterli gelecek sanki.

Bir de cbf150 almayı düşünüyorum dedim, 250'lik bir motor alırsan daha iyi dedi.

Honda'ya kararlıydım ama hafta içi olması ve kalabalık olması yüzünden karar veremiyorum.

ayhan.s
27 Mayıs 2013, 14:12
Ben de eğitim almak istiyorum fakat çok kararsızım.

Honda eğitimleri çok kalabalık. Güvenli Sürüş 2 eğitimi sadece haftaiçi veriliyor ve fiyat da 425 tl olmuş.

Vespa ile görüştüm. 75 TL/saat özel ders veriyorlar. 2 saat almak istedim, dayanabilir misiniz bilmiyorum dedi, yani zorluyorlar sanırım biraz. 1'er saat alın dedi. Kaç saat ders almam gerekir dedim, tamamen sizin kabiliyetinize bağlı dedi. Daha önce bir süre scooter deneyimim olduğundan dolayı 4-5 saat eğitim yeterli gelecek sanki.

Bir de cbf150 almayı düşünüyorum dedim, 250'lik bir motor alırsan daha iyi dedi.

Honda'ya kararlıydım ama hafta içi olması ve kalabalık olması yüzünden karar veremiyorum.

Selamlar,

Ben Vespa Academy'den villa levent sürücü kursu hocalarından alıyorum derslerimi. İki saat vermek istememelerin en büyük nedeni şu. Kendimden biliyorum, özellikle sıfır motorsiklet deneyimin varsa bir saatten sonra dikkatin dağılmaya ve başta yapabildiğin şeyleri yapamamaya başlıyorsun. (bakış, gerginlik vs) Bu yüzden de moralinin bozulmasını engellemek için bir saat ile sınırlıyorlar. Zaman çok çabuk geçiyor motor üzerindeyken ama kesinlikle 1 saat tavsiye ederim ben de.

Ben ehliyet için sanırım 800 tl ödüyorum. BUnun içerisinde 10 saat özel ders var. (2 saati prtaik olabilir emin değilim) Daha fazla şey öğrenmek istersen de yine aynı hocalardan özel derse devam edebilirsin.

Benim de henüz derslerim bitmedi (sanırım 5 ya da 6. saat olması lazım), daha önce artçı olarak bile motorsiklete binmemiştim ama yeni derste 500 cc'lik bir motora geçiyor olacağım. Sırasıyla scooter, 125 vitesli, 250 vitesli kullandım. Her ders daha iyi olduğunu görebiliryosun.

Ben derslerden önce scooter alırım fiti fiti giderim diyordum ama şu an vitesliye daha yakın hissediyorum, çünkü dönüşlerde vs daha rahat olduğumu farkettim. Sırf bu yüzden bile ders alınır, değişik motorlar kullanmak çok iyi oluyor.

Ders aldığında seni yönlendiriyorlar korumalar konusunda mesela, acele karar almanı engelliyorlar. BUnlar da güzel. Örneğin 10 bin liram vardı, güzel bir motor alırım derken, korumalarıma çok para harcadım ama pişman değilim. Kalan parayla uygun bir şeyler alacağız artık.

Şimdiden kolay gelsin

serdar37100
27 Mayıs 2013, 14:47
hondaya numarani birak onlar seni arar detaylari s,yler ama gebzede sanirim onlarin egitim parkuru

initial-D
27 Mayıs 2013, 15:49
http://tr.ommriders.com/t/10/index.jsp

iletişime geçebilirsin.

temod olarak 7 öğrenci toplanıp 3 günlük teori-control ve yol eğitimi aldık.katılan herkes çok memnun kaldık.tavsiye ederim

eren1kose
27 Mayıs 2013, 16:59
çok teşekkür ederim hepinize :)

myagdi
27 Mayıs 2013, 17:16
motosiklet eğitimini ciddi veren sürücü kursları da var. öncelikle onları tavsiye ederim. kadıköy'de gelişim sürücü kursu vardı, ben ilk eğitimi onlardan almıştım. üstünden çok zaman geçti, o dönem 50'lik skuterden 250'lik chopper'a kadar çeşitli motorları vardı. 50'lük skuterle başlatır, yavaş yavaş geliştirirlerdi. ben çok faydasını gördüm, farklı tarz motorları denemiş oldum.

daha sonra honda'nın gs2 eğitimine de devam ettim. biraz pahalı gelebilir, fakat sağlığınızdan önemli değil. kesinlikle çok faydasını görürsünüz. benim düşüncem, honda'nın eğitimine sürücü kursunda filan biraz öğrenmiş olarak gitmekte fayda var.

zaferce
27 Mayıs 2013, 17:28
şurda bir liste bulunuyor: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/102041-motosiklet-egitimi-alinabilecek-yerler-listesi.html

dockerengin
27 Mayıs 2013, 19:23
http://www.artmotoakademi.com/akademi-tr/

nietzsche
27 Mayıs 2013, 20:39
Selamlar,

Ben Vespa Academy'den villa levent sürücü kursu hocalarından alıyorum derslerimi. İki saat vermek istememelerin en büyük nedeni şu. Kendimden biliyorum, özellikle sıfır motorsiklet deneyimin varsa bir saatten sonra dikkatin dağılmaya ve başta yapabildiğin şeyleri yapamamaya başlıyorsun. (bakış, gerginlik vs) Bu yüzden de moralinin bozulmasını engellemek için bir saat ile sınırlıyorlar. Zaman çok çabuk geçiyor motor üzerindeyken ama kesinlikle 1 saat tavsiye ederim ben de.

Ben ehliyet için sanırım 800 tl ödüyorum. BUnun içerisinde 10 saat özel ders var. (2 saati prtaik olabilir emin değilim) Daha fazla şey öğrenmek istersen de yine aynı hocalardan özel derse devam edebilirsin.

Benim de henüz derslerim bitmedi (sanırım 5 ya da 6. saat olması lazım), daha önce artçı olarak bile motorsiklete binmemiştim ama yeni derste 500 cc'lik bir motora geçiyor olacağım. Sırasıyla scooter, 125 vitesli, 250 vitesli kullandım. Her ders daha iyi olduğunu görebiliryosun.

Ben derslerden önce scooter alırım fiti fiti giderim diyordum ama şu an vitesliye daha yakın hissediyorum, çünkü dönüşlerde vs daha rahat olduğumu farkettim. Sırf bu yüzden bile ders alınır, değişik motorlar kullanmak çok iyi oluyor.

Ders aldığında seni yönlendiriyorlar korumalar konusunda mesela, acele karar almanı engelliyorlar. BUnlar da güzel. Örneğin 10 bin liram vardı, güzel bir motor alırım derken, korumalarıma çok para harcadım ama pişman değilim. Kalan parayla uygun bir şeyler alacağız artık.

Şimdiden kolay gelsin

10 saat özel ders dahil 800 TL ödüyorsan ehliyetin bedavaya geliyor hocam.

Ben gelişim'den alıyorum ehliyeti. Onlar eğitimden ziyade daha çok sınavı geçmeni sağlayacak kadar motor üzerinde durmanı öğretiyorlar sanırım.

Eğitim için 500 TL bütçe ayırdım. 6-7 saat özel ders mi, 2 gün honda eğitimi mi ona karar veremiyorum.

ayhan.s
27 Mayıs 2013, 21:32
10 saat özel ders dahil 800 TL ödüyorsan ehliyetin bedavaya geliyor hocam.

Ben gelişim'den alıyorum ehliyeti. Onlar eğitimden ziyade daha çok sınavı geçmeni sağlayacak kadar motor üzerinde durmanı öğretiyorlar sanırım.

Eğitim için 500 TL bütçe ayırdım. 6-7 saat özel ders mi, 2 gün honda eğitimi mi ona karar veremiyorum.

Honda'yı bilmediğim için yorum yapamıyorum ama sanırım ehliyetten sonra kesinlikle biraz daha eğitim alırım ben. Bir kere dediğim gibi 500 cc'lik bir makine kullanabilmek bile çok ayrı bir duygu. Kapalı alanda düş müş ne yaparsan yap :) Zaten illa ki düşüyorsun.

eren1kose
28 Mayıs 2013, 10:35
çok teşekkür ederim arkadaşlar. seçim yapıp detaylı bilgi almam gerekicek şimdi :)