PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇİNLİ motosiklet almayın mışmışmış...

Sayfa : [1] 2

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 01:40
Motosiklet.net ailesine mensup kardeşlerim abilerim ve nadir olarak ablalarım. Her konunun altında çakılı duran bir yazı : ÇİNLİ 'den uzak dur. Yahu düşünüyorum da aramızda bütçesi el verip de ben çinli motor seviyorum arkadaş deyip gidip çinli motosiklet alan mı var. Yahu adamın bütçesi yetersizse ve iyi kötü bişeye binmek istiyorsa parasını denkleştirip iyi bişey alıncaya kadar sevgili dostlarımız Çinlilerin motosikletlerine binecek. Yapacak bişey yok. Her konunun altında gözümüze sokmayın artık şunu. :) Dragstar alacak param var da ben fantazi olsun diye mi Macit e biniyorum :)

Ha son bişey. ÇİNLİLERDEN UZAK DURUN :)

-ZERO-
27 Mayıs 2013, 01:45
çinliden uzak dur cümlesi her ne kadar emir cümlesi olsa da aslında tavsiyedir. :cat:
kişi ister çinli alır ister almaz sonuçta kişinin kendi kararıdır kimse karışamaz :)

suatt22
27 Mayıs 2013, 01:46
böyle bir hikayeler dolşıo sürekli :cherry:bizim bir abi vardı araba alacaktı wolksvagene bakıo sonra vazgeçti gitti çinli aldı ve çok memunnun arabada araba ama

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 01:51
böyle bir hikayeler dolşıo sürekli :cherry:bizim bir abi vardı araba alacaktı wolksvagene bakıo sonra vazgeçti gitti çinli aldı ve çok memunnun arabada araba ama

Bak araba da olsa memnun olan da varmış :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

çinliden uzak dur cümlesi her ne kadar emir cümlesi olsa da aslında tavsiyedir. :cat:
kişi ister çinli alır ister almaz sonuçta kişinin kendi kararıdır kimse karışamaz :)

Tavsiyelere her zaman açığız.Tavsiye vermeye de almaya da. Ama bu iş biraz abartıldı artık her yerde yazılıyor. Tamam bunu herkes biliyor zaten ucuz etin yahnisi yavan olur. Ben sadece diyorum ki yeni başlayanı var, asgari ücretcilisi var, aileden destek alamayanı var, öğrencisi var, var oğlu var. Biraz anlayışlı olalım. Ben de diyorum keşke daha kaliteli bir mal alsam ve kimse çinin dandik mallarını kullanmasa ama şartlar el vermiyor ki kullanıyoruz. Dert yandığım konu her yerde her alanda ısrarla yazılmasın Tavsiye olarak eyvallah...

-ZERO-
27 Mayıs 2013, 01:53
Bak araba da olsa memnun olan da varmış :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Tavsiyelere her zaman açığız.Tavsiye vermeye de almaya da. Ama bu iş biraz abartıldı artık her yerde yazılıyor. Tamam bunu herkes biliyor zaten ucuz etin yahnisi yavan olur. Ben sadece diyorum ki yeni başlayanı var, asgari ücretcilisi var, aileden destek alamayanı var, öğrencisi var, var oğlu var. Biraz anlayışlı olalım. Ben de diyorum keşke daha kaliteli bir mal alsam ve kimse çinin dandik mallarını kullanmasa ama şartlar el vermiyor ki kullanıyoruz. Dert yandığım konu her yerde her alanda ısrarla yazılmasın Tavsiye olarak eyvallah...

aslında esas problem, tavsiye isteyenin maddi durumu hakkında bilgi vermemesi. sorun buradan başlıyor. tabi bilgi verip vermemekte özgürdür.

Proud
27 Mayıs 2013, 01:53
Özellikle paket dağıtanların altında hep çin malı motosiklet görüyorum, motordan memnunmusun diye soruncada hepsi memnunum diyor. Motorların kalitesi yapıldığı ülkeden anlaşılmaz. Kaliteyi ülke değil fabrika oluşturur..

Khutuck
27 Mayıs 2013, 01:54
Fantezi olsun diye Çinli bir kros almayı düşünüyorum aslında ben.

Mengu16
27 Mayıs 2013, 01:56
Çinli alma motor ortadan ikiye ayrılır diyenler var. Nası ayrılırmış hani göster bi örnek hatta gözünle gördün mü kaza yapmadığı halde ortadan ikiye ayrılan çinli gördüysen inanıcam diyorum yok öyle bişey.

Dikkat edelim giderken de şasi kopmasın!:wiinkk:

Slmlr
Brkn

-ZERO-
27 Mayıs 2013, 02:02
Çinli alma motor ortadan ikiye ayrılır diyenler var. Nası ayrılırmış hani göster bi örnek hatta gözünle gördün mü kaza yapmadığı halde ortadan ikiye ayrılan çinli gördüysen inanıcam diyorum yok öyle bişey.

çinli motorların kalitesi ayni segmentteki diğer motorların kalitesine göre tartışılır fakat motorun ikiye ayrılması ileri derecede ütopik birşey. o kadar da olmaz heralde

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 02:06
Ben Macitimden çok çok memnunum mesela allah kaza bela dert vermesin. Ha ama en500,dragstar almak istemem mi isterim tabi ki... Ayrıca artık dünyadaki ulus ötesi düzende çoğu üretim ucuzluktan geçiyor ve bunun başkenti de Çin. Iphone lar notebook lar, verisel cihazlar, hatta otomobil parçaları hepsi çin. Yani her tarafımızı Çin sarmışken. Çinli almayın demeyin artık. Ama biliyorsanız bir motosikletin kötü olduğunu bu kötüdür deyin. Ama sadece menşei ye bakıp kötüdür demekten vazgeçin...

özgüryıldız
27 Mayıs 2013, 02:07
maddi durumum 3000 tl ama sıfır istiyorum dediğimde 2. el ybr al diyen insanlarda oluyo :) ama herkes yardımlaşma amaçlı konuşuyo yanlış anlaşılcak bi durum yok

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 02:10
maddi durumum 3000 tl ama sıfır istiyorum dediğimde 2. el ybr al diyen insanlarda oluyo :) ama herkes yardımlaşma amaçlı konuşuyo yanlış anlaşılcak bi durum yok

ooo derin bir mevzuya parmak bastın. İki motosiklet düşündüğünü söylersin hatta örneğin tipi crosstur, ve cross tarzı işini görecektir ya da onu seviyorsundur. Yardım istersin 10 cevap verenden 3 ü ybr al cbf al der :) Yardım amaçlı olduğunu düşünüyorum bende ki düşünmesem burda olmam. Ama düşünce yapısı ilginç :)

Mengu16
27 Mayıs 2013, 02:13
ooo derin bir mevzuya parmak bastın. İki motosiklet düşündüğünü söylersin hatta örneğin tipi crosstur, ve cross tarzı işini görecektir ya da onu seviyorsundur. Yardım istersin 10 cevap verenden 3 ü ybr al cbf al der :) Yardım amaçlı olduğunu düşünüyorum bende ki düşünmesem burda olmam. Ama düşünce yapısı ilginç :)
Yardım amaçlı değil özellikle cbf yatırım aracı olarak kullanıldığı için cbf150'ye talebi artırmaya çalışıyolar ki 2.elde daha da yüksek fiyata satılsın :cherry:

egelim 43
27 Mayıs 2013, 02:15
Her ne kadar kedi köpek yiyen zındıklardan oluşan bi millet olsada :P her zaman dediğim gibi gene söylüyorum ALLAH RAZI OLSUN ÇİNLİLERDEN :cat: sayelerinde milletimiz motosikletle tanıştı her bütçeye uygun motosiklet üretebiliyolar :cat: bu Çinli milleti olmasa bizler şu an 3-4 bin liraya mobilet bionik 52 biniyor olacaktık
Yamaha YBR motosikletinin sıfırı 10 bin liraydı belki şimdi :cat:

Evet kim ne derse desin durum bu maalesef acı ama gerçek -gerçekler acıtır- :cherry:

Bakımını yaptıktan ve dikkatli temiz kullandıktan sonra motosikletin ırkı önemli değildir bence :bounce:

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 02:15
Yardım amaçlı değil özellikle cbf yatırım aracı olarak kullanıldığı için cbf150'ye talebi artırmaya çalışıyolar ki 2.elde daha da yüksek fiyata satılsın :cherry:

Dur işte bozma iki dk mengu :D

özgüryıldız
27 Mayıs 2013, 02:16
neyse konudan sapmayalım başlığı bozmayalım :)

ferdinandd
27 Mayıs 2013, 02:16
Yahu düşünüyorum da aramızda bütçesi el verip de ben çinli motor seviyorum arkadaş deyip gidip çinli motosiklet alan mı var. Dragstar alacak param var da ben fantazi olsun diye mi Macit e biniyorum :)

Ha son bişey. ÇİNLİLERDEN UZAK DURUN :)

Hangi Çinliyi alayım diye sorup, seçeneklerin dengi olan Japonlardan pahalı olduğunu gördüğüm başlıklar oldu. Yani bu kişi veya kişiler var :)

Önerilerde genellikle kendi yerine koyarak geliyor, yani gayet samimi ve içten :)
Bu sadece Çinli ucuz diye olmuyor zaten, (gerçi artık Çinlilerin fiyat avantajı neredeyse hiç kalmadı :silent: ) gelip 10 liraya 1903 model iki zamanlı Aprilla almak istiyorum diyen arkadaşada da "yazık günah" diye başlayan tavsiyeler geliyor,

oysaki motosiklet efsane ama dertlerine deva bulamayacak! Tasarlayıp üreten mühendisler bile kör oldu, ustasını bulmak o denli zor :)

İşte kilit tavsiye bu aslında, " derdine kolaylıkla deva bulabileceğin bi motosiklet edin" , hatta ikna edebilirlerse kul yapısı olsada hiç derdine şahit olmayacağın modellere yönlendiriyorlar :)

Ben bu yönlendirmeleri çok samimi buluyorum, ülkemizde durum bu malesef, Japon, Alman, İtalyan farketmiyor birçok ürünün arkasında kimse yok, yani ucuza aldığını zannettiğin ürün aşırı pahalıya patlayabiliyor... e doğal olarak yazık günah.

Tavsiyelere bazen dolu tarafından bakmaya çalış, çoğunlukla bahsettiğin gibi aşağılayıcı değil gayet yol gösterici aslında :) Sen Macitin derdini görmemişsen veya kolaylıkla çözüm bulabiliyorsan ne mutlu, çeşitlilik iyidir :)

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 02:19
Hangi Çinliyi alayım diye sorup, seçeneklerin dengi olan Japonlardan pahalı olduğunu gördüğüm başlıklar oldu. Yani bu kişi veya kişiler var :)

Önerilerde genellikle kendi yerine koyarak geliyor, yani gayet samimi ve içten :)

Bu sadece Çinli ucuz diye olmuyor zaten, (gerçi artık Çinlilerin fiyat avantajı neredeyse hiç kalmadı :silent: ) gelip 10 liraya 1903 model iki zamanlı Aprilla almak istiyorum diyen arkadaşada da "yazık günah" diye başlayan tavsiyeler geliyor,

oysaki motosiklet efsane ama dertlerine deva bulamayacak!

İşte kilit tavsiye bu aslında, " derdine kolaylıkla deva bulabileceğin bi motosiklet edin" , hatta ikna edebilirlerse kul yapısı olsada hiç derdine şahit olmayacağın modellere yönlendiriyorlar :)

Ben bu yönlendirmeleri çok samimi buluyorum, ülkemizde durum bu malesef, Japon, Alman, İtalyan farketmiyor birçok ürünün arkasında kimse yok, yani ucuza aldığını zannettiğin ürün aşırı pahalıya patlayabiliyor... e doğal olarak yazık günah.

Tavsiyelere bazen dolu tarafından bakmaya çalış, çoğunlukla bahsettiğin gibi aşağılayıcı değil gayet yol gösterici aslında :) Sen Macitin derdini görmemişsen veya kolaylıkla çözüm bulabiliyorsan ne mutlu, çeşitlilik iyidir :)

Dediklerine katılmıyor değilim. Bundan önceki Çinlim iflahımı kesmiştir haklısın, motosikleti aldığım paranın 2 katı masraf yaptım hayretmedi sattım... Ama her Çinli kötü değildir. Denemek görmek lazım. :)

satoyama
27 Mayıs 2013, 02:31
bütçen yetersiz ise bütçenin elverdiği 2. el bakacaksın, hem yeni olsun hem iyi olsun yani 3 kuruşa 5 köfte olmuyor!

misal adamım 3bin tl bütçesi (az para değil)

3 bin tl 2. elde çinli olmayan ne motorlar var araştırana!?

zaten bilmeyen adam çinli alıyorda, bilen adam niye alıyor onu anlamıyorum.

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 02:33
bütçen yetersiz ise bütçenin elverdiği 2. el bakacaksın, hem yeni olsun hem iyi olsun yani 3 kuruşa 5 köfte olmuyor!

misal adamım 3bin tl bütçesi (az para değil)

3 bin tl 2. elde çinli olmayan ne motorlar var araştırana!?

zaten bilmeyen adam çinli alıyorda, bilen adam niye alıyor onu anlamıyorum.

Zaten 2. el bakıyoruz. Benden konuşalım mesela. 3000 lira bütçem var benim. Ve chopper tarzı kullanıyorum. 3000 tl ye ikinci el çinli olmayan chopper önerini bekliyorum...

mete_han
27 Mayıs 2013, 02:35
Dandik çinli algısını oluşturan makinalar sanki daha da azaldı mı ne...artık bazı çinliler yamahanın hondanın çinine kafa tutabiliyor...biraz toparlandılar diyelim...ama ybrnin 1.liği tvs apache 2.liği cbf 3.lüğü halen tartışılamıyor...commuter sınıfda...çinden daha iyisi gelene kadar 3 büyükler bunlar...diğer segmentler için bişey diyemem...dandirik dediğimiz markaların çakma commuter modelleri 400 dolarken 2500 3000 arası bize itelenirken...cbf 3br 850 900 dolar iken memleketinde bize 4500 5000 den iteleniyor..bu piyasayı biz oluşturduk..her türlü kucaktayız rahat olun...bu arada mct 250 de fena makina deıildir zamanında kraldı çakmaçapırların içinde en sorunsuz makinaydı...mobilden az yazdım daha çok şey vardı ama yarın pcmi alır almaz devam ederiz..iyigeceler...

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 02:47
İyi geceler metehan abicim. Bende yatacağım. Ve bu konuya yarın devam etmek üzere. Sözü duayenimizden bir alıntı ile bitireyim kendim için bugünlük.

BBRR: Ümmet abi çin malı motorlara karşı bir önyargı var sen nediyorsun…?????

ÜP: İşte barış motor dışarıda duruyo git bi bin istersen sen ne düşünüyosan onu yaz sorada… ben her 1000 km de yağ deişiyorum bujiyi 2000 de kesin değişirim …çıkartır bakarım eğer ucu kararmışsa onun işi bitmiştir ..kaldırır atarım çöpe…Motoru kullanmadan kullanmaya fark var adam kontağa anahtarı sokarken kırmış garantiden değişin diyo servise gözümün önünde …olmazki sen motoruna nasıl bakarsan oda sana öyle bakar…
(ÜMMET PERKİTAN)

Tİme_shİft42
27 Mayıs 2013, 07:15
2 bin tl butceye bile cbf oneriliyo burda sahibinden.com dan bi link verde bi bakalim ama yok arkadas cbf al gerisi yok ustune biraz daha ekle sunu al

Ama olmuyor iste plaka ruhsat sigorta parasi bulmak icin kivraniyorum su an

2008 model 60.000 bin km deki cbf 150 ye bile 4.000 bin tl istiyorlar milletin ustundn gctigi motoru ben ne yapayim dusuk kmli cbf yi o paraya veriyorlarsa gosterin o cbf yi bn alacam :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

Zaten 2. el bakıyoruz. Benden konuşalım mesela. 3000 lira bütçem var benim. Ve chopper tarzı kullanıyorum. 3000 tl ye ikinci el çinli olmayan chopper önerini bekliyorum...

Gv 250 al hacı 2 nci elleri 6.000 bin tl den başlıyormuş

astorojna
27 Mayıs 2013, 09:27
çinsavar koydum ben adlarını. adam 1000 tl bütcem var dese 2000 tl daha koy honda al diyor.

tigermbz
27 Mayıs 2013, 09:27
at sahibine göre kişner, kabul
ya ortada at yok ta eşek varsa?
milyon defa tartıştık mevzuyu
ilk parti çin malları berbattı, milyonlarca liramız çöpe gitti
belki 20 farklı modeline bindim de konuşuyorum, bi tane motorun selesine oturup iyi demeyin şunlara
iyi falan değiller
bugün bir nebze düzelmiş olsalar da henüz olgunlaştıklarını düşünmüyorum
titreşimi sıfırlamadıkları sürece çin malı motordan uzak durulması taraftarıyım
ilerde iyisini yapacaklarını da biliyorum ama

TATLIHIZ
27 Mayıs 2013, 09:47
Adamlar elle saseyi kaynak yapıyorlar hepsinin sasesi ayrı bi dünya, Senin 0 Aldıgın cinli 2.El de 20.000 deki ybr den daha kötüdür,Arastırıpta alıcaksın,Zaten Cinliden inip,Japona binince daha cinli demiyorlar veya, Cinliyi savunup japona camur atanlar 250-1000 CC arasındada Cinliye binin Japona niye biniyorsunuz.Para israfından baska birsey degil malesef.

serdar1547
27 Mayıs 2013, 09:47
benim bütçem japon motorlara da elveriyor ama ben fantazi olsun diye çin malı kullanıyorum,3 yıldır çin malı motosiklet kullanırım daha bir tek arızası olmadı beni servise götürecek kadar

DEISIS
27 Mayıs 2013, 10:26
Aslında japon tavsiye edenlerin göz ardı ettikleri çok

önemli bir nokta var. Şimdi; 3.000 tl bütçe var diyen adamın

eldeki nakiti 3000 olmuyor çoğu zaman. Hatta elde hiç nakiti

olmuyor. 3000/12=250tl/ay ben bunu ödeyebilirim diyor ve

bu kadar bütçem var diyor.

2.eller kk taksitli alınamıyor-istisnalar hariç- dolayısıyla

3000 e evet ybr alınır 2.el ama 12 taksitle alınmaz.

Bunu göz ardı eden yada gözden kaçıran arkadaşlarda

3bin yerine 3bin 500 ver temiz ybr al diyor.

Nakiti olan varsa bende tavsiye ederim ama olmayana bu öneriler

saçmalık oluyor.

Bu yüzden öneri isteyen: nakit yada kk ile şu kadar bütçem var

derse zaten önerilerde ona göre şekillenecektir.

antilop_skul
27 Mayıs 2013, 10:30
2011 model 150 mc tyi 1 senede 45 bın km kullandım tek sorun 75 tl ye motordakı bır bılya degıstı

TATLIHIZ
27 Mayıs 2013, 10:30
Aslında japon tavsiye edenlerin göz ardı ettikleri çok

önemli bir nokta var. Şimdi; 3.000 tl bütçe var diyen adamın

eldeki nakiti 3000 olmuyor çoğu zaman. Hatta elde hiç nakiti

olmuyor. 3000/12=250tl/ay ben bunu ödeyebilirim diyor ve

bu kadar bütçem var diyor.

2.eller kk taksitli alınamıyor-istisnalar hariç- dolayısıyla

3000 e evet ybr alınır 2.el ama 12 taksitle alınmaz.

Bunu göz ardı eden yada gözden kaçıran arkadaşlarda

3bin yerine 3bin 500 ver temiz ybr al diyor.

Nakiti olan varsa bende tavsiye ederim ama olmayana bu öneriler

saçmalık oluyor.

Bu yüzden öneri isteyen: nakit yada kk ile şu kadar bütçem var

derse zaten önerilerde ona göre şekillenecektir.

Kredi kartı olan adamın kredi imkanıda vardır 3000 Ceker Aynı parayı bankaya verir,Ama ybr ye biner benzinden baska masrafı olmaz.
+Olarak simdi galericilerde motor satıyor ,Veya Yeni sistem Kartı Atm ye sok hızlı para veriyor taksitli Cek ordan.

İstenildikten sonra hersey yapılır.

serdar1547
27 Mayıs 2013, 10:32
Kredi kartı olan adamın kredi imkanıda vardır 3000 Ceker Aynı parayı bankaya verir,Ama ybr ye biner benzinden baska masrafı olmaz.
+Olarak simdi galericilerde motor satıyor ,Veya Yeni sistem Kartı Atm ye sok hızlı para veriyor taksitli Cek ordan.

İstenildikten sonra hersey yapılır.
aradaki faiz farkını kim ödeyecek

turkish39
27 Mayıs 2013, 10:33
Ha Çin Ha Japon,ikiside kısa boylu ve çekik gözlü:queen:İkiside oturma organı yere yakın insanlar:queen:
Konu motosikletse de kullanıcı faktörü her zaman önde gelir

Tolga Can
27 Mayıs 2013, 10:53
2006-2010 4 yıl 30.000 km işe git gel çinli kullandım. hiç bir sorun yaşamadım. Yağ harici değişen hiç bir şeyi olmadı.
2010-2011 1 yıl 3.000 km de başka bir çinli kullandım. Onda da hiç sorun yaşamadım. Ev ihtiyaçlarından dolayı sattım.
2011-2012 minibüs çok zoruma gitti. :P
2012-2013 29.mayısta 1. yıl dönümümüzü kutlayacağız.
çinli kross motora biniyorum. Dağ dere tepe uzun yol her yere gitti. Hala çalışıyor. Demekki keramet çinli de değil süren kişide... :cat:

cenkito
27 Mayıs 2013, 11:31
2006-2010 4 yıl 30.000 km işe git gel çinli kullandım. hiç bir sorun yaşamadım. Yağ harici değişen hiç bir şeyi olmadı.
2010-2011 1 yıl 3.000 km de başka bir çinli kullandım. Onda da hiç sorun yaşamadım. Ev ihtiyaçlarından dolayı sattım.
2011-2012 minibüs çok zoruma gitti. :P
2012-2013 29.mayısta 1. yıl dönümümüzü kutlayacağız.
çinli kross motora biniyorum. Dağ dere tepe uzun yol her yere gitti. Hala çalışıyor. Demekki keramet çinli de değil süren kişide... :cat:

tolga aynı motoru bende kullanıyorum, ama senesi dolmadan 5000 km devirmeden sanzıman krank değiştim :pr: buna ne diyeceksin peki
demekki kerametten yoksun olan benim :queen:

acıklama beni bilmeyen arkadaslar için : motorum 150 cc idi hiçbir preblemim, sıkıntım yokken 200 cc set alıp motorumu modifiye ettim, su anda eskisinden de memnunum

arızanın A sı bile gelmedi basıma nazarlardan uzak :sunny:

oknglr
27 Mayıs 2013, 11:32
Bende çok denk geliyorum dediğiniz gibi her tavsiye isteyen konuda bir kişi çıkıp yazıyor.Hatta işin iç yüzünü bilmeyip rencide edici şekilde yazanlar var.

Kredi kartım yok.Kullanabiliceğim bir yakınımda yok.
Nakit te biriktiremiyorum.Nefis mi diyelim artık neyse oda yok.
Motor almak istiyorum
Şimdi bir honda bayisine gitsem bana pcx verin ama senetle olsun desem ne derler ? varmı öyle senetle sepetle veren yerler ? Yok. yahu 10 küsür yaşındaki scootera 3 bin isteyenler var. Neymiş japon yada italyan neyse.

Bir şekilde biriktirdik gittik 2. el motor aldık. Hani bilmeyen adam çinli alıyor diyosunuz ya onu alırkende bişey bildiğimiz yok motor arıza yapıcak yada ufak tefek parçaları değişicek. Benim bir aynam 10 lira o bahsettiğiniz japonun nekadar ? Yada grenajın bir parçası kırıldı 30-40 liraya değiştik. Motorumuz japon italyan vs. olsa 30-40 liraya halledebilicekmiyiz işimizi ?

Şimdi ikinci el ilanlara bakıyorum mesela az kullanılmış piaggio fly 2850 lira. onunda dış aksamı plastik öyle değilmi ufak bir kazada kırılacak. Ön çamurluk fiyatı 195 Lira. İş motoru almakla bitmiyor .Asgari ücretle çalışan zar zor bu motoru almış olan birisi bu masrafları nasıl karşılayabilir ?

Kimse bilmediğinden almıyor çinli motorları. Herkesin az çok bilgisi vardır adı üstünde çinli. Yani bir japonla çinlinin kıyaslamasını herkes yapabilir diye sanıyorum.
Burda fanatikliğin alemi yok herkes kendi bütçesine göre. Ve motoru aldıktan sonra yapabileceği masrafa göre seçiyor motorunu.
Bende Asya nostalji aldım. Daha ilk benzini doldururken benzin deposunun plastik kapağı kırıldı. Servis hatasıydı garantiden değişecek. Daha 600 kmde arka çamurluğun vidası düşmüş. Hallettik. Çamurluğun yenisi 7,90 TL. Bilmem anlatabildimmi. Şimdi ben sırf daha 1000 km olmadan sorunlar başladı diye Çinli motorları kötüleyebilirmiyim? Tabiki hayır.

Eğer şu çinli motorlar olmasaydı ben şuan motor sürüyo olmazdım. Daha düne kadar cygnus L fizy vs. bile yoktu . Ha peki Fizy ile şu dandik çinlileride bi kıyaslayabilirmisiniz acaba ? onuda çok merak ettim şimdi. Yani sırf japon diye gidip Fizy alabilirmiyiz ?

Nebileyim cebimde 10000 lira param olsa gidip tabiki daha kaliteli bişeyler alırım. Yani nekadar ekmeğe nekadar köfte olacağını çok iyi biliyorum diğer çinli kullanan arkadaşlar gibi: ) Asya nostaljiden Honda shadow kalitesi beklemiyorum zaten.

-ZERO- adlı üyeden alıntı
çinliden uzak dur cümlesi her ne kadar emir cümlesi olsa da aslında tavsiyedir.
kişi ister çinli alır ister almaz sonuçta kişinin kendi kararıdır kimse karışamaz
Carl Gustav adlı üyeden alıntı
Dikkat edelim giderken de şasi kopmasın!

Slmlr
Brkn

Ahbe abicim bu nasıl çelişkidir. Bknz. Altın elbiseli adam bölüm 13:queen:

@DEISIS Yani aslında anlatmak istediğim senin yazdıklarındı :queen:

17muhammed
27 Mayıs 2013, 11:35
Bildiğim kadarıyla yeni çıkan yasaya göre yurtdışından kalitesiz mal getirmek yasak çine ürün yaptıran firmalarda mecburen kalitede iyileştirmeye gidiyor

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 12:14
2 bin tl butceye bile cbf oneriliyo burda sahibinden.com dan bi link verde bi bakalim ama yok arkadas cbf al gerisi yok ustune biraz daha ekle sunu al

Ama olmuyor iste plaka ruhsat sigorta parasi bulmak icin kivraniyorum su an

2008 model 60.000 bin km deki cbf 150 ye bile 4.000 bin tl istiyorlar milletin ustundn gctigi motoru ben ne yapayim dusuk kmli cbf yi o paraya veriyorlarsa gosterin o cbf yi bn alacam :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

Gv 250 al hacı 2 nci elleri 6.000 bin tl den başlıyormuş

Maciti almadan önce foruma üye değildim ama senelerdir takip ederdim misafir olarak. mct yi aldıktan sonra üye oldum. Yani üye olup napayım alayım mı desem ne cevaplar alacaktım bilemiyorum belki de vazgeçecektim. Ama şunu bilmiyorlar ki ben mct yi aldım 2 tane kaskımı aldım,dizlik, dirsekliğimi aldım. Bir gün sonrasına BENZİN param kalmamıştı :D Ama olsun Çinli alma..... :D

ilkerabi
27 Mayıs 2013, 12:14
Marketten alıp yediğin sarımsak ne malı? ÇİN
Kaşıkladığın pilavın pirinci nerden geliyor? ÇİN
Simitin susamı, unu? ÇİN... Ekmeği kestiğin bıçak, peyniri yediğin çatal? ÇİN
Bebeğin biberonu, hocanın tespihi, hacının takkesi, karının sütyeni? ÇİN
Ucuz diye pazardan alıp tüttürdüğün cigara? ÇİN
TV deki pazarlama kanallarında pazarlanan malların alayı? ÇİN MALI..
Ayağındaki ayakkabı, cebindeki telefon, gözündeki gözlük, kolundaki saat, çay içtiğin bardak? Büyük bir ihtimalle çin malı..
Seyrettiğin televizyon, uydusu-kablosu-kumandası... Kumandasının pili... Çin malı kardeşimmmm..

Bütün bunları görmeyip hala GÖRE GÖRE sadece motorları görüyorsan..
Yuh derim sana.. Yuh ki yuh.. Ulan bu çinliler olmasa hükümet düşecek haberiniz yok!
Maliye bakanlığı bastığı kağıtları alana yüzde yüzelli faiz veriyor da.. Ülkene gelen sıcak ve de FAİZLİ parayla 4 ayda bir telefon değiştirebiliyorsun..
Oysa bahse girerim ki ne tarlada domatesin... ne de imalathanende imal ettiğin tek malın yok... Habire tüketiyorsun!
Ülkende bütün fabrikalar teker teker satıldı.. Alan kapattı.. İşçileri sokağa attı.. 50 kuruşa doldur gemicikleri.. Boşalt milyonlara.. Doldur cebini.. Zehirliymiş, kalitesizmiş, boşver.. Bu millet önüne ne koysan yer!.. Senin de önüne işte bu çan-çin-çon mallarını koydu..
İster al-ister alma kardeşim..

Bilmiyorsun ki ülkende fabrikalar çalışsa..
Karayolunu burak havada giden motora binecektin belki şimdi..
Sana verdikleri para 800 lira.. ÇOK BÜYÜK PARAYMIŞ verenlere sorsan! Düş elektrik-su-gaz-kira.. Binersin sen belki JAPON'a

Daha çoook beklersin bir BABAYİĞİT çıksa da yerli araba yapsın, motor yerine YERLİ ARABAYA binelim diye...
Adamın işi yok sanki, fabrika kurup dertsiz başına ağrılar getirecek, faize bastırıp afiyetle yemek varken..
Bir de servis ağı kurup senin derdinle uğraşacak bedavaya.. Hadi canım sen de...

Bir de üstüne üç kişi... iki çuval çimento-bir tane mutfak tüpü yükleyip belini kırıyorsan.. Yağına bakmayıp yolda kalıyorsan... Ucuz nasıl olsa taksitle bi tane daha alırım n'olcak diyorsan.. Giderken kırılır tabi şasesi kardeşim! Daha çoook çin malı alırsın..
Eee ucuz etin yahnisine tamirci de bulamazsın; abi ucuz zaten tamiri pahalıya gelir git yenisini al derler... Gider alırsın.. Daha çoook alırsın...

i.tufekci
27 Mayıs 2013, 12:17
2011 model 150 mc tyi 1 senede 45 bın km kullandım tek sorun 75 tl ye motordakı bır bılya degıstı

Mct ile henüz 2000 km yaptım Allah nazardan saklasın hiç sorun yaşamadım...Sadece ayna değiştirdim o da fiziki birşey...

Tolga Can
27 Mayıs 2013, 12:31
tolga aynı motoru bende kullanıyorum, ama senesi dolmadan 5000 km devirmeden sanzıman krank değiştim :pr: buna ne diyeceksin peki
demekki kerametten yoksun olan benim :queen:

Modifiye olayı konu dışı :P , Vidası düşenlerde kılavuz vida takarsa o vida motorla birlikte ölene kadar kalır. :wiinkk:
Servisten çıktıktan sonra motoru 3 kez kontrol etmekte yarar var. Ben hiç bir servise güvenmüyorum. Hepsi 3 kağıtçı.
Adam işini yapmadıktan sonra japonunda çamurluğu düşer. Ama hiç bir japoncu buraya çamurluğum yolda giderken düştü diye yazmaz. Neden acaba :silent:
Tek dürüst kişiler çinli sürücüler. Hadi kaos ateşini yaktım. Kapın sopaları japon motorcuları dövelim :queen:

astorojna
27 Mayıs 2013, 12:38
Modifiye olayı konu dışı :P , Vidası düşenlerde kılavuz vida takarsa o vida motorla birlikte ölene kadar kalır. :wiinkk:
Servisten çıktıktan sonra motoru 3 kez kontrol etmekte yarar var. Ben hiç bir servise güvenmüyorum. Hepsi 3 kağıtçı.
Adam işini yapmadıktan sonra japonunda çamurluğu düşer. Ama hiç bir japoncu buraya çamurluğum yolda giderken düştü diye yazmaz. Neden acaba :silent:
Tek dürüst kişiler çinli sürücüler. Hadi kaos ateşini yaktım. Kapın sopaları japon motorcuları dövelim :queen:

tolga abi yorma kendini be abi.
Adımız çıkmış 9 a inmez gayri 8 e elleme öylede kalsın. bugün bmw ye binen bi adam şahini beğenirmi beğenmez bizimkide o hesap paramız varda bizmi binmedik hondoya mondaya :)

turkish39
27 Mayıs 2013, 12:40
Çinli diye tabir ettiğin motosikleti binlerce km kullanamıyosan KUSURU BİRAZDA KENDİNDE araman gerekir.Ha hiç kullanmadan yorum yapıyosan,çinli motosikletin değil oda senin ayıbın demektir.

F54
27 Mayıs 2013, 12:48
bende çin malı motor kullandım aldığım güne lanet olsun
üzerine toz kondurmadığım halde plastik aksamı kendiliğinden çatlıyor diye sattım
şimdi bana çin malı al deseler veya çin malı şöyle böyle deseler de almam
neden adi mal da onda aha size benim sattığım çin malı dan birkaç kare ne kadar baksanda çin malı dandik olmadık arızalar çıkartıp motosiklet keyfimin içine sıçtığı çok zaman oldu:pr:
şimdi ybr aldım taş gibi amk:cherry:

http://s1305.hizliresim.com/19/v/nj149.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://s1305.hizliresim.com/19/v/nj14s.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

serdar1547
27 Mayıs 2013, 13:19
çok ağır ateş altında kaldık beyler...admin bir el at be şu konuya,hiç iyi yerlere gitmiyor bu konu

albaywolf
27 Mayıs 2013, 13:27
Çin malından illallah diyen bir sürü kişi gördüm ben. Başta sağdaki ve soldaki esnaf komşularım ikisi de mondialleri satıp hondaya geçtiler. Hatta biri satamadı galiba nolcak 2 yılda perte çıkmış. Ben onlardan çok sonra motor aldım ve tecrübelilerin tavsiyesine uyarak sıfır Honda Fizy aldım. Aldığım güne lanet olmasın gayet memnunum. 5 gündür de 17 km. mesafedeki evime motorla gidip geliyorum ibre sürekli 80-90'da. Üstelik işte de sürekli pakette kullanılıyor. Bazıları çok yakıyo dese de 20 lira benzinle 140 km. yapması bana dokunmuyor kilometrede 3-4 kuruş kar etmek için çıkıp servise gidip ustalarla az yakıyo çok yakıyo tartışması yapmak istemiyorum. Çinli alsaydım bu kadar memnun kalır mıydım bilmiyorum...

necatik35
27 Mayıs 2013, 13:33
Çin motosikleti olan arkadaşların çektiklerini anlayabilmek ve halllk ten biri ollabilmek için ;bir çinli motosiklet almıştım.Ancak 2 sene dayanabildim ve sattım :P

Şaka bir yana,bakarsan yağını tuzunu parçasını eksik etmezsen Çin lide yürüyor be kardeşim.

Eeee ne yapacan işte,çekecen bee mecburrrr.:queen:

Tolga Can
27 Mayıs 2013, 13:36
bende çin malı motor kullandım aldığım güne lanet olsun

Motoru kırk dök. Ondan sonra çinli diye bok at. Terbiyesiz seni :P Kullanmasını bilmiyorum de, dök içini dök :queen:
Benimki niye 4 sene de çatlamadı. çizik bile yok. 30 km de sadece yağ değişti. Buji bile değişmedi :P

http://j1305.hizliresim.com/19/v/nj217.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

rahmi34
27 Mayıs 2013, 13:38
Özellikle paket dağıtanların altında hep çin malı motosiklet görüyorum, motordan memnunmusun diye soruncada hepsi memnunum diyor. Motorların kalitesi yapıldığı ülkeden anlaşılmaz. Kaliteyi ülke değil fabrika oluşturur..

istanbulda ise en kötüsünde activa var :), fizy ve spacy ardından gelenler. paketçilerin tahmini %70-80 i bu şekilde istanbulda.

FatihC
27 Mayıs 2013, 13:44
iki tane mct aldım sattım ikiside 2006 modeldi birincisini kazasız diye satın almıştım ama motorun arka teker kısmına yan taraftan darbe aldığı ortaya çıktı durumu belirterek yarı fiyatına geri sattım sonra başka bir mct aldım bu motor 2012 trafiğe çıkışlı idi çokda temiz bakılmıştı ama hem yakıtının fazla olması hemde bir seferinde frenin boşalması beni korkuttu ondan dolayı sattım çin menşei motor kullanılmaz demiyorum ama kullanan arkadaşların sürekli kontrol etmesi gerekli diyorum.

cenkito
27 Mayıs 2013, 14:53
çin malı cross motorla adana da 14 saatlik dag yayla gezisi yaptım hemde öndeki ktm crf vs gibi special krosslara yetişecem diye kasa kasa,
ne oldu bazen (genelde yani :queen: ) az beklediler beni sagolsunlar, ama yolda da kalmadım, takip etmektede zorlanmadım, motorda güç ve bende de tecrübe eksikliği vardı
ha aramızda ramzey de vardı kanuni cross 250 de
garibim daha ne yapsın,10000-15000 euroluk motorların pesinde 3500 liralık çinli, hemde pis çinli, gelde alma :)