PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor hastalığı

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 20:35
yaklaşık 1 aydır motorla yatıp motorla kalkıyorum hep forumlarda geziyorum üstelik daha motorda almadm en az 2 ayım var almak için normalmi bu durum kendimden korkmaya başladm :/

serdar1547
26 Mayıs 2013, 20:41
heves ise geçer,tutkuysa kalır...bunu ayırt etmek içinde zamana ihtiyaç vardır,umarım tutku değildir eğer tutkuysa senin açından hiç iyi olmaz.

antilop_skul
26 Mayıs 2013, 20:41
7 yasından berı hatırladıgım tabıkı bu ..

bisiklete binerdim lastige pet sise sıkıstırırdım vınnn dıye ses cıkardı ..

13-14 yaslarında kendımden buyuk ( 2 yas yani ) cocuklarla takıldım onların motorları vardı gezıyorduk ama icimde hala motor tutkusu

16 yasıma geldim okuldan attılar benı ıse basladım 400 tl maas aldım ustunu babam tamamladı motor aldık

18 yasında ehliyeti aldım ılk motorum duruyordu gıttım bıtane daha 0 motor aldım

6 ay sonra ilk motorum satıldı otekiyle devam ediyordum

19 yasında araba ehliyeti aldım 19.5 yasında araba aldım motorum duruyordu .

hevesle araba kullanmaya basladım dız agrılarım vardı zaten ama trafıkte araba sıkıntı oluyordu

sonra motorumu sattım 2 ay sonra bıtane cup motor aldım
2 ay bindim arbam hala duruyordu ama motora bindim ara ara .

baktım olcak gibi değil cok yavas kalıyor oncekılere göre sattım

1 hafta sonra mct aldım 5 -6 gun oldu heralde alalı =)

motor boyle birsey iste

Khutuck
26 Mayıs 2013, 20:44
Sevgili Özgür,

Bir doktor olarak profesyonel görüşümü belirtmek isterim. Normal insanlar motor dendiğinde yatmazlar. Senin durumunun İvan Pavlov'un tanımladığı klasik koşullanma olduğunu düşünüyorum. Motor dendiğinde yatmak, klasik koşullanmanın çok net bir örneğidir. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN (http://www.ziranbula.com/ogrenme-psikolojisi/ogrenme-psikolojisi-klasik-kosullanma/) elde edebilirsin. Koşullanmanın nasıl oluştuğunu öğrenmek ve geri alınmasını sağlamak için bir psikiyatristle görüşmeni tavsiye ederim. Davranış terapisi ve hafif bir antipsikotik kullanman sorununu çözecektir, ancak bir psikiyatriste görünmen önemli.

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 20:46
ya 1-2 ay öncesine kadar en kral motor yerine araba alırım diodm ama motorlar çok farklı gelmeye başladı gözüme durup dururken motor görünce kalbm çarpıyo ya

utkan35
26 Mayıs 2013, 23:52
7 yasından berı hatırladıgım tabıkı bu ..

bisiklete binerdim lastige pet sise sıkıstırırdım vınnn dıye ses cıkardı ..

13-14 yaslarında kendımden buyuk ( 2 yas yani ) cocuklarla takıldım onların motorları vardı gezıyorduk ama icimde hala motor tutkusu

16 yasıma geldim okuldan attılar benı ıse basladım 400 tl maas aldım ustunu babam tamamladı motor aldık

18 yasında ehliyeti aldım ılk motorum duruyordu gıttım bıtane daha 0 motor aldım

6 ay sonra ilk motorum satıldı otekiyle devam ediyordum

19 yasında araba ehliyeti aldım 19.5 yasında araba aldım motorum duruyordu .

hevesle araba kullanmaya basladım dız agrılarım vardı zaten ama trafıkte araba sıkıntı oluyordu

sonra motorumu sattım 2 ay sonra bıtane cup motor aldım
2 ay bindim arbam hala duruyordu ama motora bindim ara ara .

baktım olcak gibi değil cok yavas kalıyor oncekılere göre sattım

1 hafta sonra mct aldım 5 -6 gun oldu heralde alalı =)

motor boyle birsey iste

walla abi bende böyle gittim bakalım 6-7 yaşından beri motor hastalığı war nerde pejo mobilet gorsem arkasına atlardım sucu nun arkasına fılan ole ole ehliyetide aldık 0 motoruda motorla arabanın yeri her zaman farklı yok o fiyata araba alırım diyenlerle muhatab bile olmuyorum...

özgüryıldız
27 Mayıs 2013, 00:14
sen beni yanlış anladn o fiyata araba alırım gibi bi derdim olsa zaten arabadan vazgeçmem :)

dcb86
27 Mayıs 2013, 00:16
yeni üyeyim 36 yaşındayım, 10 gün önce bende motor aldım, bu yaşıma kadar aklımdan bile geçmezdi, dönüp bakmazdım bile, arabamın kontağını 10 gündür kapattım ,motorla eve gidip geliyorum,sabahları daha erken kalkıyorum ilk arabamı aldığım gün gibi hevesle motorun marşına basıyorum, rüyalarımdada motora bindiğim oluyor ayrıca ilk motorum ve ilk deneyimim, bendemi doktora gideyim, arbama dönüp bakmıyorum