PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk kazamı yaptım

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 18:38
Daha temin köyüme gezmeye giderken yolda durmuş araba vardı yanından geçeyim derken adam birden sola sinyal verip döndü ve arka fren pedalı ön sol lastiğine carpmasiyla motorun tepesinden ucmam bir oldu, korumalarım vardı sadece eldivenim yoktu ve elim soyuldu motorda ise rüzgarlık kırıldı, sol ayna catladi, arka sol sinyal (plastik ) yerinden cikti ve arka fren yamuldu arabanın ön sol lastik yarildi. Adamla şimdi kavga ederiz diye düşünürken adam anlayışlı çıktı ve helallesip ayrildik. Bari köye gidip soluklanayim dedim giderken farkettigim bayirda 3 ve 4. Vitesde devir arada düşüyor yarın ilk iş servise götüreceğim. Devir neden düşüyor olabilir çünkü mecbur eve döneceğim şuan bağ evindeyim.

madlive
26 Mayıs 2013, 18:51
Geçmiş olsun. Helalleşip ayrıldık derken? Bu durumda adam suçlu. Masrafını karşı tarafın trafik sigortası karşılar.

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 18:54
Geçmiş olsun. Helalleşip ayrıldık derken? Bu durumda adam suçlu. Masrafını karşı tarafın trafik sigortası karşılar.

Sağol, tartışma çıkmadı yani onu demek istedim.

sysroot
26 Mayıs 2013, 18:55
Geçmiş olsun kardeşim.Şükür ki bir sıkıntı yok sende.

korbygs
26 Mayıs 2013, 19:01
geçmiş olsun motorun yedek parçası var insanın yok cana gelceğine mala gelsin motorun sorununa gelince görmeden bişe denmez ne halde olduğu tekrar geçmiş olsun

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 19:02
Geçmiş olsun kardeşim.Şükür ki bir sıkıntı yok sende.

Sağolasın, inş geri dönebilirim bayirda çekişi düşüyor arada

Permatiq59
26 Mayıs 2013, 19:04
büyük geçmiş olsun. daha dün yazlık eldivenlerim prohell kesik parmak diye kendimi güvende hissetmedim. tam parmaklı korumalı yazlık eldiven aldım. Cana geliceğine mala gelsin. büyük geçmiş olsun tekrar. eğer istersen yazlık kesik parmaklı eldivenlerimi sana gönderebilirim arkadasım.

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 19:04
geçmiş olsun motorun yedek parçası var insanın yok cana gelceğine mala gelsin motorun sorununa gelince görmeden bişe denmez ne halde olduğu tekrar geçmiş olsun

Saolun, bende anlamıyorum ilk motorum olduğu için, dağ tepesinde kalmayimda

Permatiq59
26 Mayıs 2013, 19:32
sen almıyacaksan kullanacak bir arkadasa hediye ediyim konu açarak. okuyunca ellerinin soyulduğunu fena oldum yav

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 19:38
Saolasın benim eldivenim var ama takmadim niye takmadigimida bilmiyorum. Olmayan birine hediye et en güzeli.

RunemagicK
26 Mayıs 2013, 19:40
tutanak niye tutulmadı merak ettim. ehliyetmi yok acaba?

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 19:42
tutanak niye tutulmadı merak ettim. ehliyetmi yok acaba?

Benim ehliyetim var. Adam 250 tl verdi zararını karşılarsin dedi bende o anda hiç bişey aklıma gelmedi zaten.

RunemagicK
26 Mayıs 2013, 19:44
Benim ehliyetim var. Adam 250 tl verdi zararını karşılarsin dedi bende o anda hiç bişey aklıma gelmedi zaten.

umarım fazla masraf çıkmaz.

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 19:46
umarım fazla masraf çıkmaz.

Bi pedal yamuldu suan onu yaptiririm tek başka önemli birsey varsa onlarinida yaptiracagim.

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 20:58
kardeş büyük geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun

speed_dream
26 Mayıs 2013, 21:24
çok geçmiş olsun

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 21:33
sağolun teşekkür ederim. masraf ne kadar tutacak onu merak ediyorum

hello_moto
26 Mayıs 2013, 21:40
Çok geçmiş olsun. Cana gelecek mala gelsin. Umarım 250 TL zararını karşılar.

Bu kazadan öğrenilen de herhalde, motosikletin görünmez olduğu, eldiven, koruma vs yi her zaman kullanmak gerektiği, arabalara yaklaşırken tüm ihtimaleri düşünmek gerektiği vs. çıkıyor.

Anadolu da bir deyim vardır araba kırılınca yol gösteren çok olur diye.

Dönüşde dikkatli ol. Ne kendini ne motoru zorlama. Bilmediğin başka hasar da olmuş olabilir.

Geçmiş olsun tekrar.

Mengu16
26 Mayıs 2013, 21:41
250'den az para tutarsa tamir etmesi bence paranın üzerini iade et, iyi niyetli biri gibi geldi bide sanki adam seni görmemiş, biraz daha uzak geçseydin korna çalsaydın keşke.

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 21:47
teşekkür ederim. adam firmanın arabasını kullanıyordu hemen yanıma geldi birşeyin varmı diye bana ve motoruma baktı sonra patronunu aradı parayı verdi hadi sen evine git ben hallederim dedi hakkını helal et dedi bende ettim. para artarsa kolayca bulurum adamı veririm fazlasını. tek eldiven takmamıştım geriye kalan bütün korumalar vardı hâla şoku atlatamadım kaza küçük ama ilk kaza olunca kendime gelemedim.

Okan Sinan Ocan
26 Mayıs 2013, 21:49
Geçmiş olsun kardeşim,

Muhtemelen eğilen pedal arka frene basıyor ve seni yavaşlatıyordur motor için endişelenme .

Sevgilerimle

FermanogLu
26 Mayıs 2013, 21:52
Geçmiş olsun.

Sepetçioğlu
26 Mayıs 2013, 22:00
Tekrar geçmiş olsun Yunus Emre.

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 22:26
hepinize tekrardan teşekkür ederim. direk fren pedalı döndü dümdüz şekilde sağ doğru bakıyor. verilmiş sadakam varmış diyorum o anda ben arka frene basaydım şuan sağ ayağım büyük ihtimalle kırılmış vaziyette olucaktı. yarın yine gidip bi bağışda bulunayım en iyisi.

Karlıyollar
26 Mayıs 2013, 22:29
Hocam dikkatli olmak lazım bu durumlarda çok geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin

sysroot
26 Mayıs 2013, 22:30
teşekkür ederim. adam firmanın arabasını kullanıyordu hemen yanıma geldi birşeyin varmı diye bana ve motoruma baktı sonra patronunu aradı parayı verdi hadi sen evine git ben hallederim dedi hakkını helal et dedi bende ettim. para artarsa kolayca bulurum adamı veririm fazlasını. tek eldiven takmamıştım geriye kalan bütün korumalar vardı hâla şoku atlatamadım kaza küçük ama ilk kaza olunca kendime gelemedim.

Kardeşim hiç kafaya takma , her kazadan birşeyler öğreniyorsun bu gerçek.O yüzden keyfine bak , kaza yapıp yere düşmek , dizlerinin parçalanması , ellerinin yüzülmesi son derece normal şeyler.Bende eldiven takıyorum , neden çünkü 2-3 kez kaza yaptığımda o yüzülmüş ellerin dizlerin acısını iyi bilirim.Hiç kafaya takma.Bana sorarsan bugüne kadar 4ü sağlam olmak üzere 6-7 kaza yaptım.6-7 Kez asfaltı öptüm , sana birşey olmadı ya o yüzden takma kafana.Afedersin sümük gibi yere yapışmak sıradanlaştı benim için ama çok şey öğrendim kazalarda.
Ve Allah'a şükürler olsunki kalıcı hiçbirşey olmadı bende.

Allah hepimizi korusun.

hasanaydin
26 Mayıs 2013, 22:32
geçmiş olsun

MrMaydec
26 Mayıs 2013, 22:44
sağolun abilerim.

Kardeşim hiç kafaya takma , her kazadan birşeyler öğreniyorsun bu gerçek.O yüzden keyfine bak , kaza yapıp yere düşmek , dizlerinin parçalanması , ellerinin yüzülmesi son derece normal şeyler.Bende eldiven takıyorum , neden çünkü 2-3 kez kaza yaptığımda o yüzülmüş ellerin dizlerin acısını iyi bilirim.Hiç kafaya takma.Bana sorarsan bugüne kadar 4ü sağlam olmak üzere 6-7 kaza yaptım.6-7 Kez asfaltı öptüm , sana birşey olmadı ya o yüzden takma kafana.Afedersin sümük gibi yere yapışmak sıradanlaştı benim için ama çok şey öğrendim kazalarda.
Ve Allah'a şükürler olsunki kalıcı hiçbirşey olmadı bende.

Allah hepimizi korusun.

amin hepimiz Allah 'a emanet gidiyoruz ne kadar tedbir alsakda iş sadece bizimle bitmiyor afedersiniz ama ortalık denyolarla dolu.

MrMayne
26 Mayıs 2013, 23:00
geçmiş olsun kardeşim

scooboy
26 Mayıs 2013, 23:17
Geçmiş olsun kardeş. Tecrübe olmuş. Daha dikkatli olman dileğiyle.

jacks0n
26 Mayıs 2013, 23:28
Geçmiş olsun.. Size birşey olmamış ya.. gerisi önemli değil. şoför de anlayışlı, iyi niyetli birisi sanırım.. Şansın varmış.

dogrusukru
26 Mayıs 2013, 23:39
Kardeş geçmiş olsun.Sana bir şey olmaması gerçekten çok sevindirici. motoru bir şekilde halldersin inşallah.Bir daha olmaz inşallah.

ducatigt
27 Mayıs 2013, 14:51
Geçmiş olsun dostum, daha beteride olabilirdi. Kafana takmamaya çalış, tecrübe oldu deyip devam et (ben öyle yapmıştım).

turkish39
27 Mayıs 2013, 15:20
Geçmiş olsun.Bunlar hep tecrübe.Allah (C.C.) beterinden korusun.

dreamkiller
27 Mayıs 2013, 15:24
Allah hepimizi beterinden korusun.. Çok büyük geçmiş olsun.. Motoru kafana takma nasıl olsa halledilir sana bir şey olmamış ya o önemli..

kefeeee
27 Mayıs 2013, 16:39
Sağ taraftan vurduysan egzost la igili bir sorun olabilir, belki çarptığında biyer çizilmemiştir ama bağlandığı noktalardan biyerden hava alıyodur, ondan büyük ihtimalle.

Çok geçmiş olsun.

C@LiMeRO
27 Mayıs 2013, 17:14

Öncelikle çok geçmiş olsun, son kazanız olsun.. Bu arada paranın üzerini verme konusuna gelince; bence verilmesi manasız olur, çünkü adam sana ne masrafın çıkarsa karşılarım dememiş, parayı vermiş helalleşmişsiniz, az ya da çok; zaten taraflar razı gelmiş o rakama..

MrMaydec
27 Mayıs 2013, 20:42
Amin abilerim, sağolun. sadece ayaklık vurdum bugün götürdüm motosikleti görünen hasardan başka birşey yok çok şükür.

fz6_fazer
27 Mayıs 2013, 21:27
gecmis olsun