PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aileden izin

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 13:01
arkadaşlar ya 21 yaşındayım ailemi ikna edemiyorum taktım kafayı sen delisin diyolar bana olmaz diyolar nasıl motor alcam ben :(

Mengu16
26 Mayıs 2013, 13:27
Onlara küçük sürprizler yap.

-ZERO-
26 Mayıs 2013, 13:29
deli demekte haklılar.hangimiz akıllıyız ki :)

canerol
26 Mayıs 2013, 13:37
önce ufak ufak korumalarını almaya başla ondan sonra bakacaklarki he bu işi bilinçli olarak yapacak kendine değer veriyor derler
en azından öyle düşünmek lazım :)
ondan sonra 150 cc lik bişe ile başla

Kaangngr
26 Mayıs 2013, 13:38
Motosiklete bindikten sonra bida inmedim hastalık gibi oldu

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 13:40
iyice manyak gözüyle bakıyolar bana yaa :D

Tİme_shİft42
26 Mayıs 2013, 13:47
O birazda senden kaynaklanıyor

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 13:52
ya arabayla 170 le kavşakta kaza yaptı. güvenmiolar diolar motorda neler yaparsn ama bn arabama güvendğim için rahat kullanıyorum arabanın kaput sağlam ama bu makinalarda kaput bizleriz en ufak bi hata hayatımızı karartabilir yada sonlandırabilir bunun bilincindeym ama inandıramıyorum kesinlikle

draggy
26 Mayıs 2013, 13:56
Kendi paranı kazan, kendi hayatını yaşamaya başla. Sonra kimseyi dinlemeden al :)

bagımlı
26 Mayıs 2013, 14:08
Ailen haklı sen motor filan alma kabut sağlam diye 170 le kavşağa mı girilir. Kesinlikle alma

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 14:08
zaten kendi paramla alcamda annem sütünü helal etmiyo :D

just4techno
26 Mayıs 2013, 14:11
Sen potansiyel trafik magandasısın bildiğin :cyclopsan

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 14:27
abi o kaza cahillik dönemleriydi şimdi artık akıllandık ya makasa bile girmiyorum insan bazı şeyleri yaşayınca aklı başına geliyo

erdem_cengiz
26 Mayıs 2013, 14:41
özgür maddi özgürlüğün varsa önce koruyucu ekipmanla başla. daha sonra başla anlatmaya insan yapamadıkları yüzünden pişman olur de dünyaya bikere gelcem falan filan. sonra git bi 125cc yada 150cc makina bul kendine. ama dikkatli olmayı unutma arabayla 170km ile yaptığın kazada sağ kurtulabilirsin ama motorla bu hızda yaptığın bi kazada birsürü iş yok doktor dna testi isticek ailenden senden dağılan parçalar toplancak eksik çıkacak defin ertelenecek falan filan.
şunu unutma motora binebilmen için sağ olman gerek. sağlıklı olman gerek.
inşallah bir motor alıp aramıza katılırsın diliyorum. Allah'a emanet ol

TATLIHIZ
26 Mayıs 2013, 15:32
Bazen ikna edemiyorsun kendi paramı biriktirdim alıcaktım kanıma girdiler araba aldırdılar,Gene motor alıcam pes ettiler artık hehe :)

merkanar
26 Mayıs 2013, 15:38
170 hız yapmak modern arabalarla hiç problem değil. Hatta bazılarında salonda oturur gibi konforlu olabiliyor. Fakat 170 ile viraja girmek dersen bu bilgisizlik, yeteneksizlik ve başkalarının hayatına kastederek benim nazarımda cinayete teşebbüs demek. Ben biraz daha olgunlaşmanı tavsiye ediyorum. Yok illa alacağım dersen ilk 5000 km'ni insanlardan uzak yollarda yapman herkes için en hayırlısı. İstediğin gibi hız yapıp virajlara istediğin hızda gir. Başkalarına zarar verme derim.

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 18:47
o kazayı söylüyorum abi tamamen düşüncesizlik ve çocukluk 2 sene geçti üstünden daha bilinçliyim artık

deniz ci
26 Mayıs 2013, 18:53
kardeşim bana sorarsan al derim ama zamanla insanları ikna ederek sür örneğin şuan alsan altında olsa bi motor yanlışlıkla bile olsa veya istemeyek kapının önünde arka lastıgin kaysa diyecekler biz demedikmi yani önce güven tekerini rayına zamanla tam bastır ;-)

Permatiq59
26 Mayıs 2013, 19:36
İnşallah seneye taziyede okumayız. 170 le viraja girmek ne yav.

canerol
26 Mayıs 2013, 20:13
amerikan filmlerinin güzel bir sözü var
özür dilemek izin istemekten daha iyidir diye :)
ama sende şansını zorluyorsun 2 sene önce 170 ile kaza yapmak kredini tamamen bitirmiş :)

serdar1547
26 Mayıs 2013, 20:36
seviyorsan git konuş bence

oknglr
26 Mayıs 2013, 20:46
Şu sözü çok severim

Her akşam yatmadan önce tanri’ ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. bir gün tanri’nin çalişma tarzinin bu olmadiğini anladim. ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldim ve her akşam yatmadan önce tanri’ya günahlarimi affetmesi için dua ettim... [ Al Capone ]

Şimdi bu sözü bizim duruma uyarlarsak . Ki benim motor alma maceramda buna dayanıyor. Motoru alıp koyacaksın kapının önüne :D Birkaçgün kızacaklar surat yapıcaklar konuşmıycaklar vs. sonra senin uslu uslu kullandığını görünce ( aynı bende olduğu gibi ) Bir müddet sonra bizi gezdirmiycekmisin diye laflar duymaya başlıcaksın :D Sonra zaten alışıp korktukları şeyin çok önemsiz olduğunu anlıycaklar. Tabi bu süreçte ekipmanı giyceksin apaçilik yapmadan uslu uslu süreceksin ( Bu süreçten sonrada böyle devam edicek tabiki. :jocolor: ) .

İlk motor hevesim lise bittikten sonra yaklaşık 19-20 yaşlarımda başladı mct 250 lere çok heves ettim güzelde para kazanıyodum ama bu sebeplerden dolayı alamadım işte. Sonuç ne oldu 7 yıl gecikmeli motor sahibi oldum. Tek kaybım 7 yıl motorsuz gezmek oldu keşke ozamanlar gidip alsaymışım :D

Buna karşı çıkanlarda olucaktır. Onlar senin iyiliğini düşünüyor senin için kötü olan birşeyi istemezler herşey seniin için falan filan diycekler onlara sevgilerimi yolluyorum şimdiden.

Edit : şu 170 le kavşakta yaptığın kazayı şimdi okudum. tereddüte düşmedim değil yazdıklarım için :D