PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cb125e hakkında ?

Sayfa : [1] 2

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 03:17
yeni başlayan için bu motor nasıl acaba bide edirnede yaşıyorum öğrenciyim buranın hava koşullarında zorluk çektirirmi ?

Mikuni
26 Mayıs 2013, 03:23
alma alma alma. al-ma!

korbygs
26 Mayıs 2013, 03:25
pcx al pcx al pcx al !

adem80
26 Mayıs 2013, 03:31
alma. Başka modellere bak. Cb ve cb ace hayal kırıklığı tamamen.

Red*X
26 Mayıs 2013, 03:36
alma. Başka modellere bak. Cb ve cb ace hayal kırıklığı tamamen.

Neden cb125e hayal kırıklığı ? Biraz fikirlerinizle aydınlatır mısınız ?

eren özer
26 Mayıs 2013, 03:40
Neden cb125e hayal kırıklığı ? Biraz fikirlerinizle aydınlatır mısınız ?
Titreşim var gerisi yok bilmem anlata bildimmi
Devir saati ayak marşı,platin,Şamriyelli lastik vs

adem80
26 Mayıs 2013, 03:42
titreşim. Gitmiyo. Şamriyelli lastik. Devir saati yok. Çekmiyo. Vasat yani.

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 03:44
yanlız para durumum 3500 ü geçmez cb125 için bile zorlamayı düşündüm o fiyatlarda yada daha ucuz ne tavsiye edersiniz ??

korbygs
26 Mayıs 2013, 03:45
Titreşim var gerisi yok bilmem anlata bildimmi
Devir saati ayak marşı,platin,Şamriyelli lastik vs

PLATİN ? 2012 MODEL MOTOR

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 03:49
ybr125 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

adem80
26 Mayıs 2013, 03:52
sıfırmı olacak? 2 ci el de olur dersen ybr ve cbf, sıfır dersen salcano wolf, mondial drift, mondial mc, mcx, mr, küba xcg illaki japon dersen ybr, cbf öneririm.daha model çok ama araştırman lazım.

eren özer
26 Mayıs 2013, 03:52
PLATİN ? 2012 MODEL MOTOR
Gerçi Bu Elektronik ateşleme dimi Platin olmaz evet Aklımda kalmış atin yok diye Sen syleyince aklıma gedi len bu elekronik
He işte baq oda yok :queen:

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 03:59
mondial alma dio herkes yoksa vulture kesin kararımdı.. sonra cb125e ye karar verdm oda patladı alcak motor bulamıyorum :'(

Red*X
26 Mayıs 2013, 04:03
Birader sen herkesin lafına bakma.Kendin görüp beğendiysen hiç kimse senin fikrini değiştirmesin.
Sonuç olarak honda.En dandik modelini bile alsan seni üzmez.Her adamın lafına bakıp fikir değiştirecek olursan hiçbir motoru alamazsın.
Bu dünyadaki en pahalı en kaliteli en hızlı en şekil motoru burada tartışsak kötüleyenler olacaktır.Bu yüzden herkesin dediğine inanma.

motorcu48
26 Mayıs 2013, 04:05
cb125 test eden tecrubeli test pilotu abimiz yere göğe sıgdıramıyordu bir ben karşı çıkmıştım şimdi 1 sene geçmiş ben haklı çıkmışım şu yorumlardan :D

madlive
26 Mayıs 2013, 04:07
Honda Cb125e mondial Driftten kesinlikle daha kaliteli. Titreşim var ve drifte göre çekişi düşük. Önüme iki tane motor koysalar kesinlikle titrediğini bile bile cb125e alırım. Drift kullandım 6000 km de cb125e kullandım.

Kullanmadan etmeden yorum yapmıyorum.

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 04:12
mondial alırsam zaten drift deil vulture alırım ama honda cb125e ye dönme nedenm ablam üstüne ben tamamlarm dedi :D

eren özer
26 Mayıs 2013, 04:14
Honda Cb125e mondial Driftten kesinlikle daha kaliteli. Titreşim var ve drifte göre çekişi düşük. Önüme iki tane motor koysalar kesinlikle titrediğini bile bile cb125e alırım. Drift kullandım 6000 km de cb125e kullandım.

Kullanmadan etmeden yorum yapmıyorum.
Titreşimden dolayı cb25 satıp Wolf125 alan arkadaş var wolf daha iyi diyor
Hem wolfe hemde drifte binmiş adamda Mh drift daha iyi diyor tabi bu göreceli bir kavram Ozaman senin söylediklerinde Kendi şahsi fikrin olmuş oluyor.
Çok ciddiyim Az yaksın rahat olsun istiyorsam kesinlikle gider bir Wolf alırım Üçerlermi ne idi adamlar 2600 e veriyorlar yahu CBF 150 nin yarı fiyatına gider alırım aradaki farklada depomu defelarca fuller bilmem kaç bin yaparım zaten yedek parçada hondaya göre beleş ozaman Proplem yok ;
Yani diyeceğim o ki Ben hondaya biniyorum demek isteyen honda alır Ben Motora biniyorum diyen adamda Hangisi kafasına yatarsa onu alır OLay budur

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 04:14
:)peki illa honda demenizin özel bi nedeni varmı yani kalite açısındanmı bunu söylüyorsunuz ?

Wazaa.35
26 Mayıs 2013, 04:15
Şekline tutulduysan cb125e para dökme motoran cbs 150 ye bak aynı fabrikanın mahsülü hem 150cc,devir saati ve vites göstergeside bulunmakta aynı zamanda titreşim biraz daha az üzerindeki motor aynı sadece 150cc lik versiyonu çin diye miden bulanmasın kafa ağrıtıcak motorlar değil bu yeni çinliler:cat:

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 04:20
cbs 150 nin markası ne bn anlamadm bişey piyasada bulmak zor olur gibi geldi parçasıydı ekipmanıydı falan

madlive
26 Mayıs 2013, 04:26
Titreşimden dolayı cb25 satıp Wolf125 alan arkadaş var wolf daha iyi diyor
Hem wolfe hemde drifte binmiş adamda Mh drift daha iyi diyor tabi bu göreceli bir kavram Ozaman senin söylediklerinde Kendi şahsi fikrin olmuş oluyor.
Çok ciddiyim Az yaksın rahat olsun istiyorsam kesinlikle gider bir Wolf alırım Üçerlermi ne idi adamlar 2600 e veriyorlar yahu CBF 150 nin yarı fiyatına gider alırım aradaki farklada depomu defelarca fuller bilmem kaç bin yaparım zaten yedek parçada hondaya göre beleş ozaman Proplem yok ;
Yani diyeceğim o ki Ben hondaya biniyorum demek isteyen honda alır Ben Motora biniyorum diyen adamda Hangisi kafasına yatarsa onu alır OLay budur

Beni yanlış anlamayın. Cb125e buram buram kaliteli demiyorum ama driftten kesinlikle daha kaliteli.
Evet titriyor.
Evet gitmiyor.

Ama stabil alet. Ne zaman ne yapacağı belli. Dip gaz Edirneden geldim hiç aklımda soru işareti kalmadan.
Araziye çamura girdim aklımda soru işareti olmadan.

Az buçuk motor kullanan adam sürdümü anlar zaten kalite farkını.

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 04:28
ben sürekli istanbul edirne bursa arası gidip gelcem mondial belki bunu kaldıramaz ama honda kesin kaldırır diye düşünüyorm :)

korbygs
26 Mayıs 2013, 04:33
ya şu aletleri sökmeye kalk anlarsın japonu zevkle sökersin şip şak elinde kalmıcanı bilirsin ama bi çinliyi sökmeye kalk bi sürü ıvır zıvır ek parçalar tamir bakımını yapan arkadaşlar konuşsanıza

madlive
26 Mayıs 2013, 04:36
CB125 E safkan çinlidir. Driftte çinlidir. Son çıkan ybrlerde çinlidir. Cbf150 de çinlidir. İnazuma da çinlidir.
Çin size ne kalitede isterseniz o kalitede malzeme yapar. Yeter ki paradan haber verin. İyi para iyi motor.

-ZERO-
26 Mayıs 2013, 04:36
cb alma da ne alırsan al dostum.
motosiklet hevesimi bir süreliğine de olsa bastırabilmek için bir müşterimizden bir günlüğüne ödünç olarak aldım cb denen naneyi.

almaz olaydım. motordan soğuyacaktım az kalsın. kullanana her zaman saygım vardır tabi fakat o nasıl bir motordur öyle..
motordan indikten sonra totomda karınca sürüsü geziyordu sanki. ben bu kadar titreşimi, bi ehliyet sınavına girdiğim cup tipi motorda bi de bu cb denen motorumsu makinede gördüm

yaklaşık 1 saat kadar motor sürdükten sonra motordan indim sonra istemiz bir şekilde ayaklarımı aça aça apartmana girdim.
çoluk çocuğa makara olduk. sanki motor sürmemişim de başka birşey yapmışlar gibi :pl:

aile faktöründen ötürü,-her ne kadar ekonomik bağımsızlığımı kazanmış olsam da- kendi motorumu almayı tam olarak kabul ettiremedim. onun için çok fazla motora binemiyorum. ondan da olabilir yani titreşim olayı bindikçe alışabilirsin. belki benim oturuş pozisyonumun da etkisi olabilir bu titreşimi fazla hissetmemde ama bu kadar da etki edeceğini pek sanmıyorum
fakat son karar senin tabii

oknglr
26 Mayıs 2013, 04:37
cbs 150 nin markası ne bn anlamadm bişey piyasada bulmak zor olur gibi geldi parçasıydı ekipmanıydı falan

http://www.motoran.com.tr/urun/cbs-150-balancer/

özgüryıldız
26 Mayıs 2013, 04:47
bütün yorumlar için herkese sonsuz saygımı sunuyorum ve teşekkür ediyorum kafam cok karıştı ama heralde cb almıcam gene ilk gözdem vulture ı düşüncem gibi geldi bana :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

hocam sen sanırım cb125e kullanıcısın tam olarak ne düşünüosn net bir bilgi verebilirbisin ?

korbygs
26 Mayıs 2013, 04:47
CB125 E safkan çinlidir. Driftte çinlidir. Son çıkan ybrlerde çinlidir. Cbf150 de çinlidir. İnazuma da çinlidir.
Çin size ne kalitede isterseniz o kalitede malzeme yapar. Yeter ki paradan haber verin. İyi para iyi motor.

honda yamaha çine verir onlara ürettirir ama sök periyodik bakım yap anlarsın kaliteyi sadece sürmekle bitmiyor iyi motor mu kötü motor mu
( japondan kastım )

madlive
26 Mayıs 2013, 04:55
Muhakkak öyle. Cb125e al demiyorum. Sadece titrese de gitmese de driftten daha kaliteli diyorum.
Şu an 4 lira param olsa motor alacak olsam asla Cb125e almam. İkinci el çok çok çok temiz ybr 125 alırım.

korbygs
26 Mayıs 2013, 04:57
Muhakkak öyle.

ne kadar ekmek o kadar köfte misali :queen:

Mengu16
26 Mayıs 2013, 04:59
honda yamaha çine verir onlara ürettirir ama sök periyodik bakım yap anlarsın kaliteyi sadece sürmekle bitmiyor iyi motor mu kötü motor mu
( japondan kastım )
Bakımı bırak ben motoru söktüm topladım iddia ettiğin gibi bir kalitesizlik yok. Grenajları uyduruk diye bütün motor çöp olmuyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17833115.asp?gid=381
Çin mallarına laf ediyorsunuz, amerikalının türk malı araçlara bakış açısına bakın bir de. Çok da yalan değil hani, hiç değilse çinliler bişey yapıp satıyor bizde o da yok anca kötü deriz çin malına.

korbygs
26 Mayıs 2013, 05:04
ondan mı yağ kaçırıyor makinen bnm iddaam pratik diğeri tefaruhatlı tecrübeyle sabit konuştuklarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:00 ----------

Bakımı bırak ben motoru söktüm topladım iddia ettiğin gibi bir kalitesizlik yok. Grenajları uyduruk diye bütün motor çöp olmuyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17833115.asp?gid=381
Çin mallarına laf ediyorsunuz, amerikalının türk malı araçlara bakış açısına bakın bir de. Çok da yalan değil hani, hiç değilse çinliler bişey yapıp satıyor bizde o da yok anca kötü deriz çin malına.

http://www.youtube.com/watch?v=mUPweWgqOtM biliyosundur da yinede bak bi

Mengu16
26 Mayıs 2013, 05:05
3-5 saat kesintisiz 9 bin devirde motor sürersen seninki de yağ kaçırır motor kitlemiyo ya sen ona bak.

korbygs
26 Mayıs 2013, 05:11
3-5 saat kesintisiz 9 bin devirde motor sürersen seninki de yağ kaçırır motor kitlemiyo ya sen ona bak.

:cherry: kitlemez yağı kontrol ettiğin sürece de 3 5 saat kesintisiz 9 bin devir niye neden ne garezin var motora at 5 e rahatlasın motor mcx i olan var etrafımda yağı akan kokan yok hiç trafikte ki hıncını motordan mı alıyon ne yoksa yazık o motora acırım :sunny:

Mengu16
26 Mayıs 2013, 05:17
:cherry: kitlemez yağı kontrol ettiğin sürece de 3 5 saat kesintisiz 9 bin devir niye neden ne garezin var motora at 5 e rahatlasın motor mcx i olan var etrafımda yağı akan kokan yok hiç trafikte ki hıncını motordan mı alıyon ne yoksa yazık o motora acırım :sunny:
5. viteste yapıyorum zaten 9 bin devir :cherry: 100-105 falan yapıyo o devirde.

korbygs
26 Mayıs 2013, 05:19
senin devir saati de fazla gösteriyo o zaman 5. vites 100 km hız da o kadar zorlanmaz o motor 150 lik makine sonuçta az yakar çok kaçar he zorlanıyorsa da arka dişliyi küçültürsün olur biter

Mengu16
26 Mayıs 2013, 05:26
senin devir saati de fazla gösteriyo o zaman 5. vites 100 km hız da o kadar zorlanmaz o motor 150 lik makine sonuçta az yakar çok kaçar he zorlanıyorsa da arka dişliyi küçültürsün olur biter
Devir saati de km saati kadar normal bence. 100km hızla kamyon sollayabiliyorum. 90'la gidiyor duble yolda kamyonlar. Ön dişliyi 1 numara büyüttüm zaten, bu motoru aldığımda 125'likti 150'lik yapınca dişliyi büyüttüm. Ön 16 arka 41 dişli var.

korbygs
26 Mayıs 2013, 05:34
motor bitikmi di de 150 lik yaptın

Mengu16
26 Mayıs 2013, 05:39
motor bitikmi di de 150 lik yaptın
5 bin km'de yaptım 150'lik, sadece piston-sekman-silindir değiştirdim. Karbüratör dahil geri kalan herşeyi orjinal. Silindir seti de mondial orjinal yedek parçası 150kn modelinin. 150'lik yapınca yakıtı fark etmedi ama yokuşlardaki hızı 15-20 km arttı, son hızı olan 120'ye de daha kolay çıktı biraz kere de 125 km hızı gördüm 150'liğin farkı olarak.

korbygs
26 Mayıs 2013, 05:47
eee şimdi misal 50000 km gitçekse 30000 km de finish olcak motor sibopları paletleri gergisi eksantrik zincirine kadar değişmen lazım dı uyum sağlamaz mühendisler boşuna mı kafa yoruyor 125 yapıor bu makineyi boşuna masraf açmışsın kendine karbüröterde eksoz çıkışıda yanması da benzinin 125 liğe göre benzin hava karışımına sağlaması da onlarıda 150 cc ye göre yapman gerekiyor yapabilecek bi usta var mı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

5. viteste yapıyorum zaten 9 bin devir :cherry: 100-105 falan yapıyo o devirde.

http://www.youtube.com/watch?v=myldcqztWKA bak 100 105 le giderken 7000 devirde motor senin kisi fazla gösteriyor

Mengu16
26 Mayıs 2013, 05:57
125'lik hali çok torksuzdu yokuşları çıkmak çileydi. Motorun yaktığı benzine kıyasla performansı sıfırdı. 150'lik yapınca herşey daha dengeli oldu. 30 binde değil 15 binde bitsin ne olacak ben bindiğim motordan keyif alayım yeterki. Devir göstergesi fazla gösteriyosa niye hiç 11 bin devirin üzerine çıkmıyo. Normal ya 90km de 8 bin, 105'te 9 bin 125'te 11 bin. 100'ü geçince titremeye başlıyo zaten balansöre rağmen ondan belli aşırı devir yaptığı.

korbygs
26 Mayıs 2013, 06:00
neyse senin motor sıfır olmuş tekrar hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

Mengu16
26 Mayıs 2013, 06:04
neyse senin motor sıfır olmuş tekrar hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
Sağolasın.
http://youtu.be/I3b259tJ4PU?t=2m15s
Bak bu da çevreyolunda gazlarken.

korbygs
26 Mayıs 2013, 06:15
Sağolasın.
http://youtu.be/I3b259tJ4PU?t=2m15s
Bak bu da çevreyolunda gazlarken.

şanzıman grup bilyalarından ses geliyo vıııııııınnnnnnnn diye

Mengu16
26 Mayıs 2013, 06:20
Şanzımanda hiç sorunumuz yok sürüş sırasında ama debriyaj kavrama anında takırdatıyo dişlileri.

korbygs
26 Mayıs 2013, 06:24
bak bu da bnm eski canafooorrr :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:20 ----------

bak bu da bnm eski canafooorrr :(

http://www.youtube.com/watch?v=Rhxj2oQA_ZI
http://www.youtube.com/watch?v=ZnJMxZIl_9E

TATLIHIZ
26 Mayıs 2013, 09:36
Alma yok böyle kötü bi motor valla Drift al,Salcano al,Hatta Cg al Bu motoru alma berbat ötesi kötü bi motor paraya yazık edersin.

reverse
26 Mayıs 2013, 10:02
125'lik hali çok torksuzdu yokuşları çıkmak çileydi. Motorun yaktığı benzine kıyasla performansı sıfırdı. 150'lik yapınca herşey daha dengeli oldu. 30 binde değil 15 binde bitsin ne olacak ben bindiğim motordan keyif alayım yeterki. Devir göstergesi fazla gösteriyosa niye hiç 11 bin devirin üzerine çıkmıyo. Normal ya 90km de 8 bin, 105'te 9 bin 125'te 11 bin. 100'ü geçince titremeye başlıyo zaten balansöre rağmen ondan belli aşırı devir yaptığı.

Yahu konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum.
Mengu16 yanlış anlama, senin bilgi paylaşımlarına değer veriyorum. CB125 başlığına da gelip güzel paylaşımlar yapıyorsun. Bu sebeple teşekkürler.
AMA:
İşte kendi ağzınla söylüyorsun.
Çok torksuz.
Performansı sıfır.
100km/h'de titremeye başlıyor.
CB'ye gitmiyor demişsin ama senin motorun 125'lik orjinal hali ile zaten gitmiyormuş. 150'lik yapınca da 100-105km hızlarda yırtınmaya başlıyor anladığım kadarıyla.
Hala nasıl CB125E yerine bu gibi olumsuzlukları göstererek başka motorlar öneriyorsun? Gerçekten anlam veremiyorum.

Bir de CB125'te ayak marşı yok diyen ve civic 1.6'ya binen arkadaşım, otomobilini ayak marşı ile mi çalıştırıyorsun?
Nedir bu ayak marşı sevdası? Piyasadaki hangi motorlarda var ayak marşı? CBF150'de var, peki CBF1000'de var mı?

Şu gitmiyor, çekmiyor diyenler: Nereden nereye gitmiyor cb? Neyi çekmiyor?
Ben arkada bastıra bastıra doldurduğum topcase ve artçım ile birlikte istediğim yere gidip geliyorum, geziyorum.
Evet motor 100km üzerine çıkmakta nazlanıyor 105'ten sonra gitmem diyor ama hangi 125'lik motor bundan farklı?

CB Çin'de üretilmiştir, o zaman Çin menşeili diğer markaların motorlarıyla arasında fark yoktur diyenler:
Motorumu aldığım günden bu yana yaklaşık 7000km yol yaptım.
1000-4000 bakımları, ara yağ değişimleri ve far ampülü, debriyaj teli gibi sarf malzemeleri haricinde servis veya tamirci yolunu tutmamı gerektirecek bir durum olmadı.
Şu asya-küba-mondial vs. gibi markaları kullananlar sıkıntı yaşadıklarında bisikletçiden bozma yetkili servislere gittiklerinde anlıyorlardır umarım arada bir takım farklılıklar olduğunu.

Permatiq59
26 Mayıs 2013, 10:10
eyvah Honda kaçıııııınn.. bu ne lan :sunny: arkadas bilende bilmeyende.. cb125 mi bayırlarda çekemiyo yorumları yazanlarmı çekemiyo bilemedim. arkadas heves etmis. karar vermiş bi kerede birinin heyecanını kırmayın. gider gitmez. çeker çekmez. kalitesi ortada.. niye insanların hevesini kırıyorsunuz. 3000e en kaliteli motor hangısı kafanızda ? monial mi asya mı ? Dünya kabul etmiş bizim çinciler kabul edemediler.. bende çinli motora bindim. uzun yolada gittim.. servisinede gittim. yapmayın arkadaslar komikleşmeyin..