PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Malatya'dan - Konya' ya motosiklet göndermek

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 01:57
Malatya Merkez'den Konya Merkez/Meram 'a motosikletimi göndermek istiyorum. Kargolar malumunuz çok çok yüksek fiyatlar istiyorlar. Ben ise mazlum bir öğrenciyim :)
Bana yol gösterecek, Malatyalı olup yardımcı olacak ya da nereli olduğu önemli değil akıl verecek çözüm üretecek bir fikri zihniyete ihtiyacım var. Kısacası lütfen şu kardeşinize bir yardımcı olun...

muhittinKaplan
24 Mayıs 2013, 01:58
tren le gönder.

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 02:01
Hocam Malatya-Konya arası tren yok maalesef.

hisvarlar
24 Mayıs 2013, 02:06
Otobüslere ne olmuş ki ?

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 02:11
Elazizli abim otobüsler stabil, çalışıyorlar. Akıldaki iki fikir 1. otobüs 2. ambar zaten de. Firmalar sıkıntı yapabiliyor. Bir keresinde denk gelmiştim maştide şöför almamak için elinden geleni yapmıştı üstelik otobüsler de boştu. Benimde verebileceğim rakam mesela 100 lira. Bu rakamı dikkate alıp tamam derler mi, deseler bile motor Mct küçük değil yani. Nasıl olur ne olur ne biter...

Permatiq59
24 Mayıs 2013, 02:19
sürmeyi dene :)

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 02:23
Yaklaşık 650 km. Motosiklet üzerinde hepi topu 5000 km yapmış biri olarak hiç mi hiç gözüm kesmiyor. Bir diğer sorun ise motosiklete sığmayacak kadar da eşya ile beraber gidecek olmam :)

Tolqa Sonmez
24 Mayıs 2013, 02:52
Yaklaşık 650 km. Motosiklet üzerinde hepi topu 5000 km yapmış biri olarak hiç mi hiç gözüm kesmiyor. Bir diğer sorun ise motosiklete sığmayacak kadar da eşya ile beraber gidecek olmam :)

Esyayi bir sekilde kargola sonra sen ve motorun yalniz kalin. biraz bir birinizi taniyin. ne guzel bu sebeb ile 5650km tecruben olmus olacak. :cat:

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 03:15
Esyayi bir sekilde kargola sonra sen ve motorun yalniz kalin. biraz bir birinizi taniyin. ne guzel bu sebeb ile 5650km tecruben olmus olacak. :cat:

Hocam aslında benim istediğim şey de bu ama şartlar,birçok etken el vermiyor diyelim. Öyle uzun bir yolu konya-çanakkale olarak yapacağım ağustos başı gibi inşallah :) Motosikletimden memnunum ama bu gönderme vs meselesi yüzünden satmayı bile düşünmeye başladım. Yani acil yardımlarınıza ihtiyacım var

hisvarlar
24 Mayıs 2013, 03:16
Elazizli abim otobüsler stabil, çalışıyorlar. Akıldaki iki fikir 1. otobüs 2. ambar zaten de. Firmalar sıkıntı yapabiliyor. Bir keresinde denk gelmiştim maştide şöför almamak için elinden geleni yapmıştı üstelik otobüsler de boştu. Benimde verebileceğim rakam mesela 100 lira. Bu rakamı dikkate alıp tamam derler mi, deseler bile motor Mct küçük değil yani. Nasıl olur ne olur ne biter...

Bu aralar ölü sezon otobüsler genelde boş oluyor. Motosikletin otobüsteki raconu genelde bir yolcu parasıdır. Sen otobüs şöförü kadar yazaneciyi ayarlamaya bak muhakkak bir firma kabul eder. Yada o hatta gidip gelen sebze kamyonlarına falan bak derim.

cenkito
24 Mayıs 2013, 03:18
Bu aralar ölü sezon otobüsler genelde boş oluyor. Motosikletin otobüsteki raconu genelde bir yolcu parasıdır. Sen otobüs şöförü kadar yazaneciyi ayarlamaya bak muhakkak bir firma kabul eder. Yada o hatta gidip gelen sebze kamyonlarına falan bak derim.

cok mantıklı

hatta garajda yüklemeye sorun cıkarırlarsa otobus garaja girmeden yada cıktıktan sonrada yükleme yapabilirsiniz, tabi daha önce muavin ve söför ayarlanmalı :cat:

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 03:22
Firmalarla da görüşeceğim ama Sebze kamyonu da mantıklı aslında yarın hale gidip bakayım bakalım ne olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

cok mantıklı

hatta garajda yüklemeye sorun cıkarırlarsa otobus garaja girmeden cıktıktan sonrada yükleme yapabilirsiniz, tabi daha önce muavin ve söför ayarlanmalı :cat:

2-3 sene önce diyarbakırdan malatyaya bir arkadaşımız için elektrikli bisiklet getirtmiştik 1 yolcu parasına hiç sorun olmamıştı. Ama tabi bi elektrikli var bi de Mct. Büyüklük sorun. Bir de sadece yan ayak var sorun olmaz değil mi sabitlenir bir şekilde?

FatihC
24 Mayıs 2013, 09:49
ben bir iki görüşme yapayım sana mesaj atarım

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 10:14
Mesajını bekliyorum abi çok memnun kalırım yardımcı olursan

cenkito
24 Mayıs 2013, 10:22
Firmalarla da görüşeceğim ama Sebze kamyonu da mantıklı aslında yarın hale gidip bakayım bakalım ne olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

2-3 sene önce diyarbakırdan malatyaya bir arkadaşımız için elektrikli bisiklet getirtmiştik 1 yolcu parasına hiç sorun olmamıştı. Ama tabi bi elektrikli var bi de Mct. Büyüklük sorun. Bir de sadece yan ayak var sorun olmaz değil mi sabitlenir bir şekilde?

en kötü ihtimalle yana yaslarlar yada esyayla sabitlerler, ben adanadan konyaya scooter yolladım otobüsle metronun kargosuyla, hiç sorun olmadı, aldılar bagaja yani

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 10:25
en kötü ihtimalle yana yaslarlar yada esyayla sabitlerler, ben adanadan konyaya scooter yolladım otobüsle metronun kargosuyla, hiç sorun olmadı, aldılar bagaja yani

Metro olsa zaten Konya nın metrosu tanıdık sıkıntı olmaz aslında ama vandan başlayıp gidiyor,transit yani. O yüzden Malatya dan başlayan bir otobüs olması gerek

cenkito
24 Mayıs 2013, 10:27
ne güzel işte madem metro tanıdık onlara söyle yardımcı olurlar, sen öteki şöförleri firmaları tanımazsın ama onlar tanır :cat:

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 10:30
Metro nun konyadakiler tanıdık ama mantıklo sonuçta burdakilerle bi muhabbetleri irtibatları vardır yani

cenkito
24 Mayıs 2013, 10:38
kesin vardır, ya eskiden iş arkadasıdır yada köprü meselesi :queen: kesin vardır aralarında, tanımasalarda tanıdık bulurlar isterlerse merak etme

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 10:52
Köprü meselesi olmuştur illaki :) bütün şıkları değerlendirecem bakalım. Bir yol bulacağım, boşu boşuna aceleye getirip bi de ucuza satmam motorumu

cenkito
24 Mayıs 2013, 10:54
o zaman hadi kolay gelsin sana :)

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 11:04
Eyvallah kardeş sen memleketinde okuyorsun galiba rahatsın :)

35emre35
24 Mayıs 2013, 11:28
geçen sene Gaziantep'ten İzmir'e KLR650 getirmiştim. yazaneye gitmeden direk garaja girip Ben Turizm otobüslerinin olduğu kısıma gittim. durumu anlatttım ve 2yolcu bileti motora + 1 bilette bana ödedim. gidonu yatırdım, yan sehpayı açıp önce sehpa tarafından urganla soldaki bagaj demirlerine bağladım, daha sonrada sağdan gerdirip bağladım. çok ucuz, rahat ve sorunsuz bir şekilde İzmir'e geldik

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 11:33
Bir sıkıntıda o ki sanırım firmalar kabul etse dahi kendimizde o otobüste gitmezsek almaya yanaşmıyorlar. Ve yüksek ihtimalle motor gidecek ben birkaç gün sonra gideceğim

FatihC
24 Mayıs 2013, 11:40
mct'mi mmotorun ne zaman göndericen belirli bir tarih varmı.

35emre35
24 Mayıs 2013, 11:43
Bir sıkıntıda o ki sanırım firmalar kabul etse dahi kendimizde o otobüste gitmezsek almaya yanaşmıyorlar. Ve yüksek ihtimalle motor gidecek ben birkaç gün sonra gideceğim

çözüm basit; o zman motoru önden gönderme, birkaç gün sonra senle beraber gitsin :mrgreen::mrgreen:

i.tufekci
24 Mayıs 2013, 12:19
Evet motor mct. Tarih kesin değil ama şöyle ki, 15-20 haziran arası bir tarihte göndermeyi planlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

çözüm basit; o zman motoru önden gönderme, birkaç gün sonra senle beraber gitsin :mrgreen::mrgreen:

Dediğim gibi Malatya da öğrenciyim okulum bitiyor o yüzden zaten bir yığın eşyam olacak birde motorsiklet, almazlar beni otobüslere :)

cenkito
24 Mayıs 2013, 12:37
o zaman esyaları önden yollayacaksın, sonra da motorla sen gideceksin.
ben de adanada okuyorum, ailem muglada, ankaralıyım :silent:
yani tahmin ettiğin gibi rahat değilim ama muglaya kesin dönüş yapacak olsam kesin motorumla giderdim sahilden yavas yavas geze geze :joker:

meto322
24 Mayıs 2013, 13:02
Doğu arabalarına ver 50 lira bilet parası ,muavine 10 lira ateşle tamamdır :)

FatihC
24 Mayıs 2013, 15:02
mesaj gönderdim

amaninmb
24 Mayıs 2013, 22:48
:) bin gel. Bende Konya'lıyım. İş olmasa hafta içi Fizy ile gidip , beraber dönelim dolaşmış oluruz derdim. :)
Bin gel yavaş yavaş....

dreamwalker
24 Mayıs 2013, 22:52
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-temiz,sorunsuz-mct-126070684/detay/ arkadaş satışa cıkarmış sanırım.hayırlısı...:-))

amaninmb
24 Mayıs 2013, 23:06
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-temiz,sorunsuz-mct-126070684/detay/ arkadaş satışa cıkarmış sanırım.hayırlısı...:-))

kmde 20 kuruş. araba gibi. çok değilmi yahu...

BKNZ: WV polo , Skoda Citigo , Suzuki Alto , Daewoo Matiz , Daewoo Tico....

regal
24 Mayıs 2013, 23:08
kardeş motorun gider bakımlşı ise hiçte kara kara düşünme binde git binde gitt

suhatr
25 Mayıs 2013, 00:32
benim motorum tekirdağdan ankaraya otobüsle geldi 100 tl ödedim bagajı yüksek otobüs olursa hiç bir yerini sökmene gerek yok

i.tufekci
25 Mayıs 2013, 03:26
kmde 20 kuruş. araba gibi. çok değilmi yahu...

BKNZ: WV polo , Skoda Citigo , Suzuki Alto , Daewoo Matiz , Daewoo Tico....

Aman yapma hocam CBR kullanıcısıymışsın eskiden o daha çok yakmıyor muydu mesela? :)
İşin aslı Malatya'nın yollar küçük olduğundan sürekli dur-kalk oluyor, motorda yaptığım 100 km nin 99 unda artçı ile biniyorum. Ayriyetten yan çantalar vs yük oluyor genelde.
Konya'da olsam şehir dışı 14 şehir içi 17 kuruş olur diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

kardeş motorun gider bakımlşı ise hiçte kara kara düşünme binde git binde gitt

Gideceğinden yana sıkıntım yok aslında motora güveniyorum gider o yolu 2-3 tane 15şer dakikalık mola ile ama dediğim gibi şartlar uymuyor.