PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk defa motor kullanıcam ve alıcam yorumlarınız gerçekten önemli

eren1kose
23 Mayıs 2013, 18:02
Öncelikle forumda yeniyim yanlış konu açtıysam özür dilerim..

Boyum 1.70
kilom 62
yaş 21

istanbulda yaşıyorum ve işe gidip gelmek için güzel görünümlü ama hız yapmayan bir motor istiyorum YAHAMA YZF R125 i çok beğeniyorum. toplasan git gel günde 5km veya 10km yapcam. Hayatımda ilk defa motor kullanıcam daha önce 1 kere pizzacı scooter larından kullanmıştım. ehliyetimi fln alana kadar ve ehliyet sınavını verirkenki fln kullanıcağım motorlardan sonra YAMAHA YZF R125 i alsam kullanabilirmiyim ? hız yapmak veya yolun sağından solundan kaçmak değil amacım. Efendi efendi işimden evime evimden işime gidip gelmek istiyorum ve bunun yanında tabiki gösterişli olmasını çok istiyorum. Başka motor fln önermenize gerek yok yanlış anlamayın sadece 125 lik motoru kullanabilirmiyim onu merak ediyorum. tabiki ekipmanlarımdan çok sağlam olucak. araba kullanmak gibi bişey değil çünkü bu. herkese teşekkürler şimdiden.

Güzel Şale
23 Mayıs 2013, 18:13
Daha önce motosiklet kullanmayan biri için Yzf R125 doğru bir seçim değil. Bu videoyu bir izle derim. Benim önerim Cbf150 veya Ybr 125 olur. http://www.youtube.com/watch?v=NNp7i7ZqBHQ

erro
23 Mayıs 2013, 18:14
125 lik de kullanamayacaksan hiç başlama..çok rahat şekilde kullanırsın...hatta 250 lik al...aralardan kaçmam deme sakın ki en keyifli yanı odur...

pistolpitt
23 Mayıs 2013, 18:15
125 lik motoru kullanırsınız, zaten kullanamazsanız daha düşük hacimli pek seçenek yok :)

eren1kose
23 Mayıs 2013, 18:22
videoyu izledim evet çok doğru konuşuyor adam. ama hız tutkunu veya ileride değiştiririm mantığında değilim. o yüzden şekli gerçekten çok hoşuma gidiyor. kullanıcaksam bunu kullanmak istiyorum.. biraz zormuş dediği gibi ama kullanılmicak bi yanıda yok gibime geliyor. sadece hiç tecrübem yok. ehliyet kursunda fln aldığım eğitimden sonra kullanamazmıyım ?

ÖzLeMKaYrA
23 Mayıs 2013, 18:33
Ehliyet kurslarının genelinde motor üzerinde eğitim verilmiyor, onun için özel yerlerden özel hocalardan para vererek eğitim alabilirsiniz, veya şanslı iseniz gerçekten iyi motor kullanan arkadaşlarınız varsa onlar size gösterebilirler... Ama ehliyet kursundan aldığınız eğitim motor sürmek ile alakalı değil, sadece sınavda ne yapacaksınız onu gösteriyorlar ve bunu da her kurs yapmıyor...

ormankebabi
23 Mayıs 2013, 18:38
ybr veya cbf öneririm çok az sorun çıkartır, yzf 125in sürüşü çok agresif bir süre sonra motora küfredebilirsin, işe gidip gelmek için çok masraf çıkartabilir sana, düşer kalkar... yıkaması falan zor olur... Ama çok şık, kullanılmaz mı kullanılır, çok da güzel görüntüsü ama kullanışlı değil.

dare
23 Mayıs 2013, 18:39
Senin için sorun oluşturabilecek tek sorun boyun. Diğer türlü kullanırsın

eren1kose
23 Mayıs 2013, 18:47
arkadaşlar dediğiniz motorlarında şekilleri pek hoşuma gitmiyor benim :) şekil gerçekten önemli benim için. prof bi sürücü değilim zaten :) haftasonları fln gezerken biraz dikkat çeksin yani :)

agilty
23 Mayıs 2013, 18:51
bir süre sonra dikkat çekmediğini anlıcaksın görüntüden ziyade ses in dikkat çektiğini anlıcaksın sonra görürüm seni 600 lük bakarken :) başkaları için motor alınmazzzz

darpgen
23 Mayıs 2013, 19:03
bencede bok yüzünden keyif eziyete dönüşür. cbf150 yada ybr 125 başlangıçta ideal sorun cıkarmaz . görünümlü olsun diyosan 125 cbr öneririm .
Ehliyet Güvenlik ekipmanları şart . bide imkanın varsa Güvenli sürüş eğitimi al iyi gelir.

EmrE_09
23 Mayıs 2013, 20:10
2013 cbr 125 beyaz kasa.dikkar çekmek istiyorsan bunlada dikkat çekersin.hem daha ucuz,hem daha konforlu ve kullanışlı :cat:

OrjinAli
23 Mayıs 2013, 20:12
Maddi sıkıntın yoksa çok güzel bir başlangıç motoru olacaktır . Tavsiye ederim gösteriş konusunda da haklısın gayet ilgi çekici bi motosiklettir. Sana cbf ve ybr önermelerinin nedeni acemiyken düşme kalkma biraz fazla olur, grenajlı motosiklet bu gibi durumlarda cebini biraz yorabilir. eğer maddi imkanın varsa al bi yzf r125 cbr250r de alabilirsin ama hondayı biraz daha dikkatli kullanman gerekir.
herşey gönlünce olsun...

jacks0n
23 Mayıs 2013, 20:30
Dostum bende senin gibi ilk motorumu almak için çok araştırma yaptım. Fakat maddi durumumda biraz sıkıntı vardı. YZF 125 gerçekten hoş bir motor fakat şehir içi trafiğinde tavsiye etmem.. Sürüş pozisyonu tam racing. bel ağrısı boyun ağrısı yapabilir. CBR 125 öneririm.. hem gösterişli hem kullanımı oturuş pozisyonu daha rahat hemde fiyatı daha uygun. Tabi zevkler tartışılmaz. Para senin, zevk senin :)

eren1kose
23 Mayıs 2013, 21:17
Yorunlariniz gerçekten çok değerli benim için. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Peki Megelli 125 nasıl sizce ? Bununda görüntüsü çok hoş duruyo. Ve ben motoru dururken sağa sola düşürmekten korkuyorum. Cokmu ağır gelir ?

F54
23 Mayıs 2013, 21:28
125 cc motor ağır olmaz sen onu düşürmezsin ama o seni düşünebilir

eren1kose
23 Mayıs 2013, 21:39
Nasıl yani ? Nasıl düşürebilirki ? Bilginizi bana da söylerseniz en azından bende ögrenirim zaten bilmiyorum kullanmayı :) dikkat ederim

Karlıyollar
23 Mayıs 2013, 21:48
yamaha yzf 125e bütçen yetiyor ise al motor çok yakışıklı şahsen ben yzf 125 geçerken gördümmü arkamı dönüp bidaha bakıyorum.
En düşük 100-125 ccdir ama yzfler bel ağrısı yapabilir sen bilirsin yinede

beyazit60
23 Mayıs 2013, 22:01
Evden işe işten eve olmuyor illa ki bi haftasonu biryerlere kaçmak istiyor insan. Yzf italyan tasarımlı ve tasarım ödülü almış 125 likler arasında en çok dikkat çeken motosiklet. Ama gelelim oturuş ve sürüş pozisyonuna gayet rahatsız R yada RR motosiklet gibi. Başlangıç olarak daha rahat bir motosiklet seçebilirsin mesela TVS nin yeni kasası mükemmel bir tasarım olmuş oturuşuda rahat diyorlar. Eğer ilk motorun sana keyif, rahatlık, konfor vermezse inan bana motosiklet hayatın başlamadan biter.

ugrgnr
23 Mayıs 2013, 22:07
scooter'la baslamak en ıyısı ama yzf125 de ıyı hanı. cok zorlamaz. sadece gaz ve debrıajın ayarını ıyı dengele kı her kalkısında teker kalkma. efendı efendı kullanıcam kelımesını yzfyı aldıktan sonra goruruz :)

yesewi
23 Mayıs 2013, 22:23
YZF için yine Altın Elbiseli Adam ın yzf125 videosu nu izleyelım :) http://www.youtube.com/watch?v=VHpbRbiF__g

visamlord
23 Mayıs 2013, 22:23
Yapmam dediğin herşeyi yapacaksın öncelikle bunu bil. Yok efendm uslu uslu giderim gaz açmam aralara dalmam falan hikaye :D 250ccden fazla bir motorla başlamanı tavsiye etmem. Bu işin zevk kısmı her zaman seni dürtecek bu yüzden cbf yada ybr falan alma derim. CBR 125-250 olabilir satarkende çok zarara girmemiş olursun. (satıp ne yapacağım bana yeter deme yetmez :D ) Motora bindinmi birdaha inemiyorsun sayın arkadaşım :D

yamaha o kadar para etmez. Belki inazumayı beğenebilirsin. En komforlusu en kalitelisi İnazuma 250cc aleminde

swath
23 Mayıs 2013, 22:42
virajlara girerken bisiklete benzetip yatmaya kalkma...
lastiğine güvensen de asfalta güvenme...
asla artislik yapma:)
iyi sürüşler dilerim

eren1kose
24 Mayıs 2013, 01:29
Çok güzel demişsiniz arkadaslar :) okadar bağımlılık yaratiyomu ya. Ben pek okadar hayal etmemistim efendiligimi korumayi planliyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Bu gaz debriyaj olayi fln çok mu zor ? Vitese gecirmek fln ? Araba kullaniyorum ama bu nasıl kullanilir bilmiyorum. Istop fln ediyomu ? Yani boş bir alanda fln ne kadar bi sürede alisabilirim ?

ormankebabi
24 Mayıs 2013, 10:28
Efendiliği korumak mı? Kaç dk? Trafikte sen kendi şeridinde paşa paşa gitsen de sığırın biri gelip sen bu şerit için fazlasın orası bana lazım diyerek seni şeritten atıyor. Sırf güvenlik endişesi ile bile aralara girip araçlardan kaçarken yapmam dediğin çoğu şeyi yapıyorsun. O yüzden yapmam deme, yapacakmış gibi düşün, kendi gözünü korkut, eğitim al :D Hee bir de KTM Duke 200 diye birşey var. Görüntüsü de, konforu da, kaçışı da süper... Ben bir bindim bir daha inmek istemedim. CBR'ımı çok seviyorum ama Duke tam bir lolitaydı.

EminBey
24 Mayıs 2013, 10:53
Tvs Apache 2013 modellerinede bakabilirsin.

barodi
24 Mayıs 2013, 12:00
ne honda cbr 125 r neden yzf r 125 ikisinide sil kafandan. ikinci el ybr 125 veya cbf 150 le başlaman tavsiye edilir.çünkü acemisiniz allah korusun motosiklet yere düşerse eğer karenajlar başınızı ağrıtır. düşme anında karenajlar zarar görme ihtimali var. karenajsız bir vitesli motosiklet ile korkmadan daha güvenli kendinize güvenik bir şekilde hemde naked commuter olduğu için racinge göre yüzde 100 daha konforlu bir makina ile başlayıp en az 20000 km yaptıktan sonra yzf r 125 yerine honda cbr 250 r çok daha iyi olur.yzf belli bir zaman sonra sizi tatmin etmez hızlanması torku konforsuz sürüşü sizi yorar yzf nin.

eren1kose
24 Mayıs 2013, 19:51
Herkese çok çok teşekkür ederim değerli yorumlarinizla aydinlattiginiz için :)