PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Alacağım Ama Böyle Esnaflık Olurmu

RunemagicK
23 Mayıs 2013, 15:10
Yahu arkadaş motorum için (burgman 400) metzeler lastik alacağım ama yok anasını satiyim. Gerçi belkide var ama yine de yok.
Arıyorum distribütörünü açılmıyor bir türlü telefonlar, depo numaralarını arıyorum açılmıyor, ertesi gün arıyorum yine açılmıyor, ertesi gün arıyorum nihayet açılıyor. Lastik soracağım diyorum, arkadaşlar yemekte sonra arayın deniyor (numaranızı alayım, biz arayalım yok) - (LAPAŞ mıdır ANLAŞ mıdır belli değil. İki sitede de aynı numara var)
Başka yeri arıyorum lastiğin üretim tarihini bilmiyor, nerden bileyime getiriyor lafı. - (Çoğu kişinin bildiği ama ismni unuttuğum bir firma)
Başka yeri arıyorum, benimle konuşurken diğer elinde de diğer telefon. Benimle konuşurken "bir saniye" bile demeden diğer tarafla konuşmaya başlıyor, anlamaya çalışıyorum ne olduğunu, bekliyorum sabırla, sonra kapatıyorum - (motolastik.com)

Yahu arkadaş bu nasıl tavırdır böyle. Parayı verecek olan ben olduğuma göre hizmeti verecek olan da sizsiniz. Benmi sizin peşinizden koşturayım.
Bridgestone ikinci seçeneğimdi ama bu saçmalıklara daha fazla dayanamayacağım için bunu alacağım. Birlası aramıştım bridgestone için, gayet ilgilenmişti telefondaki bayan. Tavsiye de ederim.

PEHLİVAN94
23 Mayıs 2013, 15:24
Bazen boyle yaratiklar olabiliyor. Michelin baktin mi peki. En yumusak hamurlular onlar

waeder
23 Mayıs 2013, 15:32
Artık esnaf doymuş aradaki istisnalar hariç artık hepsinde durum böyle.

sessizsakin
23 Mayıs 2013, 16:02
ben geçen gün motolastik.com'dan pirelli angel st takım aldım. ama motolastik.com'dan alma sebebim, ellerinde vardı, tarihi yeniydi ve ertesi gün elime geçecekti. Yoksa motolastik.com'u tercih etmezdim çünkü 30 gün içinde teslim ederim diyor. 1 hafta mı? 1 ay mı? 1 ay içerisinde çok göreceli bir zaman.

fz6_fazer
23 Mayıs 2013, 16:18
Yahu arkadaş motorum için (burgman 400) metzeler lastik alacağım ama yok anasını satiyim. Gerçi belkide var ama yine de yok.
Arıyorum distribütörünü açılmıyor bir türlü telefonlar, depo numaralarını arıyorum açılmıyor, ertesi gün arıyorum yine açılmıyor, ertesi gün arıyorum nihayet açılıyor. Lastik soracağım diyorum, arkadaşlar yemekte sonra arayın deniyor (numaranızı alayım, biz arayalım yok) - (LAPAŞ mıdır ANLAŞ mıdır belli değil. İki sitede de aynı numara var)
Başka yeri arıyorum lastiğin üretim tarihini bilmiyor, nerden bileyime getiriyor lafı. - (Çoğu kişinin bildiği ama ismni unuttuğum bir firma)
Başka yeri arıyorum, benimle konuşurken diğer elinde de diğer telefon. Benimle konuşurken "bir saniye" bile demeden diğer tarafla konuşmaya başlıyor, anlamaya çalışıyorum ne olduğunu, bekliyorum sabırla, sonra kapatıyorum - (motolastik.com)

Yahu arkadaş bu nasıl tavırdır böyle. Parayı verecek olan ben olduğuma göre hizmeti verecek olan da sizsiniz. Benmi sizin peşinizden koşturayım.
Bridgestone ikinci seçeneğimdi ama bu saçmalıklara daha fazla dayanamayacağım için bunu alacağım. Birlası aramıştım bridgestone için, gayet ilgilenmişti telefondaki bayan. Tavsiye de ederim.
Bu konuda turkiyede elle gosterebilecegim tek FEYIZGOLU, malesef onlarda metzler lastik yok

LostRider
23 Mayıs 2013, 16:52
Her defasında yazıyorum bunu toplum bilinci oluşturmalıyız. Artık hizmet anlayışı çok değişti tüketici parasının karşılığında hizmet istiyor.Eğer satıcı bunu sağlamıyorsa alışverişi keseceğiz mecburen kapatıp gidecek bunun çözümü budur .Alternatif yok lafına inanmıyorum. ebay den sipariş geçtiğiniz malzemeler 3 günde Türkiye de oluyor .Bitirelim bu tarz kafadaki insanları alışveriş yapmayalım. Ya adam gibi müşterilerine davranırlar yada yok olup piyasadan silinirler.

drtayfun
23 Mayıs 2013, 16:55
Bence artık eski karları yapamadıklarından koyver gitsin durumundalar. Pek çok işletme bu durumda.

satoyama
23 Mayıs 2013, 17:18
hacı scooturk sitesinden bir bilgi almaya çalış.

orada taktıran arkadaşlar vardı.

RunemagicK
24 Mayıs 2013, 10:15
Dün gittim birlasa, telefonda konuştuğum bayan oradaydı (Şennur hanım). Gayet ilgilendi, lastiklere baktım, yumuşaklığı da iyiydi, almaya karar verdim. Bugün gidip taktıracağım bir sıkıntı olmazsa.

speed_dream
25 Mayıs 2013, 02:51
malesef motosiklet mlzemesi satan birçok firma yeterince doyuş:sunny: ve müşteriyle ilgilenme yok müşteri memnuniyeti sıfır :jocolor::farao:

alışveriş etmeyeceksin defolsun gitsin kime satarsa satsın malını .
zamanında piyasayı elinde bulunduran bir firmadan motosiklet çadırı almıştım ve yaşadığım sıkıntı konusunda kendimle başbaşa kaldım hiç muhattap bulamadım,burada da yaşadığım olayı paylaştım...
eğer öyle yapıyorlarsa başka yerden başka marka alırım olur biter.ve hatta en ucuzu orası olsa bile birdaha asla bitmiştir benim için

gokayugur
25 Mayıs 2013, 05:16
Geneli bahsettiğiniz gibi ilgisiz alakasız ve esnaflıktan bi haber...
Nadirde olsa tersi durumlarda karşılaşabiliniyor. Başıma şöyle bir olayda gelmişti. 2009 du sanırsam NIC marka motosiklet montu aldım birebir üretici firmadan. 2-3 ay giydim sonunda omuz yerlerinden açılma yapmıştı kendi terzimde diktirip devam ettim kullanmaya tekrar açıldı omuzları. Ben Patch, yama düşünüyorken bir gün firmanın önünden geçiyordum tesadüfen, durup kenara çektim. Girdim içeri sohbet muhabbet durumu anlattım, bakın böyle böyle oldu bilginiz olsun belki başka kullanıcılardan da benzer şikayetler alırsınız falan diye bahsettim. Adam kaç beden giyorsun dedi. XL dedim. Hop askıdan poşetiyle beraber çıkartıp sıfır bir mont verdi. Şaşırdım. İlk partide üretim hatası vardı şimdikiler düzeltildi dedi. Ben eski montun ceplerini boşaltıp orada bırakarak yenisini alıp teşekkür ederek çıktım... Bilhassa kadıköy - kızıltoprak esnafı içinde beni en şaşırtan firmadır...