PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : noter satışında ruhsattaki koltuk sayısı değişiyormu?

çelikatlı
21 Mayıs 2013, 23:36
arkadaşlar yeni bir motor almak üzereyim yalnız alacağım motosikletin ruhsatında koltuk sayısı 1 yazıyor. bildiğiniz üzere ruhsatında koltuk sayısı 1 yazan motosikletler tüv muayenesinden ağır kusurlu olarak geçemiyorlar. ben bu ruhsatında koltuk sayısı 1 yazan motoru aldığımda, sayı otomatik olarak yeni ruhsatta 2 yazarmı? yoksa biz bir talepdemi bulunmalıyız. talepde bulunacaksak bunu noterdemi yapıcaz?

RunemagicK
21 Mayıs 2013, 23:59
noterler ilgilenmiyor bu konu ile ilgili. sormuştum çünkü

çelikatlı
22 Mayıs 2013, 00:03
uğraşıcaz anlaşılan.

waeder
22 Mayıs 2013, 00:42
Tam emin olmamakla birlikte bu tip bir problemde proje çiziliyor diye biliyorum. Yalnız eğer faturası ve teknik belgesi varsa ve orada sürücü dahil 2 kişi yazıyorsa o belge ile trafikten ruhsatı değiştirebiliyorsun.

Tsubasa
22 Mayıs 2013, 00:53
abi tekrar muayneye filan giriyor ruhsat değişiyor diye duydum bu yüzden bulaşma derim..

isaaras
22 Mayıs 2013, 01:10
ne alaka muayne den geçemiyor.tabiki 1 koltuk her motorun 1 koltuk yazıyor diye biliyorum ben

gargi amca
22 Mayıs 2013, 01:15
önemli olan tip onay belgesinde kaç kişilik yazıyor. ona bakınız. elinizde yoksa kayıtlı olduğu trafik şubede dosyasında kopyası vardır.

LÊoNi
22 Mayıs 2013, 01:35
Noterde ilgilenmezler noterden sonra ruhsatın sana gelmeden önce emniyete almaya git orda konu hakkında memura bilgi ver muayeneden gecmedigini söyle seni arşiv e yönlendirecek ordaki memura anlat durumu bilgisayardan düzeltecek işlem tamam ruhsatın olması gerektiği gibi çıkar .

kackinen
22 Mayıs 2013, 01:41
Şubat ayında satışını aldığım motorun eski ruhsatinda 1 kişilik yazıyordu , plakayı değiştirdikten sonra yeni ruhsat çıkınca 2 kişilik yazıyor. Sanırım sistemde düzenleme yapmışlar

madlive
22 Mayıs 2013, 02:08
Aynı olay başıma geldi motorun ilk sahibinde koltuk sayısı 1 yazıyordu. Satış yapmadan önce sahibi trafiğe gidip 2 olarak düzelttirdi sistemden. Sonra satışı yaptık. Yeni ruhsatı aldığım zaman koltuk sayısı 2 olmuştu.

swath
23 Mayıs 2013, 11:17
Şoförler ve otomobilciler derneğinden ek 1 belgesi alınıyordu ruhsatta düzeltmeler yapmak için, oraya da sorabilirsiniz.

çelikatlı
29 Mayıs 2013, 21:28
bahsi geçen motoru muayenesi bitik vaziyette noter satışıyla aldım. daha sonra muayeneye soktum. tüvden vizeyi aldım ve karakola gittim yeni ruhsatı koltuk sayısını 2 olarak değiştirterek aldım. olay kapandı:)

FatihC
29 Mayıs 2013, 22:26
bize de hayırlı olsun demek düşer. :)

korbygs
29 Mayıs 2013, 22:31
arkadaşlar yeni bir motor almak üzereyim yalnız alacağım motosikletin ruhsatında koltuk sayısı 1 yazıyor. bildiğiniz üzere ruhsatında koltuk sayısı 1 yazan motosikletler tüv muayenesinden ağır kusurlu olarak geçemiyorlar. ben bu ruhsatında koltuk sayısı 1 yazan motoru aldığımda, sayı otomatik olarak yeni ruhsatta 2 yazarmı? yoksa biz bir talepdemi bulunmalıyız. talepde bulunacaksak bunu noterdemi yapıcaz?

dostum aynı durum arkadaşımın başına geldi satışı yaparken gerizekalı noter iki kişilik yazmamış şimdi trafik şubeye gidip herhangi biri oluyor tescil ettircek ama muayenesi yoktu motorunu muayene götürdü muayanenden geçti daha yeni oluyor bu dediğim bu hafta muayeneden sonra trafik tesçil için bir ay müsade vermişler trafiğe tescil ettirdikten sonra muayene istasyonuna kağıdı götürcek tekrar ama satıştaki notere söyleyin 2 kişilik yazsın bunlarla uğraşmayın :king:

amaninmb
29 Mayıs 2013, 23:33
ne alaka muayne den geçemiyor.tabiki 1 koltuk her motorun 1 koltuk yazıyor diye biliyorum ben

fizy'de 2 diye yazıyor.

TIGERSHARK
30 Mayıs 2013, 01:18
arkadaşlar bende birşey sorayım hala
bir ilçede yapılan noter satışını yine satışın yapıldığı ilçeden tescil edilmek zorundami yoksa değiştimi