PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Nasıl Bir Esnaflık Ve Şeref Anlayışıdır Anlamadım...... ( km düşürme olayı )

alper_sahin
21 Mayıs 2013, 18:36
2ay önce İzmitte 30 yıllık Motor Bayisine ( merkezde ) sattığım 32bin km deki temiz yamaha ybr esd motorumun. demin sitede bu motor firmasının satışında 6bin km de satıldığını gördüm inanamadım.

ahhh Türkiyem Ahhhhhh...

otoyolda öküz sürücülermi dersin. hayvan muamelesi yapan polislermi dersin, aynasına bakmadan sinyal vermeden sıkıştıran dikkatsiz katillermi dersin neler neler içimizde iyilik insanlık bırakmıcaklar sonunda...

Sinan Er
21 Mayıs 2013, 18:39
Bayinin ismini ve ilanın linkini paylaşmalısın. Deşifre olsun ki insanlar kiminle alışveriş yaptığını bilsin.

sailor33
21 Mayıs 2013, 18:39
2ay önce İzmitte 30 yıllık Motor Bayisine ( merkezde ) sattığım 32bin km deki temiz yamaha ybr esd motorumun. demin sitede bu motor firmasının satışında 6bin km de satıldığını gördüm inanamadım.

ahhh Türkiyem Ahhhhhh...

otoyolda öküz sürücülermi dersin. hayvan muamelesi yapan polislermi dersin, aynasına bakmadan sinyal vermeden sıkıştıran dikkatsiz katillermi dersin neler neler içimizde iyilik insanlık bırakmıcaklar sonunda...

Böylelerini ifşa edeceksin hocam. Bunlar gibi it sürüsü yüzünden millet dişinden tırnağından arttırdığı parayı daha değersiz mallara harcıyor yazık günah ya::angry2::

Ercument
21 Mayıs 2013, 18:41
sahibinden deki mi 2011 6.400 km. olan

madlive
21 Mayıs 2013, 18:42
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2011-model-tertemiz-6-400-km-de-125147863/detay

Bu sanırım. Değilse uyar da sileyim.
Önerdiğimiz şeylerin linkini veriyorsak önermediğimizin de linkini vermek gerek.

kasta37
21 Mayıs 2013, 18:44
En iyisi sıfır alcan

ta1aıc
21 Mayıs 2013, 18:56
eğitim şart

Syanur

ahhh Türkiyem Ahhhhhh...

Aman abi, sakın isimlerini verme. Burada anca bıdıbıdıbıdı....

hyce
İlanı yazarken de yanlış yazmış olabilirler. Benim eski motor yaklaşık 10.000 kilometredeyken satması için arkadaşa bıraktım, ilanı açarken 28.000 yazmıştı. Önce satıcıya söylemek gerek, hata yapılmışsa günahını almayın adamların.

zerzura
21 Mayıs 2013, 19:06
İlanı yazarken de yanlış yazmış olabilirler. Benim eski motor yaklaşık 10.000 kilometredeyken satması için arkadaşa bıraktım, ilanı açarken 28.000 yazmıştı. Önce satıcıya söylemek gerek, hata yapılmışsa günahını almayın adamların.

KM sayacı da 6400de eğer sözkonusu motor, ilandakiyse.

İHTİYAR
21 Mayıs 2013, 20:09
Dünya küçük.

31 tane daha ilanı var ve bu yüzden diğer motorlarına nasıl güvenirsiniz?

Üç beş yüz TL için itibarını iki paralık etti ve binlerce lira harcasa geri alamaz yazık.

satoyama
21 Mayıs 2013, 20:13
işte bu yüzden analog odo meter sevmiyorum! oynaması daha kolay oluyor.

mesaj attım

"bu motorun 6400 km olduğuna yemin edebilirmisiniz" diye

bakalım ne cevap verecek.

tahsins
21 Mayıs 2013, 20:19
vay be hemde yamaha yetkili servisinde gerçekleşmiş bu olay :cyclopsan
gerçekse sonu kötü biter bu işin.. :farao:

mali_181
21 Mayıs 2013, 20:27
Yazık günah insanların emeklerine ve paralarına böyle insanlar oldukça bu dünya adam olmaz...

c3nk
21 Mayıs 2013, 20:28
hocam deşifre et ki ne mal olduklarını herkes görsün..

mali_181
21 Mayıs 2013, 20:29
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2011-model-tertemiz-6-400-km-de-125147863/detay

Bu sanırım. Değilse uyar da sileyim.
Önerdiğimiz şeylerin linkini veriyorsak önermediğimizin de linkini vermek gerek.
Kesinlikle şikayet edilmeli insanları salak yerine koymak ne demekmiş görmeliler nasıl bir yol izlenebilir ne yapılabilir??

erdem_cengiz
21 Mayıs 2013, 20:36
arkadaşlar izmitte bir tane yamaha bayi var bunu izmitteki her motorcu bilir. geçen lastik tamir kiti almaya gittik suratımıza bakmadılar. bizim milletimiz mal gitmeyin hemşerim oraya gitmeyin ki anlasınlar salak olmadığımızı. yemin ediyorum param olsa ben açıcam bi motor hastanesi

cort724
21 Mayıs 2013, 21:17
İsmi herşeyi açıklıyor yani senin anlıcağın senin motoru biraz onarmışlar :) yazık kelimeler kifayetsiz kalıyor...

alper_sahin
21 Mayıs 2013, 21:22
yok ben işin parasında pulunda değilim ben motorumu aldım 5 ay kullandım satış için siteye koydum 3400 tl ile bana git 100 liraya gösterge al dediler 32binde satamassın şiddetle karşı çıktım gittim motoruma şişman motorda lastiklerine kadar yenileyip ( 480tl bakım ) yaptırıp tekrar aynı fiyattan satışa koydum o paraya km sini çok kolay 6 bin bende yapardım ama yapmadım. ben gönlümden geçen rakama sattım hemde motorcuya benim işim para değil üç kuruşa vermedim makineyi ama kesinlikle ben öyle işler yapmam diyipte yapılan işler insanı üzüyor sadece onu diyim komşum olur kendisi birazda üzgünüm böyle yazdığım için ama dayanamadım paylaşmak istedim

satoyama
21 Mayıs 2013, 21:32
yok ben işin parasında pulunda değilim ben motorumu aldım 5 ay kullandım satış için siteye koydum 3400 tl ile bana git 100 liraya gösterge al dediler 32binde satamassın şiddetle karşı çıktım gittim motoruma şişman motorda lastiklerine kadar yenileyip ( 480tl bakım ) yaptırıp tekrar aynı fiyattan satışa koydum o paraya km sini çok kolay 6 bin bende yapardım ama yapmadım. ben gönlümden geçen rakama sattım hemde motorcuya benim işim para değil üç kuruşa vermedim makineyi ama kesinlikle ben öyle işler yapmam diyipte yapılan işler insanı üzüyor sadece onu diyim komşum olur kendisi birazda üzgünüm böyle yazdığım için ama dayanamadım paylaşmak istedim

ha birde sana akıl veriyor gösterge panelini değiştir diye. :mrgreen:

direk yamahayı arıyorum :queen:

Uğur
21 Mayıs 2013, 21:52
Konuya açıklık getirmek lazım. Yamaha bayisi falan deniyor bazı mesajlarda. Kocaeli'de tek yamaha bayisi var.Ama ilandaki farklı bi motosiklet bayisi.
Size km saatini değişmeyi tavsiye eden hangisiydi peki ? Bence açık ve net isim verin ki insanlar bilsin doğruyu yanlışı. Bizde Kocaeli'deyiz,eşimizi dostumuzu uyaralım bu konuda...

alper_sahin
21 Mayıs 2013, 22:11
Konuya açıklık getirmek lazım. Yamaha bayisi falan deniyor bazı mesajlarda. Kocaeli'de tek yamaha bayisi var.Ama ilandaki farklı bi motosiklet bayisi.
Size km saatini değişmeyi tavsiye eden hangisiydi peki ? Bence açık ve net isim verin ki insanlar bilsin doğruyu yanlışı. Bizde Kocaeli'deyiz,eşimizi dostumuzu uyaralım bu konuda...

o dükkan demedi sağdan soldan arkadaş demişti km halatını çıkar kullan diyen bile olmuştu o bişey demedide yaptı yani hayr motor sıfır zaten 10bindeki motordan daha temiz orjinaldi gerek yoktu düşürme işlemine :D

Uğur
21 Mayıs 2013, 22:14
o dükkan demedi sağdan soldan arkadaş demişti km halatını çıkar kullan diyen bile olmuştu o bişey demedide yaptı yani hayr motor sıfır zaten 10bindeki motordan daha temiz orjinaldi gerek yoktu düşürme işlemine :D

Ben yanlış anlamışım o konuyu o zaman..

mustf
21 Mayıs 2013, 22:16
Şimdi, öncelikle motor senin motorun mu? Ondan bir emin ol. Birsürü kırmızı ybr var belki de başkasıdır. Ha, senin motorunsa bu ciddi bir suçlama. Nitelikli dolandırıcılık anlamına gelir ki adamı hapse kadar götürür.

Yalnız ilandaki resimlere baktım plaka filan görünmüyordu. Siz de sanki kesin emin değilsiniz gibi geldi bana.

alper_sahin
21 Mayıs 2013, 22:22
bakın suçlama falan değil km düşürme meseli de değil mesele insanlık meselesi etiklik meselesi ben konudaki sitemimi bun verdim yoksa ben nerden biliyim belki km saati bozuldu ikinci el muadil taktı önemli olan bu değil önemli olan davranış biçimi he ikinci el ürün alcak arkadaşlar çok dikkatli olun gerçi motorum o kadar temiz ve düzenli orjinal di ki değil 32 bin orda bin yazza kimse anlamaz 32 bini gören şaşırıyordu

mali_181
21 Mayıs 2013, 22:35
bakın suçlama falan değil km düşürme meseli de değil mesele insanlık meselesi etiklik meselesi ben konudaki sitemimi bun verdim yoksa ben nerden biliyim belki km saati bozuldu ikinci el muadil taktı önemli olan bu değil önemli olan davranış biçimi he ikinci el ürün alcak arkadaşlar çok dikkatli olun gerçi motorum o kadar temiz ve düzenli orjinal di ki değil 32 bin orda bin yazza kimse anlamaz 32 bini gören şaşırıyordu

Alper bey şimdi bu ybr sizin eski ybr nizmi?? Kesin o motormu yani?? Eğer o motorsa bu dükkan km sinimi düşürmüş?? merak ettiğim şey bu soruların kesin cevabı

mustf
21 Mayıs 2013, 23:07
Arkadaş emin değil. Yani ortada hiçbir şey yok gibi. O ybr de büyük ihtimalle başka bir motordur. Ayrıca sattığı motora böyle birşeyi yapan adamlar olsalar bile bu tip konular açarak bir yere varılmaz. Yani sadece "şüphe" ile bu konulara girilmez. Bu tip adamlara karşı da dikkatli olmak gerekir. Bunu ve daha beterlerini yapanların galerilerinde genelde polisler cirit atar. Yani arkadaş ahbap anlamında cirit atar diyorum.

Birşey ispat edemez biryere varamazsınız. Motorunuzu satmışsınız. Boşverin gitsin. Başınızı belaya sokmayın bu tiplerle. Burası Türkiye. Herkes gözünü açmalı doğrudur.

chemical
21 Mayıs 2013, 23:19
32bin km deki motoru 6bin km düşürecek kadar salakmı bu satıcı? Bu tip insanlar çok hem araba hemde motorda bu işler dönüyor malesef. Eee herkesin garaj motoru düşük kmde orijinal ve ucuz motor aradığı bir ülkede bu tip şeyler normal. Tanıdık harici 2. el işine bulaşmıyacan arkadaş.

fastturkish
21 Mayıs 2013, 23:22
Arkadaş konuyu baştan sona okudum birşey anlamadım.
Bir defa "Bu Nasıl Bir Esnaflık Ve Şeref Anlayışıdır" diye başlık açıyorsun sonra "bakın suçlama falan değil" diyorsun. Kesin emin değilsen bu konuyu açmayacaksın, ha emin isen çıkıp söylediğinin arkasında duracaksın. Gereken yerlere şikayet edeceksin, etmiyorsan da burdan böyle konu açmayla hiç birşey olmuyor malesef.

alper_sahin
21 Mayıs 2013, 23:30
konu suçlama konusu değilki zaten motor benim motorum da suçlama yok ortada ortada olan dikkatli olun msjı insanlar herşeyi yapıcak halde geldiler msjı yani ordada suçlama niye yaptı cezasını ceksin şöyle böyle olsun durumu yok adam zaten üst sokakta oturuyor komşum niye tatava edeyimki. motoru 3 bine düşürse kimse anlayamazdı o kadar temiz makineydi koltuğuna kadar sıfır gibiydi ama konu o değil konuyu saptıran ben değilim benim yazış amacım dikkatli olun insanlık öldü esnaflık öldü msjı konuyu hadi suçlıyalım hadi sunu yapalım bunu yapalım gibi yerlere çekmeye gerke yok bir şey yapmak istesem zaten gider yaparım yanı başımdaki adama

isaaras
21 Mayıs 2013, 23:37
konu suçlama konusu değilki zaten motor benim motorum da suçlama yok ortada ortada olan dikkatli olun msjı insanlar herşeyi yapıcak halde geldiler msjı yani ordada suçlama niye yaptı cezasını ceksin şöyle böyle olsun durumu yok adam zaten üst sokakta oturuyor komşum niye tatava edeyimki. motoru 3 bine düşürse kimse anlayamazdı o kadar temiz makineydi koltuğuna kadar sıfır gibiydi ama konu o değil konuyu saptıran ben değilim benim yazış amacım dikkatli olun insanlık öldü esnaflık öldü msjı konuyu hadi suçlıyalım hadi sunu yapalım bunu yapalım gibi yerlere çekmeye gerke yok bir şey yapmak istesem zaten gider yaparım yanı başımdaki adama

alper şahin herkesi uyarıyor.yani sizde birilerini günah keçisi ilan etmek için can atıyorsunuz.şayet var ise böyle bir şey ne esnaflığa sığar nede insanlığa.konu açık ve nettir.samanlıkta iğne aramayın:thumright

İHTİYAR
21 Mayıs 2013, 23:44
Bu iş Balyoz, Casusluk, Ergenekon vs günümüz davalarına dönmüş.

1- Arkadaş Kocaeli merkez demiş.
2- Motor Yamaha
3- 6 bin km bilgisi var
4- Sahibindene bakıp bir motor buluyoruz
5- Ama adam Yamaha bayii değil
6- Yarım bilgi çok tehlikelidir adamı ipe götürür

fastturkish
21 Mayıs 2013, 23:47

Yarın ben gidip o motoru alsam 6.500 kilometrede ne güzel motor aldım diye sevinsem ve aslında 30Binde olduğunu da buraya bakınca öğrensem ne hissederdim?

Alper kardeş, şimdi burada bir haksızlık, hukuksuzluk, yolsuzluk , hırsızlık, şerefsizlik olduğunu söylüyorsun, ( motorun kilometresini düşürmek milleti kandırmak suçtur, dolandırıcılıktır. ) Bunu söyledikten sonra da kimseyi suçlamıyorum diyorsun. Bir kere kendinle çelişiyorsun sen. Bu resmen suçsa ve sen bunun farkındaysan ve kimseyi suçlamıyorsan sen de bu suça ortak oluyorsun demektir.
Sen hem milleti uyarıyorum diye "bakın millet neler neler yapıyor ortalık şefersiz esnaf dolu bakın bakın" diyorsun sonra da "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın " diyorsun. İşte o motorun kilometresini düşüren şerefsizler senin gibi bunu görüp de birşey demeyenler yüzünden bu işi yapmaya devam ediyor. Bunun cezası olduğunu bilseler, görseler, cezalandırılsalar bir daha yaparken 2 kere düşünürler değil mi ?
Sen şimdi buradaki insanları uyarmış mı oldun? herkes biliyor zaten ikinci elde kilometre saatiyle oynandığını. Bunu bilmeyen kimse yok. Önemli olan bu konuda birşeyler yapmaktır madem yanlış olduğunu düşünüyorsun harekete geç önünde canlı örnek var. Yarın git savcılığa dilekçe ver bakalım sonu nereye gidiyor. Bakalım o motorcu bir daha kilometre saatiyle oynayabilecek mi ceza alınca?

mali_181
22 Mayıs 2013, 00:19
Yarın ben gidip o motoru alsam 6.500 kilometrede ne güzel motor aldım diye sevinsem ve aslında 30Binde olduğunu da buraya bakınca öğrensem ne hissederdim?

Alper kardeş, şimdi burada bir haksızlık, hukuksuzluk, yolsuzluk , hırsızlık, şerefsizlik olduğunu söylüyorsun, ( motorun kilometresini düşürmek milleti kandırmak suçtur, dolandırıcılıktır. ) Bunu söyledikten sonra da kimseyi suçlamıyorum diyorsun. Bir kere kendinle çelişiyorsun sen. Bu resmen suçsa ve sen bunun farkındaysan ve kimseyi suçlamıyorsan sen de bu suça ortak oluyorsun demektir.
Sen hem milleti uyarıyorum diye "bakın millet neler neler yapıyor ortalık şefersiz esnaf dolu bakın bakın" diyorsun sonra da "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın " diyorsun. İşte o motorun kilometresini düşüren şerefsizler senin gibi bunu görüp de birşey demeyenler yüzünden bu işi yapmaya devam ediyor. Bunun cezası olduğunu bilseler, görseler, cezalandırılsalar bir daha yaparken 2 kere düşünürler değil mi ?
Sen şimdi buradaki insanları uyarmış mı oldun? herkes biliyor zaten ikinci elde kilometre saatiyle oynandığını. Bunu bilmeyen kimse yok. Önemli olan bu konuda birşeyler yapmaktır madem yanlış olduğunu düşünüyorsun harekete geç önünde canlı örnek var. Yarın git savcılığa dilekçe ver bakalım sonu nereye gidiyor. Bakalım o motorcu bir daha kilometre saatiyle oynayabilecek mi ceza alınca?

Kesinlikle katılıyorum,
Alper bey eğer eminseniz sizin motorunuz olduğundan ve km sinin düşürüldüğünden bu bi suçtur ve suçlamakta lazımdır bakın görün ders alınla bu işler olmaz o motoru gider birgün bir arkadaş alır sonrada öğrenir içine dert olur böyle şeylere hiç gerek yok

isaaras
22 Mayıs 2013, 00:23
terröristr bile ipe gitmiyor.+ bir motor için savcılık hareket etmez vede ispatlanması zor olan bir şey.sadece emsal teşkil etmesi için uğraşırsa uğraşır.belki mağaza başka bir kişiye sattı motoru oda km oynayıp motor üzerinden para kazanmaya çalışan birisidir.herkes gözünü açsın

mustf
22 Mayıs 2013, 00:33
Bu konuda fazla ayrıntıya girmeden son bir olay yazayım da nasıl bir ülke değil! nasıl bir dünyada yaşadığımız anlaşılsın;

" Bir astsubayın başından geçen olaydır. Büyük bir şehirde görevlidir. Sıfır araba alıyor galeriden evine getiriyor. Markete giriyor alışveriş ediyor geri döndüğünde bir bakıyor ki araba yok. Meğerse anahtarı kontağın üzerinde unutmuş. Bu arkadaş sağlıkçıdır. Büyük üzüntüyle jandarma istihbarattan devresi olan aynı şehirde görev yapan bir arkadaşını arıyor. Birkaç saat sonra kendisine cevap geliyor; " Gece 02 : 30 da lojmanların önüne çık! "

Sonrasını aynen astsubay arkadaşın anlattığı gibi aktarıyorum. İnanın birebir şahit olduğumuz gerçek bir olaydır;

- Gece 02 : 30 da lojmanların önünde bir minibüs durdu. Bindim. Elleri tüfekli yüzleri kar maskeli beş adam vardı. On dakika kadar minibüsle gittikten sonra bir apartmanın önünde durduk. Ben korku içindeydim. Apartmanın üçüncü katına çıktık. Adamlardan biri kapının zilini çaldı. Kapıyı mini etekli gayet hoş büyük ihtimalle rus olduğunu tahmin ettiğim bir bayan açtı. İçeri girdik. Salonda büyük bir masanın etrafında dört adam oturmuş poker oynuyorlardı. Bize kapıyı açan bayan gibi iki tanesi daha vardı. Bardan içki ve yiyecek servisi yapıyorlardı. Ben uzakta kapının önünde durdum. Kar maskeli eli tüfekli adamlardan biri masada oturanlardan oldukça esmer bir adamla konuştu. Adam dönüp bana baktı. Cep telefonunu çıkardı birini aradı. Konuştuğu kişiye arabamın markasını ve plaka numarasını söyledi. Sonra şöyle bir konuşma geçti;

- Ispartadan antalyaya doğru mu gidiyorsun. Tamam. Geri dön ve arabayı lojmanların önüne bırak.

Bakınız söylediği mesafe 500 km den fazladır ve arkadaş sabah uyandığında arabasını lojmanların önünde bulmuştur. Sonradan devresi olan jandarma istihbaratından arkadaşına o masadaki adamların kim olduklarını sorduğunda aldığı cevaba hepimizin ağzı açık kalmıştır...

Telefonla konuşan esmer adam şehirdeki tüm hırsızlık işlerinin kendisinden sorulduğu çingen ağasıymış. Karşısında oturan onunla kumar oynayan adam ise şehrin hırsızlık şube müdürüymüş...

waeder
22 Mayıs 2013, 00:34
işte bu yüzden analog odo meter sevmiyorum! oynaması daha kolay oluyor.

mesaj attım

"bu motorun 6400 km olduğuna yemin edebilirmisiniz" diye

bakalım ne cevap verecek.
Abi ne diyecek ya cevap vermez yada çirkefleşir ( Tabi ilan bahsedilen motorun ilanıysa ). Bu tip insanlarda utanma arlanma olmaz.

LostRider
22 Mayıs 2013, 00:34
Yaptırımları her zaman devletten beklemeyelim eğer ortada böyle bir sahtekarlık varsa deşifre edip kimse o esnafla alışverişe girmedi mi zaten kendisi yok olup dükkanı kapatıp gidecektir

isaaras
22 Mayıs 2013, 00:54
Bu konuda fazla ayrıntıya girmeden son bir olay yazayım da nasıl bir ülke değil! nasıl bir dünyada yaşadığımız anlaşılsın;

" Bir astsubayın başından geçen olaydır. Büyük bir şehirde görevlidir. Sıfır araba alıyor galeriden evine getiriyor. Markete giriyor alışveriş ediyor geri döndüğünde bir bakıyor ki araba yok. Meğerse anahtarı kontağın üzerinde unutmuş. Bu arkadaş sağlıkçıdır. Büyük üzüntüyle jandarma istihbarattan devresi olan aynı şehirde görev yapan bir arkadaşını arıyor. Birkaç saat sonra kendisine cevap geliyor; " Gece 02 : 30 da lojmanların önüne çık! "

Sonrasını aynen astsubay arkadaşın anlattığı gibi aktarıyorum. İnanın birebir şahit olduğumuz gerçek bir olaydır;

- Gece 02 : 30 da lojmanların önünde bir minibüs durdu. Bindim. Elleri tüfekli yüzleri kar maskeli beş adam vardı. On dakika kadar minibüsle gittikten sonra bir apartmanın önünde durduk. Ben korku içindeydim. Apartmanın üçüncü katına çıktık. Adamlardan biri kapının zilini çaldı. Kapıyı mini etekli gayet hoş büyük ihtimalle rus olduğunu tahmin ettiğim bir bayan açtı. İçeri girdik. Salonda büyük bir masanın etrafında dört adam oturmuş poker oynuyorlardı. Bize kapıyı açan bayan gibi iki tanesi daha vardı. Bardan içki ve yiyecek servisi yapıyorlardı. Ben uzakta kapının önünde durdum. Kar maskeli eli tüfekli adamlardan biri masada oturanlardan oldukça esmer bir adamla konuştu. Adam dönüp bana baktı. Cep telefonunu çıkardı birini aradı. Konuştuğu kişiye arabamın markasını ve plaka numarasını söyledi. Sonra şöyle bir konuşma geçti;

- Ispartadan antalyaya doğru mu gidiyorsun. Tamam. Geri dön ve arabayı lojmanların önüne bırak.

Bakınız söylediği mesafe 500 km den fazladır ve arkadaş sabah uyandığında arabasını lojmanların önünde bulmuştur. Sonradan devresi olan jandarma istihbaratından arkadaşına o masadaki adamların kim olduklarını sorduğunda aldığı cevaba hepimizin ağzı açık kalmıştır...

Telefonla konuşan esmer adam şehirdeki tüm hırsızlık işlerinin kendisinden sorulduğu çingen ağasıymış. Karşısında oturan onunla kumar oynayan adam ise şehrin hırsızlık şube müdürüymüş...

film gibi..eee boşuna dememişler dayın varmı dayınnnnnn :queen:

tahsins
22 Mayıs 2013, 00:56

2 tane var bildiğim uğurum. onaran motor ve şişman motor. ikiside yetkili servis. şişman birkaç çinlininde servisi.

isaaras
22 Mayıs 2013, 00:57
ben esnaflığımı dürüstlüğmden dolayı kaybettim arkdaşlar.dürüst esnaf bulmak samanlıkta iğne aramaktan beterdir.zaten dürüst olanlar teker teker domino taşı gibi yıkılıyorlar.hele şu zamanda.şu an dinlediğim bir şarkı var.tam muhabettin üstüne geldi.orhan gencebay (koro) batsın bu dünya.ah dürüstlk ahhhhhhhhhhhhhhhhh batırdın beniiiiiiiiiiiiiiiiii :salut:

istediğin kadar teşhir et fayda yok

acayüp
22 Mayıs 2013, 01:13
Benim motorda da düşürme var galiba. Şuanda 117 bin görünüyor ama ben şüpheleniyorum acaba 200 bindenmi düşürdüler diye :)

fz6_fazer
22 Mayıs 2013, 01:21

burasi turkiye, kim bilir daha neler duyacaz!!!!!!!!!!!!

Thomas
22 Mayıs 2013, 01:38
Otomobillerde çok sık yaşanan bi olay.

Demek motosikletlerde de varmış.

Mümkün mertebe sıfır almak lazım her ikisini de.

Syanur
22 Mayıs 2013, 01:54
Konuyu bu şekilde buraya açıp da o bayi veya satıcının ismini vermemek saygısızlıktır. Gördüğüm kadarıyla hala isim/mekan deşifre edilmemiş, eğer gözümden kaçmışsa lafımı yok sayın...

krd
28 Mayıs 2013, 23:48

Bu firmamı? Değilmi? Öğrenmek için soruyorum böyle isim vermden kimseyi zan altında bırakmamalısın.

http://onaranmotor.sahibinden.com/index.php?aff=12820404&b=&c2=3517&c=3517&sGaleri=1&sListe=1