PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pegaso kontağı

songiden
21 Mayıs 2013, 17:37
Selamlar,

Aranızda hiç Aprilia Pegaso kontağını MZ kontağıyla değiştirmiş olan var mıdır acaba?

Teşekkürler

songiden
22 Mayıs 2013, 00:40
Bir ihtimal bilen biri olur diye konuyu güncelleyeyim...

Aslında sorun büyük oranda çözüldü... Aklımı kurcalayan tek mesele var. Kablo uçları birbirini tutmadığı için kontaktan motora giden kabloları kesip sonra elektrik bantıyla bantladım. Şimdi burada aşırı ısınma olup da bantlar yanar mı diye şüpheleniyorum. Ne dersiniz?

Samet Ağır
22 Mayıs 2013, 00:43
görmeden yorum yapamam ama ben virago 535 kontağının içini tornada oyup içine cg 125 serisi kontağı oturtturup sorunsuzca kullanmıştım..soketliydi ama kablo kesimi yapmamıştım..

songiden
22 Mayıs 2013, 00:56
Peki normal çıplak kablonun ucuna soket bağlanabilir mi?

isaaras
22 Mayıs 2013, 01:08
italyanlar duymasın bunu :queen:

songiden
22 Mayıs 2013, 01:10
italyanlardan ziyade avusturyalılar'a selam yollamak lazım.:)

isaaras
22 Mayıs 2013, 01:13
italyanlardan ziyade avusturyalılar'a selam yollamak lazım.:)

nerdyse pegaso 650 alıyordum kiiiiii vaz geçtim.bu motorlar beni bozar.ya motoru yada kendimi yakarım :queen: .yaw çok pahalı meletlerin parçaları

serkanADH13
22 Mayıs 2013, 01:15
bir birine monte edilen kablolardan elektrik sadece geçiş yaptığından sorun olmayacaktır,
sağlıklı olacağına eminim,
yeterki dışarıda kablo ucu kalmayacak şekilde sıkıca bantlayın yeterli olacaktır,

songiden
22 Mayıs 2013, 01:19
Peki şöyle bir durum var... Pegaso ve karedeşi F650'deki kontak sorununun nedeni de bu. Kontağın dönen ve temasın olduğu parça inanılmaz ısınıyor ve kontağın plastik parçaları bu yüzden eriyor. Kontağın bu bölgede gerçekleştiği için bu ısınmanın olduğunu düşünüyorum. Kablo kısmında o kadar ısınma olmaz diye tahmin ediyorum. Doğru mu bu sizce?

Yakında kendi motosiklet atölyemi açacağım valla...

acayüp
22 Mayıs 2013, 01:28
Peki şöyle bir durum var... Pegaso ve karedeşi F650'deki kontak sorununun nedeni de bu. Kontağın dönen ve temasın olduğu parça inanılmaz ısınıyor ve kontağın plastik parçaları bu yüzden eriyor. Kontağın bu bölgede gerçekleştiği için bu ısınmanın olduğunu düşünüyorum. Kablo kısmında o kadar ısınma olmaz diye tahmin ediyorum. Doğru mu bu sizce?

Yakında kendi motosiklet atölyemi açacağım valla...

Kontak sağlayan metaller yeterince baskı uygulamıyor yada yükü kaldıramayacak kadar zayıftır. O ısınma kablolarada yansıyabilir. Muhtemelen en azından sertleşme yapmıştır.

songiden
22 Mayıs 2013, 01:35
baskı uygulanmıyor.. çünkü metalin üstündeki yayı tutan ince plastik erimiş.

ama o plastik de öyle ince ki.. 2 milimetre falan

HTBAYDAR
22 Mayıs 2013, 03:18
apriliabikers.net ...

Samet Ağır
22 Mayıs 2013, 12:10
Peki normal çıplak kablonun ucuna soket bağlanabilir mi?

tabiki bağlanır..istersen özel soket sıkma penselerinden alırsın,istersen normal pense ile sıkarsın...

puser
22 Mayıs 2013, 18:08
bunun uygun boyda dişi ve erkeklerinden kablo uçlarına sıkıştırarak kullanabilirsiniz. üzerine makaron geçirerek çevre yalıtımı yaparsınız.
http://www.sarksogutma.com/urunler/urun-goster/4323/

kablo uçlarını bükerek birbirine bağlama yöntemini sağlıklı bulmuyorum. zamanla kir ve oksitin etkisiyle temassızlık yapabiliyor.